Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

8 hours ago, PetrosD said:

Σας είπα, δε σας είπα, πήρα άλλο αυτοκίνητο.
 Λόγω του ότι δεν μπορώ να πάρω το αγαπημένο μου E30 εδώ που είμαι τώρα, πήρα ένα E46 320d facelift του 2005. 150 ίπποι, 330 Nm ροπή.
 Είχε 8 ζάντες αλουμινίου, 4 με χειμερινά και 4 με θερινά ελαστικά. Επίσης έχει θερμαινόμενα καθίσματα, 6cd changer, Navi, cruise control και καθρέπτη που σκουραίνει μόνος του, τη νύχτα, για να μη με στραβώνουν τα φώτα των πίσω.

Kαι ηλιοροφή απ'ότι βλέπω ;) Καλοτάξιδο να ειναι... Θα καλομάθεις τώρα στη ροπή του diesel και μετά θα θες 3λιτρο βενζίνη να για να νιώθεις οτι κουνιέται :lol:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος PetrosD έγραψε:

308 ο φόρος για 1 χρόνο,

τα αντίστοιχα τέλη κυκλοφορίας μας?

 

Σε κάθε περίπτωση, με τιμές Ελλάδας στο μυαλό μου ακούγεται εξαιρετικό!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και είναι τουλάχιστον η 3 φορά που συμβαίνει!

 

Προχθές γύριζα απ την σχολή και βλέπω τα φώτα των φρένων του μπροστινού μου να ανάβουν. Λέω τι φρενάρει στην αριστερή λωρίδα εν ώρα προσπέρασης;

Εε και μετά βλέπω ένα σκύλο μπροστά αριστερά μου να κόβει βόλτες!

 

Το παράξενο είναι ότι μόλις τον είδα, λέω να σταματήσω παρακάτω βγαίνοντας από τον εθνικό, να πάρω, και να ειδοποιήσω ότι είναι ένας σκύλος στην εθνική και στην καλύτερη θα τον πατήσει κανείς και θα του κάνει άχρηστο το αμάξι. Πριν την έξοδο όμως βλέπω ένα περιπολικό και δύο αστυνομικούς, τους παίζω τα φώτα, σταματάω, τους λέω αυτό & αυτό.

Ελπίζω να το μάζεψαν γιατί ήταν κίνδυνος θάνατος, ειδικά για τους μοτοσυκλετιστές.

Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2016 at 7:58 PM, PetrosD said:

 

Άλλη μια φορά ήμουν στην εθνική οδό με μερικά αυτοκίνητα στο δρόμο. Βλέπω ένα Mini Cooper S. Εδώ είμαστε, λέω, πάμε να παίξουμε!! Πάω από πίσω του και του κολλάω, με καμιά 100στή χιλιόμετρα, για να τσιμπίσει αυτός και να κάνουμε καμιά κοντρίτσα, μιας και το έχω. Του κολλάω 1-2-3, τίποτα. Σε κάποια στιγμή, εκεί που είμαι από πίσω του, πατάει φρένο. Ευτυχώς φρέναρα κι εγώ. Στη συνέχεια τον προσπέρασα, γιατί κατάλαβα ότι δεν έχει όρεξη για παιχνιδάκια.

Εισαι τραγικος

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος sotiris έγραψε:

Πιστεύω ότι η ποινή για οδήγηση στην αριστερή με διάζωμα μπορεί να δοθεί μόνο από το μέγιστο Αλέφαντο:

Spoiler

 

 

Άμα δε διαβάσεις τα μισά, νομίζω θα καταλάβεις γιατί ήμασταν στην αριστερή.

Επίσης εδώ παίζουν δύο λωρίδες, όχι 15, άρα λίγο - πολύ όλη την ώρα στην αριστερή βρίσκεσαι όταν υπάρχει κίνηση και δεκάδες φορτηγά στην δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, UltraB said:

Άμα δε διαβάσεις τα μισά, νομίζω θα καταλάβεις γιατί ήμασταν στην αριστερή.

Επίσης εδώ παίζουν δύο λωρίδες, όχι 15, άρα λίγο - πολύ όλη την ώρα στην αριστερή βρίσκεσαι όταν υπάρχει κίνηση και δεκάδες φορτηγά στην δεξιά.

Αναφέρομαι στον κάγκουρα με το αγροτικό που πάει ανάποδα στην Εθνική (βίντεο @Delijohn).

 

Για το δικό σου τι να πω, την έχω πάθει κι εγώ με ζώα 2 φορές φέτος, μία με το κάθε αμάξι, στην πρώτη σκυλί που πετάχτηκε στη μέση του δρόμου και με μπλόκαρε γαβγίζοντας σε επαρχιακή εθνική και έπεσα στα φρένα και στη δεύτερη αγέλη σκυλιών (3-4) που διέσχιζε τυφλή στροφή στο Πικέρμι και έκοψα με το ζόρι. Επίσης άλλες δύο φορές έχω δει ταμπέλα σε Αττική και Εθνική να λέει "Προσοχή: Ζώα στο δρόμο"  ή κάτι τέτοιο... Σιγά το νέο... :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτοκινητόδρομος είναι (ο Θεός να τον κάνει, γι αυτό έγραψα εθνική), με διαζώματα κλπ.
Εε δεν είναι και το πιο φυσιολογικό να βλέπεις σκύλο σε ένα δρόμο που είναι από παντού "κλειστός" και ειδικότερα στον συγκεκριμένο που συνήθως έχει τρελή κίνηση και δεν μπορείς να τον αποφύγεις. Ακόμα και απ το σκύλο να την γλυτώσεις δηλαδή, μάλλον θα πέσεις ή πέσει κανείς άλλος πάνω σου.

 

Spoiler

74b0f-11288.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.