Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Το 2018 σκεπτόντουσαν να αγοράσουν μεταχειρισμένα πυροσβεστικά που απλά χρειαζόντουσαν μια μικρή μετατροπή και πιστοποίηση. Πολύ ποιο αξιόπιστα από το ρώσικο και μεγαλύτερα από τα Canadair αλλά ξεχάστηκε... τι κονομήσεις από δαύτα...

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

a-118.jpg
WWW.IN.GR

Στις 7:30 άρχισε η εκκένωση του χωριού Κεχριές του Δήμου Ελυμνίων-Μαντουδίου-Αγίας Άννας

 

  • Like 3
  • Confused 1
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με πυροσβέστες στη Βόρεια Εύβοια.22 ώρες στη μάχη με τη φωτιά,2 ώρες ύπνο. Εκτός αυτού η φωτιά έκαψε σπίτια απο κόσμο που δεν έχει στον ήλιο μοίρα. Τις επόμενες μέρες θα δούμε την έκταση της καταστροφής. Δε μιλάω ακόμη για τις επερχόμενες πλημμύρες φυσικό επακόλουθο τις καταστροφής.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2021 at 6:52 ΜΜ, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Το 2018 σκεπτόντουσαν να αγοράσουν μεταχειρισμένα πυροσβεστικά που απλά χρειαζόντουσαν μια μικρή μετατροπή και πιστοποίηση. Πολύ ποιο αξιόπιστα από το ρώσικο και μεγαλύτερα από τα Canadair αλλά ξεχάστηκε... τι κονομήσεις από δαύτα...

 

 

 

Νομοθεσία. Επιτροπές. 

 

Όταν μετά από χρόνια και διαρκή  "παράπονα" των Ελλήνων ψηφοφόρων που  "απαιτούν" να μην γίνεται σπατάλη του Δημοσίου Χρήματος σε Δημόσιο εξοπλισμό πολύ καλά να πάθουμε. Όταν ο Πυροσβέστης αποτελεί "μη παραγωγικό" Δημόσιο Υπάλληλο που εδώ και 11 χρόνια, κάθεται όλο το χρόνο και δουλεύει μόνο 3 μήνες, άρα κακώς πληρώνεται, πολύ καλά να πάθουμε. Πολύ καλά να πάθουμε επίσης με τους δασκάλους μας που "κάθονται" 3 μήνες, άρα κακώς πληρώνονται. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

beriev-1.jpg
WWW.IN.GR

Ξανά εκτός «μάχης» τέθηκε το ρωσικό αεροσκάφος Beriev - 200, το οποίο συνέδραμε όλες αυτές τις μέρες στην κατάσβεση των μεγάλων πυρκαγιών που πλήττουν πολλές περιοχές της χώρας...

 

Παράθεση

Να σημειωθεί ότι το πελώριο αεροσκάφος έχει κάνει περισσότερες από 400 σωτήριες ρίψεις νερού, έχοντας ρίξει συνολικά 2,5 τόνους.

 

?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Snips έγραψε:

 

Κοίτα τη φωτογραφία από πάνω. Νέος Myralis?

 

μου δείχνεις τον χάρτη των φλεγόμενων βαλκανίων για να μου πεις οτι ο Κούλης δε φέρει ευθύνη; τι σημαίνει Myralis?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος psyber έγραψε:

 

μου δείχνεις τον χάρτη των φλεγόμενων βαλκανίων για να μου πεις οτι ο Κούλης δε φέρει ευθύνη; τι σημαίνει Myralis?

 

Σαν κάποια που την έπιασε ο άντρας της να τον απατάει και εκείνη του είπε να μην δυσανασχετεί γιατί όλες στη γειτονιά ξένοπηδιούνται ; )

Ο Myralis ήταν ζαίος και του την πέφταμε όλοι τον καιρό του Τσίπρα : P

Αν βέβαια είσαι ζήτωΜητσοτάκης όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

 

Σαν κάποια που την έπιασε ο άντρας της να τον απατάει και εκείνη του είπε να μην δυσανασχετεί γιατί όλες στη γειτονιά ξένοπηδιούνται ; )

Ο Myralis ήταν ζαίος και του την πέφταμε όλοι τον καιρό του Τσίπρα : P

Αν βέβαια είσαι ζήτωΜητσοτάκης όλα καλά...

 

Α οκ δεν το ξέρω το παιδί. Δεν είμαι σύριζα αλλά είμαι πιο πολύ γ@μ%$#$% ο Μητσοτάκης, η αδερφή του η γυναίκα του και όλοι του οι ψηφοφόροι.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος psyber έγραψε:

 

Α οκ δεν το ξέρω το παιδί. Δεν είμαι σύριζα αλλά είμαι πιο πολύ γ@μ%$#$% ο Μητσοτάκης, η αδερφή του η γυναίκα του και όλοι του οι ψηφοφόροι.

Δεν είναι εις θέση να κάνει τίποτα αυτός, κατ’ εντολή του πατέρα του (από τότε ήταν κανονισμένο) «υψηλή κυριότητα» έχει ο Ι Βαρβιτσιώτης

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος psyber έγραψε:

μου δείχνεις τον χάρτη των φλεγόμενων βαλκανίων για να μου πεις οτι ο Κούλης δε φέρει ευθύνη;

 

Ναι ρε, αυτός έβαλε τις φωτιές.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σχόλια εδώ μέσα μερικές φορές είναι να κλείσεις τη σελίδα, το φυλλομετρητή και τα παραθύρια, και να πας να αρχίσεις το κάπνισμα...

Μετά να σκεφτείς ότι η ελπίδα ήταν χαμένη από πριν.

Αύριο θα έρθει ο επόμενος να βρίσει την οικογένεια του επόμενου αρχηγού κράτους. Γιατί είναι τσάμπα

Αναρωτιέμαι ποιον νομίζεις ότι χαρακτηρίζει περισσότερο το
 

1 hour ago, psyber said:

 

Είμαι πιο πολύ γ@μ%$#$% ο Μητσοτάκης, η αδερφή του η γυναίκα του και όλοι του οι ψηφοφόροι.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος schumifer έγραψε:

Κάτι σχόλια εδώ μέσα μερικές φορές είναι να κλείσεις τη σελίδα, το φυλλομετρητή και τα παραθύρια, και να πας να αρχίσεις το κάπνισμα...

Μετά να σκεφτείς ότι η ελπίδα ήταν χαμένη από πριν.

Αύριο θα έρθει ο επόμενος να βρίσει την οικογένεια του επόμενου αρχηγού κράτους. Γιατί είναι τσάμπα

Αναρωτιέμαι ποιον νομίζεις ότι χαρακτηρίζει περισσότερο το
 

 

μπορείς να κλείσεις και το λογαριασμό σου....

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω τι λετε αλλα εμενα μου σηκωθηκε η τριχα καγκελο. Τι να πεις γι αυτους τους ανθρωπους. Τα παντελονια τους τα τιμαμε με το παραπανω!!!

 

ap21215673852122.jpg?itok=JBBmrMMV
WWW.GOOGLE.COM

Σοκαριστικές είναι οι εικόνες που έχει καταγράψει η κάμερα από τις προσπάθειες των πυροσβεστών να...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έβρισα τον "αρχηγό κράτους"; Ήρθε και εδώ μέρος των 20.000.000 που μοίρασε προχθές στα media; Αν μη τι άλλο ενδιαφέρον.

Προσωπικά δεν εκφέρω καμία προσβολή προς μέλος του φόρουμ, ούτε βρίσκομαι για αυτό εδώ. Αντίθετα ο φίλος σου εκφράζεται συγκεκριμένα προς εμένα όταν λέει ότι δεν υπάρχει ελπίδα και τα σχετικά, αλλά αυτό το παρακάμπτεις. Αν θεωρείς ότι κάνω κάτι που παραβιάζει τους όρους, βάσει της ιδιότητας σου, πράξε τα δέοντα. Οι απειλές ωστόσο είναι άκομψες, δεν ταιριάζουν στην ποιότητα του φόρουμ και σε καμία περίπτωση δεν περνάνε σε μένα.

πριν 10 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Δε ξερω τι λετε αλλα εμενα μου σηκωθηκε η τριχα καγκελο. Τι να πεις γι αυτους τους ανθρωπους. Τα παντελονια τους τα τιμαμε με το παραπανω!!!

 

ap21215673852122.jpg?itok=JBBmrMMV
WWW.GOOGLE.COM

Σοκαριστικές είναι οι εικόνες που έχει καταγράψει η κάμερα από τις προσπάθειες των πυροσβεστών να...

 

Ότι και να πει κανείς είναι λίγο και το πραγματικά ανατριχιαστικό είναι ότι μεγάλη μερίδα του πληθυσμού τους θεωρεί τεμπέληδες. Μακάρι ο εφιάλτης να τελειώσει σύντομα και να μην επιβεβαιωθούν οι προβλέψεις για τους αυριανούς δυνατούς ανέμους.

Έγινε επεξεργασία από psyber
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις ότι αν ρίξει κάποιος καταγγελία, έρχεται εισαγγελική εντολή, δίνουμε την IP σου και σε ταυτοποιούν. Και ναι, σου έχω νέα, είναι αδίκημα να βρίζεις τον Π/Θ και τον ΠτΔ. Οπότε άραξε στα κυβικά σου και μη προκαλείς για να μην σε προκαλούνε. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.