Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Btw, ο θεσμός υπάρχει ήδη, και υπάρχουν σχολεία που έχουν ψυχολόγο ή/και κοινωνικό λειτουργό. Σίγουρα δεν είναι σε όλα τα σχολεία και σε όσα το έχω συναντήσει είναι 1 φορά την εβδομάδα να είναι παρόντες.

 

Οπότε αν αυτό λέγεται πιλοτικό ή κάτι άλλο δεν ξέρω. Επίσης δεν ξέρω τι πρέπει να κάνει ένα σχολείο για να την πάρει αυτή τη θέση από το υπουργείο, πχ με το παράδειγμα της Καβάλας που είναι πιο πάνω, μπορεί να νιαουριζουν αλλά αν δεν αιτηθηκανε κάλλιστα μπορεί να είναι περίπτωση που βρεθήκανε με τα βρακιά κατεβασμένα και πετάνε την ευθύνη στο υπουργείο

 

Εγώ που είμαι στα "καλά" νότια προάστια δεν έχουν όλα τα σχολεία, αλλά γνωρίζω πολύ καλά ότι ενας νουμπάς ή αδιάφορος διευθυντής δεν μπορεί να εξασφαλίσει όλες τις παροχές που προβλέπονται

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελέσματα της βίας. 

arta_15xronos_xr.jpg
WWW.PROTOTHEMA.GR

Οργή των γονιών του 15χρονου Βαγγέλη με την ΕΛΜΕ Άρτας «για απόπειρα συγκάλυψης» - Τι...

 

  • Like 4
  • Sad 5
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Στο νέο επεισόδιο του ξεμαλλιάσματος μεταξύ ARM και Qualcomm, η ARM φαίνεται να δηλώνει ότι προτίθεται να περιορίσει δραματικά την αδειοδότηση σε συνεργάτες της (σημ. σχεδόν σίγουρα παράνομο βάσει αντιμονοπωλιακής νομοθεσίας):

L5Ogq1hR06cQdPDd.jpg
WWW.TECHPOWERUP.COM

Over the past few weeks, the legal dispute between Arm Ltd. and Qualcomm Inc. has been warming up the eyes of the entire tech...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό διέφυγε της προσοχής στην προχθεσινή συζήτηση. 

 

https://www.skai.gr/news/greece/irakleio-dieythyntis-gymnasiou-minyse-28-mathites-gia-katalipsi

 

Παράθεση

Μήνυση κατά 28 μαθητών του σχολείου κατέθεσε διευθυντής Γυμνασίου στο Ηράκλειο. Ο λόγος είναι ότι για μια μέρα το σχολείο τέλεσε υπό κατάληψη!

 

 

Παράθεση

Οι γονείς, από την πλευρά τους, επικοινώνησαν με το Cretalive και κάνουν λόγο για πρωτοφανή ενέργεια που δημιουργεί μείζον ζήτημα στη λειτουργία του σχολείου, ενώ επικαλούνται την ψυχολογική φόρτιση γονιών και μαθητών, με κάποια από τα παιδιά να εμφανίζουν και προβλήματα υγείας, μετά τη γνωστοποίηση της μήνυσης

 

  • Like 4
  • horni 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, το μέλος p55 έγραψε:

Αυτό διέφυγε της προσοχής στην προχθεσινή συζήτηση. 

 

https://www.skai.gr/news/greece/irakleio-dieythyntis-gymnasiou-minyse-28-mathites-gia-katalipsi

 

 

 

 

Spoiler

P μου, σ' εκτιμώ και το ξέρεις. Ωστόσο, ξύπνησε ο grammar Nazi μέσα μου και πρέπει να σε διορθώσω: αυτό διέφυγε την προσοχή μου-μας/διέλαθε την προσοχή μου-μας. Αμφότερα τα παραπάνω ρήματα συντάσσονται με αιτιατική κι όχι με γενική.

I Love You GIF by Taylor Swift

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

59 λεπτά πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
  Hide contents

P μου, σ' εκτιμώ και το ξέρεις. Ωστόσο, ξύπνησε ο grammar Nazi μέσα μου και πρέπει να σε διορθώσω: αυτό διέφυγε την προσοχή μου-μας/διέλαθε την προσοχή μου-μας. Αμφότερα τα παραπάνω ρήματα συντάσσονται με αιτιατική κι όχι με γενική.

I Love You GIF by Taylor Swift

 

 

Mea culpa.

 

dDbnyI.gif

 

 

:hehe:

  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

Εμείς στολίσαμε τον Λαμπη και άλλου…

 

Screenshot-2022-10-29-190043-1.jpg
WWW.IN.GR

Συνωστισμός, ποδοπάτημα και καρδιακές ανακοπές στη Σεούλ

 

  • Like 1
  • Sad 4
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

ant-rozetsky-HXOllTSwrpM-unsplash%20%282
WWW.LIFO.GR

Αν τα χρόνια ασφάλισης είναι περιορισμένα, η μηνιαία σύνταξη μπορεί να προκύπτει και κάτω από τα 600-700 ευρώ τον μήνα

edit: Η δεκαετία που πλήρωνα 482 ευρώ το μήνα μάλλον γράφτηκε στην άμμο... 

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
  • Like 1
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Η παιδεία μας...οδηγική και μη. 

5404235.jpg?itok=PcA04p79
WWW.LIFO.GR

Το παιδί μεταφέρθηκε με τραύματα σε πρόσωπο και αυχένα στο νοσοκομείο

 

 

 

  • Like 7
  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

Ε να μη συνεχίσουμε λίγο με την οδική παιδεία;

 

_pararisisissi.jpg?itok=1QEO17Qh
WWW.IEFIMERIDA.GR

Σε εξέλιξη βρίσκονται οι έρευνες της αστυνομίας για την υπόθεση θανάτου ενός 65χρονου, ο οποίος βρέθηκε...

 

  • Like 2
  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι ξεκινάει ένας Καλος μήνας 

 

EKTAKTH_EPIKAIROTHTA_XRWMA_1136X638.jpg
WWW.PROTOTHEMA.GR

Θεοδωρικάκος: Βρίσκεται στα χέρια της ΕΛΑΣ μετά από συνεργασία με τις αλβανικές αρχές

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.