Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

5 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Ναι γύρω στο 0,2 βγαίνει. 

 

12 λεπτά πριν, το μέλος HotPeanut έγραψε:

 

0,2 και εμένα φέτος.

 

8.5 ίντσες εμένα, εδώ και κάμποσα χρόνια.

 

ezgif.com-optimize(1).gif.e3530f4a212220294813b1aa1417148f.gif

 

  • horni 1
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

WWW.NEWS247.GR

Για υπόθεση κατάχρησης κονδυλίων της Ευρωπαϊκής Ένωσης θα δικαστεί η Γαλλίδα ακροδεξιά...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, το μέλος kpetros έγραψε:

Ειναι πολλα τα επιδοματα των ανεργων , δεν αξιζει να σηκωσει κανεις τον κωλο του για +200/300 το μηνα . 


Θα πάνε ταμείο όταν θα τους βγει η σύνταξη

  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

WWW.IN.GR

Πώς μάζεψαν τα χρήματα για να έρθουν στην Ελλάδα και η δυσκολία τους με το… πρωινό...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

WWW.KATHIMERINI.GR

Τα διλήμματα για το ενεργειακό τοπίο και το περιβάλλον εν μέσω της COP28.

 

Link to comment
Share on other sites

WWW.PROTAGON.GR

Ο λαϊκιστής Xερτ Βίλντερς θα είχε ενδεχομένως καταφέρει να πάρει ακόμη και αυτοδυναμία στις...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
WWW.PROTAGON.GR

Ο λαϊκιστής Xερτ Βίλντερς θα είχε ενδεχομένως καταφέρει να πάρει ακόμη και αυτοδυναμία στις...

 

 

Παράθεση

Η ολλανδική λέξη bestaanszekerheid μεταφράζεται περιφραστικά ως «ζωή με επαρκές και προβλέψιμο εισόδημα, ικανοποιητικό σπίτι, επαρκή πρόσβαση στην εκπαίδευση και στην υγειονομική περίθαλψη και ένα “μαξιλάρι” ενάντια σε απροσδόκητα ενδεχόμενα».

 

Μία λέξη σημαίνει όλα αυτά; Τί να μας πουν και τα Ελληνικά..

 

Παράθεση

Σε ιδεολογικό επίπεδο, γίνεται πράγματι μια συντονισμένη προσπάθεια της Ακροδεξιάς στην Ευρώπη να ριζοσπαστικοποιήσει τους νέους, προσθέτουν οι αναλυτές. Και το πετυχαίνουν με σχετική ευκολία, καθώς οι νεότεροι ψηφοφόροι μεγάλωσαν με τα ακροδεξιά κόμματα ως μέρος της ζωής τους. Γι’ αυτούς δεν υπήρχε πλέον ο στιγματισμός που έζησαν οι μεταπολεμικές γενιές. Γι’ αυτούς, το μόνο που έχει σημασία είναι μια καλύτερη ζωή, που τα μετριοπαθή κόμματα δεν κατάφεραν να τους δώσουν.

 

Θα μπορούσαμε άραγε να δώσουμε το ίδιο άλλοθι στους Γερμανούς που έκαναν την ίδια επιλογή πριν 100 χρόνια;

 

Με προβληματίζει που οι νέοι αντιμετωπίζουν τα ίδια προβλήματα σε όλες τις χώρες. Σαν να υπάρχει ένα μοτίβο ανεξαρτήτως οικονομίας ή πολιτικού σκηνικού. Επίσης δεν βλέπω τάση αντιστροφής, μάλλον το αντίθετο. Αυτό δυστυχώς οδηγεί τις κοινωνίες σε εκρηκτικό κλίμα και σε τέτοιες καταστάσεις βρίσκουν πάτημα οι λαϊκιστές. Ελπίζω να μην ζήσουμε ακόμα δυσκολότερα χρόνια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

WWW.IEFIMERIDA.GR

Περισσότεροι από 3.000 αστυνομικοί διαμαρτυρήθηκαν έξω από την Υποδιεύθυνση...

 

 

Μετάφραση: "Είμαστε μόνο για να βαράμε αθώο κόσμο στο ψαχνό σε καμία πορεία, και να σκοτώνουμε κάνα ανήλικο. Για οτιδήποτε άλλο, δεν κάνουμε και δεν θέλουμε, δεν είναι δουλειά μας να ασχοληθούμε με πράγματα όπως "οργανωμένο έγκλημα". "

 

Στη τηλεόραση που άκουσα την είδηση είπαν ότι είχαν φωνάξει και παπά να προσευχηθεί για τον αστυνομικό που χαροπαλευει 😂

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Simon said:

Θα μπορούσαμε άραγε να δώσουμε το ίδιο άλλοθι στους Γερμανούς που έκαναν την ίδια επιλογή πριν 100 χρόνια;

 

 

Nαί. Γιατί όχι. Τόσους και τόσους ξεπλένουμε, ας ξεπλύνουμε και τους OG φασίστες. 

 

1 hour ago, Simon said:

Με προβληματίζει που οι νέοι αντιμετωπίζουν τα ίδια προβλήματα σε όλες τις χώρες. Σαν να υπάρχει ένα μοτίβο ανεξαρτήτως οικονομίας ή πολιτικού σκηνικού. Επίσης δεν βλέπω τάση αντιστροφής, μάλλον το αντίθετο. Αυτό δυστυχώς οδηγεί τις κοινωνίες σε εκρηκτικό κλίμα και σε τέτοιες καταστάσεις βρίσκουν πάτημα οι λαϊκιστές. Ελπίζω να μην ζήσουμε ακόμα δυσκολότερα χρόνια.

 

Ηistory doesn't repeat itself, but it often rhymes.

Ειδικά για την περίπτωση της Ελλάδας, νομίζω πως δεν κινδυνεύουμε τόσο από λαϊκιστές, ακροδεξιούς, φιλελέδες, et.c. πολιτικούς per se, αυτοί είναι ήδη στο τιμόνι, αλλά από αυτά που θα κάνουν αυτοί τους οποίους οι καταστάσεις τους φέρουν να παίρνουν/επικυρώνουν αποφάσεις.

Πρόσφατη περίπτωση Σαμαράς/Βενιζέλος/Κουβέλης/Καρατζαφέρης και το κερασάκι ο Παπαδήμος που αυτά που υπογράψανε καταστρέψανε το μέλλον της γενιάς μας.

 

Καλύτερα δε νομίζω να δούμε πάντως τα επόμενα χρόνια. Να ξυπνήσουμε δλδ μια μέρα και να έχουμε αξιοπρεπή εκπαίδευση, καλή δημόσια υγεία ή κοινωνική δικαιοσύνη.

Και μάλλον, ( πλέον; )δεν υπάρχει και γη της επαγγελίας για εμάς που τώρα θα ξεκινήσουμε να την ψάξουμε. 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Nαί. Γιατί όχι. Τόσους και τόσους ξεπλένουμε, ας ξεπλύνουμε και τους OG φασίστες. 

 

Παράθεση

το μόνο που έχει σημασία είναι μια καλύτερη ζωή, που τα μετριοπαθή κόμματα δεν κατάφεραν να τους δώσουν

 

Άρα δεν συμφωνείς σε αυτό το ξέπλυμα. Όμως οι απολιτίκ πολίτες ίσως το βλέπουν σαν μια εύλογη λύση.

 

9 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Ειδικά για την περίπτωση της Ελλάδας, νομίζω πως δεν κινδυνεύουμε τόσο από λαϊκιστές, ακροδεξιούς, φιλελέδες, et.c. πολιτικούς per se, αυτοί είναι ήδη στο τιμόνι, αλλά από αυτά που θα κάνουν αυτοί τους οποίους οι καταστάσεις τους φέρουν να παίρνουν/επικυρώνουν αποφάσεις.

 

Δηλαδή αποκλείεις την περίπτωση να αναδειχτεί ένας ακραίος "εθνικιστής" στην Ελλάδα τάζοντας καλύτερη ζωή -ή ακόμα και παρέχοντάς την- και να ακολουθήσει εθνική κάθαρση και επιθετικότητα απέναντι στους συνορεύοντες;

 

12 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Και μάλλον, ( πλέον; )δεν υπάρχει και γη της επαγγελίας για εμάς που τώρα θα ξεκινήσουμε να την ψάξουμε. 

 

Αυτό εννοούσα πριν. Είναι ένα από τα σημεία των καιρών διότι πριν 5-10 χρόνια έφευγαν συνομήλικοι για κεντρική και βόρεια Ευρώπη ή ΗΠΑ/Καναδά και έβρισκαν καλύτερη ζωή. Τώρα δεν το βρίσκεις εύκολα αυτό. Σε κάνει να νοιώθεις ασφυκτικά σε πιο παγκοσμιοποιημένο επίπεδο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Simon said:

Άρα δεν συμφωνείς σε αυτό το ξέπλυμα. Όμως οι απολιτίκ πολίτες ίσως το βλέπουν σαν μια εύλογη λύση.

 

 

E προφανώς και όχι. Θα πέσουν τα βουνά να με πλακώσουν δλδ.

Όποιος συμφωνεί ας κάνει λίγο μια βόλτα στα χωριά της Μακεδονίας και της Ηπείρου να δω λίγο κάτι. 

 

 

24 minutes ago, Simon said:

Δηλαδή αποκλείεις την περίπτωση να αναδειχτεί ένας ακραίος "εθνικιστής" στην Ελλάδα τάζοντας καλύτερη ζωή -ή ακόμα και παρέχοντάς την- και να ακολουθήσει εθνική κάθαρση και επιθετικότητα απέναντι στους συνορεύοντες;

 

Γρήγορος/μικρός νικηφόρος πόλεμος; Είναι σχετικά χαμηλή η πιθανότητα πιστεύω. Εσωτερική εθνική κάθαρση γενικευμένη; Πόσο γενικευμένη; Είμαστε και εντός ΕΕ προς το παρόν.

 

Γενικά θα μπορούσε. Δε θα το απέκλεια.

Να κάνει αυτά που είναι να κάνει, να περιθωριοποιηθεί η χώρα και να βρει ευκαιρία η Τουρκία να πάρει εύκολα κάποια νησιά που θέλει. 

Νομίζω τα εθνίκια και τα φασισταριά το χουνε ξανακάνει άλλη μια φορά αυτό ήδη. 

 

 

24 minutes ago, Simon said:

Αυτό εννοούσα πριν. Είναι ένα από τα σημεία των καιρών διότι πριν 5-10 χρόνια έφευγαν συνομήλικοι για κεντρική και βόρεια Ευρώπη ή ΗΠΑ/Καναδά και έβρισκαν καλύτερη ζωή. Τώρα δεν το βρίσκεις εύκολα αυτό. Σε κάνει να νοιώθεις ασφυκτικά σε πιο παγκοσμιοποιημένο επίπεδο.


Αυτό που λες, σε κάποιες περιπτώσεις και πάλι θα βρει κάποιος καλύτερη ζωή αν είναι τυχερός ή αν δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις ή/και αν ήταν εντελώς εξαθλιωμένος στην χώρα καταγωγής.

Είναι σίγουρα καλύτερο να είσαι UBERάς στο Βερολίνο απ το να ζεις σε μια καλύβα σε χωριό της Ρουμανίας ή να φοβάσαι να ανάψεις λάμπα στην Ελλάδα γιατί θα σου φύγει το μισό ΚΕΑ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος Myralis έγραψε:
WWW.IEFIMERIDA.GR

Περισσότεροι από 3.000 αστυνομικοί διαμαρτυρήθηκαν έξω από την Υποδιεύθυνση...

 

 

Μετάφραση: "Είμαστε μόνο για να βαράμε αθώο κόσμο στο ψαχνό σε καμία πορεία, και να σκοτώνουμε κάνα ανήλικο. Για οτιδήποτε άλλο, δεν κάνουμε και δεν θέλουμε, δεν είναι δουλειά μας να ασχοληθούμε με πράγματα όπως "οργανωμένο έγκλημα". "

 

Στη τηλεόραση που άκουσα την είδηση είπαν ότι είχαν φωνάξει και παπά να προσευχηθεί για τον αστυνομικό που χαροπαλευει 😂

 

συγνώμη, έχεις

  • έναν άνθρωπο που δεν είναι στέλεχος/διευθυντής/whatever καταπτιστο αξίωμα στο νοσοκομείο
  • μια διαμαρτυρία οργανωμένη από το συνδικαλιστικό όργανο των αστυνομικών
  • τους έχουν φορτώσει να κάνουν τους βοσκούς στους λύκους

 

και εσύ πας κόντρα στη συλλογικότητα για να μας πεις κάτι άσχετο;

 

your avatar is leaking ακροδεξιά

Link to comment
Share on other sites

33 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

E προφανώς και όχι. Θα πέσουν τα βουνά να με πλακώσουν δλδ.

Όποιος συμφωνεί ας κάνει λίγο μια βόλτα στα χωριά της Μακεδονίας και της Ηπείρου να δω λίγο κάτι. 

 

Σε έχασα εδώ. Τι θέλεις να πεις για το κοριό; Από όσο ξέρω οι συγγενείς μισούν την κεντρική κυβέρνηση και νοιώθουν παρατημένοι στην τύχη τους. Πολλοί στήριξαν ΧΑ νομίζοντας ότι θα τους βρει λύση.

 

36 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Γρήγορος/μικρός νικηφόρος πόλεμος; Είναι σχετικά χαμηλή η πιθανότητα πιστεύω. Εσωτερική εθνική κάθαρση γενικευμένη; Πόσο γενικευμένη; Είμαστε και εντός ΕΕ προς το παρόν.

 

Πρώτα κάθαρση σε (παράνομους) μετανάστες, ρομά, παραβατικούς όλων των εθνικοτήτων, όσων αποκλίνουν από τα στερεότυπα. Ύστερα επιθετικότητα απέναντι σε γείτονες που μας αδικούν συστηματικά ή θέλουν να κλέψουν την ιστορία μας. Δεν είναι στην κουλτούρα μας αυτά αλλά όλα γίνονται. Σε πρώτη ανάγνωση δεν φαίνεται άδικη αντιμετώπιση απλά είναι λίγο ρατσιστική.

 

39 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Να κάνει αυτά που είναι να κάνει, να περιθωριοποιηθεί η χώρα και ........... να βρει ευκαιρία η Τουρκία να πάρει εύκολα κάποια νησιά που θέλει

 

Τα "εθνίκια" έχουν έτοιμη ακριβώς αυτή την κατηγορία για τους εθνομηδενιστές και τους αριστερούς πάντως 😛 

 

41 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Αυτό που λες, σε κάποιες περιπτώσεις και πάλι θα βρει κάποιος καλύτερη ζωή αν είναι τυχερός ή αν δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις ή/και αν ήταν εντελώς εξαθλιωμένος στην χώρα καταγωγής.

Είναι σίγουρα καλύτερο να είσαι UBERάς στο Βερολίνο απ το να ζεις σε μια καλύβα σε χωριό της Ρουμανίας ή να φοβάσαι να ανάψεις λάμπα στην Ελλάδα γιατί θα σου φύγει το μισό ΚΕΑ.

 

Ακριβώς, η μαζική μετανάστευση συνεχίζεται από εξαθλιωμένους στο όριο της φτώχιας ή κάτω από αυτό. Δεν είναι τυχαίο που όσοι γνωστοί μου έχουν σπίτι στην Ελλάδα μου λένε ότι δεν πρόκειται να φύγουν διότι το κόστος ενοικίων πλέον έχει ξεφύγει και στο εξωτερικό.

Η Ρουμανία δεν μου φάνηκε τόσο χάλια πάντως. Είμαστε πολύ κοντά στο επίπεδο ζωής κατά τη γνώμη μου.

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Simon said:

Σε έχασα εδώ. Τι θέλεις να πεις για το κοριό; Από όσο ξέρω οι συγγενείς μισούν την κεντρική κυβέρνηση και νοιώθουν παρατημένοι στην τύχη τους. Πολλοί στήριξαν ΧΑ νομίζοντας ότι θα τους βρει λύση.

 

Γι αυτά που έκαναν στα χωριά εκει οι Γερμανοί λέω. 

Αλλά ναι έγιναν ΧΑάδες τα παιδιά και τα εγγόνια αυτών που τα ζήσανε. Ατυχές παράδειγμα. Τι α κανς. Μακάρι να τους σώσουν οι Σπαρτιάτες και η ΧΑ, θα έχει πολύ ενδιαφέρον να δουμε το πως.

 

 

32 minutes ago, Simon said:

Πρώτα κάθαρση σε (παράνομους) μετανάστες, ρομά, παραβατικούς όλων των εθνικοτήτων, όσων αποκλίνουν από τα στερεότυπα. Ύστερα επιθετικότητα απέναντι σε γείτονες που μας αδικούν συστηματικά ή θέλουν να κλέψουν την ιστορία μας. Δεν είναι στην κουλτούρα μας αυτά αλλά όλα γίνονται. Σε πρώτη ανάγνωση δεν φαίνεται άδικη αντιμετώπιση απλά είναι λίγο ρατσιστική.

 

ΑΝ γίνει αυτό που λες, δε θα σταματήσει μόνο σε αυτούς η εκκαθάριση. Θα προχωρήσει και παρακάτω και θα την φάνε και όσοι νομίζουν πως δεν κινδυνεύουν. Αυτό είναι history of facist regimes 101.

Γιατί ο στόχος των καθεστώτων δεν είναι να δώσουν καλύτερη ζωή στη μάζα αλλά να κρατήσουν την εξουσία. 

Ελπίζω πάντως όταν έρθει ο καιρός να γίνουν αυτά να έχω ήδη υπηκοότητα Ινδονησίας και απλά θα τρώω ποπκόρν στην αιώρα μου βλέποντας τα μπάχαλα.

 

 

32 minutes ago, Simon said:

Τα "εθνίκια" έχουν έτοιμη ακριβώς αυτή την κατηγορία για τους εθνομηδενιστές και τους αριστερούς πάντως 😛 

 

 

Με την Κύπρο τι παίχτηκε όμως; :hehe:

Όταν λοιπόν τα τωρινά εθνίκια και λοιπά ορκοειδή περάσουν απ την κατηγορία καρτούν στην κατηγορία κλόουν τουλάχιστον τα ξαναλέμε. 

Αλλά και πάλι, μέχρι τότε θα έχω ήδη ινδονησιακή υπηκοότητα και θα τρώω ποπκόρν στην αιώρα μου βλέποντας τα μπάχαλα.

 

 

32 minutes ago, Simon said:

Ακριβώς, η μαζική μετανάστευση συνεχίζεται από εξαθλιωμένους στο όριο της φτώχιας ή κάτω από αυτό. Δεν είναι τυχαίο που όσοι γνωστοί μου έχουν σπίτι στην Ελλάδα μου λένε ότι δεν πρόκειται να φύγουν διότι το κόστος ενοικίων πλέον έχει ξεφύγει και στο εξωτερικό.

Η Ρουμανία δεν μου φάνηκε τόσο χάλια πάντως. Είμαστε πολύ κοντά στο επίπεδο ζωής κατά τη γνώμη μου.

 

 

Όχι δεν είναι χάλια για όλους τους Ρουμάνους η Ρουμανία. Ούτε και η Ελλάδα είναι χάλια για όλους τους Έλληνες. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 λεπτά πριν, το μέλος JaguarOne έγραψε:

 

συγνώμη, έχεις

  • έναν άνθρωπο που δεν είναι στέλεχος/διευθυντής/whatever καταπτιστο αξίωμα στο νοσοκομείο
  • μια διαμαρτυρία οργανωμένη από το συνδικαλιστικό όργανο των αστυνομικών
  • τους έχουν φορτώσει να κάνουν τους βοσκούς στους λύκους

 

και εσύ πας κόντρα στη συλλογικότητα για να μας πεις κάτι άσχετο;

 

your avatar is leaking ακροδεξιά

 

1) Έχει σημασία το ότι δεν ανήκει σε κάποια από τις ομάδες που είπες; Δεν ξέρω για σένα, αλλά προσωπικά μακάρι κανείς να μην είναι στα νοσοκομεία..

2) Μια καθώς πρέπει διαμαρτυρία δηλαδή, δεν έχω κανένα θέμα για το ποιος και πώς την οργάνωσε, το θέμα μου είναι το γιατί, read point (3).

3) Διαφωνώ λίγο με την αναλογία που θέτεις, πιο πολύ τον ρόλο του ποιμενικού σκύλου τους έχουν δώσει, από πάντα, και αυτό που λέω είναι ότι διαμαρτύρονται και (διαμαρτυρεσαι και εσύ) για κάτι που είναι βασικά σχεδόν όλο το Job description τους!!

Δηλαδή τι νόμιζαν όταν μπήκαν στην αστυνομία; ότι θα τους βάλουν σε ένα γραφείο να βγάζουν ταυτότητες και διαβατήρια μέχρι να πάρουν σύνταξη ή ότι απλά θα κάνουν βόλτες με το περιπολικό για να πιάνουν πορτοφολάδες;

Ακόμη χειρότερα, για τους άντρες των Μ.Α.Τ., τι πίστευαν όταν δήλωσαν ότι θέλουν να πάνε εκεί; Οτι απλά θα χαζευουν πιπίνια εξω από τα γραφεία του ΠΑΣΟΚ στη Τρικούπη ή ότι απλά θα μαζεύοντε 5-6 από αυτούς, για να στριμώχνουν στην γωνία και να κάνουν ελέγχους σε όποιον έχει τσάντα πριν την πορεία της ΓΣΕΕ?

 

Καμία κόντρα στην συλλογικότητα όταν έχει δίκαια αιτήματα δεν έχω..

 

Όσο για το avatar, δεν φταίω εγώ που το lab κόβει το χέρι με την γροθιά σε κακό σημείο..

Link to comment
Share on other sites

Η καραμέλα της ακροδεξιάς κάνει πως δεν καταλαβαίνει ότι στο φάσμα της ευρωπαϊκής ακροδεξιάς  ή <<ακροδεξιάς>> υπάρχουν μεταξύ άλλων και τάσεις/απόψεις που μέχρι πριν λίγα χρόνια θεωρούνταν κέντρο. Όσο αυτοί οι άνθρωποι τρώνε <<bullying>> με το παραμικρό ως δήθεν φασίστες και θαυμαστές του Χίτλερ, τόσο η original ακροδεξιά κερδίζει έδρες ή ακόμα και πρωτιές στα κοινοβούλια. Και αντί να βάλουν μυαλό τα mainstream κόμματα να ξεwokeψουν λίγο και να σταματήσουν, ή έστω να δείξουν πως προσπαθούν να σταματήσουν την αντικατάσταση, τις ΑΒΓΔΕΖΗΘ+ παράνοιες στα νήπια και άλλες τέτοιες απάνθρωπες ακρότητες, προτιμούν με περιφρόνηση, shaming και αφ υψηλού όσο και λανθασμένες αναλύσεις, να σπρώχνουν ακόμα περισσότερο τον ψηφοφόρο προς την απόχή από τη μία και τη θυμωμένη ακροδεξιά από την άλλη. Και για να αποκλείσουν όσο περισσότερο μπορούνε την πιθανή επιστροφή αυτών των ανθρώπων σε πιο mainstream κόμματα που θα τα επηρέαζαν μάλιστα προς το λογικότερο, φροντίζουν να υποβαθμίζουν τις περισσότερες αιτίες και να τα ρίχνουν όλα στην οικονομία αορίστως, στα τρολ των social media και σε διάφορους άλλους μπαμπούλες έτσι ώστε να γίνεται όλο και λιγότερη συζήτηση για την δυστοπική ατζέντα τους.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.