Jump to content



Τα πάντα για το Ubisoft Connect (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Γεια σας παίδες .Καλό υπόλοιπο σαββατοκύριακου. Κυκλοφορεί ή κυκλοφόρησε ένα 2d action platform με τίτλο prince of persia κάτι . Το έχει demo . Είναι 10 γίγα . Και είναι ελαφρύ . Με γραφικά στο ultra σε 1440 με vsync on έχω 30 /100 gpu usage με 3060 . Όσοι θέλετε ,δοκιμάστε το . Το μόνο που δεν μου άρεσε και μάλλον δεν θα το πάρω είναι ότι έχει στοιχεία hack and slash και σκοτώνεις κάποιες στιγμές μόνο κάτι ζόμπι . Δεν θυμίζει τα 2d της nintendo που μεγάλωσα με αυτά ,που είχαν στοιχεία εχθρών αλλά όχι εμμονή με hack and slash .Μιλάω για τα donkey kong και super mario.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος iseeklife έγραψε:

Γεια σας παίδες .Καλό υπόλοιπο σαββατοκύριακου. Κυκλοφορεί ή κυκλοφόρησε ένα 2d action platform με τίτλο prince of persia κάτι . Το έχει demo . Είναι 10 γίγα . Και είναι ελαφρύ . Με γραφικά στο ultra σε 1440 με vsync on έχω 30 /100 gpu usage με 3060 . Όσοι θέλετε ,δοκιμάστε το . Το μόνο που δεν μου άρεσε και μάλλον δεν θα το πάρω είναι ότι έχει στοιχεία hack and slash και σκοτώνεις κάποιες στιγμές μόνο κάτι ζόμπι . Δεν θυμίζει τα 2d της nintendo που μεγάλωσα με αυτά ,που είχαν στοιχεία εχθρών αλλά όχι εμμονή με hack and slash .Μιλάω για τα donkey kong και super mario.  

Λογικά δεν είχες ποτέ επαφή με τα Prince of Persia ...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος iseeklife έγραψε:

Όχι να σου πω την αλήθεια ,δεν έχω παίξει ποτέ prince of Persia . 

Είναι all time classic. Όσο κι αυτά που αναφέρεις, κατά τη γνώμη μου.

Υπάρχουν δύο, 2D games , εποχής τέλη 80 αρχές 90. Και υπάρχουν και τρία 3D games στα early to mid 2000s που είναι επίσης ιστορικά (ειδικά το Sands of Time).

 

Αυτό που θέλουν με αυτό το game,  είναι αυτό που λέει ο @minast, περί νοσταλγίας και μόνο. Μόνο που κατά τη γνώμη μου δεν είναι και πολύ καλό , γιατί μου φάνηκε σαν ένα ακόμη metroidvania style 2-2.5D platform, πολύ περισσότερο από ένα νοσταλγίας τύπου Prince of Persia. 

Προφανώς δε μπορεί να ζητάς να είναι τύπου super mario , δεν είναι τέτοια και δεν θα μπορούσε άλλωστε. Η nintendo θα κάνει μηνύσεις, έτοιμη είναι με το Palworld (τώρα που'κανε τρελή επιτυχία προφανώς θυμήθηκε πως μοιάζει με αντιγραφή των Pokemon, πως αλλιώς θα εισπράξει τον παρά :hehe: )

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έπαιξα το demo. Στην αρχή δεν το συμπάθησα πολύ, ειδικά με πληκτρολόγιο/ποντίκι. Με controller αλλάζει αρκετά η αίσθηση προς το καλύτερο.
Δεν έχει ιδιαίτερα δύσκολους γρίφους ή μάχες, αλλά παίζεται ευχάριστα. Προφανώς δεν μοιάζει πολύ με το παλιό Prince of Persia, θα έλεγα ότι μου θύμισε αρκετά Trine.

Link to comment
Share on other sites

WWW.VIDEOGAMESCHRONICLE.COM

“People will really see how vast and complete that game is”…

 

Δεν ήμουν σίγουρος αν έπρεπε να το βάλω εδώ ή στα ανέκδοτα

  • horni 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2024 at 3:21 ΠΜ, το μέλος acct έγραψε:

 

Prince_of_Persia_1_-_MS-DOS_-_Gameplay.g

Τι παιχνιδάρα! Θυμάμαι την πρώτη soundblaster που είχε βγει και υποστήριζε το Prince of Persia όπου με την εισαγωγή του παιχνιδιού μας σηκωνόταν η τρίχα κάγκελο. Altec Lancing ηχειάκια στο τέρμα και οι γονείς να κάνουν υπομονή!!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπέρα παίδες . Το είδα στο steam και το έχει και στο ubisoft connect .Το crew motorfest έχει 50 /100 έκπτωση . Είχε βγεί πριν κανένα χρόνο . Το έχει στην αρχική σελίδα και demo . 

Το κατέβασα . 43 γίγα . Mε την 3060 σε 1440 όλα στο high 60 frames χωρίς dlss έχω 40 τις εκατό gpu usage . 

To έπαιξα λίγο . Επιτρέπει 4 και μισή ώρες παιχνίδι . 

Αντιγραφή των παιχνιδιών της ea στις πόλεις , και αντιγραφή του forza horizon στα χωράφια . Τα γραφικά θυμίζουν far cry 6 . 

Η οδήγηση μου φάνηκε αληθοφανής . Και έχει και αληθινά αυτοκίνητα. πρόλαβα να δώ lamborghini και bmw . 

Μου φάνηκε καλό . Μάλλον θα το αγοράσω . Όσοι θέλετε , δοκιμάστε το .  

Link to comment
Share on other sites

το γνωρίζω το περιστατικό αλλά νομίζω το παιχνίδι είναι παλιό . δεν νομίζω οτι μέσα στην 5 ετια θα καταργούν παιχνίδια. Ήδη από παλιά, απο εποχές red alert, όταν έκλειναν τους multiplayer server έχανες και το παιχνίδι . 

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την νοοτροπια πρεπει να σπασουμε, τι παει να πει κλεινω κομματι του παιχνιδιου γιατι μπορω..

Δωσε την ευκαιρια στο κοινο σου να διαχειριστει το παιχνιδι, απο την στιγμη που δεν θελεις/μπορεις ασε αλλον να το κανει. 10 και 20 χρονων

παιχνιδια θα επρεπε να γινονται DMR free και να δινονται τα καταλληλα εργαλεια ωστε αυτοι που θελουν να παιζουν να μπορουν.

 

  • Like 2
  • Agree 3
Link to comment
Share on other sites

Προϊόντα πνευματικής ιδιοκτησίας που δεν παρέχονται με κανέναν τρόπο από τους ιδιοκτήτες των δικαιωμάτων θα έπρεπε να μεταπίπτουν αυτόματα σε καθεστώς ελεύθερης χρήσης. Το νόημα της προστασίας της πνευματικής ιδιοκτησίας είναι να μπορούν να αμείβονται οι δημιουργοί, όταν το κοινό απολαμβάνει τους καρπούς της εργασίας τους.

 

Αν το δεύτερο μισό λείπει, το πρώτο δεν έχει καμία ουσία.

  • Like 3
  • Agree 4
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη κι όταν έκλεισαν servers σε παλιά AC και ο κόσμος έχασε για πάντα αγορασμένα αντικείμενα, θεωρώ ότι θα ήταν τεχνικά τετριμμένο να σπρώξουν ένα patch για να τα δώσουν σε όλους που έχουν το παιχνίδι, χωρίς να χρειάζεται επιβεβαίωση από servers. Απλά δεν τους νοιάζει.

  • Like 2
  • Agree 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.