Jump to content



Εκλογές 25/1/2015


greekfragma

Εκλογές 25/1/2015 (πρόθεση ψήφου)  

90 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Γιατι πίστευε οτι η τρομολαγνεια και ο εκβιασμος των νοικοκυραιων θα επιανε για παντα, με αυτον προθυπουργο, τους μεσσηνιους στο μουσειο της ακροπολης κτλ κτλ κτλ. Ο φοβος φυλαει τα ερμα και ο τρομοκράτης εισπράτει.

 

Λες τρομολαγνεια αλλά δες πως πάει.

Η ΝΔ ας πούμε έλεγε: "Αν βγει συριζα και πει όχι σε ευρώ/ευρώπη/ένωση/κτλ και αναγκαστικά πάμε σε δραχμή, τότε ΤΟΝ ΗΠΙΑΜΕ ΟΛΟΙ"

και είχε απόλυτο δίκιο με αυτά τα δεδομένα.

 

Έλα όμως που η άλλη πλευρά τα έκανε όλα τούμπες και στα τελευταία το έριξε σε "δεν θα βγούμε από το ευρώ" πολιτικές. Πως να έρθει ο τρόμος και ο φόβος εδώ???

Οπότε κατά τη δική μου γνώμη δίκιο είχαν οι γαλάζιοι αλλά οι άλλοι αλλάζουν τα δεδομένα σε χρόνο dt.

 

 

Το θεμα δεν ειναι ΜΟΝΟ η εργασιακη εμπερεια, ειναι να μην εισαι απο πολιτικο τζακι που στηνει κωλο στα εγχωρια συμφεροντα. Και οι περισσοτεροι πρωην κυβερνωντες εκαναν και εκπτωση στην βαζελινη

 

Αν θέλεις να δώσεις μια εξήγηση σε αυτό.

Θενξ ιν αντβανς

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω κι εγώ τη βλακεία μου.

Πιστεύω ότι ο καμμένος είναι απαραίτητος για να δεχθούν οι ένοπλες δυνάμεις τον Συριζα κυβέρνηση και για κάποιες κόκκινες γραμμές (μεταναστευτικό κλπ.).

Σίγουρα θα προτιμούσα αυτοδυναμία Σύριζα αλλά για πρώτη διακυβέρνηση καλά είναι.

 

Έχει κάνει πολλές εκπτώσεις ο Συριζα αλλά ελπίζω να κρατήσει κάποια στεγανά, π.χ. το θέμα του πολιτικού όρκου ήταν πολύ σημαντικό στο να ξανααποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας.

 

Στα οικονομικά εμπιστεύομαι πολύ το Βαρουφάκη, όχι ότι ό,τι λέει είναι σωστό, απλά γνωρίζει το σύστημα και έχει άποψη γι' αυτό. Σίγουρα δεν εμπιστεύομαι την κρίση των αγορών και την κρίση της κομισιόν, αφού για παράδειγμα ο Γιούνκερ είναι πρόεδρος προερχόμενος από χώρα ελίτ των 500.000 ανθρώπων που καμία σχέση δεν έχει με το λαό της Ευρώπης, έχοντας στο επιτελείο του το απόλυτο τίποτα, τον αβραμόπουλο (και όπως φαίνεται προσεχή πρόεδρο της δημοκρατίας, εκεί του ταιριάζει ο ρόλος διότι όντως δεν θα κάνει τίποτα και θα το κάνει με στυλ).

 

Όχι ότι ο Μπαρόζο ήταν καλύτερος αφού ήταν μερκελικό τσιράκι που μιλούσε και πορτογαλέζικα.

Link to comment
Share on other sites

 

Ο Λεβέντης που μας λέει ότι για όλα φταίει η ντόπια διαπλοκή και όχι οι Γερμανοί, που απλά κοιτάζουν να εκμεταλλευτούν ευκαιρίες, έχει καμία άποψη για το σύμφωνο ελληνογερμανικής "συνεργασίας" που υπέγραψε ο ΓΑΠ και μας έφερε τον Φούχτελ στην Ελλάδα ή μπα;

Ο Λεβέντης που λέει ότι είναι αδύνατο να μας μεταχειριστούν ειδικά γιατί μετά θα ζητάνε χάρες και οι υπόλοιπες υπό επιτήρηση χώρες έχει άποψη για τη δήλωση του Σόιμπλε στο ξέσπασμα της κρίσης. Αυτή που έλεγε ότι αφήναμε τον Νότο ξέφραγο αμπέλι χωρίς έλεγχο των ελλειμμάτων για να πουλάμε τα προϊόντα μας. Δηλαδή, κέρδος προ μνημονίων με εξαγωγές, κέρδος και μετά μνημονίων με τσάμπα χρήμα(αρνητικά επιτόκια) και τόκους από τα "βοηθούμενα" κράτη.

Αυτά να του πεις του επαναστάτη Λεβέντη.

 

1. Ο Λεβέντης καταγγέλει τα τελευταία 25 χρόνια τα ντοπια συμφέροντα, με όνομα και επώνυμο. Δεν περίμενε το 2010 για να δεί τι κάνει ο ΓΑΠ. Και επιπλέον τι σημαίνει αυτό που λές ? ότι δεν έχουν ευθύνη τα ντόπια συμφέροντα επειδή συνεργάζονται με Γερμανούς, Γαλλους , γουατέβερ ??

2. Δηλαδή τι περίμενες απο τον Σόιμπλε ή τον οποιοδήποτε Σόιμπλε ? να μας πάρει απο το χεράκι και να ζητήσει να μην κλείνουν οι βιομηχνίες και τα ναυπηγεία ή να πεί όχι δεν σας δίνω δάνεια ? Ο Σόιμπλες κυβερνούσε ?

 

Και τέλοςπάντων όταν ο Σόιμπλες ή ο εκάστοτε υψηλόβαθμος έκρουε κατά καιρούς (3 φορές αν θυμάμαι καλά απο το 1992) τον κώδωνα του κινδύνου και επισήμαινε πως δεν πάει καλά η οικονομία, και όταν η Χώρα βρέθηκε ξανά σε επιτήρηση πριν 10 -12 χρόνια, και αυτό έργο του Σόιμπλε ήταν ? ή μηπως έφταιγε ο Λεβέντης ?

 

Δεν βρισκόμασταν σε καμία σαπουνόφουσκα μέσα, η οποία έσκασε και μας έριξε στο 2010. Η μάλλον, πολλοί βρίσκονταν ακριβώς εκεί, και τώρα που τελείωσαν τα ΜΟΠ και τα πακέτα φωνάζουν πως δεν τα ήθελαν. Τώρα όμως είναι αργά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 αλλά οι άλλοι αλλάζουν τα δεδομένα σε χρόνο dt.

Οι άλλοι; Οι άλλοι; 

 

Πόσο πίσω θες να πάμε αλήθεια; Από την πολιτική άνοιξη που ορκιζόταν ότι δε ξαναρθει στην ΝΔ ακόμα και αρχηγό να τον έκαναν; Από το ότι έσκιζε τα μνημόνια πριν γίνει κυβέρνηση και την επόμενη ακριβώς ημέρα είπε άλλα; Ή μήπως αυτό;

 

ND.jpg

 

Ή μήπως να αφήσουμε τον Σαμαρά και να πιάσουμε τον Άδωνη; Που κοπανιόταν ο άμοιρος βιβλιοπώλης πόσο κακός είναι ο Σαμαράς μέχρι που του πρότεινε θεσούλα κι έγινε ξαφνικά ο καλυτερότερος πρωθυπουργός; Γλίτσα και σίχαμα από την κορφή με τα νύχια, εσύ δες το φεγγάρι και την έξοδο στις αγορές (15ο lol).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Λες τρομολαγνεια αλλά δες πως πάει.

Η ΝΔ ας πούμε έλεγε: "Αν βγει συριζα και πει όχι σε ευρώ/ευρώπη/ένωση/κτλ και αναγκαστικά πάμε σε δραχμή, τότε ΤΟΝ ΗΠΙΑΜΕ ΟΛΟΙ"

και είχε απόλυτο δίκιο με αυτά τα δεδομένα.

Έλα όμως που η άλλη πλευρά τα έκανε όλα τούμπες και στα τελευταία το έριξε σε "δεν θα βγούμε από το ευρώ" πολιτικές. Πως να έρθει ο τρόμος και ο φόβος εδώ???

Δεν έκανε τούμπα, εκτός αν μπορεσεις να μου βρεις δήλωση "ο Σύριζα θα μας βγάλει από το ευρώ" , εδώ θα είμαι και θα περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Α ρε DJD. Που να ήξερες ότι είμαι ήδη 150 βήματα μπροστά από όλους σας τους "αντικειμενικούς" μαζί.
Και θα σου πω αμέσως το γιατί. Επειδή βγήκα από τη μπούμπλα μου και ψάχτηκα πέραν από αυτή για να βρω τις δικές μου απαντήσεις στα δικά μου ερωτήματα.

 

Και θα σου δείξω τι εννοώ με τις δυο πρώτες προτάσεις σου.

 

Οι άλλοι; Οι άλλοι; 

 

Πόσο πίσω θες να πάμε αλήθεια; Από την πολιτική άνοιξη που ορκιζόταν ότι δε ξαναρθει στην ΝΔ ακόμα και αρχηγό να τον έκαναν; Από το ότι έσκιζε τα μνημόνια πριν γίνει κυβέρνηση και την επόμενη ακριβώς ημέρα είπε άλλα; Ή μήπως αυτό;

 

 

Αυτοί που κάνουν τούμπες μέσα στον μήνα (βραχυπρόθεσμα) την λένε σε αυτούς που κάνουν τούμπες μετά από 4-5 χρόνια (μακροπρόθεσμα)

 

*τους πολιτικούς από την μία και την άλλη εννοώ.

 

 

Δηλαδή σου έχω ήδη απαντήσει πριν καλά καλά φέρεις το αντι-επιχείρημα. Όσο για το "την αμέσως επόμενη", εγώ απλά θα σου πω το δικό μου σκεπτικό στη δικιά μου κοσμοθεωρεία. Οι τύποι στην ΝΔ ξέρανε σε τι σκατά θα πέσουνε με το μνημόνιο αλλά ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ και η ΕΚΤ/ευρώπη/ευρωζώνη/ένωση/κτλ ήθελε χρόνο για το recharge πριν αρχίσει τις ποσοτικές χαλαρώσεις κτλ κτλ κτλ. Και κάποιος έπρεπε να βγάλει το φίδι από την τρύπα με κάποιο τρόπο.

 

Και για να μην σε πολυκουράζω, θέλω να καταλήξω στο εξής. Αντί οι τύποι να το τραβάνε με τις ώρες και λίγο λίγο να το αλλάζουν, την έκαναν μια κι έξω την τούμπα που λες για να είναι όσο το δυνατόν ξεκάθαροι γίνεται. Υπόψην ε. Ο λαός θέλει γενικώς ψέμματα οπότε ούτε αυτοί είχαν πολλές επιλογές.

 

Αυτή είναι η κοσμοθεωρεία μου. Για το υπόλοιπο του κειμένου ειλικρινά δεν θέλω να ασχοληθώ. Η εικόνα στανταράκι απέχει από το "αντικειμενικό" και μόνο για να ψάξω τα 3-4 θα χάσω 2-3 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Οι άλλοι; Οι άλλοι; 

 

Πόσο πίσω θες να πάμε αλήθεια; Από την πολιτική άνοιξη που ορκιζόταν ότι δε ξαναρθει στην ΝΔ ακόμα και αρχηγό να τον έκαναν; Από το ότι έσκιζε τα μνημόνια πριν γίνει κυβέρνηση και την επόμενη ακριβώς ημέρα είπε άλλα; Ή μήπως αυτό;

 

ND.jpg

 

Ή μήπως να αφήσουμε τον Σαμαρά και να πιάσουμε τον Άδωνη; Που κοπανιόταν ο άμοιρος βιβλιοπώλης πόσο κακός είναι ο Σαμαράς μέχρι που του πρότεινε θεσούλα κι έγινε ξαφνικά ο καλυτερότερος πρωθυπουργός; Γλίτσα και σίχαμα από την κορφή με τα νύχια, εσύ δες το φεγγάρι και την έξοδο στις αγορές (15ο lol).

 

Λες τρομολαγνεια αλλά δες πως πάει.

Η ΝΔ ας πούμε έλεγε: "Αν βγει συριζα και πει όχι σε ευρώ/ευρώπη/ένωση/κτλ και αναγκαστικά πάμε σε δραχμή, τότε ΤΟΝ ΗΠΙΑΜΕ ΟΛΟΙ"

και είχε απόλυτο δίκιο με αυτά τα δεδομένα.

 

Έλα όμως που η άλλη πλευρά τα έκανε όλα τούμπες και στα τελευταία το έριξε σε "δεν θα βγούμε από το ευρώ" πολιτικές. Πως να έρθει ο τρόμος και ο φόβος εδώ???

Οπότε κατά τη δική μου γνώμη δίκιο είχαν οι γαλάζιοι αλλά οι άλλοι αλλάζουν τα δεδομένα σε χρόνο dt.

 

 

Αν θέλεις να δώσεις μια εξήγηση σε αυτό.

Θενξ ιν αντβανς

 

Για το πρωτο κοιτα πανω. Επίσης, οι ΝΔ-ΠΑΣΟΚ διατρυμπανιζανε προς καθε κατευθυνση οτι ΣΥΡΙΖΑ = καταστροφη χωρις αλλα και με ευρω. Οτι θα κατακρεουργησει την μεσαια ταξη με φορους λαο οτι το αγγουρι που εφαγε ο ελληνικος λαος ηταν για το καλο του. Τέλος, το θεμα δεν ειναι αν θα καταστραφει ο Μπομπολας, ο Κοκκαλης, Ο Βαδινογιάννης και ο Τιγρης αλλα το οτι καταστρέψανε τον κοινωνικο ιστο, την υγεια (ευχεσαι να μην βηξεις στραβα) και συντελεσσαν το μεγαλυτερο brain drain που εχει δει η χωρα απ' αρχης της.

 

Εσυ βλεπεις μονο το επιχειρην, οι αλλοι βλεπουν την κοινωνια. Κάτι που για τον καθε δεξιο ειναι παραπλευρες απωλειες.

 

 

Βου

 

Τα ιδιωτικοποιημενα διόδια περνουν επιχορηγηση για μη εισπραχθεντα. Πρωτοτυπια παγκοσμια. Ιδιωτικη εταιρια επιχορηγηται απο το κρατος για τις αναδουλειες. Τα ιδιωτικα καναλια δεν πληρωνουν αδειες χρησης. 

 

Οχι δεν εστησε κανενας κωλο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανε τούμπα, εκτός αν μπορεσεις να μου βρεις δήλωση "ο Σύριζα θα μας βγάλει από το ευρώ" , εδώ θα είμαι και θα περιμένω.

 

Δεν θεωρώ ότι υπάρχει επειδή ο συριζα ποτέ δεν ήταν ξεκάθαρος

Οπότε σορρυ που στο λέω αλλά θα περιμένεις (για κάτι που δεν υπάρχει επίτηδες)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρώ ότι υπάρχει επειδή ο συριζα ποτέ δεν ήταν ξεκάθαρος

Οπότε σορρυ που στο λέω αλλά θα περιμένεις (για κάτι που δεν υπάρχει επίτηδες)

Αρα δεν έκανε καμία τούμπα, και εσύ απλά είπες ψέματα. Καλημέρα Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Α ρε DJD. Που να ήξερες ότι είμαι ήδη 150 βήματα μπροστά από όλους σας τους "αντικειμενικούς" μαζί.

Και θα σου πω αμέσως το γιατί. Επειδή βγήκα από τη μπούμπλα μου και ψάχτηκα πέραν από αυτή για να βρω τις δικές μου απαντήσεις στα δικά μου ερωτήματα.

 

Και θα σου δείξω τι εννοώ με τις δυο πρώτες προτάσεις σου.

 

 

 

 

Δηλαδή σου έχω ήδη απαντήσει πριν καλά καλά φέρεις το αντι-επιχείρημα. Όσο για το "την αμέσως επόμενη", εγώ απλά θα σου πω το δικό μου σκεπτικό στη δικιά μου κοσμοθεωρεία. Οι τύποι στην ΝΔ ξέρανε σε τι ***** θα πέσουνε με το μνημόνιο αλλά ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ και η ΕΚΤ/ευρώπη/ευρωζώνη/ένωση/κτλ ήθελε χρόνο για το recharge πριν αρχίσει τις ποσοτικές χαλαρώσεις κτλ κτλ κτλ. Και κάποιος έπρεπε να βγάλει το φίδι από την τρύπα με κάποιο τρόπο.

 

Και για να μην σε πολυκουράζω, θέλω να καταλήξω στο εξής. Αντί οι τύποι να το τραβάνε με τις ώρες και λίγο λίγο να το αλλάζουν, την έκαναν μια κι έξω την τούμπα που λες για να είναι όσο το δυνατόν ξεκάθαροι γίνεται. Υπόψην ε. Ο λαός θέλει γενικώς ψέμματα οπότε ούτε αυτοί είχαν πολλές επιλογές.

 

Αυτή είναι η κοσμοθεωρεία μου. Για το υπόλοιπο του κειμένου ειλικρινά δεν θέλω να ασχοληθώ. Η εικόνα στανταράκι απέχει από το "αντικειμενικό" και μόνο για να ψάξω τα 3-4 θα χάσω 2-3 ώρες.

 

Τα κυριαρχα κρατη παντα εχουν επιλογες. Οι ραγιαδες που τους διεταζαν με email δεν ειχαν. Και το μονο φιδι που βγαλανε απο την τρυπα ηταν η ΧΑ. Τα αλλα ηταν το πηδημα που ριξανε στους μη προνομιουχους.

Link to comment
Share on other sites

Απλά αυτό το κομμάτι στα γρήγορα.

 

 

και συντελεσσαν το μεγαλυτερο brain drain που εχει δει η χωρα απ' αρχης της

 

Και ήρθε τώρα η Ράνια Αντωνοπούλου με τις 550 χιλιάδες θέσεις δημοσίου να δώσει λύσει στο brain drain.

Σουρ!

 

Link to comment
Share on other sites

Χιλιόμετρα μπροστά είναι φιλαράκι, τι να λέμε τώρα  :T:

 

Κοίταξε να δεις. Είτε θα απαντάς με επιχειρήματα, είτε όχι.

 

Στην δεύτερη περίπτωση, δεν μου δίνεις πολλά κίνητρα να κάτσω να ασχοληθώ παραπάνω.

 

Αν σου φαίνεται εριστικό, δεν με ενδιαφέρει. Αλλά αν συνεχίσεις αυτην την ειρωνία, θα στην πω όπως την είπα στον wizard και θα είναι πολύ άσχημο για όλους. Αν δεν σου αρέσει αυτό και προτιμάς να απαντάς με αυτόν τον τρόπο, τότε η μόνη σου επιλογή θα είναι να με κάνεις perma-ban. Εγώ στο ξεκαθαρίζω, δεν έχω υπομονή για αυτά που γράφεις.

 

Αρα δεν έκανε καμία τούμπα, και εσύ απλά είπες ψέματα. Καλημέρα

 

Είπα ψέμματα ότι δεν έκανε ξεκάθαρες δηλώσεις. Άρα έκανε ξεκάθαρες δηλώσεις και δεν ήταν μαζικές τούμπες όλα αυτά?

 

Καλημέρα και σε σένα.

 

Τα κυριαρχα κρατη παντα εχουν επιλογες. Οι ραγιαδες που τους διεταζαν με email δεν ειχαν. Και το μονο φιδι που βγαλανε απο την τρυπα ηταν η ΧΑ. Τα αλλα ηταν το πηδημα που ριξανε στους μη προνομιουχους.

 

Συμφωνώ στο bold.

Αλλά διαισθάνομαι ότι η πλειοψηφία των ανθρώπων στην Ελλάδα θέλει να είναι το "ταπεινό χαμομηλάκι" που τον πληρώνουν για να κάνει τον μάγκα και η αμέσως επόμενη κατά σειρά πλειοψηφία το ρίχνει στην απάθεια/αδιαφορία.

 

Εύχομαι η διαίσθησή μου να είναι λάθος, αλλά ας λέμε όλη την αλήθεια. Κάνανε κι άλλα πράγματα αλλά εδώ μέσα έχουμε γεμίσει δήθεν αντικειμενικούς.

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Είπα ψέμματα ότι δεν έκανε ξεκάθαρες δηλώσεις. Άρα έκανε ξεκάθαρες δηλώσεις και δεν ήταν μαζικές τούμπες όλα αυτά?

Καλημέρα και σε σένα

.

Είπες ψέματα ότι έκανε τούμπες. Τούμπα είναι όταν την μια λες έτσι και την άλλη λες γιουβετσι, από την στιγμή που δεν είπε ΠΟΤΕ ότι θα μας βγάλει από το ευρώ, δεν μπορείς να λες ότι έκανε τούμπα όταν είπε ότι δεν θα μας βγάλει από το ευρώ.

Είναι πολύ κουραστικό να πρέπει να κάνω μαθήματα λογικής και ελληνικών.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δεις. Είτε θα απαντάς με επιχειρήματα, είτε όχι.

 

Στην δεύτερη περίπτωση, δεν μου δίνεις πολλά κίνητρα να κάτσω να ασχοληθώ παραπάνω.

 

Αν σου φαίνεται εριστικό, δεν με ενδιαφέρει. Αλλά αν συνεχίσεις αυτην την ειρωνία, θα στην πω όπως την είπα στον wizard και θα είναι πολύ άσχημο για όλους. Αν δεν σου αρέσει αυτό και προτιμάς να απαντάς με αυτόν τον τρόπο, τότε η μόνη σου επιλογή θα είναι να με κάνεις perma-ban. Εγώ στο ξεκαθαρίζω, δεν έχω υπομονή για αυτά που γράφεις.

 

Μη μας το κάνεις αυτό το κακό. Ποια επιχειρήματα που κάθεσαι και φαντασιώνεσαι κωλοτούμπες και το τι θα κάνει ο Συριζα χωρίς να χει εξαγγείλει καν; Η απάντηση στην παράνοια είναι η ειρωνεία, εκτός αν θες να σου γράψω χάπια, το λίθιο συνήθως δουλεύει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

συμβαινει τωρα : 

 

Λεβεντης στον (γυμνοσα)λιαγκα !

 

ζουμε μεγαλες στιγμες xD

 

το παρτυ ξαναλεω οτι  αρχιζει την πεμπτη, μπορει αυτοι που ψηφισαν να απεδειξαν στην πλειοψηφια τους οτι εχουν μνημη  χρυσοψαρου αλλα οι λαικισμοι τυπου " θα τους χωρεψουμε στο ταψι " "θα τυπωσουμε 100 δις"  " θα βγαλουμε την χωρα απο το μνημονιο " (newsflash, το μνημονιο εχει ληξει εδω και κατι βδομαδες ) παιχτηκανε στα καναλια υπερβολικα πολλες φορες για να ξεχαστουνε τοσο ευκολα και γρηγορα.

 

τωρα για τον Λεβεντη τι θελετε να πω ? αποδειξατε μονοι σας ποσο παρτακηδες εισαστε μερικοι οταν ειπα 2 κουβεντες για το πλαφον των 5.000 ευρω(κατι το οποιο εχει ηδη εφαρμοστει σε αλλη χωρα),  ξεχασατε οτι ο λεβεντης μιλησε για δημοσια ασφαλιστικα ταμεια, οποιος δεν γουσταρει οι εισφορες του να πηγαινουν στο δημοσιο και να εχει 100% προσωπικο αλισβερισι με το ταμειο του ας παει σε ιδιωτικο ! ( oh wait ! γιατι εχουμε υποχρεωτικη δημοσια ασφαλιση  σε αυτη τη χωρα ? )

 

edit : ξεχασα να πω οτι ενας απο τους λογους που ψηφισα συριζα το '9 ητανε για να επιβραβευσω την κινηση του αλαβανου (ο οποιος εκανε cash-in οπως ειπε και ο eagka τοτε ) που εδωσε "τοπο στα νιατα" και αφησε  διαδοχο εναν 34χρονο στην θεση του. μακαρι να το κανει και ο Λεβεντης αυτο καποια στιγμη  γιατι δυστυχως τα χρονια περνανε ... 

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Είπες ψέματα ότι έκανε τούμπες. Τούμπα είναι όταν την μια λες έτσι και την άλλη λες γιουβετσι, από την στιγμή που δεν είπε ΠΟΤΕ ότι θα μας βγάλει από το ευρώ, δεν μπορείς να λες ότι έκανε τούμπα όταν είπε ότι δεν θα μας βγάλει από το ευρώ.

Είναι πολύ κουραστικό να πρέπει να κάνω μαθήματα λογικής και ελληνικών.

 

Τα "όχι στο μνημόνιο, όχι στους Γερμανούς, όχι στη Μέρκελ, όχι στην ΕΕ, όχι στα κτλ κτλ κτλ" συνεπάγεται και έξοδος από όλα αυτά και επιστροφή σε δραχμή.

 

Μην μου αρχίζεις τις λογικές όταν εδώ πέρα έχουμε να κάνουμε με άπειρες συνιστώσες. Απλά δεν υπάρχει λογική στην έλλειψη κατεύθυνσης.

 

Κι εμένα είναι πολύ κουραστικό να απαντάω σε τύπους που υποφέρουν από denial αλλά δεν κάνω κι έτσι.

 

Μη μας το κάνεις αυτό το κακό. Ποια επιχειρήματα που κάθεσαι και φαντασιώνεσαι κωλοτούμπες και το τι θα κάνει ο Συριζα χωρίς να χει εξαγγείλει καν; Η απάντηση στην παράνοια είναι η ειρωνεία, εκτός αν θες να σου γράψω χάπια, το λίθιο συνήθως δουλεύει.

 

Απλά θέλω να δω που θα το πας. Εγώ να ξέρεις ήμουν 3 φορές πιο ευγενικός (από ότι μου έβγαινε). Αν τώρα έχεις βίτσια να σε βρίζουν, σορρυ αλλά μάλλον δεν θα σου κάνω την χάρη.

 

Εσύ δηλαδή προ πολλού στήριζες συριζα γιατί ήξερες τον Γενάρη του 2015 στις εκλογές θα έρθει και θα πει "θα μείνουμε στο ευρώ". Υπήρχαν πολλά statements του συριζα πριν 4-5 μήνες από τον Γενάρη, που να λένε "θα μείνουμε στο ευρώ ο κόσμος να χαλάσει"???

 

Αν ναι, βρες μου τα και δείξε τα.

Αν όχι, τότε αυτό πάει απάντηση στον Myralis

Και τώρα που είπες χάπια. Το καρτελ φαρμακοποιών με ποιους βολεύεται και με ποιους συγκρούεται???

Δεν θέλω να μου απαντήσεις. Απλά να ξέρεις ότι η απάντηση στην ειρωνεία δεν είναι η ειρωνεία, ούτε στην παράνοια είναι η ειρωνεία, ούτε οι βρισιές είναι απάντηση γενικώς. Αλλά για βαθμό δυσκολίας στα επιχειρήματά σου, προσωπικά σου βάζω 2 στα 10 (επειδή είσαι admin) και στον Myralis 4 στα 10. Έτσι για να ξέρεις που βρίσκεσαι σε επίπεδο δυσκολίας. Οπότε το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να εύχεσαι να είμαι όντως παρανοϊκός.

 

 

Εσυ βλεπεις μονο το επιχειρην, οι αλλοι βλεπουν την κοινωνια. Κάτι που για τον καθε δεξιο ειναι παραπλευρες απωλειες.

 

Αυτό παραείναι σημαντικό για να το αποφύγω. Είχα διαβάσει προ πολλού ένα quote που ταιριάζει γάντι αλλά δεν βρίσκω το κείμενο. Θα επανέρθω όταν το βρω.

 

Για τους άλλους που βλέπουν την κοινωνία όμως, καλύτερα να πεις όλη την αλήθεια.

Βλέπουν κάθε μέρα φραπέ και τσιγάρο, με το δημόσιο για πατέρα.

Link to comment
Share on other sites

Τα "όχι στο μνημόνιο, όχι στους Γερμανούς, όχι στη Μέρκελ, όχι στην ΕΕ, όχι στα κτλ κτλ κτλ" συνεπάγεται και έξοδος από όλα αυτά και επιστροφή σε δραχμή.

Μην μου αρχίζεις τις λογικές όταν εδώ πέρα έχουμε να κάνουμε με άπειρες συνιστώσες. Απλά δεν υπάρχει λογική στην έλλειψη κατεύθυνσης.

Κι εμένα είναι πολύ κουραστικό να απαντάω σε τύπους που υποφέρουν από denial αλλά δεν κάνω κι έτσι.

Απλά θέλω να δω που θα το πας. Εγώ να ξέρεις ήμουν 3 φορές πιο ευγενικός (από ότι μου έβγαινε). Αν τώρα έχεις βίτσια να σε βρίζουν, σορρυ αλλά μάλλον δεν θα σου κάνω την χάρη.

Εσύ δηλαδή προ πολλού στήριζες συριζα γιατί ήξερες τον Γενάρη του 2015 στις εκλογές θα έρθει και θα πει "θα μείνουμε στο ευρώ". Υπήρχαν πολλά statements του συριζα πριν 4-5 μήνες από τον Γενάρη, που να λένε "θα μείνουμε στο ευρώ ο κόσμος να χαλάσει"???

Αν ναι, βρες μου τα και δείξε τα.

Αν όχι, τότε αυτό πάει απάντηση στον Myralis

Και τώρα που είπες χάπια. Το καρτελ φαρμακοποιών με ποιους βολεύεται και με ποιους συγκρούεται???

Δεν θέλω να μου απαντήσεις. Απλά να ξέρεις ότι η απάντηση στην ειρωνεία δεν είναι η ειρωνεία, ούτε στην παράνοια είναι η ειρωνεία, ούτε οι βρισιές είναι απάντηση γενικώς. Αλλά για βαθμό δυσκολίας στα επιχειρήματά σου, προσωπικά σου βάζω 2 στα 10 (επειδή είσαι admin) και στον Myralis 4 στα 10. Έτσι για να ξέρεις που βρίσκεσαι σε επίπεδο δυσκολίας. Οπότε το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να εύχεσαι να είμαι όντως παρανοϊκός.

Αυτό παραείναι σημαντικό για να το αποφύγω. Είχα διαβάσει προ πολλού ένα quote που ταιριάζει γάντι αλλά δεν βρίσκω το κείμενο. Θα επανέρθω όταν το βρω.

Για τους άλλους που βλέπουν την κοινωνία όμως, καλύτερα να πεις όλη την αλήθεια.

Βλέπουν κάθε μέρα φραπέ και τσιγάρο, με το δημόσιο για πατέρα.

Placeholder, θα απαντήσω όταν δεν θα είμαι στην δουλειά.

Όχι στη Ε.Ε.? Rofl... Πολύ θα ήθελα αλλά δεν...

Link to comment
Share on other sites

Placeholder, θα απαντήσω όταν δεν θα είμαι στην δουλειά.

Όχι στη Ε.Ε.? Rofl... Πολύ θα ήθελα αλλά δεν...

 

Δεν ξέρω ακριβώς τι έλεγε.

Και ξέρεις γιατί? Γιατί ποτέ δεν έλεγε τίποτε ξεκάθαρο

 

Το placeholder που το είδες?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.