Jump to content



Εκλογές 25/1/2015


greekfragma

Εκλογές 25/1/2015 (πρόθεση ψήφου)  

90 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ερώτηση παγίδα.

Βρείτε πόσοι απο τους νεοδιοριζόμενους υπουργούς-υφυπουργούς έχουν δουλέψει ποτέ στην ζωή τους.

 

Ο άλλος λέει, το κολλητάρι το Alexis ήρθε από τη Σκωτία που εργαζόταν "σαν σκυλί" στο ινσιτούτο οικονομίας μπλα μπλα, ώστε να βοηθήσει τον φίλο του στο κόμμα! Τι λε ρε παιδι μου! Γνωστοί λέει από τα 19 τους. Από την νεολάια του κόμματος. Ξέρετε...αυτές τις νεολαίες που στις ΕΙδήσεις και στην Χρεοκοπία, και οι μεν και οι δε βρίζουμε και αναθεματίζουμε όλοι για την βρωμιά τους.

 

Τέτοια ΑΛΛΑΓΗ όμως, μα τέτοια αλλαγή!

570797.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο Γιάγκος ο ακομμάτιστος μόλις μας ενημέρωσε ότι η κωλοτούμπα έχει συγκεκριμένο χρονικό ορίζοντα.

 

Πέρα απο την πλάκα πάντως αν οι ΣΥΡΙΖΑΙΟΙ πιστεύουν ότι οι κατα Παπαδημούλη, δεξιότεροι της ΝΔ, ΑΝΕΛ είναι απαραίτητοι για τη σωτηρία της χώρας, τότε καλά κάνουν και συνεργάζονται μαζί τους.&-

Αυτό άλλωστε έλεγα και πολυ παλιότερα για μια άλλη συγκυβέρνηση. Βλέπεις αντικειμενικό μου αγόρι, οι δικές μου απόψεις δεν έχουν ημερομηνία λήξεως.

Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι δε θα σας τρολάρω σε κάθε κωλοτούμπα. Έχετε ρίξει τόσα περιττώματα 3 χρόνια τώρα, που τα χεράκια σας έχουν ποτίσει. Ώρα λοιπόν να σας βάλει κάποιος τα δαχτυλάκια σας στα ρουθούνια για να απολαύσετε τη μπόχα σε κάθε κωλοτούμπα. Enjoy και καλό κουράγιο.

 

Χαχα έχεις πλάκα. Έλεγε ο Παπαδημουλης ακροδεξιό τον Καμένο και κάτι τρέχει στα γύφτικα.

Με άλλη συνιστώσα συγκυβερνάει μην ζορίζεσαι.

Πίκρα εεε; Όταν σου λέγαμε να πηδήξεις στο τραίνο της Ντόρας μας έγραφες εξυπνάδες. 

Link to comment
Share on other sites

Χαχα έχεις πλάκα. Έλεγε ο Παπαδημουλης ακροδεξιό τον Καμένο και κάτι τρέχει στα γύφτικα.

Με άλλη συνιστώσα συγκυβερνάει μην ζορίζεσαι.

Πίκρα εεε; Όταν σου λέγαμε να πηδήξεις στο τραίνο της Ντόρας μας έγραφες εξυπνάδες. 

 

 

Και μόλις τώρα ο Γιάγκος ο αντικειμενικός μας ενημέρωσε ότι η άποψη του Παπαδημούλη είναι ήσσονος σημασίας και δε προσμετράται σαν κωλοτούμπα. Ρεσιταλ δίνεις ρε μπαγάσα. Που να ήσουν και ΣΥΡΙΖΑ κιόλας. Myralis ανασκουμπώσου γιατί θα σου φάει τη δουλειά αυτός.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αύριο, όταν δεν θα πρέπει να την πέσω για ύπνο, θα δω τι ισχύει με τις υπευθυνότητες και θα σου εξηγήσω γιατί έχεις άδικο στον ισχυρισμό σου..

@GruntGR, βαριέμαι να γράφω όλο το λογικό υπόβαθρο της σκέψης μου, που μάλλον θα αγνοήσεις, για να σου αποδείξω ότι έχεις άδικο.

Εν συντομία όμως, πουθενά δεν είδα την Φωτίου να λέει "οτι για να διδασκει καποιος  καθηγητης σε πανεπιστημιο δεν χρειαζεται να ειναι κατοχος διδακτορικου", άλλα είπε περί bonus για να διδάσκει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο Γιάγκος ο ακομμάτιστος μόλις μας ενημέρωσε ότι η κωλοτούμπα έχει συγκεκριμένο χρονικό ορίζοντα.

 

Αυτοί που κάνουν τούμπες μέσα στον μήνα (βραχυπρόθεσμα) την λένε σε αυτούς που κάνουν τούμπες μετά από 4-5 χρόνια (μακροπρόθεσμα)

 

*τους πολιτικούς από την μία και την άλλη εννοώ.

 

 

 

 

Πέρα απο την πλάκα πάντως αν οι ΣΥΡΙΖΑΙΟΙ πιστεύουν ότι οι κατα Παπαδημούλη, δεξιότεροι της ΝΔ, ΑΝΕΛ είναι απαραίτητοι για τη σωτηρία της χώρας, τότε καλά κάνουν και συνεργάζονται μαζί τους.&-

 

Όλα καλά θα πάνε με δεξιές οικονομικές πολιτικές :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση παγίδα.

Βρείτε πόσοι απο τους νεοδιοριζόμενους υπουργούς-υφυπουργούς έχουν δουλέψει ποτέ στην ζωή τους.

 

Ο άλλος λέει, το κολλητάρι το Alexis ήρθε από τη Σκωτία που εργαζόταν "σαν σκυλί" στο ινσιτούτο οικονομίας μπλα μπλα, ώστε να βοηθήσει τον φίλο του στο κόμμα! Τι λε ρε παιδι μου! Γνωστοί λέει από τα 19 τους. Από την νεολάια του κόμματος. Ξέρετε...αυτές τις νεολαίες που στις ΕΙδήσεις και στην Χρεοκοπία, και οι μεν και οι δε βρίζουμε και αναθεματίζουμε όλοι για την βρωμιά τους.

 

Τέτοια ΑΛΛΑΓΗ όμως, μα τέτοια αλλαγή!

570797.jpg

 

 

Επειδή τυγχάνει να ξέρω τον Νίκο προσωπικά μιας και ήμουν στο ίδιο Πανεπιστήμιο. Δε θα του φτιάξω το φωτοστέφανο, απλά θα σου πω ότι αν ήξερες τι ακριβώς θυσίες έκανε για να μπορέσει να κάνει το διδακτορικό του και να δουλέψει στο Strath, θα το σκεφτόσουν 2 φορές πριν πεις ότι είπες. Δε φύτρωσαν όλοι σε θέσεις έδρες και ερευνητικά κέντρα ξέρεις. Καποιοι έχουν κάνει το σκτ τους παξιμάδι

 

Ε ψιτ μλκς μη διαρρεύσει πουθενά ότι υποστήριξα ΣΥΡΙΖΑιο πολιτικό

@Myralis, Σου απάντησα αν είδες λίγο παραπάνω για το αν οι ΑΝΕΛ είναι ακροδεξιοί ή όχι. Θα απαντήσεις ή ανέλαβε χρέη κυβερνητικού εκπροσώπου μέσα στο thelab ο Γιάγκος; 

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε ψιτ μλκς μη διαρρεύσει πουθενά ότι υποστήριξα ΣΥΡΙΖΑιο πολιτικό

 

Σιγά καλέ. Εδώ για καφέ ήταν να πας με βαμμένο αριστερό.

#trolling

 

 

 

Ερώτηση παγίδα.

Βρείτε πόσοι απο τους νεοδιοριζόμενους υπουργούς-υφυπουργούς έχουν δουλέψει ποτέ στην ζωή τους.

 

Ο άλλος λέει, το κολλητάρι το Alexis ήρθε από τη Σκωτία που εργαζόταν "σαν σκυλί" στο ινσιτούτο οικονομίας μπλα μπλα, ώστε να βοηθήσει τον φίλο του στο κόμμα! Τι λε ρε παιδι μου! Γνωστοί λέει από τα 19 τους. Από την νεολάια του κόμματος. Ξέρετε...αυτές τις νεολαίες που στις ΕΙδήσεις και στην Χρεοκοπία, και οι μεν και οι δε βρίζουμε και αναθεματίζουμε όλοι για την βρωμιά τους.

 

Τέτοια ΑΛΛΑΓΗ όμως, μα τέτοια αλλαγή!

570797.jpg

 

Καταλαβαίνω αυτό που λες ότι "δεν έχουν δουλέψει ποτέ στη ζωή τους".

Αλλά μεταξύ μας τώρα. Αν η στελέχωση μιας κυβέρνησης ήταν κάτι τόσο απλό, τότε θα βάζαμε αυτούς που σκάβουν 1000 φορές σε μια μέρα και όλα θα πήγαιναν το ίδιο τέλεια. Θα πηγαίνουν όμως??

Έγινε επεξεργασία από Guest
Ας κρατάμε λίγο τα προσχήματα, ε;
Link to comment
Share on other sites

Τους θεωρεί απο γραφικούς έως λίγο ακροδεξιούς. Αν δεν είχατε συνεργαστεί μαζι τους θα συμφωνούσες.

 

Ναι, φυσικά. Το θάψιμο του Θοδωράκη από τον Καμμένο ως ανθρώπου του Μπόμπολα και της διαπλοκής με υποψήφιους καταδικασμένους για απάτη δεν έπαιξε κανένα ρόλο. Εκείνο που ενόχλησε τον Θεοδωράκη ήταν οι "ακροδεξιές" απόψεις του Καμμένου για τον γάμο των ομοφυλόφιλων και την υπεροχή της εθνικής κυριαρχίας(άκουσον άκουσον) έναντι της ουρανοκατέβατης κυβέρνησης των Βρυξελλών. 

 

 

Συγχαρητήρια στην καινούρια κυβέρνηση.

Άρχισαν ήδη τις τούμπες αλλά τι να κάνουμε. Ουδείς τέλειος

 

Από εδώ

 

 

ακομα δεν ορκιστηκε πρωθυπουργος και σας προδωσε καταμουτρα, το κουρεμα  εγινε αναδιοργανωση !! το  πραγματικο γελιο ξεκιναει μεθαυριο που ερχονται οι ξενοι, εχω ηδη ετοιμασει pop corn απο τωρα ! 

 

Σε συνέντευξη στον Σρόιτερ λίγες μέρες ΠΡΙΝ τις εκλογές ο Καμμένος είπε ότι αν γίνει μια γενναία παράταση της αποπληρωμής του χρέους μαζί με πολύ χαμηλό επιτόκιο και δόσεις αυτό θα ισοδυναμεί με κούρεμα και θα το στηρίξει. Ο Βαρουφάκης μιλάει για ρήτρα ανάπτυξης στην αποπληρωμή χρέους, άσχετα με το τί θα πετύχει τελικά. Αυτά τα δύο στοιχεία απέχουν έτη φωτός από αυτά που υπέγραψαν οι δύο προηγούμενοι, αν φυσικά γίνουν.

Επίσης ο Τσίπρας δεν διαφωνεί με τον (αναπόφευκτο)στόχο του μηδενικού ελλείμματος της, αλλά με τον στόχο του πλεονάσματος που θέτει το μνημόνιο

για να εξοφλούμε το χρέος εις τον αιώνα τον άπαντα. 

Όσο για τους ξένους, την απάντηση την έχω λίγο πιο κάτω ως απάντηση σε άλλο ποστ του ΛΛ ΝΕΟ.

Grunt.gr:

Ο Λεβέντης που μας λέει ότι για όλα φταίει η ντόπια διαπλοκή και όχι οι Γερμανοί, που απλά κοιτάζουν να εκμεταλλευτούν ευκαιρίες, έχει καμία άποψη για το σύμφωνο ελληνογερμανικής "συνεργασίας" που υπέγραψε ο ΓΑΠ και μας έφερε τον Φούχτελ στην Ελλάδα ή μπα;

Ο Λεβέντης που λέει ότι είναι αδύνατο να μας μεταχειριστούν ειδικά γιατί μετά θα ζητάνε χάρες και οι υπόλοιπες υπό επιτήρηση χώρες έχει άποψη για τη δήλωση του Σόιμπλε στο ξέσπασμα της κρίσης. Αυτή που έλεγε ότι αφήναμε τον Νότο ξέφραγο αμπέλι χωρίς έλεγχο των ελλειμμάτων για να πουλάμε τα προϊόντα μας. Δηλαδή, κέρδος προ μνημονίων με εξαγωγές, κέρδος και μετά μνημονίων με τσάμπα χρήμα(αρνητικά επιτόκια) και τόκους από τα "βοηθούμενα" κράτη.

Αυτά να του πεις του επαναστάτη Λεβέντη.

 

Ενώ οι προδότες είναι αυτοί που πήραν μια χώρα με ελλείματα και την παρέδωσαν σε 2 χρόνια (με πλεονάσματα το έτος) στους "εθνοσωτήρες".

Τι άλλο θα διαβάσουμε σήμερα..

Μάλλον δεν έχετε πάρει χαμπάρι ορισμένοι ότι αν ήταν ΠΘ ο Τσίπρας το '12-'15, τότε στην ΠΟΛΥ καλύτερη περίπτωση θα έκανε τα ίδια με τον Σαμαρά.

Ο Σαμαράς για να πετύχει πλεόνασμα φορολόγησε τα περιουσιακά στοιχεία της μεσαίας τάξης με απότομη κλιμάκωση του φόρου στα πρώτα επίπεδα πλούτου και πιο χαλαρή για τους πλουσιότερους.

Είχε δε το θράσος να ανακοινώσει ως ελάφρυνση τη μείωση του ανώτατου φορολογικού συντελεστή. Αυτού δηλαδή που αφορά τους βουλευτές και τους υψηλόμισθους.

Πέρα από την πιστή εφαρμογή του μνημονίου σε περικοπές δαπανών και φόρους δεν έκανε τίποτα ουσιαστικό για αναδιοργάνωση της χώρας. Και χιμπατζής μπορεί να κυβερνήσει με manual.

 

Έχετε ρίξει τόσα περιττώματα 3 χρόνια τώρα, που τα χεράκια σας έχουν ποτίσει. Ώρα λοιπόν να σας βάλει κάποιος τα δαχτυλάκια σας στα ρουθούνια για να απολαύσετε τη μπόχα σε κάθε κωλοτούμπα. Enjoy και καλό κουράγιο.

Οι πρώην έχουν κάνει τόσες κωλοτούμπες που από το πολύ γέλιο αρχίζεις να τους συμπαθείς. Ο λαός ψηφίζει με κριτήριο τη βελτίωση στη ζωή του και όχι τις κωλοτούμπες των πολιτικών.

Και εδώ είναι το μείζον πρόβλημα. Υπάρχουν λαοί αυτή τη στιγμή που μιλάμε που χύνουν αίμα, όχι από τις αιμορροΐδες τους γιατί δεν έχουν χαρτί τουαλέτας, αλλά γιατί πολεμάνε στο πλευρό του προέδρου τους για να σώσουν την ανεξαρτησία τους. Λαοί όπως οι ρώσοι που δεν μασάνε από κυρώσεις, οι Σύριοι και άλλοι.

Έχουν τα κότσια οι έλληνες αν αρχίσουν τα αντίποινα από τους έξω να στηρίξουν μια κυβέρνηση που κοιτάει το συμφέρον της χώρας; Γι'αυτό είπα ότι η σωτηρία των ελλήνων είναι καθαρά δική τους υπόθεση και όχι θέμα Τσίπρα.

Ο Τσίπρας απέταξε τις ύπουλες κυρώσεις στη Ρωσία και χαρακτήρισε φασιστική την γερμανοκίνητη/αμερικανοκίνητη κυβέρνηση της Ουκρανίας(σε αντίθεση με τον Μπένυ που έτρεξε να τους τιμήσει). Θα βρει έρεισμα στο λαό ή θα αναγκαστεί να πέσει σε ρόλο Σαμαρά. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Myralis, Σου απάντησα αν είδες λίγο παραπάνω για το αν οι ΑΝΕΛ είναι ακροδεξιοί ή όχι. Θα απαντήσεις ή ανέλαβε χρέη κυβερνητικού εκπροσώπου μέσα στο thelab ο Γιάγκος; 

Σε τι να απαντήσω? Δεν είδα ερώτηση.

Η ΧΑ και τα φυντάνια (πρώην και νυν) του ΛΑΟΣ είναι ακροδεξιά, ο Φαήλος, η Ντόρα και ενίοτε ο Μητσοτάκης  και ο Σαμαράς είναι ακροδεξιοί. Οι ΑνΕλ είναι δεξιοί? Ναι είναι. Είναι νεοφιλελέ? Τις περισσότερες φορές ναι είναι, ακροδεξιοί όμως δεν είναι.

 

Και κυβερνητικός εκπρόσωπος ούτε ο Γιάγκος νομίζω πως είναι, ούτε εγώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Petrossortep,

Έλα ρε. Ώστε και η επέκταση των δανείων είναι αποδεκτό μέτρο. Για λέγε

@Myralis, Α ώστε ο Παπαδημούλης έλεγε βλακείες

 

Με το ΣΥΡΙΖΑ του thelab χτυπάμε χρυσό μετάλλιο στο μεικτό ομαδικό της ρυθμικής γυμναστικής. Γουστάρω τούμπες. Δώστε και άλλες μάγκες. Μπορείτε. 

Link to comment
Share on other sites

 

Ο Σαμαράς για να πετύχει πλεόνασμα φορολόγησε τα περιουσιακά στοιχεία της μεσαίας τάξης με απότομη κλιμάκωση του φόρου στα πρώτα επίπεδα πλούτου και πιο χαλαρή για τους πλουσιότερους.

Είχε δε το θράσος να ανακοινώσει ως ελάφρυνση τη μείωση του ανώτατου φορολογικού συντελεστή. Αυτού δηλαδή που αφορά τους βουλευτές και τους υψηλόμισθους.

Πέρα από την πιστή εφαρμογή του μνημονίου σε περικοπές δαπανών και φόρους δεν έκανε τίποτα ουσιαστικό για αναδιοργάνωση της χώρας. Και χιμπατζής μπορεί να κυβερνήσει με manual.

 

Καλά όλα αυτά. Λύσε μου όμως μια απορία.

Ο Σαμαράς (και η κάθε δεξιά κυβέρνηση) γιατί να μπει στην περιπέτεια να κάνει τον κόσμο να πεινάσει (με τις πολιτικές λιτότητας) όταν αυτό θα του έρθει μπουμερανγκ στην πολιτική πορεία?

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώην έχουν κάνει τόσες κωλοτούμπες που από το πολύ γέλιο αρχίζεις να τους συμπαθείς. Ο λαός ψηφίζει με κριτήριο τη βελτίωση στη ζωή του και όχι τις κωλοτούμπες των πολιτικών.

Και εδώ είναι το μείζον πρόβλημα. Υπάρχουν λαοί αυτή τη στιγμή που μιλάμε που χύνουν αίμα, όχι από τις αιμορροΐδες τους γιατί δεν έχουν χαρτί τουαλέτας, αλλά γιατί πολεμάνε στο πλευρό του προέδρου τους για να σώσουν την ανεξαρτησία τους. Λαοί όπως οι ρώσοι που δεν μασάνε από κυρώσεις, οι Σύριοι και άλλοι.

Έχουν τα κότσια οι έλληνες αν αρχίσουν τα αντίποινα από τους έξω να στηρίξουν μια κυβέρνηση που κοιτάει το συμφέρον της χώρας; Γι'αυτό είπα ότι η σωτηρία των ελλήνων είναι καθαρά δική τους υπόθεση και όχι θέμα Τσίπρα.

Ο Τσίπρας απέταξε τις ύπουλες κυρώσεις στη Ρωσία και χαρακτήρισε φασιστική την γερμανοκίνητη/αμερικανοκίνητη κυβέρνηση της Ουκρανίας(σε αντίθεση με τον Μπένυ που έτρεξε να τους τιμήσει). Θα βρει έρεισμα στο λαό ή θα αναγκαστεί να πέσει σε ρόλο Σαμαρά. 

 

Α δηλαδή η κύρια αξία εδώ είναι η "ανεξαρτησία" (γιατί την βελτίωση ζωής με το να φύγουν τα ν+2 κριτήρια στις σπουδές ή να μην υπερογκόνονται τα ελλείματα, δεν την βλέπω).

Ας πάρουμε όμως μια άλλη αξία που έχει πάει περίπατο εδώ και πολλάααααααααααααααααα χρόνια.

Ονομάζεται "λογική".

Αυτά περί κότσια, τα ακούω τζάμπα και δημαγωγικά.

Από το "Ανεξάρτητος με όλες τις χώρες εχθρό σου", προτιμώ το "Μέσα στην ΕΕ και εξορθολογισμό της χώρας".

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τυγχάνει να ξέρω τον Νίκο προσωπικά μιας και ήμουν στο ίδιο Πανεπιστήμιο. Δε θα του φτιάξω το φωτοστέφανο, απλά θα σου πω ότι αν ήξερες τι ακριβώς θυσίες έκανε για να μπορέσει να κάνει το διδακτορικό του και να δουλέψει στο Strath, θα το σκεφτόσουν 2 φορές πριν πεις ότι είπες. Δε φύτρωσαν όλοι σε θέσεις έδρες και ερευνητικά κέντρα ξέρεις. Καποιοι έχουν κάνει το σκτ τους παξιμάδι

 

Ρε τι με νοιάζει τι έκανε; Και ψιλοχέστηκα και που έχει φοιτήσει και αν είναι super και έτσι αυτό το ίδρυμα στους κύκλους σας.

Δούλεψε αγόρι μου; Δεν ξέρω αν τα μεγέθη είναι συγκρίσιμα αλλά τον κάνανε ΥΠΟΥΡΓΟ μιας χώρας, όχι διευθυντικό στέλεχος σε μια εταιρία. Δλδ το βιογραφικό του που λέει "κάνω το σκτ μου παξιμάδι για να μπω στο Χ ερευνητικό κέντρο" είναι το εφόδιο του για την Υπουργοποίηση του;

Όπως γίνονται υπουργοί παιδείας άσχετοι που δεν έχουν μπει σε αίθουσα διδασκαλίας, ΥΠΕΘΑ άνθρωποι που δεν έχουν πιάσει G3, υπουργοί ναυτιλίας που δεν ξέρουν που πανε τα 4 από εμπόριο, υπουργοί υγείας άνθρωποι που έτσι και συναχωθούν καλούν 10 prive γιατρούς στις βίλες τους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι με νοιάζει τι έκανε; Και ψιλοχέστηκα και που έχει φοιτήσει και αν είναι super και έτσι αυτό το ίδρυμα στους κύκλους σας.

Δούλεψε αγόρι μου; Δεν ξέρω αν τα μεγέθη είναι συγκρίσιμα αλλά τον κάνανε ΥΠΟΥΡΓΟ μιας χώρας, όχι διευθυντικό στέλεχος σε μια εταιρία. Δλδ το βιογραφικό του που λέει "κάνω το σκτ μου παξιμάδι για να μπω στο Χ ερευνητικό κέντρο" είναι το εφόδιο του για την Υπουργοποίηση του;

Όπως γίνονται υπουργοί παιδείας άσχετοι που δεν έχουν μπει σε αίθουσα διδασκαλίας, ΥΠΕΘΑ άνθρωποι που δεν έχουν πιάσει G3, υπουργοί ναυτιλίας που δεν ξέρουν που πανε τα 4 από εμπόριο, υπουργοί υγείας άνθρωποι που έτσι και συναχωθούν καλούν 10 prive γιατρούς στις βίλες τους.

Ναι όταν λέω ότι έκανε το σκατο του παξιμάδι εννοώ ότι δούλεψε. Και μάλιστα πολύ σκληρά για να βγάλει τα προς το ζειν και να πληρώσει δίδακτρα. Αυτό που απλά λέω είναι ότι ο Παππας σίγουρα έχει ιδρώσει πολύ παραπάνω απο το 95% των άλλων υπουργών/βουλευτών κτλ.

Και όχι το university of strathclyde δε θεωρείται super uni ούτε στο κύκλο μου, ούτε στο τετράγωνο μου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε τι με νοιάζει τι έκανε; Και ψιλοχέστηκα και που έχει φοιτήσει και αν είναι super και έτσι αυτό το ίδρυμα στους κύκλους σας.

Δούλεψε αγόρι μου; Δεν ξέρω αν τα μεγέθη είναι συγκρίσιμα αλλά τον κάνανε ΥΠΟΥΡΓΟ μιας χώρας, όχι διευθυντικό στέλεχος σε μια εταιρία. Δλδ το βιογραφικό του που λέει "κάνω το σκτ μου παξιμάδι για να μπω στο Χ ερευνητικό κέντρο" είναι το εφόδιο του για την Υπουργοποίηση του;

Όπως γίνονται υπουργοί παιδείας άσχετοι που δεν έχουν μπει σε αίθουσα διδασκαλίας, ΥΠΕΘΑ άνθρωποι που δεν έχουν πιάσει G3, υπουργοί ναυτιλίας που δεν ξέρουν που πανε τα 4 από εμπόριο, υπουργοί υγείας άνθρωποι που έτσι και συναχωθούν καλούν 10 prive γιατρούς στις βίλες τους.

 

Αν και δεν έχω διαβάσει το βιογραφικό του (οπότε δεν ξέρω που έχει δουλέψει), μην τα βλέπεις όλα τόσο μονότερμα. Αυτό που μετράει είναι το συνολικό πακέτο και όχι η λογική "α, δεν έπιασε το φτυάρι οπότε χεστήκαμε για το phd του στην αστροφυσική, τα 2 σεμινάρια που οργανώνει κάθε εβδομάδα και τις άψογες επικοινωνιακές του ικανότητες"

 

Ως παράδειγμα στο επιχείρημα μου σου φέρνω τον Χατζηνικολάου. Ο τύπος ουσιαστικά παρέτησε το πτυχίο του αλλά άνετα τον αποκαλείς από τους καλύτερους δημοσιογράφους στη χώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά. Λύσε μου όμως μια απορία.

Ο Σαμαράς (και η κάθε δεξιά κυβέρνηση) γιατί να μπει στην περιπέτεια να κάνει τον κόσμο να πεινάσει (με τις πολιτικές λιτότητας) όταν αυτό θα του έρθει μπουμερανγκ στην πολιτική πορεία?

 

Γιατι πίστευε οτι η τρομολαγνεια και ο εκβιασμος των νοικοκυραιων θα επιανε για παντα, με αυτον προθυπουργο, τους μεσσηνιους στο μουσειο της ακροπολης κτλ κτλ κτλ. Ο φοβος φυλαει τα ερμα και ο τρομοκράτης εισπράτει.

Ρε τι με νοιάζει τι έκανε; Και ψιλοχέστηκα και που έχει φοιτήσει και αν είναι super και έτσι αυτό το ίδρυμα στους κύκλους σας.

Δούλεψε αγόρι μου; Δεν ξέρω αν τα μεγέθη είναι συγκρίσιμα αλλά τον κάνανε ΥΠΟΥΡΓΟ μιας χώρας, όχι διευθυντικό στέλεχος σε μια εταιρία. Δλδ το βιογραφικό του που λέει "κάνω το σκτ μου παξιμάδι για να μπω στο Χ ερευνητικό κέντρο" είναι το εφόδιο του για την Υπουργοποίηση του;

Όπως γίνονται υπουργοί παιδείας άσχετοι που δεν έχουν μπει σε αίθουσα διδασκαλίας, ΥΠΕΘΑ άνθρωποι που δεν έχουν πιάσει G3, υπουργοί ναυτιλίας που δεν ξέρουν που πανε τα 4 από εμπόριο, υπουργοί υγείας άνθρωποι που έτσι και συναχωθούν καλούν 10 prive γιατρούς στις βίλες τους.

 

Τοτε γιατι ειχαμε πρωθυπουργό ενα πιτσαδόρο κομματοσκυλο τοσα χρόνια; Και πριν απο αυτον τον παπαρα που εβαλε την αλυσιδα του ποδηλατου εν κινησει; Με σημαντικοτερο προσον το επωνυμο του;

 

Θες κι αλλον; Μιλκος Βαρβιτσιωτης. Βιογραφικο εργασιακη εμπειρια σε τεσσερεις λεξεις: Γιος του πατερα του

 

Το θεμα δεν ειναι ΜΟΝΟ η εργασιακη εμπερεια, ειναι να μην εισαι απο πολιτικο τζακι που στηνει κωλο στα εγχωρια συμφεροντα. Και οι περισσοτεροι πρωην κυβερνωντες εκαναν και εκπτωση στην βαζελινη

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.