Jump to content



LG 34UM95 vs dell U2713H


Recommended Posts

Καλησπέρα ποια από τις 2 οθόνες προτείνεται για gaming?αυτό που με ενδιαφέρει ειναι η ποιότητα τις εικόνας.


 


 


post-32336-0-50631400-1429126835_thumb.p

post-32336-0-38308600-1429126858_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Έχω την u2713h . Είχα και την προηγούμενη την u2711. Μου χάλασε η προηγούμενη στο πανελ της. Η καινουργια έχει πιο φωτεινό πάνελ και πολυ λιγοτερο antiglare. Η οθόνη είναι πιο ευκρινής. Την lg δεν την εχω δει. Γιατι να πας σε κομμένο 4κ και όχι σε κανονικό; Απο σύγκριση έχω δει απο κοντά , σήμερα κιολας , την apple 5k .είχε περισσοτερη ευκρίνεια απο την δικιά μου στις φωτογραφιες . Στα κείμενα δεν είδα διαφορά.είχε και λίγο καλύτερα χρώματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν τη θέλω τη 4κ την ανάλυση γιατί θα θέλω και άλλη κάρτα γραφικών και δεν είναι εποχή τώρα γι δεύτερη . είχα κατάληξη στη Dell αλλά κατά τύχη έπεσα σε ένα ξένο φόρουμ που έλεγαν γι αυτό το μόνιτορ τις LG.εσύ πχ θα την άλλαζες τη οθόνη σου η σε καλύπτει όπως είναι? 

Link to comment
Share on other sites

κοίτα και αυτήν είμαι υπερευχαριστημένος μέχρι τώρα αν και δεν παίζω πάρα πολλή .

 

http://www1.euro.dell.com/content/products/productdetails.aspx/dell-u2715h?c=gr&l=el&s=dhs&cs=grdhs1&baynote_bnrank=0&baynote_irrank=1&~ck=dellSearch

Link to comment
Share on other sites

κοίτα και αυτήν είμαι υπερευχαριστημένος μέχρι τώρα αν και δεν παίζω πάρα πολλή .

 

http://www1.euro.dell.com/content/products/productdetails.aspx/dell-u2715h?c=gr&l=el&s=dhs&cs=grdhs1&baynote_bnrank=0&baynote_irrank=1&~ck=dellSearch

 

 

ρε φιλε καπου διαβασα για την 2715 οτι ειναι αθλια σε σχεση με την 2713 δεν εχει τα χρωματα που εχει η 2713!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν τη θέλω τη 4κ την ανάλυση γιατί θα θέλω και άλλη κάρτα γραφικών και δεν είναι εποχή τώρα γι δεύτερη . είχα κατάληξη στη Dell αλλά κατά τύχη έπεσα σε ένα ξένο φόρουμ που έλεγαν γι αυτό το μόνιτορ τις LG.εσύ πχ θα την άλλαζες τη οθόνη σου η σε καλύπτει όπως είναι? 

για κομμένο 4κ μάλλον όχι. δεν θα πήγαινα σε κομμένο 4κ . είχε βγάλει η  μσυστεμς προσφορά την 32 την 4κ στα 1000 ευρώ από 1800 και μετάνιωσα που δεν την πήρα . η επόμενη οθόνη μου θα είναι η 32αρα η 4κ της dell. .τώρα έπεσε η τιμή και κάνει 1600 . εάν φτάσει σε κανένα δίχρονο στα 1000 θα την πάρω .

Link to comment
Share on other sites

μαλλον αποφασισα θα παω στη dell γιατι θα τη παρω και με δωσεις και μου τη δινει η ΠΟΝ (Προμηθευτικος οργανισμος Ναυτικου)

740ευρω και θα πουλησω τη δικη μου και θα παω και σε μια ακομα καρτα 780ti ευχομαι να ειναι καλη γιατι ειναι και πολλα τα λεφτα 

αλλα αξιζει............η μηπως να περνα τη καινουργια asus PG278Q 144Z??????????????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ποια από τις 2 οθόνες προτείνεται για gaming?αυτό που με ενδιαφέρει ειναι η ποιότητα τις εικόνας.

 

Για gaming πάρε την Asus.Αν δεν έχεις πάρει ήδη! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

στα ποσα Ηertz παιζει στα 4κ η samsung sou haritos14? καλοριζη :)
 

Αν θες επειδη με ενδιαφερει κ μενα η συγκεκριμενη, πες μας δυο λογια για την εμπειρια σου μετα απο τοσες μερες με την οθονη. υπερ /κατα. 

Link to comment
Share on other sites

στα ποσα Ηertz παιζει στα 4κ η samsung sou haritos14? καλοριζη :)

 

Αν θες επειδη με ενδιαφερει κ μενα η συγκεκριμενη, πες μας δυο λογια για την εμπειρια σου μετα απο τοσες μερες με την οθονη. υπερ /κατα. 

να σου πω και εγω.. :-)

στα 60Hz @ 4Κ παιζει η συγκεκριμενη απο το display port.

Χρωματα αρκετα καλα αλλα θελει να ψαχτεις στην αρχη με τις ρυθμισεις λιγακι..

Στο κειμενο ειναι super τα 4Κ.

θελει να εχεις καρτα/ες αν θες να παιζεις παιχνιδια... αν τα βρισκεις σκουρα της ριχνεις την αναλυση και παιζεις μια χαρα...

 

στα αρνητικα αν και ομορφη η βαση της δεν την κανει και πολυ σταθερη....

δεν εχει usb ports

 

γενικοτερα τo 4Κ ταιριαζει σε ποιο μεγαλες οθονες 32+ θα ελεγα... αλλα υστερα ξεφευγουμε σε τιμη...

οπως επισης διλλημα ειναι και το 28@4Κ ή 34wide αλλα και εκει ειναι παλι διπλα τα λεφτα...

γενικοτερα την προτεινω... αν ψαχνεσαι κατι σε αυτην την κατηγορια χρηματων..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.