Jump to content



Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015.


Αποδοχή ή Άρνηση των νέων εξοντωτικών μέτρων;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ναι να παει στην ουρα να υποφερει να δειξει οτι ειναι και αυτος στην ιδια μοιρα ε; Οχι, τι παει να πει εχει δουλεια; Τι παει να πει οτι εχει συναντησεις, σχεδιασμους και τηλεφωνηματα; 

 

Να παει να πηδηχτει, να κατσει στην ουρα να βγαλει τα γαμωερω του!

 

Ναι μπορει να τα εβγαλε εξω, να εχει πακους σπιτι, να τα εχει σε καγκουρο κρυμμενα οτιδηποτε.

 

Το να παει να λαϊκισει σαν τον Σαμαρα που πηγαινε και μετεφερε εικονισματα σε περιφορες, ομως θα με πειραζε περισσοτερο. 

 

Εχει δουλεια να κανει, οχι να χαβαλεδιαζει εξω απο τραπεζες

 

 

ταυτα και μενω γιατι το ξηλώσαμε, σε λιγο θα μιλαμε αν εκλασε η οχι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ελα ρε Γιάγκο τώρα. Απο τη Δευτέρα μέχρι σήμερα Πέμπτη με τι τρώει; Με μάνα εξ ουρανού;

 

ντάξει δε λέω ότι έχει δισεκατομμύρια/ούτε ότι έχει κλέψει αλλά μη μας πουλάει και πνεύμα αυτή τη στιγμή.

εχει κάνει το κουμάντο του και μπράβο του, αλλά μη πουλάει πνεύμα. Υπουργός ενός εκνευρισμένου λαού είναι αυτή τη στιγμή και όχι καθηγητής που μιλάει σε φοιτητές σε αμφιθέατρο.

 

Σώγαμπρος είναι η γυναίκα το ταΐζει. Για σκορποχέρη τον κόβω  : P

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καλά υπουργός οικονομικών είναι. Ήξερε τι θα γινόταν. Ούτε ευρώ δεν έχει σε Ελληνική τράπεζα. Να πάει να κάτσει στην ουρά για ποιο λόγο; Να φτάσει μπροστά στο μηχάνημα και να πει "Ρε παιδιά γιατί δεν μου δίνει;"

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις ξεκολλάτε! Δε τον θέλω να πάει σε ουρά να μου το παίξει καλός!

 

ΛΕΩ τέτοια ώρα δε λες τέτοια λόγια .-

Πως θα το πάρει ένας άνθρωπος που πάει σε ένα ΑΤΜ να βγάλει λεφτά, να τρώει 2 ωρες, να μη βγάλει όσα έχει ανάγκη. Μη ξεχνάτε ότι έχουμε 2 του μήνα και τρέχουν ενοίκια. Με 60ευρώ δε θα πληρώσεις ενοίκιο, Δεν έχουν όλοι ebanking. Θες να πας να πάρεις τα 60 να κάνεις τα βασικά.

 

Δε λες να σταθώ μαζί τους;...................................(κενό) θα το σκεφτώ

 

Μυαλό θέλει να καταλάβετε που διαφωνώ; Το timing έχασε και πάλι το άτομο.

 

 

τεσπα τελος αποχωρώ...

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο σχετικο, αλλα οποιος παπαρας τετοιες ωρες ζητησει ενοικιο, καλο θα ηταν να του απαντησει ο οποιοσδηποτε "δωσε λογαριασμο να στα βαλω"

 

Εδω σε εμας ξενοι, Ιταλοι και Γερμανοι με ανοιχτες πιστωσεις και δεν ανοιξε ρουθουνι (δεκαετιες συνεργασίας, πριν γενηθω εγω) και εχουμε το κανθε παπαρικο που αυριο μπορει να ζηταει αυγο να πιεζει;

 

Ουρτ, γιδι.

 

/offtopic

Έγινε επεξεργασία από narta
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις ξεκολλάτε! Δε τον θέλω να πάει σε ουρά να μου το παίξει καλός!

 

ΛΕΩ τέτοια ώρα δε λες τέτοια λόγια .-

Πως θα το πάρει ένας άνθρωπος που πάει σε ένα ΑΤΜ να βγάλει λεφτά, να τρώει 2 ωρες, να μη βγάλει όσα έχει ανάγκη. Μη ξεχνάτε ότι έχουμε 2 του μήνα και τρέχουν ενοίκια. Με 60ευρώ δε θα πληρώσεις ενοίκιο, Δεν έχουν όλοι ebanking. Θες να πας να πάρεις τα 60 να κάνεις τα βασικά.

 

Δε λες να σταθώ μαζί τους;...................................(κενό) θα το σκεφτώ

 

Μυαλό θέλει να καταλάβετε που διαφωνώ; Το timing έχασε και πάλι το άτομο.

 

 

τεσπα τελος αποχωρώ...

Ποιος σου είπε ότι τα ενοίκια θέλουν να βάζουν σε Τράπεζα? Οι ιδιοκτήτες τα θέλουν πλέον στο χέρι(αν τα πάρουν). Στην τράπεζα τι να τα κάνουν?

Προσωπικά ενημέρωσα να μην τα βάλουν ούτε στην τράπεζα ούτε να τα πάρω στο χέρι. 

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

.... Δεν παει ο γιανης, δε μας καταδεχεται ...

 

Το πρόβλημα δεν είναι το ότι δεν πάει ούτε ότι δε μας καταδέχεται. Το πρόβλημα είναι ότι αντί να έλεγε απλά ότι δεν προλαβαίνει, ή ότι πληρώνει με πιστωτική/χρεωστική, έλεγε ότι το θεωρεί μαζί με τη γυναίκα του inappropriate....

Και επειδή ο ήλιος ανέτειλε κανονικά αυτές τις μέρες θα έπρεπε να είναι προσεκτικότερος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν το συμπαθώ τον Βαρουφάκη, και ούτε τον συμπάθησα είναι δεδομένο.

Αλλά με όσο μπορώ να είμαι αντικειμενικός είναι οτι σίγουρα δεν ήταν η καλύτερη απάντηση αλλά δεν ήταν και κακή.

 

Πρώτον απάντησε σε μια ερώτηση. Τι θα έλεγε; Έχω πάει και περιμένω; Είναι απο τους πρώτους που λέει οτι τις τράπεζες της έκλεισαν οι θεσμοί που είμαι εναντίον σε αυτό. Θα στηρίξω αυτόν το καθεστός; Βλακία δε θα ήταν να τον βλέπαμε και αυτόν στο ATM όπως τον Φίλο; Πάλι θα μας πείραζε γιατί σήκωσε λεφτά αφού είναι εναντίον στον τραμπουκισμό κλπ κλπ.

 

Δευτερον. Εγώ τόσες μέρες 2 φορές σήκωσα λεφτά και αυτά γιατί ντρέπομαι για 10€ βενζίνη που έβαλα στην μηχανή, για τσιγάρα κλπ να πάω με την κάρτα. και για να έχω πάνω μου.

(Πήγα σούπερ 2 φορές ήδη μέσα στην βδομάδα μία πριν πληρωθώ και μία που πληρώθηκα για να πάρω τα υπόλοιπα με κάρτες. Στην τελική μετρητά χρειάζομαι λίγα. Αφού τα περισσότερα που πληρώνω είναι λογαριασμοί, σουπερ μάρκετ, τσιγάρα, κρεοπωλείο.)

Στην τελική αφού τρώει τσάμπα σπίτι βουλή έξω κλπ τι να τα κάνει τα λεφτά; Να πάρει ρολεξ; τσιγάρα δεν καπνιζει.

 

Και μην μου πείτε καμια βλακία σκέψεις κάνω γιατί βλέπω οτι αρκετοί είναι ήδη εκνευρισμένοι και αρπάζονται με το παραμικρό.

 

Το μόνο που με στεναχώρησε καθώς έγραφα αυτό το κείμενο είναι δύο νεαροί απο κάτω. Ο ένας έλεγε ψάχνω να σκοτώσω άνθρωπο. Έχω λεφτά στην τράπεζα και δε μου δίνουν γιατί δεν έχουν. Έχω μείνει πανί και δεν έχω να ταϊσω τα 3 παιδιά μου. Και σκέφτομαι να του δώσω 20€ από τα 40€ που έχω πάνω μου, αύριο θα βγάλει το ΑΤΜ ή θα γυρίσω καμια 10αριά τράπεζες γιατί θέλω να στείλω και κάποια πράγματα στα παιδια μου στο χωριό. Μέχρι να το πάρω απόφαση είχε φύγει το παλικάρι και εγώ μένω χαζός να σκέφτομαι μπορούσα να βοηθήσω και δε το έκανα και μουτζώνομαι.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

dQzHLkK.jpg

 

:sarcastic:

 

 

Ζωή Κωνσταντοπούλου: Δεν ήταν τυχαία η λεζάντα «με το αριστερό… η εθνική στο Μουντιάλ» | ΠΟΛΙΤΙΚΗ | ΕΙΔΗΣΕΙΣ | LiFO

 

 

«το να κάνεις γκρίζα διαφήμιση μέσω ποδοσφαιρικών αγώνων όπως όταν έχασε η εθνική ομάδα και επί μισή ώρα υπήρχε λεζάντα «με το αριστερό… η εθνική στο Μουντιάλ δεν αποτελεί καλό δείγμα»

:upside:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σοβαρός αυτή τη στιγμή; Ακουσες τι είπε; Να σταθώ εγώ μαζί τους στην ουρά;;;;; Εμ βέβαια δε καταδέχεται. Προτιμάει να τρώει αστακό με θέα την ακρόπολη.

 

Αντι να βγει έστω και ένας απο δαυτους να ζητήσει ΜΙΑ συγνώμη απο τους ανθρώπους που πάνε να τραβήξουν 60ευρώ οι μεν και 120 τη βδομάδα οι δε, κάνουεμ και χιουμορ και γελάμε. και το κακό, βλέπω έχουν και οπαδούς!

 

Δε μας φταίει κανείς για εκεί που βαδίζουμε. Αξιοι της μοίρας μας είμαστε.

Είμαι μεγάλος οπαδός του Βαρουφάκη, διότι ήταν ο πρώτος που έγραψε μία λογική εξήγηση για την ελληνική κρίση χρέους. Αυτό τον έβγαλε και πρώτο βουλευτή σε σταυρούς.

Τώρα τα κοσμοπόλιταν χαρακτηριστικά του προσωπικά με αφήνουν αδιάφορο, χαίρομαι που έχω υπουργό οικονομικών έναν άνθρωπο που πιστεύει κάτι που πιστεύω κι εγώ τη δεδομένη στιγμή (ότι χωρίς όρο αναδιάρθρωσης χρέους δεν αξίζει να μπούμε σε νέα συμφωνία) και όχι έναν πολιτικάντη τύπου Βενιζέλου που θα πήγαινε στο ATM με τη θωρακισμένη και 30 Πασόκους μπρος και πίσω στην ουρά να του φιλάνε το χέρι και να του λένε 'δεν πειράζει πρόεδρε, εμείς νά 'μαστε καλά κι η πασοκάρα'.

Άκομψη δήλωση, απλά θα πρέπει να δεχθείς κι εσύ ότι ο συγκεκριμένος λογικά έχει κάρτες από Αυστραλία, Αγγλία, Αμερική και πιθανώς κάποια άλλη χώρα που έχει ζήσει οπότε το να πάει στο ATM και να σηκώσει λεφτά δεν νομίζω ότι θα χρειαστεί να το κάνει συχνά.

Κρίνοντας την ένδυση ή την επένδυση, χάνουμε την ουσία. Η ουσία είναι ότι σήμερα το ΔΝΤ υποστήριξε αυτό που φωνάζει ο Βαρουφάκης και χαζογελάει ο Shauble ότι 'έχουν κι αυτοί καλούς οικονομολόγους'. Εγώ δεν είπα ότι δεν έχει καλούς οικονομολόγους η Γερμανία, απλά κοιτάνε το δικό της συμφέρον και όχι το δικό μας και για κάποιο (περίεργο?) λόγο αυτά τα δύο δεν αλληλεπικαλύπτονται (αγορά Κίνας imho, αλλά αυτό έιναι άλλη κουβέντα).

http://www.kathimerini.gr/821968/article/epikairothta/politikh/dnt-neo-daneio-52-dis-eyrw-kai-ry8mish-xreoys

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εδώ είμαστε λοιπόν τώρα, http://www.kathimerini.gr/821968/article/epikairothta/politikh/dnt-neo-daneio-52-dis-eyrw-kai-ry8mish-xreoys . Άποψη πολύ  διαφορετική από των άλλων "θεσμών" που στύλωσαν τα πόδια κάτω την Παρασκευή και είπαν ή αυτό ή τίποτα.

και ρωτώ εσάς:

  • το ΝΑΙ (στην λύση του Eurogroup που προτάθηκε την Παρασκευή)  αναιρεί/τορπιλίζει την -κατα την δική μου άποψη, πολύ αισιόδοξη ώς προς τα νούμερα και κατάληξη- έκθεση του ΔΝΤ?
  • Το ΟΧΙ από την άλλη πλευρά, την πλευρά της "εσωτερικής" κατανάλωσης, σημαίνει έξω από το Ευρώ/Ε.Ε. ?
  • Σε περίπτωση που κερδισει το ΟΧΙ πρέπει να βγούμε από Ε.Ε/Ευρωζώνη αφού για το μεγάλο "δημοκρατικό" τόξο -όπως το ονομάζουν οι φυλάδες και τα τσοντοκάναλα- ΟΧΙ σημαίνει έξοδος ? Θα γίνει σεβαστή τότε η άποψη των πολλών για "έξοδο" ?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.