Jump to content



e-shop παει και αυτο.......


steve_m

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Astacus

Βαλε και το service...Απο 1η Νοεμβρη περιμενω να επισκευαστει ενα acer laptop αντε να δουμε τι θα γινει...

Το e-shop δεν επισκευάζει τα laptop. Χάρη σου έκανε που το πήγε στην Alman και δεν πήγες εσύ.

Αρχική απάντηση από pro

πολυ κακο...

μεχρι και το καταστημα της γειτονιας ειναι πιο φθηνο απο το e-shop

Για πες μας σε ποια γειτονιά μένεις να έρθουμε κι εμείς. (Σοβαρά μιλάω)

Αρχική απάντηση από totally_wired

Το μόνο που έχει κάλες τίμες πλέον εκτός απο αυτούς τους 2 είναι η cosmodata. Τον 3.2 478 (μιας και αναφέρθηκε) τον έδινε 216

Αναφέρθηκε τιμή 210 από το e-shop. Δηλαδή 6 πιο λίγα από το Cosmodata ΣΥΝ το γεγονός οτι η CPU από το e-shop, ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε τιμή 210 από το e-shop. Δηλαδή 6 πιο λίγα από το Cosmodata ΣΥΝ το γεγονός οτι η CPU από το e-shop, ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!

Έλα τώρα... Θα έπρεπε να είχε βάλει λουκέτο εάν όλα ήταν μούφες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποιο ειναι πτιο φτηνο και πιο ακριβο , ισως δεν με ενοιαξε ποτε.Απο την αλλη ,θιχτηκαν θεματα περι τιμων για καποια προιοντα.Το να ριξει 2 κατω την MSI που περνει απο τον Χ προμηθευτη ειναι κατι φυσιολογικο για μενα.Η επομενη κινηση του υπευθυνου πωλησεων ειναι να παρει τηλ στην Χ και να πει , ρε παμε καλα οι αλλοι ετσι ετσι , θελω ιδια τιμη.Η απαντηση που θα παρει μπορει να ειναι

1)ΤΙ λες ρε δενκανω τιποτα ( πολυ σπανια )

2)Οκ για 2 θα μαλωσουμε

3)Ρε παιζω κοστος δεν παει πιο κατω , αλλα μπορω στο Υ προιον να κατεβω εκει

Το τελευταιο και σημαντικο ειναι να μην γινει ποτε αυτο το τηλ , διοτι εως γνωστον οι Χ προμηθευτες κανουν δωρακια , επιστροφες λογω μεγαλου τζιρου , και τονιζω τζιρο.

Παλι στην τελικη ειμαι της αποψης οτι το μικρο μαγαζι σε εξυπηρετει καλυτερα.Δλδ τα 3 δεν ειναι θεμα εαν με αφησει να δω ολες τις μητρικες του και να διαλεξω στεππινκ.Και ας μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας πολλα μαγαζια ειναι αυτα που πουλανε με μασημενα ΦΠΑ , στην ελλαδα ειμαστε.Θεςς ξερω τουλαχιστον 7 απο αυτα.Οποτε και 3 πιο ακριβα να ειναι μονο που εχει μειωμνεο φπα εισαι αρχοντας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

δε το επιασα με το μειωμενο ΦΠΑ. ισως ειμαι λιγο κουρασμενος σημερα αλλα μπορεις αν θελεις να το εξηγησεις ή αν δεν θελεις σε πμ?

Tι να εξηγησω αγοραζεις κατι και δεν εχει 18 αλλα 8 , 9 , 10 % φπα η μπορει και καθολου αναλογως το προιον.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ομως γινεται μονο σε γνωστους καλους και εμπιστους και δεν νομιζω αν κολησω σε 3 μαγαζια να το κανουν παντα. Καλη φαση δε λεω αλλα ενταξει νομιζω ειναι εξαιρετικη περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

αυτο ομως γινεται μονο σε γνωστους καλους και εμπιστους και δεν νομιζω αν κολησω σε 3 μαγαζια να το κανουν παντα. Καλη φαση δε λεω αλλα ενταξει νομιζω ειναι εξαιρετικη περιπτωση

Πιστευω οτι με νορμαλ κινηση σε ενα μαγαζι , με κανα 500αρι δλδ , ολα γινονται , ειδικα σε ατομα σαν και εμας που ολο και κατι αγοραζουμε καθε μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά όσον αφορά το e-shop διαβάστε αυτό:

Είχε στο site την μνήμη OCZ EL PC3200 Platinum. Μάλιστα έδινε και τα timings: 2-3-2-5. Την παραγγέλνω, μου έρχεται (αρκετά γρήγορα, βέβαια - μένω Θεσσαλονίκη), την εγκαθιστώ και τι βλέπω;!;:

Η μνήμη δεν ήταν η platinum έκδοση, αλλά η σκέτη EL, αυτή που δίνει 2-3-2-6!!! Φυσικά, κράτησα την μνήμη, έτσι και αλλιώς αυτό που ήθελα ήταν το 2αρι στο cas.

Τι να πεις...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πείς? Να τους πάρεις τηλέφωνο και να απαιτήσεις να στην αλλάξουν. Λάθη γίνονται. Το καλό με το e-shop (από εκεί φαίνεται η ποιότητά του) είναι οτι είναι διατεθιμένοι να διορθώσουν τα λάθη τους. Καμμία σχέση δηλαδή με CosmoData, ***-shop και λοιπά μαγαζάκια της συμφοράς.

Link to comment
Share on other sites

1 - Μένω Θεσσαλονίκη και το e-shop είναι Αθήνα. Αυτό μεταφράζεται σε καθυστέρηση, αν φυσικά δεχθεί το e-shop να γίνει αλλαγή.

2 - ’σε που δεν έχω περιθώρια χρόνου να μείνω χωρίς μνήμη, λόγω εργασιών στο πανεπιστημίο.

3 - Και ποιος μου εγγυάται ότι υπάρχει διαθέσιμη η μνήμη platinum στο κατάστημα (που από ότι είδα δεν υπάρχει στο site).

Φυσικά, δεν έχω τίποτα να χάσω αν δοκιμάσω... εκτός από το χρόνο μου...

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε πάρε τους τηλέφωνο και πές τους να σου κόψουν πιστωτικό τις Platinum, να σου τμολογήσουν εκ νέου αυτές που πήρες και να έχεις τη διαφορά τιμής (αν δε κάνω λάθος οι Platinum ήταν πιο ακριβές) ως πιστωτικό υπόλοιπο ή να πάρεις κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RemAliPasas

Ναι ωραία και πόσο χρόνο θα μου πάρει αυτό;;; Τεσπα, τους έστειλα e-mai για το λάθος τους και τώρα (το πρωΐ μάλλον) περιμένω τηλ.

Χαμένος δεν βγαίνεις αν στο μέλλον είναι να ξαναπάρεις πράγματα από αυτούς. Οι άνθρωποι μιλιούνται όχι όπως άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από steve_m

chris2004 συγκρινεις ενα μοντελο προς εξαφανιση που λογικα ειναι πιο ακριβο αφου δεν παραγεται πλεον.Για συγκρινε τις τιμες σε socket 775 και 939 των δυο μαγαζιων,δες και τον athlonxp 2700+ που ειναι 20 ευρω ακριβοτερος στο εσοπ.Συγκρινε τις μητρικες asus τα ιδια μοντελα μονο,τις καρτες γραφικων,τους σκληρους (αν θυμαμαι 200giga seagate sata 123 me 124 στο πλαισιο)

O 3.0 και 3.2 P4E (Prescott) κάθε άλλο παρά υπό εξαφάνιση είναι. Athlon XP 2700+ Δεν έχω δεί ποτέ στη ζωή μου...αλλά εδώ πλέον δεν υπάρχει ο 3200....Ο 3.0 είναι αυτή τη στιγμή το ποιό εμπορικό μοντέλο P4....

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia.

ti to psaxnete ola ta e-shops panw katw ta dia einai.Exoun mikres diafores.

An skeftei kaneis oti ena e-shop poulaei to x proion 10 evro k exei metaforika 3 kai to allo to poula 8 k exei metaforika 5 pali idia i timi vgenei.

To kathe e-shop me to tropo toy prosferei.:p

Egw prosopika psonizw apo to e-hop k to plaisio k eimai evxaristimeni.

Epi tis evkerias kanw ptyxiaki me thema tis ilektronikes agores opoios endiaferete as mou pei na tou steilw erwtimatologio.

Thenks

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.