Jump to content



EIZO S1910 ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ


Iannis

Recommended Posts

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply
Tην πηρα σε μαυρο και αγορασα απο ενα φιλαρακι μια ati x300 που ειχε.

Δινει κατι παραπανω απο ρεστα !!

Και **** της οθονες !!

Καλορίζικη και καλοδουλευτη φιλε.

Εκανες το καλυτερο δωρο στα ματια σου

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη και καλοδουλευτη φιλε.

Εκανες το καλυτερο δωρο στα ματια σου

ναι , και ευχαριστω ακομα μια φορα για την βοηθεια ολων σε αυτο το thread.

Ειχατε το ρολο καταλυτη για ληψη της αποφασης αγορας της s1910 :)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι?

Εχω δει καποιες οθονες φορητων που εκτος απο καλα χρωματα σου δινουν και την αισθηση οτι γυαλιζουν κιολας (crystal view) κατι το οποιο μου αρεσει πολυ.Εχει τπτ τετοιο η eizo μηπως?

Link to comment
Share on other sites

Tην πηρα σε μαυρο και αγορασα απο ενα φιλαρακι μια ati x300 που ειχε.

Καλορίζικη φίλε small_boy22.

Μπορείς να μας πεις από που την αγόρασες τελικά? Από Πλαίσιο?

Αν τυχον ρώτησες, τι σου είπαν αυτοί σχετικά με την εγγύηση 0 pixel?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι?

Εχω δει καποιες οθονες φορητων που εκτος απο καλα χρωματα σου δινουν και την αισθηση οτι γυαλιζουν κιολας (crystal view) κατι το οποιο μου αρεσει πολυ.Εχει τπτ τετοιο η eizo μηπως?

To συγκεκριμενο μοντελο οχι..

Γενικα νομιζω οτι μονο οι Sony το εχουν προς το παρον σε οθονες που ΔΕΝ αφορουν λαπτοπ..Εμενα παντως το συγκεκριμενο με ενοχλει αλλα δινει ρεστα με ολα τα φωτα κλειστα, αλλα δεν μπορεις να δουλευεις στο σκοταδι ολη την ωρα..αντε να δεις καμια ταινια.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη φίλε small_boy22.

Μπορείς να μας πεις από που την αγόρασες τελικά? Από Πλαίσιο?

Αν τυχον ρώτησες, τι σου είπαν αυτοί σχετικά με την εγγύηση 0 pixel?

Απο πλαισιο την αγορασα.

Η εγγυηση ειναι 0 pixel στους επισημους συνεργατες.

Λιστα των επισημων συνεργατων θα βρεις στο : www.eizo.gr

Την εγγυηση την καθοριζει η αντιπροσωπεια οταν συνεργαζεται με το καταστημα.Δηλαδη αν σου χαλασει η οθονη ή εχεις κανα καμμενο πιξελ (χτυπα ξυλο!) νομιζω πας κατευθειαν στην αντιπροσωπεια και οχι στο Πλαισιο.

Ας πουμε νομιζω οτι το Μultirama δεν ειναι στην επισημη λιστα των συνεργατων της eizo.gr και οτι δινει εγγυηση 5pizel στις Eizo.

Tσεκαρε το site.

---->> προς κατοχους της S1910: τι καρτες γραφικων εχετε ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο εχθές το μεσημέρη είμαι και εγω στο κλάμπ των κατόχων 1910.(Αγορά απο πλαίσιο)(Μαύρη)παντος παρατήρισα οτι εαν έχεις απο πίσω ηλιακό φως τότε γυαλίζει,και είναι δύσκολο να δεις .Εκτός και εάν την στρέψης ελαφρός προς μια γωνία.Είναι η πρώτη μου επαφή με οθόνη τεχνολογίας TFT και ειδικά 19" (παλιά 17"crt Hitachi) και για να είμαι ειλικρινής ΕΝΤΙΠΩΣΙΑΣΤΙΚΑ απο την ποιότητα του μαύρου.(το περίμενα λίγο γκρί)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το dvi έχει λόγο ύπαρξης, εγώ σκεφτόμουν να πάρω οθόνη χωρίς λόγω καλύτερης τιμής (έλα μωρε κόλπο του μαρκετινγκ είναι) μέχρι που είδα διαφορά όταν την ίδια οθόνη την συνδέσαμε με τους δύο τρόπους και αμεσα αποφάσισα να διαθέσω τα παραπάνω χρήματα

@sa1901 Πλάκα έχει το συγκριτικό στο Panel Manufacturer :003: Πάντως απίστευτα βολικό σάιτ (που στο καλό τα βρίσκετε κι εγώ έχω μαύρα μεσάνυχτα?)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το dvi έχει λόγο ύπαρξης, εγώ σκεφτόμουν να πάρω οθόνη χωρίς λόγω καλύτερης τιμής (έλα μωρε κόλπο του μαρκετινγκ είναι) μέχρι που είδα διαφορά όταν την ίδια οθόνη την συνδέσαμε με τους δύο τρόπους και αμεσα αποφάσισα να διαθέσω τα παραπάνω χρήματα

@sa1901 Πλάκα έχει το συγκριτικό στο Panel Manufacturer :003: Πάντως απίστευτα βολικό σάιτ (που στο καλό τα βρίσκετε κι εγώ έχω μαύρα μεσάνυχτα?)

Την πρωτη μερα που πηγα απο 15" σε 19" TFT πραγματικα εβλεπα μια θολουρα που με ενοχλουσε.

Αν πλησιαζα κοντα στην οθονη ομως εβλεπα πως οι γραμματοσειρες δεν ηταν θολες.Ισως ηταν θεμα αλλαγης.

Παντως στο DVI απο την πρωτη μερα ειτε μακρια , ειτε κοντα η εικονα ειναι ΞΕΚΑΘΑΡΗ και ναι αν εχετε την δυνατοτητα να παρετε οθονη με DVI.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους την πηρα οταν την συνδεεις με DVI σου κοβει καποιες ρυθμισεις οπως το screen adjustment? ενα αλλο κουφο που μου κανει ειναι οταν παω να ρυθμισω κατι μετακινητε μονο του τοlanguage bar απο το taskbar και παει στην κορυφη του desktop!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψαξιμο και ενώ σκεφτόμουν να δώσω το πολύ 350 ευρόπουλα

Πήρα την s1910k-black η οποία είναι απίστευτη.

Εχω ένα πρόβλημα μόνο με την κάρτα τηλεόρασης που σε full screen και σε κάθε ανάληση δείχνει με πολλά τετράγωνα τόσο πολύ που αλλιώνονται τα χαρακτυριστικά των προσώπων.

Τί ακριβώς συμβαίνει?

Η κάτρα τηλεώρασης είναι μια απλή Pixelview του 50άρικου. :010:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.