Jump to content



"Black Jack" o Conroe @ 2400MHz


SLN

Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Ω μα βέβαια. Θυμόμαστε και το παραπάνω σχόλιο σου βεβαίως στο οποίο υπονοείς ότι θεωρώ έναν single core επεξεργαστή καλύτερο στο multitasking, αυτό δεν εννοείς(?), από έναν dual core επεξεργαστή λόγο IMC, ώστε να θυμόμαστε με πόσο αντικειμενικό τρόπο διαβάζεις τα posts μου.

Link to comment
Share on other sites

Η γενική αίσθηση των windows δεν έχει σχέση με το multitasking?

Α sorry λάθος μου....

Κάτσε για να τελειώνουμε. Νομίζω ότι πάει όπως με τις μνήμες. Μπορεί να κάνω και λάθος. Καλοί χροινισμοί ή υψηλό FSB?

Αυτό που λέω είναι απλό. Dual core + χαμηλό latency λόγο IMC ή Dual core και μεγάλη υπολογιστική ισχύ αλλά με, αν δεν κάνω λάθος, υψηλό latency?

Αυτό λέω. Αν σου φαίνεται παράξενη η ερώτηση, ( αλλά από κάποιον σαν και μένα τι να περιμένεις ε? ) , εντάξει πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Aς πω και εγώ την γνωμη μου.... Από 3.0 P4 πήγα σε 3.8X2 και είμαι πολύ χαρούμενος που γύρισα και πάλι στα παλιά.

Όσων αφορά το κατα πόσο το χρειαζόμαστε.... ναι το μηχάνημα παει πολύ καλύτερα από πριν .. αλλά στην τελική και πριν δεν έκανα άνετα την δουλειά μου.... πολύ ανετα... και πιο πριν με τον Athlon 2.4 ? και ακόμα πιο πριν με τον 1.8???? Μπορώ να πω οτι με εξαίρεση ελάχιστες εργασίες, η επεξεργαστική ισχύς απλά μένει στο ράφι.... Πράγματι έχω διαφορές στο ripping πχ αλλά καμία διαφορά στα καθημερινά...

Τώρα θα μου πείτε γιατί αλλάζω συνεχώς μηχανήματα... γιατί πολύ απλά έχω την δυνατότητα να τα πουλάω όσο τα αγόρασα μετά από 6 μήνες, ή και ένα χρόνο.. Αν δεν την είχα.... μπορεί ακόμα να ήμουν με τον 1.8 :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κάτσε για να τελειώνουμε. Νομίζω ότι πάει όπως με τις μνήμες. Μπορεί να κάνω και λάθος. Καλοί χροινισμοί ή υψηλό FSB?

Αυτό που λέω είναι απλό. Dual core + χαμηλό latency λόγο IMC ή Dual core και μεγάλη υπολογιστική ισχύ αλλά με, αν δεν κάνω λάθος, υψηλό latency?

Το 975 (και το 965 κατ'επέκταση) είναι απ΄τα πιό γρήγορα chipsets που έχει βγάλει ποτέ η Intel....Αντέχουν επίσης σε καταπονήσεις, δουλεύουν ANETA σε πολύ υψηλά fsb, δουλεύουν με Cas 3-2-2-1 (πράγμα που δε γίνεται σε AMD) , κτλ.....:001:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.