Jump to content



Dfi Νf4 Owners - ερωτησεις - λυσεις


kIlGoRi

Recommended Posts

  • Replies 992
  • Created
  • Last Reply

Δηλαδή αν θέλεις να αλλάξεις μητρική και έχεις τους σκληρούς σε συστηχία raid θα πρέπει να μεταφέρεις όλα τα partition σε κάποιο ενδιάμεσο σκληρό να σετάρεις και να φορμάρεις τους σκληρούς στον καινούριο raid controller και να ξαναμεταφέρεις τις Partion?

Υ.γ η NF7-S έχει τον 3112. Αν δεν υπαρχει προς τα πίσω συμβατότητα...τη κάτσαμε δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

βάλε στον κοινό controller silicon.

Εγώ από nforce-2 σε nforce-4 πέρασα με σατα δίσκους χωρίς να κάνω τίποτα.

Eίχα βεβαια την Abit ΑΝ7 με τελευταίο moded βίος που είχε 3114 αν θυμάμαι καλά οποτε καλά σου είπαν αυτό να το προσέξεις.

Φυσικά και θα κανεις backup για κάθε ενδεχόμενο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ikonsgr

2X160GB RAID 0 που θα βρώ τόσο χώρο για τράμπα από τον 1 controller στον άλλο ή και backup? Εχει κανείς 300αρι δίσκο να μου τον δανείσει? :)

Δες πρώτα μήπως και παίξουν πάνω στον sil.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γνωριζει καποιος που μπορω να βρω καλωδιο για να βγαλω σειριακη απο ultra-d προκειμενου να συνδεσω ups?Διαβασα στο thread οτι σπανιζουν!!Αληθεια,πως το ζηταω απο το καταστημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Διαβασα λιγο το τοπικ και εχω μια ερωτηση(μην ανοιγω ξεχωριστο θεμα).Επειδη λεω να παω σε αγορα a64 3500+ και dfi ultra d,εχει καποιος απο ολους τους κατοχους dfi+A64 να μου προτινει μνημες και stepping επεξεργαστη?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Αρχική απάντηση από gregorisvas

Τις μνημες τις βαζουμε στα κιτρινα slots ή στα περτικαλι (sli-d αν παιζει ρολο)?Εχει απαντηθει στανταρ αλλα δε μπορω να το βρω..:o

Πορτοκαλί, εκτός από σπάνιες περιπτώσεις που δεν νιώθει ο imc και θέλει κίτρινα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.