Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Να σε πω... καθημερινά μου περισσεύουν 3-4 ωρες μεταμεσονύκτια που λιώνω με διάφορα παιχνιδάκια ( starcraft, BC2, COH κλπ :D )

Απλα να ξερεις οτι 3-4 ωρες WOW ειναι μονο για ζεσταμα,το 8ωρακι ερχεται πριν το καταλαβεις.

Ωστοσο,αν μπορεις να παιζεις με μετρο και να μην κοβεις χρονο απο αλλες δραστηριοτητες,go for it.

Θα περασεις αμετρητες* ευχαριστες ωρες(aka το επομενο παιχνιδι που θα εγκαταστησεις μπορει να ειναι σε 6+ μηνες και η επομενη αναβαθμιση...οποτε εχεις λεφτα για πεταμα)

*στο main character εχω 100 ημερες played = 2400 ωρες που ισοδυναμει με πχ 240 full Crysis single player runs.Κι εχω τοσα πολλα να κανω ακομα....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω καεί,

Αν θέλεις horde, έλα προς Sylvanas μεριά, έχω και εκεί ένα warlock ;)

Δεν έχω όλο το guild απο πίσω μου όπως στον SS, αλλά θα έχεις κάποιον να σου δείξει και να σε βοηθήσει σε 2-3 πράγματα γιατί στην αρχή είναι πολλά να μάθεις.

Αν βέβαια το ξεπεράσεις αυτό το στάδιο τότε κόλλησες :D

ότι είναι σφυράς!

Αν κάνεις σήμερα χαρακτήρα, ενημέρωσε με, με τι όνομα κλπ να σου στείλω κάνα φράγκο, τσάντες, κλπ για το ξεκίνημα γιατί αύριο πάω Ολλανδία για 4ήμερο.

Ευχαριστώ ρε σι! :D

Για να δω θα κολλήσω?? :p

Έφτιαξα εναν Human στον SS με το όνομα iaggelosjf

Καλο ταξιδι να εχεις και καλη επιστροφή.

cptkoulis Καλα τα λες... Με μέτρο πάντα :) ( για να φτάσω 100 μερες gameplay πρέπει να περάσουν πολλά χρόνια :p )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αναρωτιεμαι αν υπαρχει καμια βελτιωση απο τους νεους AMD drivers/profiles 11.3 για τη σειρα 58ΧΧ , γνωριζει καποιος κατι;

Επισης για Q9550 @ 3400 και 5850 @ 900 τι ρυθμισεις γραφικων να βαλω για βελτιστη απεικονιση/αποδοση;

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμαι αν υπαρχει καμια βελτιωση απο τους νεους AMD drivers/profiles 11.3 για τη σειρα 58ΧΧ , γνωριζει καποιος κατι;

Επισης για Q9550 @ 3400 και 5850 @ 900 τι ρυθμισεις γραφικων να βαλω για βελτιστη απεικονιση/αποδοση;

Όλα στο max? Εκτος και αν εισαι σε πολλες οθονες.

Link to comment
Share on other sites

Mε ι7 @ 4.0, και 5870 σε 1920χ1080 ΟΛΛΑ τέρμα, και 16χ.

Άντε να ρίξεις τίποτα εσύ, αλλά δεν νομίζω να χρειάζεται.

Πάντως ισχύει το κλασσικό για Shadows και draw distance για τα πιο ευκολα gains.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

λοιπόν καταρχάς καλημέρα :). Θα ήθελα να αρχίσω wow αλλα θα ήθελα να μου πείτε τι χρειάζετε να έχεις από τα cd και πόσο κοστίζουν μαζί με την prepade και όλα αυτά.Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν καταρχάς καλημέρα :). Θα ήθελα να αρχίσω wow αλλα θα ήθελα να μου πείτε τι χρειάζετε να έχεις από τα cd και πόσο κοστίζουν μαζί με την prepade και όλα αυτά.Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

ας απαντήσω με copy -paste από το thread που έκλεισε για να το δουν περισσότεροι...

αν αρχίζεις τώρα και θες να δεις αν σου αρέσει το game...

αυτό το νέο σου λύνει τα χέρια

(Όχι και τόσο) απίστευτο κι όμως αληθινό: το World of Warcraft είναι πλέον free-to-play… εν μέρει. Μπορείτε να κατεβάσετε και να παίξετε το δημοφιλές ΜΜΟ δωρεάν, αλλά μέχρι το level 20, ενώ υπάρχουν και διάφοροι άλλοι περιορισμοί. Καλύτερο από το τίποτα πάντως, ειδικά όταν μιλάμε για το μεγαλύτερο ΜΜΟ που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή. Από εκεί και πέρα μπορείτε να τσιμπήσετε ολόκληρο το WoW, μαζί με το Burning Crusade expansion, σε χαμηλή τιμή. Εξάλλου, όλοι οι υπάρχοντες κάτοχοι του παιχνιδιού αποκτούν δωρεάν το Burning Crusade.

πηγή: game20.gr

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο εκανα recruit εναν φιλο μου, το κοστος δεν ειναι απαγορευτικό αρχικά.

Kανεις ενα trial για 10-15 μερες και βλεπεις το παιχνιδι,αν σου αρέσει αγοραζεις το wow original game για να παρεις το cd key και ετσι να μετατρέψεις το account σε κανονικο.(νομιζω κανα 5ευρω εχει)

βαζεις μια gamecard 'η πληρώνεις με πιστωτική ανα μηνα (22 για 2 μηνες/12 για 1 μηνα ευρώ αντίστοιχα).

Οταν φτασεις 58-60 αγοραζεις το 1ο expansion (εκτος αν το παρεις πακετο στυλ battlechest) το the burning crusade.

μετα το wrath of the lich king και τελος the cataclysm :T:

δες το g2play.net, απο εκει εχω παρει τις gamecards (σου στελνουν μονο το κωδικο) και τις εχει 20 ευρω...

(μπορεις και το παιχνιδι να παρεις απο εκει αν θες)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σας. Το τραιλ απο χθές το παίζω μόλις είδα και εγώ μια ανάρτηση σε ένα σιτε.Δηλαδή παίζω μέχρι τα 60 και μετά παίρνω τα expansion; Πια θα είναι η διαφορά άμα πάρω όλο το πακέτο και πόσο στηχίζει όλο το πακέτο ;

Link to comment
Share on other sites

ναι τα expansion θα σου χρειαστούν μονο για να παιξεις τις φυλές που εχουν και για να μπορεσεις να ανεβασεις λεβελ.

Το πακετο που δινει το original + tbc World Of Warcraft Battlechest | Skroutz.gr @16 euro

Link to comment
Share on other sites

ουτε trade, mail,chat @general chat,party chat και κατι άλλα...

Παρολα αυτα μπορείς να δεις το παιχνίδι και να αποφασίσεις αν θα συνεχίσεις...

Περικλή, εσυ παίζεις σε κάποιο σερβερ?

Twilights hammer αλλά δεν ξέρω αν εχω ακόμα gamecard :p (το εχω βαρεθεί εδώ και πολύ καιρό και σου τρώει πολύ χρόνο ρε γμτ)

Link to comment
Share on other sites

μετα από αυτα που μου πρότεινες μπορείς να αγοράσεις και το cataclysm και να συνεχίσεις κανονικα έτσι; τώρα κάτι άλλο είδα σε έναν φίλο μου που έπεζε ότι για να φτάσει 85 έιχε κανει γύρω στα 900quest υπάρχει άλλος τρόπος να εξπάρεις; Ακόμα είναι εύκολο να ανεβείς λβλ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.