Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Παιδια, στον maelstrom εχω βρει ενα Ελληνικο clan με το ονομα "Greek Legion Of Honnor".

Oποιος θελει να μπει μπορω εγω να τον κανω add ή ο φιλος μου ο kender.O Guildmaster εχει την επιλογη να κανει οποιοσδηποτε add ενα παιχτη αλλα με την προιποθεση να ειναι Ελληνας.

Eνα wisper στον Gne ή στον Gotcha και ειστε μελοι! Μπορειτε να πειτε και αλλους να μπουν. :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από radiatedsoul

χτες ημουνα ubrs με 15 ατομα. ειμουνα raid leader. πριν μπουμε μεσα αρχιζω και ρωταω ολους τους warriors αν θα ρολλαρει κανεις για το Dal rend main hand. μου λενε οτι δε θα ρολλαρουν. ρωταω τον hunter και μου λεει οτι θα ρολλαρει γιατι ειναι καλο σπαθι.

απο μεσα μου σκεφτομαι οτι δεν τον κανω kick γιατι το σπαθι δεν εχει πολλες πιθανοτητες να πεσει και τον κραταω στο raid. εγω τον μονο πραγμα που θελω απο το ubrs ειναι αυτο το σπαθι.

ερχεται η μεγαλη στιγμη και κανω loot (master loot) . ειχε πεσει το σπαθι που ηθελα!! λεω καντε ρολλ οποιος το θελει και ρολλαρει το τσουτσεκι και φερνει 100!!

ημουνα ετοιμος να το παρω και να φυγω. ninja loot---->hearthstone . στο τελος του το εδωσα, και σημερα το μετανιωσα. επρεπε να το ειχα παρει και να ειχα φυγει, αλλο ενα καλο sword στα χερια ενος αχρηστου hunter.

τωρα πειτε μου εσεις, φταιω εγω που δε θα ξαναπαρω hunter σε raid? οι ανθρωποι ρολλαρουν στα παντα. οτι weapon και να πεσει και ειναι καλο θα κανουν ρολλ επειδη λεει μπορουν να το χρησιμοποιησουν.

υπαρχουν και hunters με σεβασμο προς τον συνανθρωπο. αλλα λιγοι ξερουν να παιζουν το παιχνιδι ετσι.

Δε καταλαβαινω το προβλημα σου,σφου μπορει να το δουλεψει κ ειναι καλο item γιατι να μη το παρει δλδ? :hm:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 17:38]

Δε καταλαβαινω το προβλημα σου,σφου μπορει να το δουλεψει κ ειναι καλο item γιατι να μη το παρει δλδ? :hm:

Και εγώ έτσι το καταλαβαίνω.

Το σύστημα είναι need before greed,

όχι great need before need.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Solid Snake

Παιδια, στον maelstrom εχω βρει ενα Ελληνικο clan με το ονομα "Greek Legion Of Honnor".

Oποιος θελει να μπει μπορω εγω να τον κανω add ή ο φιλος μου ο kender.O Guildmaster εχει την επιλογη να κανει οποιοσδηποτε add ενα παιχτη αλλα με την προιποθεση να ειναι Ελληνας.

Eνα wisper στον Gne ή στον Gotcha και ειστε μελοι! Μπορειτε να πειτε και αλλους να μπουν. :D

Επίσης στον doomhammer για horde υπάρχει το the minotaurs κάντε /w στον Manmill

Link to comment
Share on other sites

γμτ λόγω φορματ χρειάστηκε να ξαναβάλω το wow και ο μλκς δεν κράτησα το 1.5 update.... όμως όταν πήγα να κάνω το ξανακατεβάσω αντί για τα 60μβ 1.4--->>1.5 ήθελε 160!!!! :cry: :cry: :confused: :confused: :boxed: :boxed: Τι στο καλό!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ar@besqu.e

γμτ λόγω φορματ χρειάστηκε να ξαναβάλω το wow και ο μλκς δεν κράτησα το 1.5 update.... όμως όταν πήγα να κάνω το ξανακατεβάσω αντί για τα 60μβ 1.4--->>1.5 ήθελε 160!!!! :cry: :cry: :confused: :confused: :boxed: :boxed: Τι στο καλό!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Μήπως δεν κράτησες κανένα update?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Δε καταλαβαινω το προβλημα σου,σφου μπορει να το δουλεψει κ ειναι καλο item γιατι να μη το παρει δλδ? :hm:

Αρχική απάντηση από Ujin

Και εγώ έτσι το καταλαβαίνω.

Το σύστημα είναι need before greed,

όχι great need before need.

Η διαφορά ειναι η εξής: Επειδή μπορεί κάποιος να κρατήσει ενα Mace/dagger κλπ, δε σημαίνει οτι ειναι και το καταλληλότερο για την κλάση του. Δηλαδή μια ασπίδα που πέφτει στο Maraudon, έχει + 5 σταμ, +10 ιντελ και κανει restore mana. Αν ενας warrior πει need + ενας shaman πει need, πιος θα πρεπει να την πάρει ? Στη χειρότερη κανουν και οι 2 ρολλ αλλα αν τη πάρει ο warrior δε θα του ειναι χρήσιμη εκτος απο το + 5 σταμ.

Εγω πχ χρησιμοποιώ ενα mace που δίνει +damage σε shadow spells . Το οποιο μου ειναι προφανώς άχρηστο. Οταν επεσε στο raid, ολοι κανανε pass, και ρώτησα αν μπορώ να το πάρω μιας και δε το ήθελε κανενας , και μου το δώσανε, ετσι ανέβηκα απο 37 dps σε 41.2 dps στο onehand.

Παντως για την περίπτωση του radiated , οπως ειπε και ο Γιάγκος, απο τη στιγμή που εισαι ο raid leader, κανονίζεις τους κανόνες. Αν κάποιος δε τους γουστάρει απλά φεύγει και εσύ αν σου πει καποιος οτι θελει να παρει το ιδιο αντικείμενο με σένα μπορείς να μη τον πάρεις μαζί σου. (Μου εχει τύχει αρκετές φορες, πριν να με κανει invite να με ρωτάει εαν θελω καποιο αντικείμενο).

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ Trooper, αλλά ακόμα και να μην είναι το πλέον κατάλληλο για την κλάση, θεωρώ πως αν είναι καλύτερο από αυτό που έχεις, θα πρέπει να θεωρείται need.

Πάντως καλό είναι όπως λες να ξεκαθαρίζονται από πριν κάποια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Nαι ρε Troop,αλλα εφοσον πας σε ενα raid-group που δε ξερεις κ κανεναν,δε σε νοιαζει αν το item θα βολευε καλητερα καποιον αλλον.Αλλο αμα εισαι με μια παρεα φιλων κ αλλο με ξενους.Εξαλου το παλικαρι το ειπε απο την αρχη οτι το θελει,αν δε συμφωνουσαν οι υπολιποι ας τον βγαζαν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ujin

Μήπως δεν κράτησες κανένα update?

έβαλα το 1.4....

συμμετέχει κανείς στα forum του wow???

έχει πολύ φάση συνέχεια θα βλέπεις κόσμο (alliance) να παραπονιέται γιατί οι shaman είναι overpowered

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ujin

.. αλλά ακόμα και να μην είναι το πλέον κατάλληλο για την κλάση, θεωρώ πως αν είναι καλύτερο από αυτό που έχεις, θα πρέπει να θεωρείται need.

ναι δε παει ετσι παιδια. αυτη τη λογικη στα 60 lvl ξεχαστε τη.

θα σας δωσω ενα παραδειγμα. ειμαι rogue και χρισιμοποιω gun για να κανω pull. αν πεσει ενα μπλε τρομερο gun που ο διπλανος μου hunter ηρθε στο raid μαζι μου μονο για αυτο το gun εγω θα ρολλαρω και θα το παρω επειδη θα μου ανεβασει το dps στο pull κατα 1dps?

ειναι δυνατον να ρολλαρω εγω και να παρω ranged weapon απο εναν hunter επειδη ειναι καλυτερο απο αυτο που εχω?

οχι δεν ειναι. αν παρω εγω ranged weapon απο εναν hunter θα με πουν ninja looter.

Link to comment
Share on other sites

ωραία τα λέτε παιδιά , αλλά είναι να μην πέσετε σε κανένα ........καλόπαιδο (καταλαβαίνετε πιστεύω) , και δόξα το θεό υπάρχουν πολλά , απότι θα έχετε διαπιστώσει και σεις οι ίδιοι . Υπάρχουν καλοί και κακοί .Γιατί να πάρω κάτι ,που δεν μου χρειάζεται ? Δείχνει αγένεια , μικρότητα και απληστία.

Το μεσημέρι , να καταλάβετε , τέσσερα άτομα πάμε για αποστολή , να σκοτώσουμε 14 ελιτ τέρατα στα alterac mountains . εμένα μου την είχε κόκκινη την αποστολή . Δεν βαριέσαι λέω , δεν είχαν warrior , ας πάω να βοηθήσω . Αρχίζουμε και τρώμε 37αρηδες- 38αρηδες ελίτ , και ο τσογ.....νος ο mage (lvl 43) τε΄λειώνει την αποστολή του , γυρίζει και μας λέει" εγώ τελείωσα" την κάνει κανονικά και εξαφανίζεται . Και μένουμε τρείς (δυο 40αρηδες και εγώ 34αρης) μέσα σε ένα σφαγείο από ελίτ τέρατα . Πάμε σε μια άκρη και με healscren (ξέρετε αυτό που σε κάνει teleport στον inkeeper) φεύγουμε από εκεί μέσα . Και ρωτάω τώρα: Γιατί το έκανε ? Δεν ήταν κακία αυτό ?

Τα ίδια ισχύουν και για τις άλλες πλευρές του παιχνιδιού . Στην τελική , αυτό που είμαστε στην ζωή μας , αυτό δείχνουμε και στο παιχνίδι .

Υ.Γ. Ρε παιδιά , πουλάνε στο ΑΗ ένα two hand axe , που λέγεται "fiery war axe " και έχει χρώμα μόβ . Ο τύπος το δίνει 50 χρυσά . Το ξέρει κανείς , τι κάνει αυτό το όπλο και ζητάει τόσα πολλά?

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου epic σε 35 lvl , που ζητούσε για να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις , τι epic είναι αυτό. Δηλαδή σε κρατάει μέχρι το 60 lvl ? Δεν νομίζω ,και πάλι κάποια στιγμή θα χρειαστείς καινούργιο και πιο ισχυρό όπλο. Φυσικά και δεν θα αγόραζα με τόσα λεφτά όπλο , στο lvl που βρίσκομαι (35 ) , το θεωρώ πεταμένα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Nαι ρε Troop,αλλα εφοσον πας σε ενα raid-group που δε ξερεις κ κανεναν,δε σε νοιαζει αν το item θα βολευε καλητερα καποιον αλλον.Αλλο αμα εισαι με μια παρεα φιλων κ αλλο με ξενους.Εξαλου το παλικαρι το ειπε απο την αρχη οτι το θελει,αν δε συμφωνουσαν οι υπολιποι ας τον βγαζαν...

Οταν πηγαίνεις σε ενα raid, πηγαίνεις για κάποιο σκοπό. Πχ για να πάρεις αντικέιμενα για πούλημα, ή για να πάρεις ενα αντικείμενο που πέφτει απο εναν αρχηγό. Συνήθως τα αντικέιμενα φωτογραφίζουν ενα class. Δεν ειναι δύσκολο δηλαδή να καταλάβεις για πιο προορίζεται. Εκεινο το class εχει προταιρεότητα. Πχ το beastalker tunic (chest) ειναι για hunters αλλά κανει και για shaman. Επεσε σημερα στο ubrs και μιας και κανενας hunter δε το ήθελε, το πηρα εγω. Και πραγματικά το χρειαζόμουν (ειχα ενα lv 39 epic lol, καλό αλλα δεν ειχε καθόλου intellect). Αλλά αν εστω κι ένας hunter το ήθελε, θα έκανα pass. Ειναι κρίμα να "κλεβεις" ενα αντικείμενο απο καποιον απλά επειδη σου κάνει κι εσένα...

Παντως στην περίπτωση του radiated οπως ειπα, ο τυπος καλα εκανε και ρολλαρε αφου το ειχε δηλώσει απο την αρχή.

Αυτά ισχύουν μονο για τα raid των 10-15 ατόμων γιατι στα πάρτυ συνήθως υπάρχει ενας απο καθε class οποτε δυσκολα γινονται παρεξηγήσεις. Και εκει ανετα παιρνεις οτι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Onyxia dead σημερα...Δυσκολευτήκαμε αλλα τελικά επεσε...:D

Στον δρομο για την Ονυξια εχει 3 φρουρους...

onyxia_killing_guardsL.jpg

http://www.nobrains.gr/wow/onyxia/onyxia_killing_guards.jpg

κοιμάτε το καημένο :D

onyxia_sleepL.jpg

http://www.nobrains.gr/wow/onyxia/onyxia_sleep.jpg

To πανηγύρι αρχισε..

onyxia42-flightL.jpg

http://www.nobrains.gr/wow/onyxia/onyxia42-flight.jpg

onyxia44-flightL.jpg

http://www.nobrains.gr/wow/onyxia/onyxia44-flight.jpg

Και επιτέλους !

onyxia_dead1L.jpg

http://www.nobrains.gr/wow/onyxia/onyxia_dead1.jpg

onyxia_deadL.jpg

http://www.nobrains.gr/wow/onyxia/onyxia_dead.jpg

click στα url για 1600χ1200

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.