Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Τα dreadmist είναι το set των warlock. Οι mages έχουν τα magister και οι priest τα devout.

Τα stats και τα set bonuses του κάθε σετ είναι optimized για το αντίστοιχο class.

Τώρα βέβαια, επειδή ο warlock θέλει πολύ stamina, γλυκοκοιτάζουν τα dreadmist και οι priest/mage για να τα έχουν για pvp...

Αν δεν είχατε warlock στο group καλά έκανες και έκανες roll αλλά άμα υπήρχε warlock που το χρειαζόταν τότε εσύ πήγες να κάνεις ninja! :p

Εσύ το νου σου στα magister πάντως..Ότι δεις να γράφει magister πάτα Need με κλειστά μάτια!

(αν και νομίζω stratholme, baron πέφτει ένα "κομμάτι" που λέγεται "magister's κάτι" και είναι leather..αλλά μιλάμε για την εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα.. :p )

edit: Τα βρήκα "Magistrate's Cuffs"

http://wow.allakhazam.com/db/item.html?witem=18726

’ντε να προλάβεις το mage να μην πατήσει το "Need"...

Link to comment
Share on other sites

ειναι γελοιο να πηγαινεις καπου να μαζεψεις κατι που εχει drop rate 0.00001%, γιατι περα απο το οτι πρεπει να πας 100 φορες εκει, υπαρχει παντα και η περιπτωση να ρολλαρει καποιος κατι παραπανω απο εσενα...

οποτε γενικως τα σετ δεν τα πολυκοιταω, απλως θελω κατι καλυτερο απο αυτα που εχω, ουτος οι αλλος οταν με το καλο παω 60, μονο BGs θα πηγαινω, μου τη σπανε τα instances...:p οποτες για ιτεμς προσβλεπω να παρω τπτ απο εκει οταν ανεβει το honor...

(αν λεω μλκς πειτε μη ντρεπεστε..)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ο μάγος θελει ιντελλεκτ για να ανεβάσει το damage που κάνουν τα spell του και ο warlock θελει stamina, γιατι τα πιο πολλά spell που κάνει, κανουν damage και τον ιδιο. Πολλοι τα γλυκοκοιτάζουν τα dreadmist επειδη ειναι κατάλληλα για pvp λόγω σταμινα αλλά και γιατι ειναι και cool :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για τα BG και όχι instances, ρώτα τον Zyx πριν το αποφασίσεις... ;)

Εγώ θα σου πω απλά πως το 90% του end game content είναι στα instance. Γι'αυτό καιγόμαστε να πηγαίνουμε μόνο guild runs για να αποφεύγουμε ninja και ιστορίες τέτοιες. Με τα guild runs και το point system ο παράγοντας τύχη (στα roll) δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

shaman αυτο που εβαλες ειναι leather ωρε...

εμεις οι gay φοραμε μονο cloth

Ι will quote myself cause the things I say are so damn wise...I think I'm imba sometimes.. :p ^^

"Εσύ το νου σου στα magister πάντως..Ότι δεις να γράφει magister πάτα Need με κλειστά μάτια!

(αν και νομίζω stratholme, baron πέφτει ένα "κομμάτι" που λέγεται "magister's κάτι" και είναι leather..αλλά μιλάμε για την εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα.. )

edit: Τα βρήκα "Magistrate's Cuffs"

http://wow.allakhazam.com/db/item.html?witem=18726

’ντε να προλάβεις το mage να μην πατήσει το "Need"..."

Αυτό που σου έδειξα είναι η εξαίρεση, και λέγετε magistrate, το σετ σας είναι το magister.

Τα αντίστοιχα wrist:

http://www.thottbot.com/?i=21774

Link to comment
Share on other sites

ναι απο οτι εχω δει ο vailer εχει βγαλει ριζες στα BGs...

αλλα περα του guild run (το οποιο ειναι οκ και εχει πλακα)

προτιμω κατα πολυ να αντιμετωπιζω αλλους ανθρωπους παρα το χαζο σερβερ της Blizz...

τεσπα...ειδομεν

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις αν εχει καποιος χρονο και κανει τον κοπο να απαντησει

α) Αν παρω το παιχνιδι μεταχειρισμενο και μου δωσουν το cd key password Κλπ υπαρχει προβλημα στο να παιξω?Μπορω να αλλαξω pass-username?Μπορω να σβησω τυχων χαρακτηρες που εχει ο αλλος και να ξεκινησω απο την αρχη?

β)Επειδη δεν εχω ξαναπαιξει εκτεταμενα mmorpg (λιγο Lineage μονο) υπαρχει κανα demo του παιχνιδιου να το τσεκαρω λιγο εστω και μια μερα online?μην παω και το παρω γουρουνι στο σακι και δεν μου αρεσει...

Ευχαριστω παιδια

Link to comment
Share on other sites

a) Οχι αρκει να μην μπαίνουν και οι 2 δικαιούχοι μέσα ταυτόχρονα. Δεν μπορεις να λλαξεις username pass (νομιζω) . Πας στο manage account και σιγουρευεσαι. Να σβήσεις χαρακτήρες μπορείς αλλά δεν χρειάζεται μπορείς να έχεις μέχρι 50 χαρακτήρες σε διαφορετικους servers. Mπορείς να αρχίσεις καινούριο απο την αρχή.

β) Πανε σε ενα νετ καφε και ζητα καποιον να κανεις ενα acount για λίγο ή πάρε ένα pass για 10 μέρες απο οποιονδήποτε φίλο σου που το έχει αγοράσει. (περιλαμβάνεται στο κουτι).

Σημειωση. Το παιχνίδι και το pass απετουν πιστωτική για να κάνεις account.

αυτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αργησα αλλα σημερα πηρα το γκεημ :) κ θελω να ρωτησω το εξης..

ξερω οτι το γκεημ εχει 1 μηνα δωρεαν.αλλα οταν φτιαχνω account κ αφου διαλεγω pre-paid cards για payment method μου ζηταει να βαλω το κωδικο της καρτας που εξησα.καρτα ομως δεν εχω παρει λογω του οτι θελω να παιξω το γκεημ το δωρεαν 1ο μηνα κ αν μαρεσει συνεχιζω..παταω i agree χωρις να βαλω κωδικο κ ωγαζει error.τι γινεται?ειναι απαραιτητη η καρτα για να ξεκινισεις?κ αν ναι τωρα πως κανω cancel οτι βημα εχω κανει μεχρι τωρα(που εδωσα key,mail,ονοματα κλπ)?πρεπει οταν βρω καρτα να τα ξανακανω ολα απτην αρχη?φοβαμαι μηπως δε δεχεται το key μου κ το αναγνωριζει ηδη υπαρχον..

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε χρειάζεται πιστωτική το game για την ενεργοποίηση του λογαριασμού. Παρόλα αυτά μπορείς πρίν περάσει ό μήνας να κάνεις ανανέωση με προπληρωμένη κάρτα δηλωνοντας έτσι ότι δεν θές να χρεωθεί η πιστωτική (Και δεν θα χρεωθεί ποτέ)

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο το προβληματακι το ελυσα βαζοντας εναν "οχι και τοσο original" αριθμο πιστωτικης καρτας (τελικα στο google βρισκεις τα παντα) επειδη η blizz δεν τσεκαρει την πιστωτικη παρα μονο οταν ειναι να την χρεωσει και ετσι ενεργοποιηθηκε ο δωρεαν μηνας και το 10day pass σε εναν φιλο.Βεβαια μολις εβαλα τον κωδικο απο τον gamecard πηγα και εβγαλα την πιστωτικη μην γινει κανα αστειο και η μαμα Blizz μας κανει ban τον character.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison

Για το πρωτο την αλλαγη user name pass ξερει καποιος να μου πει σίγουρα?

Μπορείς να αλλάξεις τα πάντα εκτός απο το username, διευθύνσεις, τροπους πληρωμής, mail κλπ. Προσοχή λοιπόν σε ποιον δίνετε τον κωδικό σας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx [30-09-2005 10:35]

ελα παρτε κ την κουκλα :p pgmακο πανε για καμια πλαστικη επεμβαση ρα:D

Είδες τι παθαίνει κάποιος όταν μείνει για πολύ καιρό νηστικός? :p

Link to comment
Share on other sites

WORLD OF ROGUECRAFT, EPISODE 2

Καλά δεν το συζητάω, κατεβάστε το ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ! Πέθανα στο γέλιο λέμε...!!Πέρα απο τα γνωστά που χώνει στους rogue ο τύπος τα παρουσιάζει με πολύ χιούμορ. Ίσως το καλύτερο WoW video που έχω δει...

http://forums-en.wow-europe.com/thread.aspx?fn=wow-warlock-en&t=96541&p=1&tmp=1#post96541

@Warlord:

"Πήχτρα" σε Έλληνες νομίζω είναι ο Crushridge αλλά και στον Daggerspine είμαστε αρκετοί (οι περισσότεροι από το Lab παίζουμε εκεί - SLN και Greekfragma μας μένουν). Απλά στον Crushridge θα τα "πάρεις" πάνω στη βδομάδα με τους Ιταλούς. Θα σου πρότεινα να έρθεις Daggerspine. Οι περισσότεροι είναι Σκανδιναβοί, που θα τους χαρακτήριζα πολιτισμένους σε γενικές γραμμές. Εννοείται θα πάρεις horde για να είμαστε μαζί. Μη σε ψάχνουμε τώρα σε όλο το STV να σε φάμε...

Το τι επαγγέλμα θα πάρεις εξαρτάται και απο το class που θα επιλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.