Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από catgirl [Σήμερα, στις 02:33]

...τι να πω τώρα???

έλεγα να υπερηφανευτώ πως άρχισα να παίζω κι εγώ. πώς έδωσα μάχη και υποσχέσεις στο σπίτι να μην καταστρέψω την πρόοδό μου στο σχολείο και ότι τελικά έφτασα μια druid 34lvl και συνεχίζω.

αλλά μάλλον τράκαρα.

Τι γλώσσα μιλάτε? δεν καταλαβαίνω τπτ αρχαϊκή wow-ίστικη;

δηλ. τώρα τι; υπάρχει μια απογοήτευση δλδ, ότι το γκειμ δεν είναι μπάλανσντ??? εξηγήστε μου με δυο λογάκια. ποιος δλδ είναι overpowered???

Όπως όλα τα παιχνίδια έτσι και αυτό φτιάχτηκε για να διασκεδάζεις .

Δεν φτιάχτηκε για να βγάζεις τα απωθημένα σου επειδή στη ζωή τρως φάπες. Αυτό είναι το ζητούμενο για τους πιτσιρικάδες και όχι για τα κορίτσια.

Όπως σε όλα τα παιχνίδια έτσι και σε αυτό πιθανόν να χάσης, ε και;

Από τα λίγα που ξέρω για Druid είναι ένας πολυποίκιλος και διασκεδαστικός χαρακτήρας . Αν είναι ζητούμενο μπορεί να κάνη μεγάλο dmg, αλλά τότε δεν έχει καλό heal . Εσύ επιλέγεις

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε φιλε μου δεν ενταξη δεν εισαι blue αλλα πια ι διαφορα vs rogue ετσι οπως εισαι? απλα εισαι 1000hp παραπανο απο εναν blue αλλα χωρης dmg ειναι λογικο να χανεις απο rogue... γινε shadow με +dmg items κ ελα να ξαναμιλησουμε. και δεν κλαιγομε.... εχω χαση κ εχω κερδισει ολες τις class... το μονο που πιστευω οτι καταφερα ηταν 1, οτι δεν ημουν ευκολος αντιπαλος... απλα ενα παραδειγμα θεωρο αδικια ενας hunter να ριχνει δυο δυο τους rogues και ενας rogue να πρεπει να ξεσκιστη για να ριξει εναν hunter... και ειλικρινα δεν θα ζητουσα τπτ για rogue το μονο που θα ηθελα ειναι μια επανεξεταση των cd του rogue θεωρο τα 5 min αδικια σε σχεσει με τα sec απο αμυνες αλλων παιχτων γιατι οπως και να το κανουμε το vanish evasion sprint etc ειναι αμυνες του rogue

Link to comment
Share on other sites

Τρελό αγόρι Zyx, ο hunter φτίαχτηκε για να είναι η class που θα νικάει εύκολα rogue. Ακόμα να το δεχτείς?

Εγώ με το druid τους περισσότερους hunter τους νικάω με moonfire + insect swarm και heal/depoison τον εαυτό μου όπως μπορώ να κάνω κ outheal το damage του 99% των mages. Σε ένα server όπως το δικό μας που όλοι είναι μέσα στο epic η ζωή δεν είναι κ τόσο εύκολη για τους hunter. Απλά είναι λιγότερο gear based απο τις περισσότερες class. Με μπλε items μπορεί να βγάλει πολύ damage. Αλλά έτσι είναι το παιχνίδι. Τι να πει και ο warrior που πρέπει να είναι τίγκα στο epic για να έχει κάποιες ελπίδες...

Δεν ισχυρίζομαι ότι το PvP είναι balanced γιατί πολύ απλά ΔΕΝ υπάρχει PvP στο WoW. Το ότι σε όλα τα class forums υπάρχει γκρίνια για κάποια class ότι είναι imba δείχνει για μένα ότι το WoW έχει γεμίσει παιδάκια που έχουν την εύκολη λύση μόλις χάσουν να κλαφτούν στην Βlizzard αντί να κοιτάξουν μπας κ μάθουν να παίζουν....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman

Τρελό αγόρι Zyx, ο hunter φτίαχτηκε για να είναι η class που θα νικάει εύκολα rogue. Ακόμα να το δεχτείς?

Εγώ με το druid τους περισσότερους hunter τους νικάω με moonfire + insect swarm και heal/depoison τον εαυτό μου όπως μπορώ να κάνω κ outheal το damage του 99% των mages. Σε ένα server όπως το δικό μας που όλοι είναι μέσα στο epic η ζωή δεν είναι κ τόσο εύκολη για τους hunter. Απλά είναι λιγότερο gear based απο τις περισσότερες class. Με μπλε items μπορεί να βγάλει πολύ damage. Αλλά έτσι είναι το παιχνίδι. Τι να πει και ο warrior που πρέπει να είναι τίγκα στο epic για να έχει κάποιες ελπίδες...

Δεν ισχυρίζομαι ότι το PvP είναι balanced γιατί πολύ απλά ΔΕΝ υπάρχει PvP στο WoW. Το ότι σε όλα τα class forums υπάρχει γκρίνια για κάποια class ότι είναι imba δείχνει για μένα ότι το WoW έχει γεμίσει παιδάκια που έχουν την εύκολη λύση μόλις χάσουν να κλαφτούν στην Βlizzard αντί να κοιτάξουν μπας κ μάθουν να παίζουν....

Ρε ελα στους SoT λεμε :p

Link to comment
Share on other sites

Σαν άλλος ένας καμένος στο παιχνίδι αυτό, να πω και εγώ την άποψή μου. Γενικά δεν νομίζω ότι μπορούμε να καθορίσουμε 100% ποια class χάνει από κάποια άλλη ή ποια έιναι καλύτερη για τον απλούστατο λόγο ότι υπάρχει μεγάλη ποικιλομορφία στο παιχνίδι και κάθε χαρακτήρας είναι μοναδικός. Επίσης στο pvp παίζουν και πολλοί άλλοι παράγοντες μια και εμένα τουλάχιστον μετά από 12 rank δεν μου έτυχε να συναντήσω μόνος μου κάποιον σε bg και να μην πλακώσουν και άλλοι για να βοηθήσουν εμένα ή τον άλλο, οπότε για classes γενικώς μόνο από τα duel μπορώ να βγάλω συμπέρασμα και σαν pala που είμαι full tier 0 με μερικά epic και το κλασσικό spear από AV διαπιστώνω τα εξής:

- Γενικά χάνω από casters, δλδ. πρέπει να είμαι τυχερός σε resist των spells για να κερδίσω.

- Κερδίζω roguaδες με ίδιο ή κατώτερο gear από μένα

- Κερδίζω άνετα όλους τους warrior με ίδιο gear τους έχω πολύ χαλαρά

- Γενικά χάνω από Hunter εκτός άμα συγκεντρωθώ πάρα πολύ και spamαρω το decursive για τα Poison και μου κάτσουν 1-2 crit

- Απο Druid άμα είναι restor άνετα ενώ με τους feral έχω πρόβλημα.

Αυτά γενικώς.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman

Τρελό αγόρι Zyx, ο hunter φτίαχτηκε για να είναι η class που θα νικάει εύκολα rogue. Ακόμα να το δεχτείς?

εμ τωρα ερχεσε στα λογια μου... οτι το game ΔΕΝ ειναι balance. τοσα patch εχουν βγη στο starcraft ΑΛΛΑ το game ειναι balance ολες η φιλες διαφορετικες αλλα το game balance και γιαυτο βγεναν τα patch για να γινει οσο το δινατον περισοτερο. στο wow οταν βγενη ενα patch το μονο που κανει η blizz ειναι να buffuri ανεξελενκτα. ο hunter ηταν κ τροπος του λεγην o lock ας πουμε γιατι τους εχει ολους? επειδη ειναι balance ε? (cloth με περισοτερο armor απο leather με σχεδων ιδιο hp με warrior και απο dmg τυφλα να εχουν οι dps class balance to wow του κερατα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από osiris

δεν ειπα πως εισαι πως εχεις mana μετα απο τιν γραμμη

--------------------------------------------------------------------------

ειναι γενικο το σχολιο

ρε παλικαρε πριν πατησεις το κουμπακι αποστολης διαβαζεις τι εχεις γραψει?

o druid που λετε βγαζει και dmg αν θελει αλλα οπως σωστα προειπε καποιος δεν μπορει να ειναι και σοβαρος healer και damager...μπορει να ειναι μετριος και στα δυο με ενα balanced spec αν και η γνωμη μου ειναι οτι σαν healer ξεφευγει,ειναι πραγματικα σκυλος.οποτ ειναι κριμα να μην τον εχεις restoration speced ,ακομα και στο pvp .απλα θελει πολυ ψαξιμο με τα forms εκει πιστευω ειναι η ολη μαεστρια...οπως ειναι με τα stances toy warrior ενα πραγμα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από naz [Σήμερα, στις 16:41]

ρε παλικαρε πριν πατησεις το κουμπακι αποστολης διαβαζεις τι εχεις γραψει?

o druid που λετε βγαζει και dmg αν θελει αλλα οπως σωστα προειπε καποιος δεν μπορει να ειναι και σοβαρος healer και damager...μπορει να ειναι μετριος και στα δυο με ενα balanced spec αν και η γνωμη μου ειναι οτι σαν healer ξεφευγει,ειναι πραγματικα σκυλος.οποτ ειναι κριμα να μην τον εχεις restoration speced ,ακομα και στο pvp .απλα θελει πολυ ψαξιμο με τα forms εκει πιστευω ειναι η ολη μαεστρια...οπως ειναι με τα stances toy warrior ενα πραγμα

γραφω για την προηγουμμενη μου αποντηση επιδη ο φιλος zyx νομισε οτι ειπα πως

το σχολειο για τους paladins πηγαινε σε κεινον :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από afracten [Σήμερα, στις 16:40]

το αρχισα και εγω, ειμαι elve warrior καλος συνδυασμος??? παντοσ τις εφαγα απο ενα elve druid 8 level, και εγω ειμουν 10 level

καλωσήρθες στον κόσμο του WoW:jump: :jump: :jump:

Link to comment
Share on other sites

φίλε Afracten

δεν σε ξέρω βέβαια προσωπικά , αλλά αγόρι μου ξέρεις που πας να μπλέξεις? Το σκέφτηκες καλά ? άλλους ρώτησες ? Παράτησέ το όσο είναι νωρίς .

Αν παρόλα αυτά επιμένεις και συνεχίζεις , καλωσόρισες στον κόσμο του WOW , τον κόσμο της κλικας , της κομπίνας , των τυχοδιωκτών που χώνονται στα guild και βουτάνε πράγματα χωρίς να τα αξίζουν , των άπληστων και καμμένων παικτών , που κλέβουν από αντικείμενα μέχρι dkp και πάει λέγοντας .Καλοσόρισες στον κόσμο των ατέλειωτων χαμένων ωρών και νυκτών , στη λάβα του Molten core , κλπ .Και για να μην παρεξηγηθώ , δεν είναι όλοι οι παίκτες του wow έτσι , αλλά να είσαι σίγουρος ότι στο παιχνίδι θα συναντήσεις πολλούς τέτοιους.

Γιαυτό σου λεώ , παράτο όσο είναι καιρός

Link to comment
Share on other sites

μικρογραφια της κοινωνιας ενα πραγμα....δικιο εχει ο νικος αλλα μαλλον ειναι παραπικραμενος δεν ξερω τι ασχημο παιχνιδι του παιξε η μοιρα.... το μονο σιγουρο ειναι οτι θα στραβωσεις με πολυ κοσμο παιζοντας wow οπως και θα συμπαθησεις αλλους τοσους.ετσι ειναι....

οσο για το περιστατικο με τον druid μη μασας,σαν μεγαλωσεις και συ θα εχεις πολλες επαφες με δαυτους,ατοιμη κλαση

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikos [Σήμερα, στις 17:51]

φίλε Afracten

δεν σε ξέρω βέβαια προσωπικά , αλλά αγόρι μου ξέρεις που πας να μπλέξεις? Το σκέφτηκες καλά ? άλλους ρώτησες ? Παράτησέ το όσο είναι νωρίς .

Αν παρόλα αυτά επιμένεις και συνεχίζεις , καλωσόρισες στον κόσμο του WOW , τον κόσμο της κλικας , της κομπίνας , των τυχοδιωκτών που χώνονται στα guild και βουτάνε πράγματα χωρίς να τα αξίζουν , των άπληστων και καμμένων παικτών , που κλέβουν από αντικείμενα μέχρι dkp και πάει λέγοντας .Καλοσόρισες στον κόσμο των ατέλειωτων χαμένων ωρών και νυκτών , στη λάβα του Molten core , κλπ .Και για να μην παρεξηγηθώ , δεν είναι όλοι οι παίκτες του wow έτσι , αλλά να είσαι σίγουρος ότι στο παιχνίδι θα συναντήσεις πολλούς τέτοιους.

Γιαυτό σου λεώ , παράτο όσο είναι καιρός

Συμφωνώ και επαυξάνω, σταμάτα το όσο είναι καιρός, όχι ότι εγώ έπαθα τίποτα το σοβαρό παίζοντας αλλά θα μπορούσα να είχα κάνει πολλά άλλα πράγματα στο χρόνο που έχω αφιερώσει στο παιχνίδι ο οποίος μέχρι τώρα είναι.....1008 ώρες ακριβώς!!!! απλώς προσπάθησε να αντιληφθείς το μέγεθος μιλάμε για χίλιες και βάλε ώρες κάψιμο......αν έχεις τόσες ώρες για χάσιμο απλά συνέχισε......αλλά να ξέρεις, λίγο ακόμη και θα είναι αδύνατον να το παρατήσεις, όπως και εγώ.......

Link to comment
Share on other sites

και αυτό βγαίνει πάνω απο μήνα άμα το σκεφτείς..........επίσης δεν ανέφερα ότι εγώ ξεκίνησα να παίζω τα χριστούγεννα, δηλαδή σε 5,5 μήνες μέσα έχω παίξει τον 1,5. Αυτό σημαίνει ότι το 27% του χρόνου το έχω αφιερώσει εκει!!! Μιλάμε για τρομακτικό νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Σλοου δι εγκς :p

Αμα μετρας ωρες εισαι νεος ακομα,εδω μιλαμε για μηνες Played Time :hehe:

:p Εδω πες περάσαμε τις 100 μερες played, σε μερικές ωρίτσες θα κολήσουμε ? :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.