Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το garrison, είναι η πηγή πολλών κακών, αλλα δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο το πήραν το μήνυμα γιατί το συνεχίζουν με αρκετές αλλαγές στο legion...

Κανονικά θα το έπαιρνα κατευθείαν όπως έκανα στα προηγούμενα, αλλά δεν ξέρω... ότι θα το πάρω θα το πάρω, ότι έχω καμιά 15αρια τοκενς κρατημένα έχω, αλλά δεν ξέρω.. θα βγει και το forza Horizon ένα μήνα μετά, μάλλον για μεγάλο time-out πάω!

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος FrOsT έγραψε:

Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το garrison, είναι η πηγή πολλών κακών, αλλα δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο το πήραν το μήνυμα γιατί το συνεχίζουν με αρκετές αλλαγές στο legion...

Το συνεχίζουν όντως; Κάπου διάβασα ότι θα φύγει το garisson ή ότι θα "αντικατασταθεί" με τα class halls. Ντάξει, MMO είναι, χαζομάρα είναι να σε χώνει σε ένα Instance να παίζεις μόνος.

Link to comment
Share on other sites

Το συνεχίζουν όντως; Κάπου διάβασα ότι θα φύγει το garisson ή ότι θα "αντικατασταθεί" με τα class halls. Ντάξει, MMO είναι, χαζομάρα είναι να σε χώνει σε ένα Instance να παίζεις μόνος.

Ναι θα αντικατασταθεί από τα class halls που θα είναι garisson style [emoji14]

Κάνουν αρκετές αλλαγές και δεν είναι τόσο κεντρικό κομμάτι, λενε, θα σου δίνει κίνητρα και αποστολές να βγεις έξω κλπ.

Μέχρι να δω την live έκδοση πάντως για να με μεταπείσει δεν το θέλω [emoji14]

Γενικά τους ξέφυγε πολύ το χρονοδιάγραμμα και πρέπει να έχουν καταλάβει πόσο σκατά τα κάνανε ειδικά στο wod με το timmimg στα patch και το λίγο περιεχόμενο... στο mop κάναν καλύτερη δουλειά όπως και στο cata...

Για το story στο wod δεν θα μιλήσω, ανακατεύομαι...

Άσχετο / σχετικό, έχω αρχίσει το WoW chronicles volume 1, για όσους γουσταρουν warcraft lore είναι αυτό που θα τους δώσει εξηγήσεις, λεπτομέριες και αρκετό νέο / ανανεωμένο/ τελική έκδοση στορι (έτσι είπαν :p).

Αρχίζει από την δημιουργία και φτάνει ως τον πρώτο guardian αν θυμάμαι καλά. Ότι πρέπει για κάθε warcraft lore enthusiast.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το lore του Draenor είναι "ωραίο" γιατί πιάνει προϊστορία. Δεν παίζω Alliance όμως για να ξέρω πως είναι εκεί. Φυσικά δεν είναι WotLK που για μένα είναι η πιο epic ιστορία (από τον καιρό του Warcraft 3). 

Δεν έχει πολύ ανάλυση και το έχουν κάνει αμερικανιά όμως αρκετά. 

Δεν έχω παίξει πολλά, αλλά το MoP μου φάνηκε πολύ πιο περιποιημένο από όλες τις απόψεις, ακόμα και οι Klaxxi είχαν περισσότερο βάθος μόνοι τους.

 

Λογικά κάποια στιγμή θα δούμε επανάληψη/συνέχεια του LK, οπότε κρατηθείτε για επαναλήψεις :p

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας μόνο από την σκοπιά του lore:

Αχταρμα τα κάνει το wod όπως και σχεδόν ότι άλλο έχει να κάνει με ταξίδι στον χρόνο... μία χαρά ήταν το στορι τώρα το απαφτοσαν.

Το wotlk για στην συντριπτική πλειοψηφία είναι η συνέχεια και το κλείσιμο, μιας ιστορίας που την ακολουθούμε από το warcraft 3, ο πρίγκηπας - ήρωας που σαν έφηβος και αυτός τα έκανε όλα σκ@τ@, η γκομενιτσα που τον παράτησε, ο δάσκαλος που προδόθηκε, ένα γαματο σπαθί και ζόμπι, αυτά ειναι που ηξεραν και θυμούνται όλοι και όταν τελείωσε τους φάνηκε ότι απλώς το τραβούσαν. Αν το δεις μέσα στο σύνολο είναι ένα side story που αποθέτει στο άγνωστο Bolvar ένα βαρύ φορτίο.

Ευτυχώς που υπήρχε και ένα ulduar που συνέβησαν όλα τα σημαντικά γεγονότα και ακόμα και σήμερα μαθαίνουμε για το τι παίζεται εκεί μέσα.

Το mop που όλοι το κατηγορούν για τα αρκουδάκι της αγάπης αλλά είχε και αυτό τόσο πολύ και σημαντικό πράμα.

Αλλά ο κιτρινοτριχης που τον παράτησε η γκομενιτσα και σκότωσε τον πατέρα του με το υπερcoooooolll σπαθί δεν υπάρχει πιά, ούτε το σπαθί. Δόξα τον θεό ξεμπερδεψαμε ελπίζω [emoji14]

Δεν είμαστε παρά θνητοί και μέχρι εκει φτάνουμε, στο cata που ήταν πάνω από τις δυνάμεις μας άλλοι σκοτώσαν τον κακό. Για να δούμε τώρα που θα πάρουμε artifacts

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το garrison, είναι η πηγή πολλών κακών, αλλα δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο το πήραν το μήνυμα γιατί το συνεχίζουν με αρκετές αλλαγές στο legion...

Κανονικά θα το έπαιρνα κατευθείαν όπως έκανα στα προηγούμενα, αλλά δεν ξέρω... ότι θα το πάρω θα το πάρω, ότι έχω καμιά 15αρια τοκενς κρατημένα έχω, αλλά δεν ξέρω.. θα βγει και το forza Horizon ένα μήνα μετά, μάλλον για μεγάλο time-out πάω!

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Να τα ξεχασεις αυτά, χρειαζόμαστε dps αιντε!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, LocoDiceGR said:

Ενδιαφερομαι, αλλα εχω ξανα βαλει συνδρομη πολυ παλια, τι εννοεις νεα συνδρομη?

 

Μεχρι και το WoD εχω btw, ευκαιρια να το αρχισω λιγο παλι.

 

Ευχαριστω.

Θα σου φτιάξει νέο WoW account, χωρίς χαρακτήρες, το οποίο θα είναι πλήρως λειτουργικό για 30 μέρες. Μετά τις 30, θα μπορείς να μπαίνεις με χαρακτήρες έως 20 lvl, με τους περιορισμούς του Starter, όπως και στον τρέχοντα λογαριασμό σου. Πριν μπεις στο παιχνίδι θα μπορείς να διαλέξεις account WoW 1 / WoW 2.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, minast said:

Θα σου φτιάξει νέο WoW account, χωρίς χαρακτήρες, το οποίο θα είναι πλήρως λειτουργικό για 30 μέρες. Μετά τις 30, θα μπορείς να μπαίνεις με χαρακτήρες έως 20 lvl, με τους περιορισμούς του Starter, όπως και στον τρέχοντα λογαριασμό σου. Πριν μπεις στο παιχνίδι θα μπορείς να διαλέξεις account WoW 1 / WoW 2.

Υπηρχε το wow 1 & 2, τωρα μου εφτιαξε και wow 3 WoD...

Ε ενταξει μετα αμα θελω δεν κανω ανανεωση εκει και παιζω?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, LocoDiceGR said:

Υπηρχε το wow 1 & 2, τωρα μου εφτιαξε και wow 3 WoD...

Ε ενταξει μετα αμα θελω δεν κανω ανανεωση εκει και παιζω?

Κάθε WoW account (1, 2, 3) χρειάζεται δική του συνδρομή και παίζει κανονικά. Kαι τα προηγούμενά σου είναι WoD πάντως, ο μόνος λόγος να χρησιμοποιήσεις τον κωδικό είναι οι 30 μέρες playtime.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.