Jump to content



Ferrari 458 @Nurburing Sprint 25/10/2015


GoMaR

Recommended Posts

Φυτιλιά mode on
Αυτο παντως με τον Κυριακο ισχυει.
Σε καθε αγωνα ειναι πολυ πιο μπροστα μου στο grid και στον 2ο-3ο γυρο παντα τον βλεπω να εμφανιζεται στον καθρεπτη μου και να με κυνηγαει, γιατι εχει-τον εχουν στουκαρει... :hehe:
Δεν ξερω τι κανει και αν φταιει ή οχι αλλα εχει καταντησει η ρουτινα της Κυριακης.
/Φυτιλιά mode off :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τον τελευταίο καιρό κατά την ταπεινή μου γνώμη έχει γίνει πολύ προσεκτικός σ΄ αντίθεση με μένα :(

Είχα την ευκαιρία να το διαπιστώσω γιατί έτρεξα πολύ αυτό το κόμπο μέσα στη βδομάδα και βρεθήκαμε αντιμέτωποι αρκετές φορές

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Ενα θεματακι εχει με τις επιστροφες του στον αγωνα, μετα το καθε συμβαν, και δε θα πρεπε γιατι εχει αποκτησει μεγαλη εμπειρια πλεον.... :hehe:

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

η ολη φαση εχει να κανει με την νοοτροπια(αυτο ειναι το παραπονο μου) ...και οι δυο μλε φερραρι δεν ειναι τιποτα νουμπαδες +500 ωρες εκαστος εχουν

 

εχω κανει στην ακρη εχω πατησει φρενο εχω δωσει ολο τον δρομο μπας και ισιωσουν, περοσσοτερο γκαζι δεν μπορω να πατησω θα πεσω πανω στους αλλους τι αλλο δλδ να κανω? αλλη φορα θα βγενω εκτος δρομου να τελιωνουμε,να γλιτωσω τουλαχιστον την ΚΛΑΣΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΒΛΑΒΗΣ  :hehe:

 

 

καλα wolves εσυ θα αγιασεις στο τελος...μεχρι και φρενο πατας για να περασω  :hehe:  :flowers:

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι η συμπεριφορά όλων έχει μεταμορφωθεί άρδην εν συγκρίσει με το παρελθόν. Φυσικά προς το καλύτερο. Κάποιοι είμαι λίγο πιο άτυχοι, κάποιοι λίγο πιο επιθετικοί. Νομίζω με p.m. όλα λύνονται.

Πάντως αυτοί οι φιλικοί αγώνες είναι μια άριστη ευκαιρία για εξάσκηση της αγωνιστικής μας συμπεριφοράς.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

@kyr.., το τελευταιο βιντεο ειδες που ακριβως κοβεται; Αυτο λεω εγω για τις επιστροφες. Αυτος που περναει απο μπροστα ειμαι εγω, μιλαμε χεστηκα πανω μου.... :hehe: 

 

Οσο για το αλλο το οτι θα αγιασω, ειναι η φιλοσοφια μου τετοια.

Οταν βλεπω οτι ο απο πισω ειναι σαφεστατα πιο γρηγορος και εχω αξιολογησει οτι μπορει να "χτυπησει" (με την καλη εννοια) τους πιο μπροστα απο μενα, το θεωρω ανουσιο να τον καθυστερησω τσαμπα. Αν οι μπροστα απο μενα εχουν φυγει πολυ και δεν εχει τυχη, δεν προκειται να τον αφησω να περασει ετσι ευκολα.

 

Αν και σκεφτομαι να αρχισω να αναθεωρω αυτη την φιλοσοφια τωρα.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@kyr.., το τελευταιο βιντεο ειδες που ακριβως κοβεται; Αυτο λεω εγω για τις επιστροφες. Αυτος που περναει απο μπροστα ειμαι εγω, μιλαμε χεστηκα πανω μου.... :hehe:

 

Οσο για το αλλο το οτι θα αγιασω, ειναι η φιλοσοφια μου τετοια.

Οταν βλεπω οτι ο απο πισω ειναι σαφεστατα πιο γρηγορος και εχω αξιολογησει οτι μπορει να "χτυπησει" (με την καλη εννοια) τους πιο μπροστα απο μενα, το θεωρω ανουσιο να τον καθυστερησω τσαμπα. Αν οι μπροστα απο μενα εχουν φυγει πολυ και δεν εχει τυχη, δεν προκειται να τον αφησω να περασει ετσι ευκολα.

 

Αν και σκεφτομαι να αρχισω να αναθεωρω αυτη την φιλοσοφια τωρα.

μην φοβασαι ωρε....προσπαθω να χορεσεται ολοι ..να περασετε  :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@kyr.., το τελευταιο βιντεο ειδες που ακριβως κοβεται; Αυτο λεω εγω για τις επιστροφες. Αυτος που περναει απο μπροστα ειμαι εγω, μιλαμε χεστηκα πανω μου.... :hehe:

 

στα πρωτα βιντεο φαινεται κλασικη περιπτωση Κυριακου!! :hehe: haha :p

Αλλα ευτυχως φρεναρε! :p

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mπραβο σε ολους και συγχαρητηρια στον @Thodoris1884, για την νικη του. (δεν επιασαν τα βουντου τελικα... next time :p )

 

@GeoF1, ασχετα αποτελεσματος, ενα μπραβο απο μενα για την γενικη νοοτροπια που σε διακατεχει στον αγωνα.

Παρα πολυ προσεκτικος και καθαρος. Ισως και υπερβολικα θα ελεγα.

Κριμα γιατι οντας πιο γρηγορος απο μενα δε θα σε πετυχαινω πολυ συχνα πισω στη γαλαρια να δινουμε ωραιες μαχες οπως τη σημερινη, που εστω για μονο ~3 γυρους την απολαυσα αρκετα.

Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια!!

Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα ευχαριστηθουμε πολλες μαχες εμεις οι 2!!!

Για την 1η τριαδα πραγματικα δεν εχω λογια!!

Λες και κατεβηκαν απο τον Αρη!! :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αυτο το πραγμα ομως ειναι κουρστικο...εχω τρεξει 4 αγωνες στο gathering και στους 3 γινετε αυτο...απο 4-5ος τελευταιος με σπασμενο αμαξι για το υπολοιπο του αγωνα

 

στην προκειμενη περιπτωση βλεπω μια μπλε φερραρι στον πρωτο γυρο κι ολας να ειναι μανιασμενη απο πισω μου δηλαδη να μην παταει καλα στον δρομο ανοιγω πορτα να περασει(ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΦΑΝΑΤΑΣΤΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟ)....συνεχιζει δεν παταει καλα κλεινω οσο μπορω αριστερα στην γραμμη μου για να μην πεσει πανω μου....και ερχετε το κερασακι απο αλλη φερραρι μπαμ απο πισω μου...κλασικη περιπτωση βλαβης  :p  :p  :p

 

καλα δεν συζηταμε να περιμενουν οπως προβλεπετε...αλλα ουτε αποστασεις ουτε τιποτα...κανε στην ακρη να περασω ΤΩΡΑ! :boxed:  η ολη φαση εξελισσετε στον πρωτο γυρο  γιατι καθυστερω/προσπαθω να μην πεσω πανω στον vita που εινα σε τρενακι με τρεις  :D

Ναι ρε φιλε συγνωμη απο εμενα ,οντως εκανα μ@@ που πηγα να χωθω-δε πατησα φρενο απο αριστερα σου και σε χτυπησα...Ηταν το 1ο μου game οποτε την επομενη φορα θα προσεχω περισσοτερο...Γενικα με τις αποστασεις ασφαλειας τι παιζει?

Έγινε επεξεργασία από cpgr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει οριο αποστασης ασφαλειας.Προσπαθεις παντα να μη πεσεις στον μπροστινο σου.Ειτε να εχεις πιο αμεσα αντανακλαστικα , ειτε να φρεναρεις νωριτερα , ειτε οτιδηποτε αλλο χρειαστει για να αποφυγεις το τρακαρισμα με αλλον οδηγο.Ειναι κατι που θα το αποκτησεις με την εμπειρια οσο παιζεις ονλινε :)

 

Και οπως ειπες , παντα την επομενη φορα ειμαστε και παντα καλυτεροι :)

Link to comment
Share on other sites

Απλά θυμηθείτε κ το εξής : αν έχω ping 80ms και έχεις 100ms κ η οθόνη μου έχει lag 40ms και η δικιά σου 15ms , τότε θα έχουμε κ 235ms time-delay , που είναι τεράστιο,

 

Για αυτό πάντα φρενάρω ( ή προσπαθώ) , με το που δω τα φώτα του μπροστινού ή πιο πριν αν είμαι κοντά.

Αν μπορέσω θα τον περάσω στην έξοδο κ στην ευθεία που ακολουθεί.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

#αποσταση ασφαλειας ειναι η αποσταση που θα κρατησεις για να μην πεσεις στον μπροστα σου :p :p ,να εχεις την ευχερεια να αντιδρασεις#

Οταν εισαι πισω καθαρα συνηθως πατας φρενο πιο νωρις και προσπαθεις να παρεις καλυτερη γραμμη στην στροφη οποτε στην εξοδο η στην ευθεια να μπορεις να περασεις αν μπορεσεις

Οταν εισαι τρενακι με πολλα αυτοκινητα, ειτε με αλλο ενα μονο και δεν εχεις την απαραιτητη ανεση  να περσεις για Χ λογους, αφηνεις αποσταση 1-2 αυτοκινητα για τον λογο που προανεφερα,δεν πας και κολλας απο πισω του(γιατι θα τον χτυπησεις),οταν δεις οτι μπορεις να περασεις αρχιζεις την επιθεση σου παλι

Σε περιπτωση που χασεις τα φρενα και δεν εχεις περιθωριο αντιδρασης..το πρωτο πραγμα που κοιτας ειναι να μην πεσεις στον μπροστα σου δεν σταματας πανω του

 

Ολα αυτα σε νορμαλ συνθηκες δεν μιλαμε για κανενα νουμπα που παταει ασχετα φρενα πανω στην στροφη η οδηγαει ατσουμπαλα, που και παλι προσπαθεις να τον αποφυγεις

 

αυτα με αγαπη  :)

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.