Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

2 minutes ago, dfk_7677 said:

Δεν έχουν δημοσιευτεί ακόμα. Αν εξαιρέσουμε το πρόβλημα που έχουν κάποια συγκεκριμένα PC και όχι όλα (στο team μου σε ~20 άτομα δεν το έχει κανείς), το παιχνίδι δεν έχει σοβαρά προβλήματα.

Αν ήταν συγκεκριμένα PCs, δε θα έμπαιναν στον κόπο να βγάλουν patch. Αν διαβάσεις την ανακοίνωση, είναι και PS & XBOX, άρα, γενικότερο πρόβλημα και φυσικά δεν έχει να κάνει με το HW, αφού στις κονσόλες, δεν έχουμε διαφοροποίηση. Επίσης, τα 20 άτομα της ομάδας σου, βάσει των μερικών εκατομμυρίων παικτών, είναι ανύπαρκτο στατιστικό δείγμα, οπότε ανάξιο λόγου.

 

2 minutes ago, dfk_7677 said:

Εγώ δε βλέπω κανέναν από αυτούς που το έχουν αγοράσει να λέει ότι δεν είναι αξιοπρεπές.

Μάλλον δεν ψάχνεις αρκετά, εκτός αν η έρευνά σου, περιορίζεται στα 20 άτομα της ομάδας σου ή τα δεκάδες posts σε reddit & bf forums & youtube είναι πλαστά για να γίνει ντόρος.

 

2 minutes ago, dfk_7677 said:

Μου κάνει εντύπωση να ασκείτε κριτική σε ένα παιχνίδι σαν το BF1, όταν έχετε αγοράσει BF4 και Hardline.

Τι σημαίνει αυτό δηλαδή; Ότι επειδή φάγαμε το σκατό με το 4, δεν δικαιούμαστε να ζητάμε κάτι αξιόλογο; Αυτό ακριβώς είναι το νόημα! Αυτό γράφω παραπάνω. Ότι κάποιοι συνήθισαν με τις βλακείες και τώρα δεν τους κάνουν εντύπωση μερικά "προβληματάκια", έχουν δει και χειρότερα.

 

Όσο για το Hardline, με εξαίρεση το BC2, έχει τα λιγότερα προβλήματα από όλα.

Link to comment
Share on other sites

Με 7970 και latest AMD drivers, δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα εκτός από κάποια αμελητέα μικρό glitches που δεν είναι καν άξια αναφοράς.

 

Για να μπούμε στο ψητό. Τι class και ποια όπλα προτιμάτε; Στα weapons που ξεκλειδώνει με class level + warbonds μπορούμε να βάλουμε equipments ?

 

ASSAULT -  MP18 (το experimental είναι καλύτερο από το αρχικό;) & Automatico1918 Trench (νομίζω το storm θα είναι καλύτερο)

MEDIC - CEI Rigotti (optical)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Wizard!

Το ότι βγάζουν patch για όλες τις πλατφόρμες, δε σημαίνει ότι το XBOX και το PS4 έχουν προβλήματα... Λογικό άλμα.

 

Δεν προσπαθώ να σε πείσω ότι το παιχνίδι δεν έχει σοβαρά προβλήματα. Μην το πάρεις ποτέ. Το παιχνίδι είναι μακράν καλύτερο και από το το BF4 και από το Hardline. Ούτε γι' αυτό προσπαθώ να σε πείσω, είναι απλά η γνώμη μου.

 

Αν κατηγορείς εμένα για αναξιοπιστία, εγώ τι πρέπει να πω, όταν χωρίς να έχεις παίξει το παιχνίδι, βρίσκεις ότι έχει τόσα προβλήματα; Αν ήταν τόσο χάλια, τι νομίζεις ότι θα γινόταν σε αυτό το νήμα; Δε θα υπήρχαν παράπονα από όλους ή τουλάχιστον από τους περισσότερους; Ξέρω είμαστε τόσο μικρό δείγμα, ανάξιο λόγου...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dfk_7677 said:

Δεν προσπαθώ να σε πείσω ότι το παιχνίδι δεν έχει σοβαρά προβλήματα. Μην το πάρεις ποτέ. Το παιχνίδι είναι μακράν καλύτερο και από το το BF4 και από το Hardline. Ούτε γι' αυτό προσπαθώ να σε πείσω, είναι απλά η γνώμη μου.

Για το BF4 συμφωνώ απόλυτα, το BFH δεν το έπαιξα.

Μόνο το BF3 μου είχε προκαλέσει μεγαλύτερη έκπληξη. Για μένα η σειρά είναι BF3 > BF1 > BF4 ...

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος denz έγραψε:

Για το BF4 συμφωνώ απόλυτα, το BFH δεν το έπαιξα.

Μόνο το BF3 μου είχε προκαλέσει μεγαλύτερη έκπληξη. Για μένα η σειρά είναι BF3 > BF1 > BF4 ...

BF2>BF3>BF1>BFBC2>BF4 για μένα :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dfk_7677 said:

Αν κατηγορείς εμένα για αναξιοπιστία, εγώ τι πρέπει να πω, όταν χωρίς να έχεις παίξει το παιχνίδι, βρίσκεις ότι έχει τόσα προβλήματα; Αν ήταν τόσο χάλια, τι νομίζεις ότι θα γινόταν σε αυτό το νήμα; Δε θα υπήρχαν παράπονα από όλους ή τουλάχιστον από τους περισσότερους; Ξέρω είμαστε τόσο μικρό δείγμα, ανάξιο λόγου...

Αυτό που σου διαφεύγει είναι πως οι περισσότεροι φίλοι του BF σε αυτό το forum, δεν έχουν αγοράσει το BF1 ακόμα. Ρίξε μια ματιά στα threads των BFBC2, BF3, BF4 και δες πόσες δεκάδες μέλη με εκατοντάδες ή χιλιάδες ώρες παιχνιδιού, που τα είχαμε όλα, δεν έχουμε προβεί στην αγορά του BF1.  Αυτό και μόνο σημαίνει πολλά για τα μη παράπονα που αναφέρεσαι.

 

Κι εγώ δεν είπα ότι το παιχνίδι είναι χάλια. Είπα ότι έχει πάλι προβλήματα με το launch και η απόδειξη, άσχετα με τη "στατιστική" σου, είναι το patch τόσο σύντομα.

 

'Οσοι λοιπόν το χαίρεστε, καλά κάνετε και μακάρι να γίνει το αγαπημένο σας παιχνίδι.

Όσοι όμως θεωρούμε ότι δεν αξίζει τα λεφτά που ζητάει ακόμα, δικαίωμά μας να μην το αγοράζουμε και να ζητάμε ποιοτικότερα παιχνίδια όταν τα πληρώνουμε ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα μου εξηγήσετε γιατί εξακολουθεί να υπάρχει τόση ένταση στο θέμα; Σχεδόν δεν περνά μήνυμα χωρίς νευράκια, λανθάνουσα ειρωνεία ή σκέτη γκρίνια. Χαλαρώστε λίγο. Παιχνίδι είναι και -εξ όσων γνωρίζω- κανείς από τους συμμετέχοντες στη συζήτηση δε βγάζει το ψωμί του από αυτό.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Μιας και γενικά το παιχνίδι έχει πρόβλημα ανεξάρτητα το τι  hardware εχει ο καθένας. Μια με το υψηλό cpu usage, μια με το ότι νανε gpu usage, μπορεί να μου προτείνει κάποιος τίποτα settings ώστε να παίξω λίγο της προκοπής; ( i7 2600K, GTX 1070, 8GB ram

 

texture Qual-
Texture Fil- 
lighting Effects-
effects qual-
post process- 
mesh-
terrain-
undergrowth- 
AA deferred- 
AA Post- 
AO- 

 

Στο reddit γινεται χαμούλης, προβλήματα ακόμα και με ακριβούς i7  και 1080. :hehe: Καλά αγορά στα 20 ευρώ όταν φτιαχτεί το παίγνιο. 

 

Με ένα απλό reddit search

 

https://www.reddit.com/r/battlefield_one/comments/57rxx8/low_fps_on_1070/?st=iud6og0s&sh=32f323a0

 

https://www.reddit.com/r/battlefield_one/search?q=blurry&restrict_sr=on

 

https://www.reddit.com/r/battlefield_one/search?q=battlefield+1+low+gpu+usage&restrict_sr=on&sort=relevance&t=all

 

Εχει και στο forum του battlefield, και στο forum της nvidia θέματα.

 

https://forums.battlefield.com/en-us/categories/battlefield-1-pc-community

 

https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/41662/dice-we-need-a-answer-on-cpu-usage

 

Εχει και κάποια στο forum της nvidia απλά τώρα άντε βρες τα, το πρωί τα έψαχνα. Το αστείο είναι ότι με όλα ultra στο multi βάραγε 100 fps + χωρίς το HBAO και με το που τα γύρισα λίγο ultra-high και αργότερα high - med το παιχνίδι έπαιζε χειρότερα σε FPS κατι 80-75-70 

Εγω παιζω 1080 ανάλυση όλα low / off εκτός απο το mesh quality που πρέπει να ειναι high. Eνοειται κανεις 0% motion blur και weapon dof off για να βλέπεις σαν άνθρωπος. 144+ fps με 4790κ + 970

Παραθέτω και link με το τι κανει αναλυτικα καθε setting. Eιναι για bf3/bf4 αλλα δεν νομιζω να άλλαξε κάτι. http://forum.symthic.com/battlefield-4-general-discussion/5688-graphics-settings-and-how-they-affect-fps/

Έγινε επεξεργασία από alyx78
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

In other notes, και για να ξεφύγουμε από τη μουρμουρα, η στιγμή που κατεβάζεις behemoth είναι all the money!
Τα όπλα θέλουν εξοικείωση, πράγμα καλό μιας και υπάρχει learning curve, και όχι βαραμε στο γάμο του Καραγκιόζη και όποιον πάρει ο χαρος.
Συνήθως conquest παίζω, με φίλους η εμπειρία είναι σαφώς καλύτερη!


Sent from Icecrown Citadel

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Όσοι όμως θεωρούμε ότι δεν αξίζει τα λεφτά που ζητάει ακόμα, δικαίωμά μας να μην το αγοράζουμε και να ζητάμε ποιοτικότερα παιχνίδια όταν τα πληρώνουμε ακριβά.

Μα αυτό δεν είπα κι εγώ; Εφόσον δε θεωρείς ότι είναι καλό μην το πάρεις τώρα, αλλά και ποτέ αν δεν θεωρήσεις ότι θα σε ικανοποιήσει.

 

@acct

Εκ μέρους μου υπάρχει αντιπαράθεση, διότι δε μου αρέσει σε μια συζήτηση να υπάρχει προκατάληψη, όπως θα ήταν προκατάληψη εκ μέρους μου να αρχίσω να λέω ότι το BF1 είναι το καλύτερο BF όλων των εποχών (το οποίο έχει γραφτεί και σε review!?!?!).

 

Το game έχει κάνει το καλύτερο launch ever για Battlefield με πάνω από 800k να παίζουν την ίδια στιγμή (αντίστοιχο του BF4 ~350k). Στο PC οι αντίστοιχοι αριθμοί είναι 180k και ~100k. Έχει πάρει αρκετά καλές κριτικές στο σύνολο.

 

Κανείς δε λέει ότι είναι τέλειο, ότι είναι φτηνό, ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Mου βγήκανε ένα σκασμό ψυχολογικά και τα έσταξα και για BF1 και για COD inf legacy , ,,, , ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

 

Rewind84_orig όποιος θέλει με κάνει add

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Μετα απο 4 (5 +CTE) παιχνιδια στην ιδια μηχανη αν δεν ηταν και καλυτερο τοτε θα υπηρχε σοβαροτατο προβλημα.

Αν θεωρουμε οτι το καλυτερο σημαινει οτι ειναι λιγοτερο σπασμενο απο τα προηγουμενα παιχνιδια τοτε πασο.

Τα προβληματα που εχει ως παιχνιδι ειναι καθαρα θεματα μηχανης οποτε κανενα patch δεν θα τα διορθωσει.

 

Ας διορθωσουν τα προβληματα που μπορουν να διορθωσουν οσο το δυνατον γρηγοροτερα γιατι ως θεμα

το παιχνιδι ειναι κατι το μοναδικο σε τετοια κλιμακα και να απολαυσουν οι παικτες αυτην την εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

Ενα προβλημα που παρατηρησα σε μενα και οχι σε ολες τις πιστες ειναι οτι την στιγμη που θα αναψει η πορτοκαλι-κοκκινη ενδειξη στο πλαι για καποιο προβλημα (packet loss κλπ)  αμεσως μου ριχνει τα frames στα 60 περιπου και αμεσως laggarei το παιχνιδι στην κινηση σαν slow motion...

specs 4790k , gtx 1070 , 16gb ram 

 

ουτε στο 3 ουτε στο 4 μου το εχει ξανακανει ποτε αυτο.

 

κατα τα αλλα απο αποψη launch τα παει μια χαρα τουλαχιστον σε σχεση με το bf4 που κλαιγαμε 1 χρονο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mondler said:

Ενα προβλημα που παρατηρησα σε μενα και οχι σε ολες τις πιστες ειναι οτι την στιγμη που θα αναψει η πορτοκαλι-κοκκινη ενδειξη στο πλαι για καποιο προβλημα (packet loss κλπ)  αμεσως μου ριχνει τα frames στα 60 περιπου και αμεσως laggarei το παιχνιδι στην κινηση σαν slow motion...

specs 4790k , gtx 1070 , 16gb ram 

 

ουτε στο 3 ουτε στο 4 μου το εχει ξανακανει ποτε αυτο.

 

κατα τα αλλα απο αποψη launch τα παει μια χαρα τουλαχιστον σε σχεση με το bf4 που κλαιγαμε 1 χρονο...

Α το κανει και σε αλλους. Νομιζα οτι μονο εγω ειχα αυτο το προβλημα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ωραίο δεν λέω αλλά τα errors , και κοκομπλόκο με skype να νε κάνουν κλήση (freeze red screen ( ο yea HBM συμπεριφέρονται διαφορετικά μαζί και με freesync ))

 

 

https://imgur.com/9O8iuYV

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.