Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

 

αυτα τα δυο τα καντρονια που μιλανε συνεχεια  με κανουν να νιωθω σα μπαρμπαλουκουμης που προσπαθουν να τον πεισουν να παρει σονι και ντε κατι μπποο μποοοο

αναφερομαι στα καντρονια της ΕΑ στο λαηβ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχασα το live... Έχω μπει σε mood διακοπών και η μόνη ημερομηνία που θυμάμαι, είναι η Δευτέρα 20/6 που φεύγουμε... :rolleyes:

Είδα κάποια videos και αυτά που έβαλε ο @wolves

Προς το παρόν, BF4 βλέπω. Δε νομίζω ότι είναι εύκολο να καταλάβουμε πως ακριβώς θα είναι το παιχνίδι αν δεν παίξουμε εμείς πρώτα.

Το μόνο καλό που βλέπω, είναι πως είναι έτοιμο, έστω κάποιοι χάρτες μόνο, από τον Ιούνιο, άρα έχουν αρκετό χρόνο μέχρι τον Οκτώβριο για διορθώσεις, bugs και optimizations.

Συνεχίζω να λέω πως δε θα πάω για προπαραγγελία, ούτε Premium edition ακόμα. Πολλά κεράσια, μικρό καλάθι.

 

Να συμπληρώσω εδώ το εξής:

Βρήκα πριν λίγο καιρό το BF Hardline στα 20€ το Premium Edition. Επειδή έχω σβήσει το BF4, το έβαλα να το δω λιγάκι.

Αν το BF1, βασιστεί εκεί, περισσότερο από ότι στο 4, θα είναι αρκετά καλό.

Το BFH έχει σαφώς καλύτερη ισορροποία στις κλάσεις, στα όπλα και γενικά στο παιχνίδι. Δεν υπάρχει κάποια κλάση που να υπερτερεί, ούτε κάποιο όπλο. Εγώ που παίζω μόνο ως professional, μου πήρε λίγο χρόνο να διαλέξω όπλο. Κανένα δεν είναι ίδιο, το καθένα έχει τα χαρακτηριστικά του και απευθύνεται σε διαφορετικό gameplay. Επίσης το καλό είναι, πως δεν ξεκλειδώνουν τα όπλα με τη σειρά, αλλά αγοράζεις όποιο θέλεις εσύ, οπότε δε χρειάζεται να ξεκλειδώνεις βλακείες και να περιμένεις το σωστό. Μαζεύεις λεφτά και το παίρνεις όταν θέλεις.

Επίσης, έχουν κρατήσει το μοντέλο του BFBC2 στο gadgets. Σχετικά λίγα και άλλα μπαίνουν στο slot 3, άλλα στο 4. Έτσι δε μπορείς να πάρεις ότι θέλεις, πρέπει να διαλέξεις.

Bugs έχει πολλά, ειδικά το spawn system που είναι στα επίπεδα του 3, αλλά αυτό δεν ανησυχεί, αφού το έχουν φτιάξει σχετικά στο 4 κι ελπίζω να χρησιμοποιηθεί αυτό.

RPGs κλπ, είναι pickup weapons, έτσι δε μπορεί κάποιος να κάνει spam με αυτά. Οχήματα και ελικόπτερα όμως, παθαίνουν ζημιά με τα όπλα και ειδικά τα snipers. Το μαχαίρι (και γενικά τα melee weapons) δουλεύουν όπως στο BF3, χωρίς counter knife, με slice και επίσης, αν τον πιάσεις από πίσω με κάποιο "μη κοφτερό όπλο" (πχ γλοπ), τον "ανακρίνεις" και σου δείχνει για λίγο όλους τους αντιπάλους στο χάρτη. Εδώ δηλαδή, όχι μόνο δεν έχουν θάψει το melee, όπως στο 4, αλλά του δίνουν και κίνητρο να χρησιμοποιηθεί.

 

Μένει να δούμε την Open Beta και μετά το παιχνίδι και πως θα έχει στηθεί. Ελπίζω να έχουν μάθει από τα λάθη τους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

^^ Στο δεύτερο βίντεο (Battlefield 1 Assault Gameplay - Multiplayer) στο 7:10 στο scoreboard SnoopDogg k/d 0-11 .Ήταν πρώτο πράμα η μαλαστούφα φαίνεται! :smoking:

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

Eμενα μου φαίνεται λίγο πιο γρήγορο στο τρέξιμο μπορεί η ιδέα μου να είναι , γραφικά και θεματολογία δεν σχολιάζω , μου άρεσε όμως όταν πετυχαίνεις τον αντίπαλο που σου λέει  Player Hit 20 αυτό για μένα είναι πολύ θετικό ...Για να δούμε όταν βγει μακάρι να έχει τα βασικά πράγματα από την αρχή και να μην θέλει πάλι μήνες να το στρώσουν....Eβλεπα την παρουσιάσει χτες στο Twitch και όταν είδα τον θυμήθηκα αυτό που είχε ανεβάσει στο Instagram  και σκέφτηκα λες να κάνει κάνα χουνέρι εκεί μέσα :p

 

 

Link to comment
Share on other sites

Battlefield 1 maps and modes revealed

 

Battlefield 1: Operations mode is a continuous battle across multiple maps

Παράθεση

Operations sounds like a mix of Rush and Conquest, and DICE hopes to offer some semblance of the war effort, where different battles were fought across multiple fronts but essentially lead to the same goals. We’ll even be able to see the map we just finished over the horizon as the next map starts, according to the developer.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος spH3RiCal έγραψε:

Και ξαναρωταω, υπηρχαν τοσα πολλα αυτοματα/ημιαυτοματα στον 1οΠΠ? Η μονο εμενα με ξενιζει το γεγονος?

 

Επισης αυτη η γυναικεια φωνη, ε δε κολλαει :p

Υπήρχαν αλλά δε πολυχρησιμοποιήθηκαν. 

Η γυναικεία φωνή δε κολλάει καθόλου.

 

Υπομονή μέχρι τη beta. Αν μαζευτούμε και στείλουμε καλό feedbacκ να αλλάξουν αρκετά πράγματα που δε μ'αρέσουν θα το κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ρε έχουν γυναικεία φωνή τα περισσότερα πολεμικά αεροσκάφη, αυτό σας πείραξε; :p

 

Τα όπλα είναι ακριβή ιστορικά από τον Α' ΠΠ. Όμως, κάποια υπήρχαν σε ελάχιστες ποσότητες και ειδικές μονάδες.

Αν όμως ήταν όλα μονόβολα και single shot, τότε δε θα το έπαιζε κανείς. Κάνουμε κάποιες παραδοχές για να είναι πιό διασκεδαστικό.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Alternative δεν ειναι σιγουρα το setting.

Απο οτι ειδαμε το προηγουμενο διαστημα απο διαφορα βιντεο, υπηρχαν αυτα τα οπλα τα οποια, ομως, δεν χρησιμοποιηθηκαν, κυριως λογω κοστους.

Επισης, νομιζω, οτι ο 1ος ΠΠ, ηταν κυριως, πολεμος χαρακωματων.

Αν θελετε ακριβης αναπαρασταση θα τη βρειτε στο Verdun. Αν εφτιαχναν κατι τετοιο δε θα εβγαζαν ουτε τα εξοδα για τους καφεδες...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.