Jump to content


[WAMTA CUP] Season 1 - Race 3 (10/02/2016 @Monza)


akis_z80

Recommended Posts

Να δω ποιος θα έχει το θάρρος να ρίξει φτερό για τελική στο Lotus....

Χθες που εκανα δοκιμές, το μόνο προβληματικό σημείο με χαμηλό φτερό ήταν η ascari. Μάλλον θα το κρατήσω χαμηλά και για τον αγώνα.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι Βουκουρέστι και δεν ξέρω αν θα έχω γυρίσει ως την ώρα εκκίνησης. Θα με αναπληρώσει κάποιος; Συγγνώμη για την αναστάτωση στους διοργανωτές και τον teammate μου  :kiss:

Με τόσο short notice δε νομίζω να μπορούμε να κάνουμε πολλά. To πιο λογικό θα είναι να βάλουμε το sosna στη θέση σου που ανήκει στο γρήγορο group. Θα το συζητήσουμε με το Στέλιο και θα σας ενημερώσουμε. Δε θέλουμε να χαλάσουμε το balance των ομάδων. Καλύτερα απουσία παρά να μπει κάποιος οδηγός διαφορετικής δυναμικότητας (το λέω για την αντικατάσταση wolves από sosna που έγραψα χθες).

 

Να δω ποιος θα έχει το θάρρος να ρίξει φτερό για τελική στο Lotus....

Χθες δοκίμασα με όλα τα πιθανά wings. Το ρίσκο του να βάλεις φτερό μικρότερο από 4 δε νομίζω ότι δικαιολογείται από την ελάχιστη τελική που κερδίζεις. Λίγο να γλιστρήσεις -που θα γλιστρήσεις- κατευθείαν χάνεις όλο το πλεονέκτημα και τρως και +0.2s από το slide. Θα πάω με πολύ safe setup σε αυτό το race.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα θάρρους το wing.

Χαμηλότερο wing σημαίνει μικρότερη ταχύτητα στις στροφές με αντάλλαγμα μεγαλύτερη στις ευθείες.

Απλά δεν αλλάζουμε μόνο το wing, αλλάζουμε και όλο το υπόλοιπο setup ώστε να γίνει περισσότερο υποστροφικό.

Χωρίς φυσικά να ξεχνάμε ότι από κάποιο σημείο και μετά, ο χρόνος που κερδίζεις στις ευθείες είναι μικρότερος από αυτόν που χάνεις στις στροφές, εξ'ού και η χρυσή τομή.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και γω εχω αρρωστΗ την μικρη αλλα θα τα καταφερω να μπω 9παρα.

Τωρα σοβαρα δεν φτανει το καυσιμο για 17 γυρους?

 

edit ορθογραφικο

Έγινε επεξεργασία από GeoF1
Link to comment
Share on other sites

Οκ guys! Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

 

Ενημερωτικά λέμε ότι σε περίπτωση μελλοντικών απουσιών, θα μένει κενή η θέση στην ομάδα.

 

Το καύσιμο θα ρυθμιστεί ώστε το 500 να βγάζει οριακά 17 γύρους με full tank. Αυτό το πετύχαμε αλλάζοντας προμηθευτή βενζίνης. Ο προηγούμενος μας πούλαγε νοθευμένη. :p

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Χθες και σήμερα μπήκαν 13 άτομα για practice στο σέρβερ. Ελπίζω να μπορέσουν να μπουν και οι υπόλοιποι (εκτός των αναμενόμενων απουσιών) για τον αγώνα, να έχουν τις σωστές ρυθμίσεις και τα skins κατεβασμένα ώστε να μην έχουμε φαινόμενα "πού είναι ο σέρβερ" "δε με βάζει μέσα" κλπ λίγο πριν αρχίσει το qualify :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους για το σημερινό αγώνα!!! Αν και η πρωτη στροφή στη Monza είναι κίνδυνος θάνατος, δεν υπήρξε κάτι σοβαρό και σε όλη τη διάρκεια δεν νομίζω να είχαμε τίποτα, παρά μονο μικρο συγκρούσεις!! Συγχαρητήρια σε όλους!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σε ολα τα παιδια!!

Ωραιος αγωνας.

 

Arkoud & GoMaR αλλου!!!Απιστευτα γρηγοροι!

 

Εγω μεχρι τον 11ο-12ο γυρο καταευχαριστηθηκα τον αγωνα!!!

Ειχαμε μια πολυ ωραια μαχη-κυνηγητο με τον wargasm.

 

Αυτο που καταλαβα ειναι πως οταν εισαι απο πισω και κυνηγας κανεις λιγοτερα λαθη και εισαι πιο σταθερος!

Μολις περασα μπροστα αρχισαν τα λαθακια καθως υπηρχε πιεση με συνεπεια να με ξαναπερασει ο Γιωργος.

 

 

 

Μετα το εχασα στην 2η Λεσμο και αντιο.

 

Επισης στο qualify πρεπει να <ενοχλησα> μια λοτους στο τελευταιο λεπτο!

Οσο παει μου αρεσει και περισσοτερο το cup.

 

Κριμα για τον team mate μου που παλι αντιμετωπισε τεχνικο προβλημα και πρεπει να ξενερωσε μιας και ειχε DNF.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.