Jump to content



[WAMTA CUP] Season 1 - Race 4 (17/02/2016 @Nurburgring GP)


akis_z80

Recommended Posts

56 minutes ago, GoMaR said:

Δικό σου λαθος η οχι , report δε κανω παντως. :p

@Aris Teidis Απο οτι ειδα , ειχαμε τρελο πλεονεκτημα στην εκκινηση λογω shifter.
Αυτα , να τα βλεπουν οι κυριοι με τα αυτακια..Αντε εκτος απο χαιδεμα , τα παιζουν κιολας :p

Και εσύ λες τα paddles "αυτάκια";  :p

Τα 'λεγα εγώ για το Η-shifter ότι ρίχνει σχεδόν μισή καρότσα σε κάθε αλλαγή σε σχέση με τα paddles. Το κακό είναι ότι η μία λάθος αλλαγή που έκανες και σου κιτρίνισε το engine θα ήταν game over αν τρέχαμε με 100% damage. Οπότε καλώς υπάρχει αυτό το μικρό handicap στους paddle-shifters

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως τα κάνω $$%@ στις εκκινήσεις.

Χάνω 1-3 θέσεις. Πρέπει να προπονηθώ για τον 5ο 

 

Φοβερό:

Στον τελευταίο αγώνα τα 500ρακια των 4 πρώτων ομάδων θα έχουν 0 Ballast!

 

Φοβερή μάχη. Χρειαζόμαστε κάποιο "live standings" app για να εκτελεί χρέη team manager  :rap:   :tomato:

Έγινε επεξεργασία από thazio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, thazio said:

εγώ πάντως τα κάνω $$%@ στις εκκινήσεις.

Χάνω 1-3 θέσεις. Πρέπει να προπονηθώ για τον 5ο 

 

Φοβερό:

Στον τελευταίο αγώνα τα 500ρακια των 4 πρώτων ομάδων θα έχουν 0 Ballast!

 

Φοβερή μάχη. Χρειαζόμαστε κάποιο "live standings" app για να εκτελεί χρέη team manager  :rap:   :tomato:

Θα ανοίξουμε το web based live map application για το τελευταίο race, οπότε μπορείς να βάλεις κάποιον εκτός παιχνιδιού να το ελέγχει και να σου δίνει οδηγίες! FORMULA 1 γίναμε!!

 

Περιμέντε πάντως τα τελικά results, γιατί όπως είπα έχουμε να εξετάσουμε reports και cuts.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Super εμπειρία και πάλι και μάλλον η καλύτερη για μένα στο cup  αφού με τα έξτρα κιλάκια που θα ζωστώ στον τελευταίο αγώνα δεν έχω μεγάλες προσδοκίες!!! Συγχαρητήρια σε όλους για τον άψογο αγώνα!

 

Ιάσονα (@GoMaR) το πλεονέκτημά μας (με τις ταχύτητες) ήταν, για μένα, μόνο στην εκκίνηση όπου πράγματι πανεύκολα βρέθηκα στην πρώτη θέση αλλά...

... αλλά - τόσοι αγώνες που προηγήθηκαν με το 500αράκι και το λεβιέ του με ανάγκασαν να οδηγώ μόνο με το αριστερό χέρι, αφού το άτιμο μόλις προλαβαίνεις να βάλεις ταχύτητα και χρειάζεται να ετοιμαστείς για την επόμενη... Εδώ φρόντισε και η Fanatec να μου σακάτεψε τον ώμο! Θέλω "ρεαλισμό" τρομάρα μου... Να δω τι θα κάνω όταν θα φροντίζει (σύντομα) για τους ώμους μου ένα OSW!  Δυο φορές κατέβασα δευτέρα αντί τετάρτης και κόντεψα να πάρω το κιβώτιο στα χέρια... Μετά φοβόμουν τα κατεβάσματα γιατί μια τρίτη αστοχία θα με άφηνε εκτός αγώνα, με αποτέλεσμα άγχος και πολλά λάθη στης στροφές. Η κούραση έρχεται γρήγορα όταν παλεύεις με τον "ρεαλισμό" και κάποια στιγμή στούκαρα στην μπαριέρα πριν την τελική ευθεία και αφού έκανα ένα ωραίο τετακε άρχισα να βλέπω μετά από αυτό έναν χαρούμενο Ιάσονα στον καθρέφτη μου... Πράγματι με έφτανες και μείωνες συνέχεια την απόσταση γιατί στο τετακέ τραυμάτισα τον αριστερό καρπό μου και μετά βίας - ιδίως στον τελευταίο γύρο - κρατούσα το τιμόνι!

 

Τάσο (@racer) και Κυριάκο (@kyr..) είσασταν γρηγορότεροι και φάνηκε εξάλλου σχετικά γρήγορα και χάρη στα λάθη μου - στρεσάρομαι πολύ όταν προπορεύομαι και αντί να κοιτάω μπροστά, κοιτάω μόνο τον καθρέφτη :p.

Κυριάκο χάρηκα απίστευτα τη κοντρίτσα μας - ιδίως εκεί που γινόταν η εναλλαγή των θέσεών μας - είναι από αυτές τις φάσεις που σε ποτίζουν τόση αδρεναλίνη ικανή να σε κρατάει αιώνια δέσμιό της (ξέρω τι φαντάζεστε τώρα: ένα γεροντάκι κούτσα κούτσα με το μπαστούνι να πλησιάζει το PVC κόκπιτ του και ... :D)

 

Αν δεν φτιάξει ο καρπός μου μέχρι την Τετάρτη, θα το γυρίσω και εγώ σε ημιαυτόματο:unsure: άσε που θα έχω και τα επιπλέον "κιλάκια" μου...

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

@Aris Teidis Το εχω πει για τους ομους οτι καταπονουνται στα δυνατα τιμονια βεβαια εγω με το γυμναστηριο και τις φυσικοθεραπιες που εκανα πλεον δεν ενοχλει. Μην το αφησεις παντως αν σε ενοχλει σημαινει οτι εχεις θεμα εκει θα σου κανει τενοντιτιδα και θα μεινεις κανα 10αρι μερες με το χερι δεμενο οπως την επαθα εγω το μαιο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Aris Teidis said:

Εδώ φρόντισε και η Fanatec να μου σακάτεψε τον ώμο! Θέλω "ρεαλισμό" τρομάρα μου... Να δω τι θα κάνω όταν θα φροντίζει (σύντομα) για τους ώμους μου ένα OSW! 

 

Ετοιμάσου για πόνο, τα χέρια μου εμένα τουμπάνιασαν μετά από σχεδόν ένα χρόνο με το osw.

Το χειρότερο αυτοκίνητο για τέτοια περίπτωση είναι η BMW E30 DTM .... ακόμα θυμάμαι ένα race στο mugello που απλά δεν ένιωθα τα χέρια μου στο τέλος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, fatalara said:

@Aris Teidis Το εχω πει για τους ομους οτι καταπονουνται στα δυνατα τιμονια βεβαια εγω με το γυμναστηριο και τις φυσικοθεραπιες που εκανα πλεον δεν ενοχλει. Μην το αφησεις παντως αν σε ενοχλει σημαινει οτι εχεις θεμα εκει θα σου κανει τενοντιτιδα και θα μεινεις κανα 10αρι μερες με το χερι δεμενο οπως την επαθα εγω το μαιο.

Για λέγε για λέγε, τι ασκήσεις θα βοηθήσουν?:rolleyes:

18 minutes ago, Stelios F. said:

 

Ετοιμάσου για πόνο, τα χέρια μου εμένα τουμπάνιασαν μετά από σχεδόν ένα χρόνο με το osw.

Το χειρότερο αυτοκίνητο για τέτοια περίπτωση είναι η BMW E30 DTM .... ακόμα θυμάμαι ένα race στο mugello που απλά δεν ένιωθα τα χέρια μου στο τέλος.

Φαντάζομαι μπορείς (όπως σε όλες τις τιμονιέρες) να χαμηλώσεις λίγο την δύναμη ανάδρασης (την ένταση) χωρίς να χάσεις σε λεπτομέρειες...

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Αν έχεις χρόνο δοκίμασε το δικό μου σεταπ στο nurburgring gp, με το δικό σου είμαι 0.5 sec πιο αργός σταθερά.

 

https://www.dropbox.com/s/5kf3v2wz36neiu4/gchristod_2-11gt4_Nur2.zip?dl=0

 

Link to comment
Share on other sites

Good race guys . Συγχαρητήρια στους νικητές. Στέλιο πολύ δυνατός όπως πάντα. B) Δεν είχα χρόνο για practice και τα πρώτα μου λαπς τα έκανα λίγο πριν να ξεκινήσει το επίσημο. Σε γενικές γραμμες έμεινα ευχαριστημένος απο την αποδοσή μου αν και είχα +25 κιλάκια.:p  @Oxide Burnedbrain Είχες καλύτερο ρυθμό απο εμένα και πίεζες πολύ, αν δεν γινόταν η μλκια ίσως να μου έκλεβες τη 2η θέση. :D Μπράβο σε όλους!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι τα αυτοκίνητα της ομάδας μας πετάνε κιόλας... Να μου δείξεις το κουμπί για τον επόμενο αγώνα @Oxide Burnedbrain :D

Έγινε επεξεργασία από Georgiadis Giorgos
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.