Jump to content


[WAMTA CUP] Season 1 - Race 4 (17/02/2016 @Nurburgring GP)


akis_z80

Recommended Posts

DuWyXOx.png

4ος αγώνας της πρώτης σεζόν του cup.
 
Ημερομηνία: Τετάρτη 17 Φεβρουαρίου 2016
Practice: 20:30 (30 λεπτά)
Qualify: 21:00 (15 λεπτά) απαγορεύεται το ESC-> back to pits
Race: 19 γύροι , standing start.

Server name: WAMTA dual class Cup
 
Weather: Mid Clouds
Air temp: 17c
Track temp: 24c (λόγω tyre model v5)
 
Γενικές πληροφορίες για το CUP
 

@spyder@Stelios F.@Lazy Dog@akis_z80@liakjim@wargasm@Anthemius@Oxide Burnedbrain@gchristod@wolves@Thodoris1884@thazio@Aris Teidis@GeoF1@fatalara@GoMaR@socratis_7@racer@Stathis1@geovas77@Georgiadis Giorgos@kyr..

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει ούτε έναν γύρο και πιθανόν θα έχω κοινωνική υποχρέωση μέχρι τις 21.00-21.30. Μέχρι ποια ώρα έχω περιθώριο να ενημερώσω για πιθανή απουσία μου; Υπάρχει αναπληρωματικός που να θέλει να τρέξει με το fiat? Σε αντίθετη περίπτωση θα προσπαθήσω να μπω έστω και την τελευταία στιγμή!

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Anthemius said:

Δεν έχω κάνει ούτε έναν γύρο και πιθανόν θα έχω κοινωνική υποχρέωση μέχρι τις 21.00-21.30. Μέχρι ποια ώρα έχω περιθώριο να ενημερώσω για πιθανή απουσία μου; Υπάρχει αναπληρωματικός που να θέλει να τρέξει με το fiat? Σε αντίθετη περίπτωση θα προσπαθήσω να μπω έστω και την τελευταία στιγμή!

21:15 τελειώνει το qualifying, θα βάλουμε και ένα 3λεπτο διάλειμμα, οπότε υπολόγιζε 21:18 το νωρίτερο με 21:20 το αργότερο ότι θα ξεκινήσει ο αγώνας. Δε χρειάζεται να έχεις κάνει γύρο στα δοκιμάστικά, απλά θα ξεκινήσεις τελευταίος.

Αν δεν προλάβεις, μπορείς να εκκινήσεις αργότερα και αν τερματίσεις να πάρεις τους βαθμούς συμμετοχής. Το race session θα είναι ανοιχτό έως και 15 λεπτά μετά τον τερματισμό του 1ου οδηγού, οπότε θεωρητικά ακόμα και 10 λεπτά μετά την εκκίνηση να ξεκινήσεις, θα προλάβεις να τερματίσεις  :)

Δυνατότητα για αντικατάσταση οδηγού σε αυτή τη φάση δυστυχώς δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω ακόμη 100% αλλά πιθανό να υπάρχει κοινωνική υποχρέωση απόψε το βράδυ οπότε και δεν θα καταφέρω να τρέξω.  Εάν θέλει να τρέξει κάποιο άλλο παιδί στη θέση μου ελεύθερος μιάς και θα μάθω εάν έρθουν επισκέπτες στο σπίτι αργά το απόγευμα.

 


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άντε να πούμε και κάτι σχετικό με τον αγώνα..

 

Σε αυτό το race θα ελεγθούν τουλάχιστον η έξοδος της στροφής 4 και το τελευταίο s για cuts άσχετα με το αν έχουμε reports ή όχι, οπότε καλό είναι να τσεκάρουμε τις γραμμές μας σε αυτά τα σημεία για να βεβαιωθούμε ότι έχουμε πάντα τουλάχιστον 2 ρόδες εντός πίστας όπως αυτή οριοθετείται από τις λευκές γραμμές.

Ένα ακόμα σημείο που θέλει προσοχή είναι η έξοδος της στροφής 11.

 

Υπενθυμίζω τα penalties για cuts:

7329Kw3.png

 

 

track layout:

Spoiler

WbcsXE0.png

 

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παίζει πολύ να μην μπορέσω να μπω ούτε εγώ σήμερα, τελευταία στιγμή θα δω πώς είναι η κατάσταση. Και όχι, δεν έχω Θοδωρή ούτε Πουλχερία. Απλά ενημερώνω, το ξέρω ότι δεν γίνεται αντικατάσταση. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος akis_z80 έγραψε:

Τόσες Πουλχερίες έχετε;

BTW xρόνια πολλά  @Thodoris1884  :)

 

Τhanks αλλά γιορτάζω πάντα σάββατο!  19 Mαρτίου συγκεκριμένα :)

 

 

Έγινε επεξεργασία από Thodoris1884
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Lazy Dog, τέλεια μάχη , σε ευχαριστώ πολύ. Είδα στο replay , είχαμε από μια μ@λακία ο καθένας.  Συγγνώμη για την δικη μου. Οι σφυγμοί 200 στον τελευταίο γύρο, όπου τα FIAT περιέπλεξαν τα πράγματα.

@racer, συγγνώμη για την στούκα αλλά καλύτερα τα FIAT να τηρήτε τον αγώνα σας. Μου φρέναρες και δεν το περίμενα. Θα σε πέρναγα στην ευθεία.

Μπράβο @Aris Teidis, για την 3η θέση.

@Anthemius, συγγνώμη για το "φιλάκι".

 

Ευχαριστήθηκα πάρα πολύ το race , ανεξαρτήτως αποτελέσματος.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.