Jump to content



[WAMTA CUP] Season 1 - Race 4 (17/02/2016 @Nurburgring GP)


akis_z80

Recommended Posts

10 minutes ago, liakjim said:

 

@racer, συγγνώμη για την στούκα αλλά καλύτερα τα FIAT να τηρήτε τον αγώνα σας. Μου φρέναρες και δεν το περίμενα. Θα σε πέρναγα στην ευθεία.

 

Είπα να σε αφήσω γιατί στο προηγούμενο ντουμπλάρισμα ο lazy dog χώθηκε απότομα και τον απέφυγα τελευταία στιγμή, δεν είχα όρεξη για δράματα :). Anyway ευτυχώς δεν είχε χειρότερη κατάληξη!

 

Συγχαρητήρια σε όλους για τον αγώνα. Μπράβο και στον Άρη για την πολύ καλή εκκίνηση και την ωραία μάχη στην αρχή. Το replay του αγώνα. 

 

https://drive.google.com/file/d/0BxAnDOMJH1bvSVlOZXBROXQ1c00/view?usp=sharing

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τον ευχαριστήθηκα αυτό τον αγώνα παρόλο που είχα την ατυχία στον 9ο γύρο να πέσω πάνω σε κάτι κώνους που έκαναν τη lotus μου αεροπλάνο. @fatalara εσένα περνούσα εκείνη την ώρα,πρέπει να την είδες την απογείωση ε? Τι καταραμένο bug ρε γαμώτο,το είχα ξεχάσει. Μέχρι εκείνο το σημείο ήταν υπέροχα,η ανδρεναλίνη στα κόκκινα με το τρενάκι που είχαμε κάνει με Στέλιο και Θοδωρή.Φτάσαμε τα fiat και τότε θυμήθηκα ότι τρέχουν και αυτά. :)  Πιστεύω πως μπορούσα να απειλήσω για καλύτερη θέση :( Κρίμα που δε θα μάθουμε ποτέ. 

Σε μια άλλη φάση νομίζω πως άγχωσα δυο fiat Που έδιναν μάχη ενώ τα περνούσα απο την εξωτερική για να μη ενοχλήσω και αυτοί τράκαραν.

Θέλω να δω το replay 500 φορές,μου άρεσε πολύ ο αγώνας!!! Συγχαρητήρια σε όλους!

Έγινε επεξεργασία από Oxide Burnedbrain
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Για μένα άλλος ένας αγώνας-διεκπεραίωση. Το cup φτάνει στο τέλος του και δεν έχω κάνει ένα race της προκοπής, ακόμα και στη monza για τα μπάζα ήμουν. Παρ' ότι έκανα το περισσότερο practice αυτή τη φορά με decent χρόνους. Με αυτό το αυτοκίνητο δεν "κουμπώνω" καθόλου, δεν καταλαβαίνω τι κάνει, ασταθέστατο δεν πα να χεις 6 αεροτομή και τις πίσω ρόδες χιαστί από το toe in. Και όταν φεύγει είτε δεν μαζεύεται είτε έχω tank slapper.... @spyder  σε πήρα στο λαιμό μου στον 1ο γύρο, μου 'φυγε και δεν μπορούσες να με αποφύγεις. Και κλασσικα με στραπατσαρισμένη τη λότους στο 2:18:πολλά γύριζα. 

@Anthemius μάλλον η σύζυγος σου τράβηξε το usb επειδή έδιωξες κακήν κακώς τους καλεσμένους :p better luck next time, το nurburgring πήγε στα χαμένα.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά συγχαρητήρια σε όλους . Καλά δεν παλεύεται η αδρεναλίνη , χτυπάει κόκκινα , για κάνα 2 γύρους είχα μπροστά μου lazy dog και Liakouri , δεν άντεξα άλλο και βγήκα απο τον δρόμο :) . 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω λογια να περιγραψω τον σημερινο αγωνα.
Ευτυχως εβαλα το νιτρο στην εκκινηση και περασα 3! Οποτε πηρα τα πανω μου.
Πιστευω αν δεν γινοταν το συμβαν με την στουκα , μπορει να ημουν 3ος γιατι τον Αρη τον εφτανα στο τελος
Παντως Ηλια φοβερη μαχη.
Αμα δεις ρεπλευ στο χιλιοστο τη γλυτωσαμε στην πρωτη στροφη.(ευτυχως που το ριξα ολο αριστερα το αμαξι)
Οπως επισης και αλλες φορες που εκανες αμυνα..
Εν τελει μετα απο ιδρωτα καταφερα και πηρα την θεση.Αγχωμενος φουλ ομως :p
Μπραβο σε ολους.Μπραβο στους νικητες
Μπραβο Σωκρατη! Πιστευω ανεβηκαμε απο την 6η θεση..Για να δουμε ομως τα τελικα..

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παντού γύρω μου γίνονταν μάχες, εγώ όμως έτρεχα μόνος σε όλο το race. Mόνο για μισό γύρο είχα σε κάποια φάση "μάχη" με τον @Oxide Burnedbrain που μετά την εκτόξευση από κόνο βρέθηκε αρκετά πίσω (έλεος τα collisions στο AC). Δεν κατάφερα να σε κρατήσω ούτε ένα γύρο πίσω μου!! :)

 

To παρακάτω αφιερωμένο στον teammate @wargasm . Κάθε φορά που τον έβλεπα από τη χαρά μου αναβόσβηνα τα φώτα σαν τρελός. Ελπίζω να μη σε τρόμαξα, ήταν χαιρετισμός :D

Spoiler

pTp68Ge.jpg

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το αυτοκίνητο δεν κάθεται καλά στην Nurb GP!

Στο qualify ευτυχώς δεν έχασα την πρώτη θέση και ας χαλάστικε το καλύτερο lap στη τελευταία στροφή από FIAT :p

Περίμενα πως ο Θοδωρής θα πάρει την pole μιας και είχε ανέβει το grip αλλά δεν του έκατσε μάλλον.

Στα πρώτα 8-10 laps ήμουν σεισμόπληκτος, αλλού πάταγα αλού βρισκόμουν και γενικά τραγική οδήγηση σε κάθε lap.

Αργότερα έστρωσε η κατάσταση αλλά και πάλι λάθη συνέχεια, από τα races που δεν θέλω καν να δω το replay μου, νομίζω φταίει και το tire model που δεν ζεσταίνει λάστιχα ούτε με αίτηση.

 

Χαβαλέ όπως πάντα οι προσπεράσεις στα fiat και προς το τέλος προκάλεσα έναν πανικό ανάμεσα από 2 fiat... soz :p

 

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια και απο μενα σε ολους..Δυσκολο track ιδιαιτερα σε προσπερασματα και ντουπλαρισματα αλλα νομιζω οτι πηγαμε αρκετα καλα

Εκανα πολυ κακη εκκινηση και μου κοστισε 3 θεσεις.Καθυστερησα πολυ να ανεβω στην δευτερη θεση(Μπραβο @αρη) ο tasos ειχε χτισει  μεγαλη διαφορα. Τουμπανος μπραβο Τασο

Δεν εκανα προσπαθεια να τον φτασω ειδικα οταν εβλεπα οι χρονοι του ηταν σταθερα στο 2,30,δηλαδη με μεγαλο ρισκο θα καναμε τους ιδιους χρονους.οποτε δεν ειχε νοημα. Οδηγουσα χαλαρα μοναχικα. μια χαρα ειναι και 2η

 

Φοβερη foto Ακη! Αλλο παιχνιδι παιζουμε :p

 

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους και στο teammate που κέρδισε τη κατηγορία του.

Δυστυχώς στο πρώτο γύρο στο σουμάχερ S είδα το gchristod που μόλις το είχε χάσει με πορεία προς τα πάνω μου, δεν μπόρεσα να κάνω τίποτα, η επαφή έγινε και βρεθήκαμε στα χορτάρια. Αγωνιστικό συμβάν, μετά ήρθαν τα φιατάκια και δεν μπόρεσα να βγώ στη πίστα μέχρι να περάσουν όλοι.
Οπότε ο αγώνας άρχισε απ'τη τελευταία θέση.

Αν μπορεί κάποιος να ανεβάσει ένα replay γιατί αυτά που ανεβάσανε τα παιδιά δεν έχει το πρώτο γύρο.

Έγινε επεξεργασία από spyder
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Oxide Burnedbrain α εσυ ησουν? εμενα μου εγραφε dimitris liakouris το αυτοκινητο.

 

@GoMaR Δεν το κανω επιτηδες εκει φρεναρω παντα απλα εσεις με καποιο μαγικο τροπο φρεναρετε πιο αργα και πατατε και γκαζι νωριτερα. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, liakjim said:

 

@racer, συγγνώμη για την στούκα αλλά καλύτερα τα FIAT να τηρήτε τον αγώνα σας. Μου φρέναρες και δεν το περίμενα. Θα σε πέρναγα στην ευθεία.

 

 

Τελικά εγώ συγγνώμη :p. Τώρα είδα το replay, δε μπορούσες να κάνεις κάτι. Νόμιζα πως είχα αφήσει πολύ περισσότερο χώρο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο καλυτερος μου αγωνας. Οχι φυσικα για το αποτελεσμα αλλα για τα συναισθηματα..!!!

Ξεκινησα μετρια αλλα στον 1ο γυρο τσιμπησα 2 θεσεις..Μετα ειχαμε μια απιστευτη μαχη με Ιασωνα και fatalara.

Αλλα τελικα στην δευτερη στροφη εκανα λαθος και ειχα επαφη με τον GoMaR..Περνουσε και ενα λοτους νομιζω και εμπλεξε λιγο παραπανω το πραγμα.

Μετα ειχα μια ωραια μαχη με τον Ανθεμιους. Τον περασα στο Σουμαχερ Σ και ταυτοχρονο εκανα και σβουριτσα εκει και game over.

Μετα προσπαθησα να αγχωσω λιγο τον wargasm αλλα μεχρι εκει..

 

Περιμενουμε τον τελικο!!

Έγινε επεξεργασία από GeoF1
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, GeoF1 said:

Ο καλυτερος μου αγωνας. Οχι φυσικα για το αποτελεσμα αλλα για τα συναισθηματα..!!!

Ξεκινησα μετρια αλλα στον 1ο γυρο τσιμπησα 2 θεσεις..Μετα ειχαμε μια απιστευτη μαχη με Ιασωνα και fatalara.

Αλλα τελικα στην δευτερη στροφη εκανα λαθος και ειχα επαφη με τον GoMaR..Περνουσε και ενα λοτους νομιζω και εμπλεξε λιγο παραπανω το πραγμα.

Μετα ειχα μια ωραια μαχη με τον Ανθεμιους. Τον περασα στο Σουμαχερ Σ και ταυτοχρονο εκανα και σβουριτσα εκει και game over.

Μετα προσπαθησα να αγχωσω λιγο τον wargasm αλλα μεχρι εκει..

 

Περιμενουμε τον τελικο!!

Δικό σου λαθος η οχι , report δε κανω παντως. :p

@Aris Teidis Απο οτι ειδα , ειχαμε τρελο πλεονεκτημα στην εκκινηση λογω shifter.
Αυτα , να τα βλεπουν οι κυριοι με τα αυτακια..Αντε εκτος απο χαιδεμα , τα παιζουν κιολας :p

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Stelios F. said:

Στο qualify ευτυχώς δεν έχασα την πρώτη θέση και ας χαλάστικε το καλύτερο lap στη τελευταία στροφή από FIAT :p

 

Σιγά μην χαλούσα τον ένα από τους δύο γύρους που έκανα σύνολο για να περάσεις :p

 

Κρίμαι δεν έχουμε Monaco να το παρκάρω εκεί που το πάρκαρε ο Shumi :p

 

Replay από χθες γιατί κάποιοι είπαν ότι του @racer δεν έχει την εκκίνηση :p

https://www.dropbox.com/s/481xlj29qxn3nam/ks_abarth500_assetto_corse%40nurburgring_20160217222329.rar?dl=0

Έγινε επεξεργασία από Georgiadis Giorgos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κατά αρχήν μπράβο σε όλους!!!

 

Το επίπεδο είναι απλά φανταστικό και ως προς την συμπεριφορά και ως προς την οδήγηση. 

 

Εγώ σπάστηκα γιατί έκανα 5 γύρους την Τρίτη και ξαναμπήκα 5' πριν ξεκινήσουν τα χρονομετρημένα... :rant85:

Πιστεύω ότι μπορούσα να δώσω πολλά περισσότερα στην ομάδα στην συγκεκριμένη πίστα (την συμπάθησα λίγο παραπάνω εχθές)...

sorry Θοδωρή...  :blush:

 

Κρίμα για τον Θέμη όταν τον είδα ήμουν σίγουρος ότι κάποιος κρεμάστηκε στο αριστερό του μπράτσο! 

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.