Jump to content



[WAMTA CUP] Season 1 Finale (Fun race)


Recommended Posts

DuWyXOx.png


 
Ημερομηνία: Τετάρτη 2 Μαρτίου  2016

Πίστα: Barcelona Moto
Practice: 20:30 (30 λεπτά)
Qualify: 21:00 (15 λεπτά) απαγορεύεται το ESC-> back to pits
Race: 21 γύροι , standing start.

Server name: WAMTA FUN
 
Weather: Mid Clear
Air temp: 19c
Track temp: 26c

 

SPECIAL INFO

Ο αγώνας είναι καθαρά for fun και δε θα προσμετρήσει στη βαθμολογία του cup. Η ιδιαιτερότητες του αγώνα είναι 2:

1. Δεν υπάρχει ballast

2. Οι οδηγοί θα τρέξουν με το αυτοκίνητο του team-mate τους (fiat->lotus, lotus->fiat)
 
Γενικές πληροφορίες για το CUP
 

@spyder@Stelios F.@Lazy Dog@akis_z80@liakjim@wargasm@Anthemius@Oxide Burnedbrain@gchristod@wolves@Thodoris1884@thazio@Aris Teidis@GeoF1@fatalara@GoMaR@socratis_7@racer@Stathis1@geovas77@Georgiadis Giorgos@kyr..

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Μιας που είναι Fun Race.. Γιατί δε δοκιμάζουμε κάποια πράγματα που αποτύχαμε να κάνουμε φέτος? Ως προετοιμασία για την επόμενη season :) πχ. Rolling start, παραπάνω γύρους με αναγκαστικό pit stop :p

Link to comment
Share on other sites

Έτσι απλά for future reference πίστες που συχαίνομαι:Barcelona gp-moto,monza 1966 και μετά ακολουθεί η κλασσική monza που δε μου αρέσει αλλά δε τη συχαίνομαι κιόλας όπως επίσης και οι silverstone που είμαι μια ζέστη μια κρύο,ανάλογα και το αμάξι.

Αγαπημένες πίστες: Nurburgring GP,Spa,imol,brands hatch GP και φυσικά Nordschleife.

Ειδικά αυτή τη barcelona τη θυμάμαι στο nkpro μου έσπαγε τα νεύρα,ποτέ δε θα τη συμπαθήσω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Θα σας βάλω απουσία σε μερικούς...

 

όσο βαρετό το Abarth:wacko:

Για μεγαλες πιστες το ξεχνας, η πιστα που κουμπονε στο abarth ηταν το silverstone international αλλα ημουν με +118  δεν  ευχαριστηθηκα αγωνα και το brunds hatch

Οι υπολοιπες ηταν αρκετα μεγαλες για το abarth. 

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ψυχολογια για χθες..

Μπηκα σ4 λεπτα πριν τελειωσει το qualiify.

 

Ελαχιστη προπονηση. Για 1-2 γυρους ακολουθουσα τον Thazio με τον Θεμη. Μετα καπου το εχασα, ειχε κουλουριαστει ο σκυλος στα πενταλ ,ε το εκλεισα.

 

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα έχει το φιατάκι, κάτι μεταξύ σχολή οδηγών και ταξί μου θύμησε :p

Oxide ωραία μάχη είχαμε, πάντως η πίστα είναι μόνο για F1 ή πολύ γρήγορα αμάξια για να μην είναι βαρετή.

Στο τέλος με πλησίασε και ο Δημήτρης αλλά δεν είχε 3-4 γύρους ακόμη για να με περάσει.

Με άγχωσες στο τέλος και πάτησα έξω στη τελευταία στροφή αλλά δεν κερδίζει το φιατάκι έτσι.

Πάντως είχα πτώση απόδοσης μετά το 16ο γύρο, τα μπροστινά δείχναν 97% στο τέλος. Ισως έφταιξε το παραπάνω αρνητικό κάμπερ.

Γέλασα πάντως όταν ήμουν στην ευθεία και βλέπω ένα Lotus στο καθρέφτη και ξαφνικά ακούω "spyder κάνε στην άκρη" Είχε πλάκα μες την ησυχία, Ιάσωνα λες να μην σε άφηνα?

Replay έχω μόνο τους 4-5 τελευταίους γύρους, σόρρυ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η πίστα κάτι λέει αλλά όπως είπε και ο spyder,με πιο γρήγορα αυτοκίνητα θα έχει άλλη χάρη. 

Επίσης spyder δε ξέρω αν με άκουσες στο ts που σου έλεγα ότι ήσουν έκτος πίστας σε όλο τον αγώνα. Εννοώ ότι πατούσες μόνιμα με τις 4 ρόδες στα πράσινα κομμάτια που έχει στις άκρες και έτσι έπαιρνες τεράστια διαφορά στις εξόδους και σπαζόμουν που ήταν αυτός ο λόγος που δε σε έφτανα. Πρόσεχε το αυτό γενικά,είναι τελείως αντικανονικό. :) 

Κρίμα που είμασταν οι μισοί όμως. Πάντως στις προσπεράσεις με τις Lotus δεν είχα κανένα θέμα και μου άρεσε και πολύ η όλη φάση,ίσως και περισσότερο απο το να είμαι εγω στο γρήγορο αυτοκίνητο. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.