Jump to content



TheLab.gr V4 bugs


jpavly

Recommended Posts

@GoMaR , βαλε ταπατοκ , εκει τις δειχνει κανονικα. 

Και μιας που ειπα tapatalk , ειμαι σε 5 διαφορετικα φορουμ απο εκει και στο μονο που οι ειδοποιησεις κλπ ειναι αρκετα αργες , και γενικα αλλοτε φορτωνει αλλοτε οχι, ειναι στον Λαμπη. Φανταζομαι πως φταιει η ipb4 ετσι; Σημειωτεον πως και πριν την μεταβαση, τα ιδια σκαλωματα ετρωγε. Δε ξερω σε τι πλατφορμες ειναι τα αλλα site! 

Link to comment
Share on other sites

Για το mobile υπομονή δε το έχουμε πιάσει ακόμα. Προηγείται το site πρώτα

Για το Tapatalk αν θυμάστε καλά το είχαμε απενεργοποιήσει γιατί έκανε διάφορα και το ανοίξαμε με τη συμφωνία να μην υπάρχει έξτρα υποστήριξη :p

 

Θα τα δούμε όλα όμως στην ώρα τους :)

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες πολυ ταχυτερο απο οποιαδηποτε mobile εκδοση φορουμ. Απλως πολλες φορες , λογω υποστηριξης οπως ειπε και η Αγάπη, δεν ειναι τοσο καλή η απόκριση/φορτωση. 

Βεβαια αν εχεις συνηθισει σε mobile version , ισως να μη βολευτεις! Οποτε , απλη δοκιμη αν κανεις θα καταλαβεις (σε διπλανο forum κινητης φορτωνει αστραπιαια, απλως εκει εχουνε μεινει στην ιδια πλατφορμα, ουτε εγω ξερω ποσα χρονια )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γιατί καθυστερεί να κατοχυρώσει τις απαντήσεις σε ένα θέμα; Όταν άνοιξε το site με τη v4, το έκανε σε κλάσματα του δευτερολέπτου, τι παίζει τώρα;

 

Νομίζω πως θέλουμε ένα SSD, ένα τέτοιο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να κανω edit. Μονο εγω ειμαι; Εκανα clear cache , τα πανταολα, δοκιμασα και απο αλλο browser. Δοκιμασα και απο του κινητου την εκδοση (με chrome  + stock browser ).

Το tapatalk εχει καποιο γενικο προβλημα (οχι το thelab μονο) , και δε μπορω να δοκιμασω προς το παρον!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tommybertsen said:

Δε μπορω να κανω edit. Μονο εγω ειμαι; Εκανα clear cache , τα πανταολα, δοκιμασα και απο αλλο browser. Δοκιμασα και απο του κινητου την εκδοση (με chrome  + stock browser ).

Το tapatalk εχει καποιο γενικο προβλημα (οχι το thelab μονο) , και δε μπορω να δοκιμασω προς το παρον!

Το edit κλειδώνει για τους χρήστες μετά από 15'. Αν χρειαστεί στην πορεία, μπορεί να το αυξήσουμε. Αν είναι για κάτι σημαντικό, αναφορά και το διορθώνουμε εμείς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και 15 λεπτά, νομίζω πολλά είναι. Σε μια συζήτηση, μπορεί να απαντήσει κάποιος, μετά ο προηγούμενος να κάνει edit και να χαθεί το νόημα. 5 λεπτά το πολύ, κατά τη γνώμη μου είναι αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Ok, Got it. 

Απλως θεωρω πως αν δεν ειναι τυπου ΠΟΘ η συζητηση (σε καποια αλλα θεματα) , αναγκαζομαστε να ξαναποσταρουμε. Πχ στο pcmark bench ηθελα να προσθεσω 2 εξτρα φωτο και ξανακανα post. Ειχε περασει μια ωρα. 

Επομενη φορα θα μου κανω αναφορα :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, PetrosD said:

Κατά την προσωπική μου άποψη (και ας με διορθώσουν οι mods) καλά έκανες και πόσταρες ξανά μετά από 1 ώρα.

Οκεικ! Προφανως εννοεις οτι αυτοι που ειχαν δει το προηγουμενο ποστ, ισως να μην εδιναν σημασια στο edit. You got a point. 

Ευχαριστω παιδια!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο μ.ο. είναι κάπου μεταξύ των παραπάνω σχολίων, πιλοτικά κινούμαστε στα 15'. Το σημαντικό είναι να έχετε χρόνο να διορθώσετε μικρολαθάκια (τυπογραφικά, συντακτικά κτλ), χωρίς να μπορεί εύκολα να γίνει κατάχρηση (αλλαγή νοήματος, προσθαφαιρέσεις μετά την απάντηση άλλου μέλους) ή να χάνεται πληροφορία σε μηνύματα που έχουν διαβαστεί νωρίτερα από τους πιο επιμελείς αναγνώστες.

 

Είναι μια λεπτή ισορροπία που επιδρά και στον φόρτο της διαχείρισης (*γκουχ γκουχ*), αλλά και στις εγγραφές της βάσης δεδομένων (αφού τηρείται αντίγραφο των ενδιάμεσων μηνυμάτων). Όταν έχουν αντιμετωπιστεί τα πιο μείζονα, θα ξαναρίξουμε μια ματιά και σ' αυτό. Για την ώρα, working as intended. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν κατι στο οποιο πρεπει να δοθει περισσοτερη βαση ειναι οι ταχυτητες φορτωσης του site , και του reply (απελπιστικες ταχυτητες διακρινω). Ξερω οτι τρεχετε παρολα αυτα, οποτε σταματαω εδω τα παραπονα. Ειναι στην φυση μου , τι να κανω :hehe: 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.