Jump to content


TheLab.gr V4 bugs


jpavly

Recommended Posts

Με γειές! Πολύ θετική πρώτη εντύπωση. Πρώτο bug που βρήκα ότι δε μπορείς να κάνεις login με Google+

edit: οι επιλογές του φύλου στο προφίλ είναι στα αλαμπουρνέζικα και δυστυχώς δεν έχω πτυχίο σε αυτά :p

edit2: ίσως πρέπει να απενεργοποιήσετε την δυνατότητα αλλαγής display name.

edit3: τα reviews δεν παίζουν

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Στο προφιλ των χρηστών, στο ενδιαφέροντα, το α πάει στην κάτω γραμμή.

BpH8KK2.png

Και επειδή όπως ξέρετε είμαι καλός άνθρωπος :p
 

media="all"
.ipsDataItem_size3 {
  1. width: 102px; -> από 100px που ήταν
  2. min-width: 100px;
}
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν επίσης, αν υπάρχει η δυνατότητα, τα ονόματα το χρηστών να αλλάζουν χρώματα ανάλογα σε ποιο γκρουπ ανήκουν.
Ψάχνω λίγο μήπως πάρει κάτι άλλο το μάτι μου, και επανέρχομαι για ενημέρωση :)

Edit #1: Επίσης δε παίζει η αυτόματη συγχώνευση όπως πριν. Συγχωράτε με για το double message.

Edit #2: Για ρίξτε μια ματιά εδώ. Νομίζω δε θα έπρεπε να με αφήνει να φτιάξω νέο θέμα στην κατηγορία Reviews. -> Fixed

Edit #3: Εδώ θεωρητικά δεν θα έπρεπε να βλέπω όλα τα θέματα που έχω ανοίξει;
-> http://www.thelab.gr/discover/content-started/
Φαίνεται μόνο το παραπάνω θέμα που άνοιξα. Δηλαδή μόνο αυτά που άνοιξα μετά την τελευταία αναβάθμιση.
Άκυρο για το #3. Όχι τα θέματα αλλά τις δημοσιεύσεις που έχω κάνει.

 

Edit #4: Βάλτε μια 404 ώστε να φαίνεται ότι δεν υπάρχει η  x σελίδα. Τώρα απ ότι βλέπω προβάλει την αρχική όταν μια σελίδα δεν υπάρχει.

  • Επίσης υπάρχει κανένας καλύτερος editor στα post από αυτόν που έχουμε τώρα; Με το προηγούμενο νομίζω είχαμε περισσότερες επιλογές, επίσης προσθέστε τη δυνατότητα να βλέπουμε το bbcode (αν ακόμα είναι με bbcode)
  • Τα reviews έχουν θέμα. Σε πολλά δε παίζουν σωστά τα URL (πχ εδώ), σε άλλα πάλι παίζουν μια χαρά, και σε άλλα πάλι σκάνε διάφορα bbcode. BBCode που δε παίζουν σωστά στα reviews: URL, Center, Break, Quote.

  • Στο προφιλ, υπάρχει ένα πεδίο Rank στο "γκρουπ" About. Θα πρέπει να μετονομαστεί σε κάτι πιο σχετικό καθώς έχουν ξεμείνει από τις προηγούμενες εκδόσεις οι custom τίτλοι μας. Επίσης δεν υπάρχει κάποιος τρόπος στην νέα έκδοση που να έχω βρει μέχρι τώρα, ώστε να δίνει τη δυνατότητα στο χρήστη να αλλάξει το τι έχει γράψει εκεί.
  • Ρίξτε μια ματιά εδώ για παράδειγμα. Μερικές φορές δε λειτουργεί το διαχωριστικό των post.
  • Στα likes, ανάμεσα στα ονόματα δεν υπάρχει κώμα. Επίσης θέλει ένα and πριν το "2 others" πχ.
  • Στα ελληνικά, κάτω από το γκρουπ κάθε μέλους γράφει απλά "δημοσιεύσεις" χωρίς κάποιον αριθμό μπροστά. Στα αγγλικά παίζει σωστά.
  • To Calendar βαράει φρίκη. http://www.thelab.gr/calendar/
  • Σύμφωνα με το @Wizard! δε λαμβάνονται ειδοποιήσεις για τα mention
  • Στα URL δε λειτουργεί το auto retrieve title. Φτιάξτε το αν γίνεται γιατί στην προηγούμενη έκδοση πολλοί πετούσαμε όπως είναι το URL με αποτέλεσμα τώρα να φαίνεται ένα URL αντί ο τίτλος της σελίδας.
Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

Εξαφανιστηκε η υπογραφη μου (τα 3/4 της υπογραφης μου δηλαδη). Την επαναφερω χειροκινητα. Ειχε κανεις αλλος το ιδιο θεμα; Ακομη δεν εψαξα πολλα πραγματα. Επισης γιατι φαινεται οτι γραφω bold? 

 

Οκ τελικα εμφανιζεται οχι bold :p 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Το bold είναι σίγουρα κάποιο strong tag που εχει μείνει ανοιχτό από υπογραφή or something, υπομονή γιατί έχουμε bg tasks που πρέπει να τρέξουν ακόμη για να στρώσουν αυτά..

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να σβησω την παραθεση που εκανα, αν χρειαστει να τη σβησω. Καποιο τροπο αλλο θα εχει που δε βρηκα ακομη.

Παραμενει στην "απαντηση" οτι και να κανω (στο αποθηκευμενο περιεχομενο ισως; Το οποιο δε βρισκω.. )

Εφυγε μονο οταν εκανα insert μια φωτο. Καλη φαση :p 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Κάφρος level over 9000! :p
buMR4iZ.png xOlN9zb.png

<ul id="elUserLink_menu" class="ipsMenu ipsMenu_normal ipsHide ipsMenu_bottomCenter" style="left: 1448px;top: 60px; position: absolute; z-index: 5100; opacity: 1; display: block;">

Edit: Έχω και άλλη αλλαγή να σας προτείνω :pXIx2Z9Z.png

media="all"
 
html[dir="ltr"] .ipsNavBar_primary > ul > li > a {
  1. margin-right: 5px;
  2. border-radius: 5px;
  3. margin-bottom: 5px;
}
Βάλτε το margin-bottom σε -5px τελικά, είναι πιο ωραίο.
LawnluW.png
 
Έγινε επεξεργασία από UltraB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στα likes, ανάμεσα στα ονόματα δεν υπάρχει κώμα. Επίσης θέλει ένα and πριν το "2 others" πχ.

Ενημερώνω το ποστ παρακάτω για ότι βρίσκω. Ρίχνετε του μια ματιά και αν μπορείτε, κάνετε Strikethrough όσα διορθώσατε, για δική σας ευκολία.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.