Jump to content



TheLab.gr V4 bugs


jpavly

Recommended Posts

@salde

Λυπάμαι που το γράφω αλλά . . .

Όλα όσα συμβαίνουν μετά την τελευταία αναβάθμιση τα κάνουμε επίτηδες για να κουράζουμε τα μέλη μας

αλλά και για να ξενυχτάμε εμείς. . .

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα το έχω ξαναθέσει εδώ. Ακριβώς από κάτω δίνεται η απάντηση να κάνω click επάνω στην ώρα.

Δίνω ένα δείγμα από τη λίστα των θεμάτων που παρακολουθώ.

 

 

2.jpg

 

 

Δυστυχώς, τα θέματα δεν έχουν ώρες, εκτός από ελάχιστα. Αλλά, ακόμα κι αν πάω στην ώρα σε αυτά τα ελάχιστα, δεν είναι link για να πάω απευθείας στην τελευταία απάντηση τού θέματος. Τίποτα. Είναι απλό text. Πώς θα μπορούσα να το λύσω;

 

ελπίζω να μην κουράζω... :D

Έγινε επεξεργασία από serpico75
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κοιτάς είναι η διαχείριση του περιεχομένου. Από εκεί μπορείς να επιλέξεις ποια θέματα παρακολουθείς και πώς θα λαμβάνεις ειδοποιήσεις για τις συνδρομές σου.

 

Αντίθετα, αν πας από το οριζόντιο μενού στο Νέο Περιεχόμενο, μπορείς να μεταβείς κατεθείαν στο πρώτο αδιάβαστο μήνυμα. Το ίδιο ισχύει για όλες τις Ροές (Streams).

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος acct έγραψε:

Αυτό που κοιτάς είναι η διαχείριση του περιεχομένου. Από εκεί μπορείς να επιλέξεις ποια θέματα παρακολουθείς και πώς θα λαμβάνεις ειδοποιήσεις για τις συνδρομές σου.

 

Αντίθετα, αν πας από το οριζόντιο μενού στο Νέο Περιεχόμενο, μπορείς να μεταβείς κατεθείαν στο πρώτο αδιάβαστο μήνυμα. Το ίδιο ισχύει για όλες τις Ροές (Streams).

 

Πριν την αλλαγή της κοινότητας πριν λίγο καιρό, το είχατε διαφορετικά. Ο καθένας μπορούσε να δει από τα θέματα που παρακολουθούσε και μόνο τις νέες απαντήσεις, και να πάει απευθείας στην τελευταία με ένα και μόνο click.

Τον τρόπο που αναφέρεις ("Νέο περιεχόμενο" στο οριζόντιο μενού) τον γνώριζα. Έτσι, όμως, πρέπει να διαβάζω τη λίστα με τα θέματα με νέες απαντήσεις μέχρι να βρω το δικό μου (αν υπάρχει νέα απάντηση σε κάποιο από τα δικά μου). Και πες ότι το βρίσκω, τέλος πάντων, γρήγορα μέσω "Νέο περιεχόμενο". Αν δεν υπάρχει νέα απάντηση σε ένα θέμα που παρακολουθώ, αλλά με ενδιαφέρει να δω την τελευταία απάντησή του, και πάω στη δική μου λίστα με τα θέματα που παρακολουθώ, πρέπει και πάλι να κάνω τη διαδικασία με τα τρία βήματα, μέχρι να πάω στην τελευταία που τού έχει δοθεί. 

Προσωπική άποψη & εκτίμηση:πιό πρακτικό όπως ήταν παλαιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Δε κατάλαβες τι σου είπε ο Μιχάλης.

 

Στο screenshot που δείχνεις είναι η διαχείριση του περιεχομένου που παρακολουθείς. Αυτό υπήρχε και στη προηγούμενη έκδοση.

Αυτό σημαίνει ότι από εκεί μπορείς να αφαιρέσεις συνδρομές, να ρυθμίσεις τις ειδοποιήσεις που θα σου έρχονται απο έκαστο θέμα κλπ.

 

Εάν θες να βλέπεις ΜΟΝΟ αυτά που παρακολουθείς και όχι όλο το Νέο περιεχόμενο πας και πάλι

 

Νέο περιεχόμενο-> Οι ροές μου -> Θέματα που παρακολουθώ και βλέπεις κανονικά ότι θέλεις με ώρες και αριθμό ποστ που είναι clickable και τα δύο 

 

sshot-254.png

 

Εάν δε θες να βλέπεις το κάθε θέμα 2-3-4 φορές ανάλογα τις απαντήσεις που έχει, τότε πολύ απλά πατάς στο Εμφάνισε και επιλέγεις Περιεχόμενο μόνο.

Ακόμα καλύτερα αφιερώνεις 2 λεπτά απο το χρόνο σου και φτιάχνεις ένα custom stream που σε βολεύει και το χρησιμοποιείς συνέχεια :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω αποθηκευμένη μια ροή με  Read Status "Unread" αντί "Everything". Έτσι βλέπεις μόνο τα θέματα που έχουν αδιάβαστα μηνύματα. Αν στιγμιαία θελεις να δεις όλες τις συνδρομές σου, αλλάζεις τη ροή χωρίς να την αποθηκεύσεις και πας σε όποιο θέμα επιθυμείς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να αλλάξω τον τίτλο χρήστη (κάτω από το user name και πάνω από το avatar) μέσα από "το προφίλ μου", και παρατήρησα οτί δεν γίνεται.

Είναι κάποιο bug ή μήπως είναι feature? :p

Link to comment
Share on other sites

Στη νέα έκδοση (εκτος αν δε το έψαξα καλά) χρειάζεται κάποιο add on για να γίνει αλλαγή.

Λίγο υπομονή να τελειώσουμε με τα "καυτά" θέματα και μετά θα βάλουμε και τα διάφορα add ons να κάνουν δουλεια :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, UltraB said:

Οι ειδοποιήσεις συνεχίσουν να κάνουν τα δικά τους...

Επίσης να σημειώσω ότι στο Chrome λαμβάνω δύο ίδιες. Πχ το like μου το πέταξε δύο φορές.

Πήρες μία για το σχόλιο και μία για το like. Γενικά φαίνονται να είναι εντάξει. Αν εννοείτε να ακούγεται δύο φορές η ειδοποίηση, αλλά να φαίνεται μια φορά στη λίστα, είναι φυσιολογικό ανεμενόμενο με πολλές καρτέλες ανοιχτές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, acct said:

Πήρες μία για το σχόλιο και μία για το like. Γενικά φαίνονται να είναι εντάξει. Αν εννοείτε να ακούγεται δύο φορές η ειδοποίηση, αλλά να φαίνεται μια φορά στη λίστα, είναι φυσιολογικό ανεμενόμενο με πολλές καρτέλες ανοιχτές.

Χα! Κάποιος δεν είναι παρατατικός . Στη φωτογραφία που έβαλα παραπάνω, οι ειδοποιήσεις θα έπρεπε να ήταν ανάποδα.

 

Για το like, (είμαι σίγουρος) έλαβα δύο ειδοποιήσεις όπως και για τα πάντα που έρχονται στο Chrome.

Δε ξέρω αν είναι δικό σας πρόβλημα ή της Google, απλά ενημερώνω ώστε να το γνωρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.