Jump to content



TheLab.gr V4 bugs


jpavly

Recommended Posts

Γίνεται αλλά επηρεάζει κ άλλα, όχι σε σημείο όμως που να "χαλάνε". Το font-size: xx.px το κάνει inherited από το .ipsItemStatus με αποτέλεσμα να αλλάζει το μέγεθος σε όλα (γραμματοσειρά, κουκκίδα και συννεφάκι καθώς και αυτά αποτελούν γραμματοσειρά και όχι εικόνες).

 

Θέλει ένα καινούργιο CSS Rule μόνο για το class="fa fa-circle" και εκεί  font-size: 18.px για παράδειγμα.

 

Αλλά τα τα ξέρει ο @jpavly φαντάζομαι ;)

Κάτι απλό που μπορείς να κάνεις @Delijohn είναι να βάλεις ένα stylebot στο browser που χρησιμοποιείς και να του δώσεις τα παρακάτω: 

i.fa.fa-star {
    font-size: 18px;
}
i.fa.fa-circle {
    font-size: 18px;
}

Edit: Δώσε και ένα padding-right: 10px; αφού θες να πηγαίνουν και τα link πιο πέρα.

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

Και το λινκ να πηγαίνει και λίγο πιο δίπλα στο σύννεφο, δεν είναι κάτι δύσκολο.. απλά θέλει παραπάνω από ένα τέταρτο.. ό,τι θέλετε κι όπως αγαπάτε όμως... :)

 

αρκεί να μην παιδεύομαι έτσι... αχααχ

2hzc8ll.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, akilleas said:

Παρατήρησα ότι εάν ανοίξεις μια εικόνα και μετά πατήσεις full size για να ανοίξει σε νέο tab τότε το tab αυτό έχει το παλιό εικονίδιο.

Τουλάχιστον σε μένα...

 

 

thelab.JPG

 

σε εμένα για favicon δείχνει μικρογραφία της εικόνας που βλέπω (firefox 46.0.1)

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, deninho said:

 

σε εμένα για favicon δείχνει μικρογραφία της εικόνας που βλέπω (firefox 46.0.1)

Μιας και από χθες το είχα στο νου μου, το ίδιο κάνει και σε μένα τώρα. Δείχνει μικρογραφία.

Την ώρα που πήρα το screenshot χθες όποια φωτογραφία και να άνοιγα μου έκανε το ίδιο πράγμα. Ίσως να ήτανε κάποιο τυχαίο κόλλημα του Firefox 46.0.1

Θα το τσεκάρω συχνά και το ξαναβλέπουμε.:)

Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2016 at 9:29 AM, akilleas said:

Παρατήρησα ότι εάν ανοίξεις μια εικόνα και μετά πατήσεις full size για να ανοίξει σε νέο tab τότε το tab αυτό έχει το παλιό εικονίδιο.

Τουλάχιστον σε μένα...

 

 

thelab.JPG

 

Κι εμένα, αλλά επειδή μου άρεσε το παλιό εικονίδιο, δεν είπα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ορισμένες φορές (όχι πάντα) , όταν πάω να ανοίξω τις ειδοποιήσεις  , προλαβαίνω να φτιάξω καφέ, πρωινό, και να τα καταναλώσω κιόλας :p 

Αυτό είναι κάτι που θα συμβαίνει εσαεί; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Δε μου συμβαίνει προσωπικά και δε το έχω παρατηρήσει. 

Οταν στο κάνει δοκιμάζεις να δεις απο άλλο browser αν το κάνει και εκει;

Δοκιμασα απο Windows - Chrome , και απο Linux - Chrome/Firefox. Παρατηρειται ορισμενες φορες μονο, οχι παντα. Πχ πριν 10 λεπτα ηρθε ειδοποιηση και αργησε πολυ να ανοιξει το πανελ ειδοποιησεων . Μετρησα συγκεκριμενα 12 sec. Και οπως το βλεπω , δεν φταιει το internet μου γιατι ειναι μια χαρα σε ολα τα υπολοιπα. Δεν με ενοχλει ιδιατιερα, απλα ειπα να το αναφερω , σε περιπτωση που το εχει και αλλος :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο θέμα με την ταχύτητα σήμερα, ή μου φαίνεται; το "waiting for reply" κάνει 4-5 secs από PC που το ping (speedtest.net) δείχνει 15ms... 

Επίσης, αν και μάλλον θα έχει ειπωθεί, φαντάζομαι δεν είμαι ο μόνος που διαπιστώνει υπερβολικά μεγάλες καθυστερήσεις στο refresh των θεμάτων μέσω tapatalk (κυρίως από ipad) τώρα τελευταία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης όταν εχω ignore user και πατήσω show post με μεταφέρει στην πανω μεριά της σελίδας χωρίς Για αρχή, αλλά χωρίς να έχει εμφανιστεί και το μήνυμα

Firefox , opera έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2016 at 5:08 ΜΜ, το μέλος Delijohn έγραψε:

μια παράκληση... ΑΝ είναι εύκολο... 

caxc5Wp.jpg

μπορείτε αντί για το αστεράκι ή τη βουλίτσα, να βάλετε κάτι πιο μεγάλο, ώστε να πατιέται με το δάχτυλο;

Έχω touch οθόνη και πρέπει να'χω πολύ μικρό κι ακριβές δάχτυλο για να το πατήσω.. μπορούμε να βάλουμε κάτι μεγαλύτερο; Ή π.χ. να πατιέται το συννεφάκι μέσα στο κυκλάκι μπροστά από το κάθε θέμα;; :rolleyes: Ζητάω πολλά;

γι'αυτό έχουμε νέα ή ζήτησα πολλά;; 

 

πριν 4 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Επίσης όταν εχω ignore user και πατήσω show post με μεταφέρει στην πανω μεριά της σελίδας χωρίς Για αρχή, αλλά χωρίς να έχει εμφανιστεί και το μήνυμα

Firefox , opera έχω δοκιμάσει.

το έχω πει εδώ και καιρό και δεν πήρα καν απάντηση.. αναγκάστηκα κι έβγαλα από την ignore list τον user..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Επίσης όταν εχω ignore user και πατήσω show post με μεταφέρει στην πανω μεριά της σελίδας χωρίς Για αρχή, αλλά χωρίς να έχει εμφανιστεί και το μήνυμα

Firefox , opera έχω δοκιμάσει.

 

Ignore user; Γιατί; Για τα mention;;;;

 

@GoMaR@GoMaR@GoMaR

Έγινε επεξεργασία από honda22
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.