Jump to content



TheLab.gr V4 bugs


jpavly

Recommended Posts

1 hour ago, UltraB said:

Χα! Κάποιος δεν είναι παρατατικός . Στη φωτογραφία που έβαλα παραπάνω, οι ειδοποιήσεις θα έπρεπε να ήταν ανάποδα.

 

Για το like, (είμαι σίγουρος) έλαβα δύο ειδοποιήσεις όπως και για τα πάντα που έρχονται στο Chrome.

Δε ξέρω αν είναι δικό σας πρόβλημα ή της Google, απλά ενημερώνω ώστε να το γνωρίζεται.

 

Ναι, εγώ μια φορά είμαι υπερσυντέλικος... :D

 

Αν σου είναι εύκολο, κάνε ένα clear cache και σε οποιαδήποτε νέα διπλή ειδοποίηση βάλε μια εικόνα, για να μπορούμε να το δούμε συγκεκριμένα. Παλιότερα που υπήρχε γνωστό πρόβλημα, το βλέπαμε όλοι καθημερινά. Από τότε που αντιμετωπίστηκε, δεν έχω ξαναδεί διπλές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιο θέμα με to edit προηγούμενων post. Είναι δικό μου πρόβλημα ή είναι γενικό το θέμα?

 

Μπορώ να κάνω edit σε αυτό το post αλλά όχι σε post που έκανα το μεσημέρι O.o

Έγινε επεξεργασία από Georgiadis Giorgos
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιο θέμα με to edit προηγούμενων post. Είναι δικό μου πρόβλημα ή είναι γενικό το θέμα?

 

Μπορώ να κάνω edit σε αυτό το post αλλά όχι σε post που έκανα το μεσημέρι O.o

Εχει ειπωθει 3-4 φορες, οτι το οριο για edit ειναι 15 λεπτα. 2-3 σελιδες να διαβασεις πισω , θα το δεις

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, tommybertsen said:

Εχει ειπωθει 3-4 φορες, οτι το οριο για edit ειναι 15 λεπτα. 2-3 σελιδες να διαβασεις πισω , θα το δεις

Α οκ συγνώμη δε το ήξερα! Πάντως καλό θα ήταν να υπάρχει η δυνατότητα edit για περισσότερο χρόνο. πχ. έκανα ένα λάθος σε ένα post και δε μπορούσα να το διορθώσω :/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν το αφήνουμε για να κάνετε edit απο το πρωί το απόγευμα τότε μπορείς να πας να αλλάξεις εντελώς το νόημα του post και ο απο κάτω σου που έχει απαντήσει στο αρχικό σου να βγαίνει άκυρος.

 

Τα 15 λεπτά είναι ότι πρέπει για να ξαναδιαβάσετε και να βρείτε κάποιο ορθογραφικό που σας έχει ξεφύγει ή να συμπληρώσετε ακόμα και ολόκληρη παράγραφο.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι bug ή δουλεύει έτσι...

Έκανα ένα διάλειμμα και μπήκα μέσω tapatalk. Δε μου έδειχνε τίποτα καινούριο στα θέματα. Το τελευταίο ήταν, που ρώτησα την karmen για τα στριφώνια.

Ήρθα στο γραφείο μου και βλέπω τουλάχιστον 10 απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο tapatalk ,για να τα δεις πρεπει να πας στα notifications, και παλι δε θα ειναι πολυ στανταρ το τι εχει απαντηθει και τι οχι. Αν διαλεξεις να δεις τα "participated" (και οχι αυτα που εχεις κανει subscribe και παιρνεις ειδοποιησεις) , αργει υπερβολικα το refresh ή δε γινεται καθολου. Το tapatalk κοινως , ειναι ακομη στη μοιρα του. 

Το mobile app ειναι οκ , αλλα ειναι ΠΟΛΥ αργο, και οχι , δε φταιει το κινητο μου :p 

 

Προφανως και το ταπα θα αρχισει να διορθωνεται τελευταιο τελευταιο

Link to comment
Share on other sites

Στο Tapa δε μπορούμε να κάνουμε και πολλά. 3rd Party app είναι, το εγκαθιστούμε, κοιτάει τη βάση κι αυτό είναι όλο. Αν υπάρχουν προβλήματα τότε κάντε μια λίστα να ανοίξω θέμα στο support τους.

Link to comment
Share on other sites

@DJD

Φορτωνουν υπερβολικα αργα ή και καθολου τα θεματα στα tabs participated,subscribed. Το ιδιο ακριβως και οταν πας στα subforums. Οποιο θελει ανοιγει, και οποιο θελει , οποτε θελει , οχι.

Μετα απο καμμια 3-4 φορες που κλεινεις και ξαναανοιγεις την εφαρμογη παιζει και να φορτωσουν. Ακριβως το ιδιο μπορει να συμβει και μεσα απο τα notifications (το καμπανακι εννοω), αλλα απο εκει εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να ανοιξει αυτο που θες. Προφανως και δεν υπαρχει πληρης υποστηριξη του v4 και γι'αυτο ολα αυτα (σε 2 διπλανά forum φορτωνουν ολα γρηγορα).

Αυτα τα βασικοτερα που μπορω να σκεφτω. :) Τωρα αν δεν ειναι επιλυσιμα, δεν θα πεθανουμε κιολας :p 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω quote πώς γίνεται να γράψω πριν από το quote άμα έχω ήδη κάνει quote;  Επίσης θυμάμαι παλιά είχες ένα άλλο κουμπάκι δεν θυμάμαι πως λεγόταν περισσότερες επιλογές απάντησης ας πούμε και πήγαινες σε ένα άλλο μενού αυτό έχει καταργηθεί πια;

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, mer said:

Θέλω να κάνω quote πώς γίνεται να γράψω πριν από το quote άμα έχω ήδη κάνει quote;  Επίσης θυμάμαι παλιά είχες ένα άλλο κουμπάκι δεν θυμάμαι πως λεγόταν περισσότερες επιλογές απάντησης ας πούμε και πήγαινες σε ένα άλλο μενού αυτό έχει καταργηθεί πια;

Γράφεις πρώτα και μετά πατάς το Quote. Για το δεύτερο, υπάρχει και τώρα αλλά μόνο για τους mod/admin etc. Έχουν αναφέρει και το λόγο που δε το βάζουν σε εμάς στις προηγούμενες σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mer said:

Θέλω να κάνω quote πώς γίνεται να γράψω πριν από το quote άμα έχω ήδη κάνει quote;  Επίσης θυμάμαι παλιά είχες ένα άλλο κουμπάκι δεν θυμάμαι πως λεγόταν περισσότερες επιλογές απάντησης ας πούμε και πήγαινες σε ένα άλλο μενού αυτό έχει καταργηθεί πια;

 

39 minutes ago, UltraB said:

Γράφεις πρώτα και μετά πατάς το Quote. Για το δεύτερο, υπάρχει και τώρα αλλά μόνο για τους mod/admin etc. Έχουν αναφέρει και το λόγο που δε το βάζουν σε εμάς στις προηγούμενες σελίδες.

Ή απλά δια της πλαγίας οδού. Αν έχεις ήδη βάλει το quote, το κάνεις cut-paste κάτω από το κείμενο που θέλεις (από τον σταυρό πάνω αριστερά). Θυμίζω επίσης ότι έχετε επιπλέον επιλογές με ctrl+r. click. Στην περίπτωση της παράθεσης, Remove quote και Remove quote and keep contents.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, acct said:

 

Ή απλά δια της πλαγίας οδού. Αν έχεις ήδη βάλει το quote, το κάνεις cut-paste κάτω από το κείμενο που θέλεις (από τον σταυρό πάνω αριστερά). Θυμίζω επίσης ότι έχετε επιπλέον επιλογές με ctrl+r. click. Στην περίπτωση της παράθεσης, Remove quote και Remove quote and keep contents.

Α ναι σωστό και αυτό που είπες με τον σταυρό δεν το είχα σκεφτεί :p Το άλλο με το μενού τελικά ποιος είναι ο λόγος;

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mer said:

Το άλλο με το μενού τελικά ποιος είναι ο λόγος;

Αν εννοείς το "source" που παλιότερα έδινε πρόσβαση σε bbcode, γιατί πλέον η πλατφόρμα δεν παίζει με bbcode, αλλά απευθείας με html. Το ξερό html θα βοηθούσε ελάχιστους και πιθανότατα θα προκαλούσε περισσότερα προβλήματα από όσα θα έλυνε.

Link to comment
Share on other sites

On 3/28/2016 at 6:55 ΜΜ, το μέλος Delijohn έγραψε:

Όταν έχουμε κάνει ignore ένα άτομο, παρόλο που δεν φαίνονται τα ποστ του, στην επιλογή να φανεί πάραυτα αυτό που έγραψε, δεν αλλάζει κάτι κ το ποστ μένει "κρυφό".

μου κάνει ξανά το ίδιο κι απλά πάει στην αρχή της σελίδας, πάνω πάνω

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.