Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


Recommended Posts

4 minutes ago, Wizard! said:

Εσύ γιατί χαίρεσαι; Που θα "νικήσει" η nVidia, θα εξαφανιστεί η AMD και του χρόνου θα πάρεις την 1080ti στα 1500€ λόγω έλλειψης ανταγωνισμού;

 

Χαιρομαι να γλενταω τις γνωστες theLab-κοκκινοσκουφιτσες...σε θεμα της nvidia!

 

Υπηρχε λογος που το εκανα, εαν διαβασετε ολο το ποστ μου.... 

 

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Κατ' εμέ μόνο ηλίθιος θα φανατιζόταν υπέρ της οποιαδήποτε εταιρίας απο την στιγμή που δεν έχει μετοχές σε αυτή τι παει να πει δηλαδή αν βγάλει η amd κατι γρήγορο είτε σε κάρτα γραφικών είτε σε επεξεργαστή θα πώ όχι γιατί έχω ιντελ nvidia τωρα και ο λόγος? Μήπως παρεξηγηθούν οι CEO αμφότερων γιατί έχω συμβόλαιο???:o:o

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω: μαγαζιά απο εξωτερικο φθηνά που να στέλνουν ελλαντα;;;;

Για την 1070 ρωτάω οταν με το καλό κυκλοφορήσει . Γιατι απο Ελλάδα ,τρέχα γύρευε και σε τιμές και ημερομηνία παραλαβής ........

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος baggio2121 έγραψε:

Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω: μαγαζιά απο εξωτερικά φθηνά που να στέλνουν ελλαντα;;;;

Για την 1070 ρωτάω οταν με το καλό κυκλοφορήσει . Γιατι απο Ελλάδα ,τρέχα γύρευε και σε τιμές και ημερομηνία παραλαβής ........

EVGA ΕU , διαβασε αν θες 1-2 σελιδες απο το θεμα εδω :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μονο ενας ηλιθιος πιστευει οτι η κοκκινη ειναι φοβητρο για την πρασινη... και οτι υπαρχει ανταγωνισμος μεταξυ τους στο desktop pc gaming!

Μονο μια ματια στα νουμερα και θα καταλαβεις...

 

Το οτι η Nvidia δεν χρεωνει τα gpu της +200-300 ευρω πανω ειναι προφανες! Αλλα το προφανες θελει και σκεψη....

 

....για γελια! 

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, sebastian said:

Μονο ενας ηλιθιος πιστευει οτι η κοκκινη ειναι φοβητρο για την πρασινη... και οτι υπαρχει ανταγωνισμος μεταξυ τους στο desktop pc gaming!

Μονο μια ματια στα νουμερα και θα καταλαβεις...

 

Το οτι η Nvidia δεν χρεωνει τα gpu της +200-300 ευρω πανω ειναι προφανες! Αλλα το προφανες θελει και σκεψη....

 

....για γελια! 

ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ.

Έγινε επεξεργασία από LocoDiceGR
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος csaris έγραψε:

max power draw = 180w

και τώρα θα κλαίνε οι κατασκευαστές τροφοδοτικών που το'χαν παραχ*σει.. :p

δεδομένου και του περιορισμού σε 2 κάρτες ανά σύστημα, σούπερ..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος looproll έγραψε:

Κατ' εμέ μόνο ηλίθιος θα φανατιζόταν υπέρ της οποιαδήποτε εταιρίας απο την στιγμή που δεν έχει μετοχές σε αυτή τι παει να πει δηλαδή αν βγάλει η amd κατι γρήγορο είτε σε κάρτα γραφικών είτε σε επεξεργαστή θα πώ όχι γιατί έχω ιντελ nvidia τωρα και ο λόγος? Μήπως παρεξηγηθούν οι CEO αμφότερων γιατί έχω συμβόλαιο???:o:o

 

πριν 39 λεπτά, το μέλος sebastian έγραψε:

Μονο ενας ηλιθιος πιστευει οτι η κοκκινη ειναι φοβητρο για την πρασινη... και οτι υπαρχει ανταγωνισμος μεταξυ τους στο desktop pc gaming!

Μονο μια ματια στα νουμερα και θα καταλαβεις...

 

Το οτι η Nvidia δεν χρεωνει τα gpu της +200-300 ευρω πανω ειναι προφανες! Αλλα το προφανες θελει και σκεψη....

 

....για γελια! 

Είστε σοβαροι ρε παίδες; :hmm: 

 

@looproll σε ρωτησα κατι , αλλα δεν ειδα να απαντας. 1 σελιδα πισω ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Στα πάντα χρειάζεται ο ανταγωνισμός, μαύρο άσπρο, κόκκινο πράσινο, μπλε ροζ και ξερω γω τι. Παντού βρίσκεται, από τα μακαρόνια ως τα αυτοκίνητα. Αμα δεν υπήρχε κάτι που τώρα κάνει Χ ευρώ θα έκανε Χ επι το όσο θα γουσταρε αυτός που θα είχε το μονοπώλιο. Αμα ΔΕΝ υπάρχει έστω και λίγο ανταγωνισμός δεν έχουμε μεγάλα βήματα εξέλιξης και μένουμε στάσιμοι. Στο θέμα μας, εγω προσωπικά δε με ενδιαφέρει, θέλω μια από τις 2 εταιρείες να βγάλει την γρηγορότερη κάρτα στα μέχρι 400 ευρώ. Για να παίζω κατα κυριο λόγω το Battlefield 1 και γενικά παιχνίδια του ειδους.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Φιλε looproll δε με αφορα,  αλλα αφου ειναι σουπερ η καρτα για πολυ καιρο ακομη,  γιατι την βλεπω στις αγγελιες; :hmm: Μηπως το ποστ ηταν και ενα ειδος "προωθησης"; Σοβαρα το ρωταω. :) 

Ουσιαστικα ρε συ , η τιμη που τη δινεις ειναι παρα πολυ καλη σημερα. Δε χρειαζεται καμμια προωθηση για να φυγει αμεσα. :) 

Αν φυγει θα πας για 1080 ή θα περιμενεις το μεγαλο; 

Kαλησπέρα δεν σου απάντησα γιατι δεν είμαι 24/7 on line όχι οτι σε έγραψα, προφανώς και δεν έκατσα να ποστάρψ οτι πόσταρα για να "προωθήσω" την 980 που είδες τις αγγελίες έτσι και αλλιώς θα πάω στο μεγάλο τσιπ pascal γιατι απο τα νούμερα specs του gp 104 -400/200 όπως είναι στα λινκ απο το techpowerup gpu database αυτά που προωθει η nvidia τουλάχιστον εγω δεν τα βλέπω, εγω φίλε δεν έχω ούτε οπαδισμούς ούτε προτιμήσεις αν δείς σε παλαιότερο θέμα είχα κράξει την gtx 980 την απλή την δευτερη κι όλας μέρα που την είχα πάρει δεν κοπανιόμουν να πώ τι γαμάτη κάρτα που έχω κανα 7 αρι μήνες πρίν

Link to comment
Share on other sites

21.828 performance

- 10.376 extreme και κοντα

- 5.000 Ultra 4K

απο κουτα και reference....

 

All cards in this comparison are using stock settings. The variance for GTX 1080 clocks is between 1860 to 1886 MHz, probably caused by new GPU Boost 3.0 technology.

http://videocardz.com/59871/nvidia-geforce-gtx-1080-3dmark-firestrike-and-3dmark11-performance

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Οδοστρωτηρας η F.E.!

NVIDIA GeForce GTX 1080 Overclocked Beyond 2 GHz, Benched in 3DMark Firestrike

These overclocked performance numbers were obtained at 2 GHz. The 3DMark Firestrike Ultra score increased from 4998 points to 6232 points. On 3DMark Firestrike Extreme, the score jumped from 10367 points to 12911 points. Finally, in Firestrike Performance, the score jumped from 21828 points to a massive 26500 points.
Read more: http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-1080-3dmark-firestrike-benchmarks/#ixzz48WEEMbUR

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26.500 3d mark performance score ειχα με SLI MSI 970GTX 4G στα 1.550Mhz/8.400Μhz με bios....

 

Με την Inno 3D 980Ti ειχα στα 1.475/8.500Μhz ειχα τα 21.600 performance score.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.