Jump to content



[Greek Gatherings 1-7-2016] Nissan 370z Nismo @ Mugello


Recommended Posts

πριν 14 ώρες, το μέλος tasosmich έγραψε:

Γεια σας και απο μενα... Νεος στην παρεα σας αυριο μαλλον θα τρεξω μαζι σας το πρωτο μου κομπο...

 

πριν 4 λεπτά, το μέλος 4WNikos έγραψε:

Καλημέρα παρέα,

 

θα τα πούμε το βράδυ στην άσφαλτο, καλή επιτυχία σε όλους.

 

 

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος 4WNikos έγραψε:

και λέω να δοκιμάσω τις μετριότατες ικανότητες μου. 

Εισαι ο ανθρωπος μου.  :hehe:

Αντε με ολα τα αλιεν εδω μεσα...

Καλως μας ηρθες λοιπον....

 

πριν 4 λεπτά, το μέλος 4WNikos έγραψε:

άκουσα και καλά λόγια για την προσπάθεια σας

Απο τον @sstav, ετσι;

(εσωτερικο αστειο, μην δινεις σημασια Νικο)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες @4WNikos !

Αν έχετε όρεξη περάστε με τον @tasosmich και από το Discord το βράδυ  να γνωριστούμε! Αν και είναι πολύ πιθανό να βάλετε μερικούς στο mute κάποια στιγμή γκουχ @sosna γκουχχχ

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, akis_z80 said:

Αν και είναι πολύ πιθανό να βάλετε μερικούς στο mute κάποια στιγμή γκουχ @sosna γκουχχχ

Γιατί θα τρέξει?? Εγώ στη θέση του θα ερχόμουν από σένα να σε βοηθήσω με το Oculus!! :p

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, akis_z80 said:

Καλωσήρθες @4WNikos !

Αν έχετε όρεξη περάστε με τον @tasosmich και από το Discord το βράδυ  να γνωριστούμε! Αν και είναι πολύ πιθανό να βάλετε μερικούς στο mute κάποια στιγμή γκουχ @sosna γκουχχχ

Θα είμαι από νωρίς στο Dicord και θα φροντίσω να κάνω και λίγο προπόνηση γιατί με το 370Ζ δεν έχω οδηγήσει μέτρο. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

Γιατί θα τρέξει?? Εγώ στη θέση του θα ερχόμουν από σένα να σε βοηθήσω με το Oculus!! :p

Γιατί έχει screen mirroring στην οθόνη του υπολογιστή το oculus?

Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος 4WNikos έγραψε:

@wolves καλοκαίρι είναι, άκουσα και καλά λόγια για την προσπάθεια σας και λέω να δοκιμάσω τις μετριότατες ικανότητες μου. 

Ελπίζω να μην μας βγεις και εσύ κανα alien -  να 'χουμε και μεις παρέα μες την πίστα:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Just now, uhu said:

Γιατί έχει screen mirroring στην οθόνη του υπολογιστή το oculus?

Yeap!! Αλλά και για να το προστατεύει από ανεπάντεχα trolls που μπορεί να μπουν και να τον  ενοχλήσουν ενώ δε βλέπει :bleh:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, liakjim said:

Καλύτερα να χτυπώ την υποστροφή που θα μου δώσει χρόνο, παρά το drift που θα μου κόψει ( αν και αρχίζω και το πιάνω σιγά σιγά ).

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε σου λεω να πας στον αγωνα με drift, αλλα μαθαινοντας το αμαξι στο drift και γινεσαι πιο σταθερος και το ελεγχεις καλυτερα σε περιπτωση λαθους.
Το enchanced μονο φυσιολογικη λειτουργια δε σου δινει,οταν δεν εχεις αισθηση του ποτε υποστρεφει το αμαξι και το οτι δεν επαναφερει με δυναμη το τιμονι στις διορθωσεις.
Το πρωτο πραγμα που σου ειπα εξαρχης ηταν να το βγαλεις..και τωρα ενας λογος παραπανω να ειναι off με τις τελευταιες εκδοσεις του παιχνιδιου και τα LUT του Ακη..

Απο εκει και περα,κανε οτι καταλαβαινεις :p

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Aris Teidis said:

Ελπίζω να μην μας βγεις και εσύ κανα alien -  να 'χουμε και μεις παρέα μες την πίστα:hehe:

Δεν είμαι σταθερός στους γύρους μου. Συνήθως ανεβάζω tempo όσο ζεσταίνετε το αμάξι και δεν καταλαβαίνω πότε πέρασα το όριο και είμαι εκτός πίστας από μόνος μου. :p Από setup άστα να πάνε, ξέρω τίποτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Δε σου λεω να πας στον αγωνα με drift, αλλα μαθαινοντας το αμαξι στο drift και γινεσαι πιο σταθερος και το ελεγχεις καλυτερα σε περιπτωση λαθους.
Το enchanced μονο φυσιολογικη λειτουργια δε σου δινει,οταν δεν εχεις αισθηση του ποτε υποστρεφει το αμαξι και το οτι δεν επαναφερει με δυναμη το τιμονι στις διορθωσεις.
Το πρωτο πραγμα που σου ειπα εξαρχης ηταν να το βγαλεις..και τωρα ενας λογος παραπανω να ειναι off με τις τελευταιες εκδοσεις του παιχνιδιου και τα LUT του Ακη..

Απο εκει και περα,κανε οτι καταλαβαινεις :p

 

Δεν ξέρω πόσο καιρό έχεις να το βάλεις, αλλά η αίσθηση που δίνει πλέον ( δεν θυμάμαι από πότε, νομίζω 1.6) , είναι καλύτερη από ποτέ, δίνοντας ακριβέστατη πληροφορία, πότε είσαι στο cliff του grip.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, liakjim said:

Δεν ξέρω πόσο καιρό έχεις να το βάλεις, αλλά η αίσθηση που δίνει πλέον ( δεν θυμάμαι από πότε, νομίζω 1.6) , είναι καλύτερη από ποτέ, δίνοντας ακριβέστατη πληροφορία, πότε είσαι στο cliff του grip.

Aφαιρεί απότομα όλο το FFB την ώρα που χάνεις grip λες και πάτησες πάγο. Έχει on-off συμπεριφορά και απλά είναι ένα aid που σε βοηθάει να πας πιο γρήγορα.. Το δοκίμασα προχτές τελευταία φορά. Not my cup of tea...

Με σωστά ρυθμισμένο τιμόνι νιώθεις τις διακυμάνσεις του grip, δε χρειάζεται μια τόσο in your face και χοντροκομμένη πληροφόρηση.. Ας αναβόσβηνε και κανένα κόκκινο ALERT στην οθόνη :p

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου on off. Στην G27 , έχει μια πολύ μικρή πτώση, τουλάχιστον στις ρυθμίσεις μου.

Παλιά ήταν όπως το λες, αλλά όχι πλέον.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Δεν ξέρω πόσο καιρό έχεις να το βάλεις, αλλά η αίσθηση που δίνει πλέον ( δεν θυμάμαι από πότε, νομίζω 1.6) , είναι καλύτερη από ποτέ, δίνοντας ακριβέστατη πληροφορία, πότε είσαι στο cliff του grip.

Και εγω ον το εχω, αλλά να σου πω την αλήθεια θα το θελα με σκάλες οπως τα άλλα εφέ.

Με το παραμικρό γλίστρημα κόβει τελείως την πληροφόρηση απο το ffb. 

Off είναι σίγουρα λάθος γιατί δεν δίνει καθόλου πληροφορία για γλίστρηματα μπρος ώστε να καταλάβεις να αφήσεις.

On θα έπρεπε να κρατάει για ούτε το 1 /10 του πόσο κρατάει τώρα και μετά στο ξαναπιάσιμο του γκρίπ θα έπρεπε να είναι πότε σταδιακό και πότε απότομο.

 

Κατά τα άλλα τρέχουμε σχεδόν τα ίδια

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ον το εχω, αλλά να σου πω την αλήθεια θα το θελα με σκάλες οπως τα άλλα εφέ.

Με το παραμικρό γλίστρημα κόβει τελείως την πληροφόρηση απο το ffb. 

 

Κατά τα άλλα τρέχουμε σχεδόν τα ίδια

Περίεργο. Θα έλεγα ότι είναι ένα 20% μείωση. Προσωπικά το βρίσκω τέλειο όπως είναι.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, liakjim said:

Περίεργο. Θα έλεγα ότι είναι ένα 20% μείωση. Προσωπικά το βρίσκω τέλειο όπως είναι.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα μου φαίνεται πολύ μεγαλύτερη μείωση. Βέβαια για να μη βγάζουμε νούμερα out of our asses μπορούμε έυκολα να το δούμε με το app της kunos.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως στην g25 να ναι αλλιώς σε σχέση με την 27.

Και ο Ιάσονας g25 έχει. Τυχαίο...

Πάντως είναι πληροφόρηση απο λάστιχα vs πληροφόρηση απο ανάρτηση και πλαίσιο.:mellow:

 

Σε σχέση με τα δικά σου εχω απλά στον profiler 900" 94% gain  και τα άλλα όλα μηδέν.

Λες το dumping 30 που εχεις να κάνει την διαφορά???

@Lylankor

Για πες την άποψη ρε τώρα που το άνοιξες και εσυ.

Αν και με μπροστοκούνες μια ζωή που να κατάβεις.:p

 

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.