Jump to content



[Greek Gatherings 1-7-2016] Nissan 370z Nismo @ Mugello


Recommended Posts

3 hours ago, sosna said:

 

 

@ιδιώτη:το τηλέφωνο το κοιτάς καθόλου μωρή?

Ειμαι σιγουρος πως θα ειναι χαμμενος καπου σε μια πιστα και θα ψαχνει πως να βρει τον δρομο φορωντας μια μασκα :hehe:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!
Βρήκα χρόνο και όρεξη μετά από πολύ καιρό να μπω Online και λέω να περάσω μια βόλτα σήμερα από τα παλιά λημέρια! :)

@4WNikos Καλώς ήρθες Νίκο! (Βλέπω να χώνεις τον Πέτρο, για custom skin :p)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

φακ.

Σκατά.

Πρώτο dc σήμερα.

Ξενέρα.

Σόρρυ στους νέοπες που μου κράτησαν παρέα μετά το dc και δεν ήμουν και τόσο ευγενικός μαζί τους. :p

Ταχύτατοι όλοι αν και τα κλεισίματα της εσωτερικής την τελευταία στιγμή ήταν λίγο destruction derby.

Ελπίζω να σας άγχωσα.:p

 

Jim τι έγινε στην αρχή σε είδα να γυρνάς μπρος μου στις πρώτες στροφές και νόμιζα πως είχα lag και σε γύρισα εγω?

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Πολύ στεναχωρήθηκα.

Είχα μια περίεργη αστάθεια στην σύνδεση και υψηλό ping. Έστρωσε μετά.

Συγγνώμη σε όσους προκάλεσα αναστάτωση.

Ο αγώνας μου τελείωσε εκεί.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ ωραίο Race!!!!

Άκη πολύ καλή επιλογή combo, Μπράβο!

Μεγάλο και ωραίο grid, καθαρός (σε ότι αντιμετώπισα τουλάχιστον εγώ) εκτός από κάτι σπρωξίματα :p στην 1η δεξιά μετά από την εκίνηση.

Κατάφερα να πιάσω 1.15.060 στο qualy...και 1.14.χχχ στον αγώνα, χρόνοι ανέλπιστοι για εμένα, καθώς δεν πρέπει να είχα κάνει παραπάνω από καμιά 10-15 γύρους συνολικά!

Μόνο σε μια στιγμή τα χρειάστηκα, όταν με έφτασε ο @liakjim και τον είδα να έρχεται με τα 4 στην ευθεία :hehe:

Κατάλαβα ότι έχει θέμα με το Ping, προτίμησα να κάνω δεξιά γιατί φοβήθηκα ότι θα γεμίσουμε την πίστα με....συντρίμμια και όταν με πέρασε τελικά, είδα μπροστά μου το...παγκόσμιο ρεκόρ στο Ping :p

900+ Ping ομολογώ ότι είναι η πρώτη φορά που το βλέπω στο AC...lol

Μόλις με πέρασε και μετά από κάνα 2 στροφές, έστρωσε και κατέβηκε στα λογικά πλάισια του περίπου 90

 

Όλα καλά, ευχαριστήθηκα πολύ τον αγώνα και την 9η θέση μου :p

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Ακη για το combo.Πολυ ωραια επιλογη.
Στα του αγωνα.
Φοβερος ο Lylankor.Απιαστος.Μπραβο.
Εγω με τον Ακη ειχαμε για 15 γυρους ιδιο ρυθμο (0.5 - 1.5 δευτερολεπτο διαφορα).Μεχρι που απο τον 15ο γυρο τα λαστιχα μου καταστραφηκαν αποτομα και προσθετα χρονο σε καθε λαπ.Μεχρι και 2-3 δευτερολεπτα διαφορα.Σε σημειο να με φτασει ο Νασος και να με περασει για πλακα.

Δυσκολος αγωνας.Το ευχαριστηθηκα αρκετα ανεξαρτητα απο την θεση μου.
Συγχαρητηρια στους καινουργιους που τρεξαν για πρωτη φορα και θα χαρουμε να τους ξανα δουμε.

Ακη μου φαινεται θα κοβεις εισητηρια για το ριφτ :hehe:

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος αγώνας.. Mετά τους πρώτους γύρους ο @Lylankor κούνησε το μαντήλι αλλά είχα από πίσω @GoMaR και @sosna να μου σπάνε τα νεύρα!

Πολύς καπνός πάντως σήμερα στην πίστα. Με τόσα off track, αν το παιχνίδι είχε live surface θα έπρεπε το grip να είχε πέσει κατά το τέλος του αγώνα τουλάχιστον 3-4% :D

 

Για το Oculus Rift: συνηθίστηκε ανέλπιστα γρήγορα και κατά τη διάρκεια του quali κατάφερα και επικεντρώθηκα στην οδήγηση. Μετά από 2 συνεχόμενες ώρες racing δεν υπήρξε ούτε υποψία πονοκεφάλου! Το immersion απίστευτο όπως και η αίσθηση της ταχύτητας, οι κλίσεις στις στροφές, οι υψομετρικές διακυμάνσεις κλπ. Έχω μεγαλύτερη σιγουριά στο side by side racing και γενικά η αντίληψη του χώρου είναι over 9000 με αυτό το πράμα :D . Προς το τέλος του αγώνα οι άκρες των γυαλιών μου ψιλοθάμπωσαν, αυτό ήταν το μόνο μικροπρόβλημα. Φαντάζομαι με φακούς επαφής θα λυθεί.. Δ ε θέλω να λέω μεγάλα λόγια αλλά τo βρίσκω εξαιρετικά δύσκολο να ασχοληθώ ξανά με μόνιτορ σε racing μετά από τη σημερινή εμπειρία (παρά τη χαμηλή ανάλυση του rift).

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος akis_z80 έγραψε:

Ωραίος αγώνας.. Mετά τους πρώτους γύρους ο @Lylankor κούνησε το μαντήλι αλλά είχα από πίσω @GoMaR και @sosna να μου σπάνε τα νεύρα!

Πολύς καπνός πάντως σήμερα στην πίστα. Με τόσα off track, αν το παιχνίδι είχε live surface θα έπρεπε το grip να είχε πέσει κατά το τέλος του αγώνα τουλάχιστον 3-4% :D

 

Για το Oculus Rift: συνηθίστηκε ανέλπιστα γρήγορα και κατά τη διάρκεια του quali κατάφερα και επικεντρώθηκα στην οδήγηση. Μετά από 2 συνεχόμενες ώρες racing δεν υπήρξε ούτε υποψία πονοκεφάλου! Το immersion απίστευτο όπως και η αίσθηση της ταχύτητας, οι κλίσεις στις στροφές, οι υψομετρικές διακυμάνσεις κλπ. Έχω μεγαλύτερη σιγουριά στο side by side racing και γενικά η αντίληψη του χώρου είναι over 9000 με αυτό το πράμα :D . Προς το τέλος του αγώνα οι άκρες των γυαλιών μου ψιλοθάμπωσαν, αυτό ήταν το μόνο μικροπρόβλημα. Φαντάζομαι με φακούς επαφής θα λυθεί.. Δ ε θέλω να λέω μεγάλα λόγια αλλά τo βρίσκω εξαιρετικά δύσκολο να ασχοληθώ ξανά με μόνιτορ σε racing μετά από τη σημερινή εμπειρία (παρά τη χαμηλή ανάλυση του rift).

 

Θέμα χρόνου είναι και η ανάλυση.

Ήδη στο z5 premium η σονυ εχει 806 ppi. Σχεδον 2πλάσια απο το ριφτ.

Πόσο καιρό θα κάνει να βγεί headset με παρόμοια ανάλυση?

Και οι δημιουργοί του ριφτ αυτό λένε.

Πως κάθε φορά που ανεβάζαν την ανάλυση το αποτέλεσμα αναβαθμιζόταν τρομερά.

Απο fps το pc την πάλευε. Με τι κάρτα είσαι?

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους είχα μάχες στη αρχή με @Georgiadis Giorgos και @Lazy Dog κάπου στη μέση του αγώνα καταστράφηκαν τα λάστιχα μου και με περάσανε. Και ο @liakjim με πέρασε στο τέλος μετά απο μάχη, σε έβλεπα πάντως μια χαρά χωρίς lag. Τα λάστιχα στους 3 τελευταίους γύρους ήταν σαν να μην υπήρχαν, με τις ζάντες τερματίσαμε :lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία επαφή το FFB του ασσέτο με το RF2..

Απολύτως καμία..

Μπορεί να φταίει η G25 μου, μπήκα σήμερα έκανα το κουαλιφάη, έκανα και 4 γύρους και το παράτησα..

Τίποτα... μηδεν σαν να τρέχω με πιάτο απο σερβίτσιο είναι..

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίος αγώνας παιδιά! Μέτα από απουσία ενός χρόνου από τις online πίστες,
θυμήθηκα πόσο συναρπαστικοί είναι οι αγώνες μας και φυσικά η παρέα σας!

Αν και κάτοχος του AC από early, ντρέπομαι να πω, πως mugello είχα μπει 2-3 φορές.
Οι γραμμές μου, τύφλα να 'χει η Γραμμική Α'! Και προς το τέλος οι "μάχες", σαν τη γάτα με το ποντίκι,
με τον @uhu ήταν διασκεδαστικές!

Ανανεώνω το ραντεβού για την άλλη Παρασκευή!

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, καθώς και στους νέους @4WNikos και @tasosmich,
ου άντεξαν μέχρι το τέλος και για της καλές τους εμφανίσεις!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.