Jump to content



GTX 1070 reviews, παρουσιάσεις μελών, απορίες και προβλήματα


Recommended Posts

Δε βλεπει ο ηλιος το σπιτι πριν τις 3 εδω που ειμαστε :) Μη ξεχνας οτι ειμαι και στην Γκατζολία  :hehe:  Στην ιδια οικοδομη σε αλλο σπιτι που ημασταν (ισογειο) , ειχε πανω απο 31 περυσι τετοιο καιρο!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παράγγειλα την evga ftw, η msi ακυρώθηκε, απ'ότι μου είπαν αύριο θα την έχουν. Όλες οι κάρτες που είχα ήταν της asus, αυτήν την φορά δεν..

Άντε να δούμε (πως θα είναι από θερμοκρασίες και θόρυβο) ελπίζω να μην αλλάξω πάλι γνώμη(μέχρι αύριο)!! :p

*Σε περίπτωση που βγάλω την ψήκτρα για να αλλάξω θερμό αγώγιμη πάστα, χάνεται η εγγύηση? Απ'όσο γνωρίζω για την Evga όχι έτσι?

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Της έχω βάλει νερό εμφιαλωμένο και δε το λέω :hehe:

Πέρα απ'την πλάκα καλές θερμοκρασίες για καλοκαίρι . Δοκίμασα και ac syndicate. 99% gpu usage και 90-95% επεξεργαστης. Περίπου τα ίδια από θερμοκρασιες!

Μάλλον δε τρώω μπουκαλι !! Θα δοκιμάσω και σε άλλα παιχνίδια να δω,αλλά και στο tr ήταν κολλημένο 99% !

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ακομη νουμερακια απο 3dmark timespy. 

Timespy1.JPG Στοκ

 

timespy2.JPG Oced ( +150 , +450 μνημες)

 

Επισης, DOOM με Vulkan και OC = μονιμα πανω απο 120fps και πολυ συνχα "βρισκει τοιχο" στα 200 (λογω μαλλον cap του παιχνιδιου. 

DOOM + OPenGL + fps cap στα 120fps μεσω rivatuner , = η καρτα δουλευει στο 60% το πολυ και εχει 52-53c . Θα ελεγα οτι πιο καλο για "κρυο " gaming, οταν μπορει να αποδωσει αυτα τα fps η καρτα! (thanx @Dj_ALeX )

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

@tommybertsen

Έτσι παίζεις κυριλάτα (δροσερά-βουτυράτα-very low power) φίλε μου Χρυσόστομε! To χειμώνα θα παίζεις με -5° τουλάχιστον ακόμη κάτω! Δεν χρειάζεται να "κουράζεις" την κάρτα περισσότερο... 1080p παίζεις... overkill! :p 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Η πρασινη καλωσοριστηκε, οσο πιασοkoliki και αν ηταν :hehe: 

 

Κ#@Λ%^ΦΑΡΔΕ!! :hehe::hehe:

Να ξερεις παντως οτι η καρτα σου δεν ειναι Φιουτσεπρουφ.. σε μερικες μερες σε βλεπω να θες καινουρια!:hehe::hehe:

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, azazil1190 said:

Μια χαρα θα τις παει και αυτες τις αναλύσεις. 

έτσι (θέλω να) πιστεύω.

 

Άκουσα ποικίλες γνώμες, ότι η 1080 είναι μονόδρομος στα 3440χ1440. Ίσως να μην έκανα κατανοητές τις ανάγκες μου.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Bonito έγραψε:

έτσι (θέλω να) πιστεύω.

 

Άκουσα ποικίλες γνώμες, ότι η 1080 είναι μονόδρομος στα 3440χ1440. Ίσως να μην έκανα κατανοητές τις ανάγκες μου.

Εγω που εχω σε 2ο συστημα 980ti η οποια εχει πανω κατω ιδια αποδοση με την 1070 σε αυτες τις αναλυσεις οτι εχω βαλει δεν εχω πέσει κατω απο 60frames.

Βεβαια αναλογα το παιχνίδι. Στους νεους τιτλους που θα βγουν που σιγουρα θα ειναι πιο απαιτητικοι ισως να πρέπει να κοψεις καποια φίλτρα και απο τα ultra να πέσεις στα very high.

Ειμαι αισιόδοξος αλλα θα δειξει.

Προς το παρων ολα κομπλέ.

Ναι η 1080 ειναι σιγουρα πιο future proof σε αυτη την ανάλυση και στο κοντινο μελλον θα κανω τραμπα τα pc και το κυριο pc που εχει 1080 θα κουμπώσει πανω στην ultra wide.

Βαριέμαι τις μετακομίσεις:p

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/21/2016 at 7:14 AM, giorgos2187 said:

Κ#@Λ%^ΦΑΡΔΕ!! :hehe::hehe:

Να ξερεις παντως οτι η καρτα σου δεν ειναι Φιουτσεπρουφ.. σε μερικες μερες σε βλεπω να θες καινουρια!:hehe::hehe:

 

Μερικες μερες? Χθες ανακοινωθηκε η Titan, παει εγινε παρελθον η καρτα του :amen: :hehe: :hehe:...

Πλακα κανω, για οποιον δεν καταλαβαινει by the way...

 

Μεγιες η καρτουλα @tommybertsen;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θελω να πιστευω οτι για 1080p αυτη η καρτα δεν θα χρειαστει αλλαγη. ΟΤΑΝ με το καλο βγουν καλα 4k panels με ανω των 60hz και υπαρχουν και καρτες που μπορουν να υποστηριξουν τετοια fps τοτε θα κανω την αλλαγη πιστευω...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ @LocoDiceGR !! :) 

Τελικα παντως το μπουκαλακι μου το τρωω σε καποιο game. Λεγεται Batman Arkham Knight. Ειναι το μονο στο οποιο διαπιστωσα μπουκαλα (λογω cpu). Μα τι παραξενο που ειναι το μονο; Σε λιγες ωρες λογικα θα δοκιμαστει και το just cause 3 που αγοραστηκε χτες. Δε ξερω αν ειναι πολυ απαιτητικο απο θεμα επεξεργαστη και ποσο καλα ή κακα γραμμενο ειναι , παντως το Ac Syndicate , ειναι παιχνιδι που εκμεταλλευεται ΚΑΘΕ hardware ξεχωριστα, και δε ριχνει μπουκαλες δεξια-αριστερα! Παραξενο για ubisoft... Επισης το Rise of the tr , μηδαμινες διαφορες μεταξυ DX11 και DX12. Αλλα γενικα σε πολυ σταθερο framerate σε καποια σημεια. Σε καποια αλλα οχι , αλλα δε πεφτει , ουτε μπουκαλιαζεται το πραμα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικα μπουκαλι υπαρχει και στο γνωστο και μη εξαιρετεο σημειο του Crysis 3 που τοσο αγαπησαν ορισμενοι , τα γρασιδια του :hehe: Εκει το μπουκαλι με τον 4590 ειναι τεραστιο. Ακομη και κλοκαρισμενο ι5 να ειχα , παλι μπουκαλι θα ετρωγα (μπουσταρει τερματα στα 3.7 και 99% χρηση, ενω η καρτα επαιζε απο 40 εως 60% χρηση, και τα fps επεφταν κατακορυφα (40-45fps). Μαλλον χρειαζομαι καναν 4790k για τετοιες περιπτωσεις. Θα το σκεφτω και αυτο, αλλα πιο πολυ για το φιουτσερπρουφ των σκατογραμμενων παιχνιδιων :rofl: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να ανησυχείς, γιατί μελλοντικά, με τα νέα APIs, θα περιοριστεί και το bottleneck του CPU σου. Οπότε βάστα, εκτός αν σε έπιασε καημός να παίξεις Crysis 3 το 2016! Φαντάζομαι περισσότερο για benchmarks το φόρτωσες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οπως το ειπες. Κανενας καημος ουτε για crysis ουτε για Batman! Οπως το ειπες ακριβως ειναι. Απλα βλεπω οτι υπαρχει μπουκαλι σε τετοια games που θελουν το ΗΤ ανοιχτο για να παρουν το 100% της καρτας. Ειτε θα βαστησω ειτε θα παω σε εναν 4790Κ για τα επομενα 2-3 χρονακια :p 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Οπως το ειπες. Κανενας καημος ουτε για crysis ουτε για Batman! Οπως το ειπες ακριβως ειναι. Απλα βλεπω οτι υπαρχει μπουκαλι σε τετοια games που θελουν το ΗΤ ανοιχτο για να παρουν το 100% της καρτας. Ειτε θα βαστησω ειτε θα παω σε εναν 4790Κ για τα επομενα 2-3 χρονακια :p 

Καθομαι εξ αριστερων σου για να παιξω το ρολο του δαιμονα του πειρασμου......

 

 

 

 

Πολυ θηριο ο 4790Κ να ξερεις......^_^

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.