Jump to content



"RTX 20x0 & 16x0" Turing architecture


Recommended Posts

6 hours ago, alexcrx said:

εβγαλαν λεει και με samsung μνημες...........................και ειναι πιο κρυες...........

τα συμπερασματα δικα σας

 

Τα συμπεράσματα είναι να μην αγοράζει κανείς τέτοια προϊόντα που μόλι κυκλοφόρησαν...προσωπικά περιμένω πάντα μερικούς μήνες...σαν να μην υπάρχουν ένα πράγμα. Σε όλα, και στα παιχνίδια το ίδιο (καλά δεν είμαι και κανένας σοβαρός gamer βέβαια)...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jargon said:

Τα συμπεράσματα είναι να μην αγοράζει κανείς τέτοια προϊόντα που μόλι κυκλοφόρησαν...προσωπικά περιμένω πάντα μερικούς μήνες...σαν να μην υπάρχουν ένα πράγμα. Σε όλα, και στα παιχνίδια το ίδιο (καλά δεν είμαι και κανένας σοβαρός gamer βέβαια)...

2 πραγματα εχω να σου πω..................................

1 εισαι απο τους λιγους που δεν λενε εγω προσωπικα και λες σωστα σκετο προσωπικα................................

2 οταν αγοραζεις κατι με το που βγει κανεις τον beta tester οποτε ειναι πολυ καλη τακτικη να περιμενεις να κανουν αλλοι το beta testing...........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ποσο με διαολιζει που τα περισσοτερα reviews εχουν μονο παιχνιδια μεσα..
Χεστηκαμε για το gaming ρε παιδια..(καποιοι)

ουτε ειναι εικονα για το πως αποδιδουν στα renderings. 


Δλδ κανεις review ενα προιον, ε καντο σωστα το κερατο μου μεσα.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μη ξανα συζηταμε τα ιδια..
Απλα θεωρω απαραδεκτο τετοιες καρτες που προοριζονται για ΔΥΟ σκοπους, τα reviews εστιαζουν περισσοτερο στο gaming..
Και να πρεπει εμεις  να ψαχνουμε σε ειδικα φορουμς για το αν εχει παρει καποιος, για το αν εχει κανει μετρησεις η να ξεψαχνισουμε ολο το ιντερνετ για το αν υπαρχει ενα ριβιου με μετρησεις πανω στον κλαδο μας.


 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει πουθενα να τις πλασαρουν για κατι αλλο εκτος απο gaming;

Το οτι μπορει να εξυπηρετουν κ αλλους σκοπους δεν αλλαζει το γεγονος οτι τα reviews απευθυνονται σε gaming κοινο(κατα 99.99%)...

Link to comment
Share on other sites

Σου ξαναγραφω, απευθυνονται κατα συντριπτική πλειοψηφια σε gaming κοινο...Δεν υπαρχει ακομη κατι να πουν σχετικα με το ray tracing για gaming

 

Προφανως δεν ενδιαφερει το κοινο του τι μπορει να κανει σε επαγγελματικες εφαρμογες ή δεν εχει κ ο ιδιος γνωσεις για περαιτερω αναλυση

 

Τα παραπονα σου για το πλασαρισμα στον κυριο "It just works" :bleh:

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Με την λογικη σου, τοτε δε θα επρεπε να εβαζαν 3d benchmarks τυπου firestrike klp klp.. εφοσον ειναι για gaming και οχι για benchmarking. Σωστα; Και οπως πολυ σωστα φωναζετε, δε μας νοιαζουν τα benchmarks, αλλα το πως αποδιδει στα games..
Παρακατω..
Επειδη παρακολουθησα τον πετσινοβλαχο, σε ολη τη παρουσιαση μιλουσε για τις τεχνικες που αφορουν τον κλαδο μου. Οποτε θα μπορουσε ΑΝΕΤΑ να ενταχθει σε αυτη την κατηγορια.
Και επισης εννοειται τα βαζω με τους reviewers, γιατι δε μπορει να μου τρεχουν τον 2990WX (που θεωρειται κατεξοχην workstation) σε games και να μη δοκιμαζουν τις GTX / RTX που πλεον την τελευταια δεκαετια ο κλαδος μας, προτιμαει αυτες τις σειρες και οχι τις Quadro.

Καταλαβες τωρα;

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πλασαριστηκε ομως ως the fastest gaming gpu.

 

Τα benchmarks κ αυτα προοριζονται για το gaming κοινο(δεν θα αναλυσουμε τωρα γιατι ειναι λαθος αυτο)

 

Γιατι να ενδιαφερθει για καποιον σαν εσενα(ο προσδιορισμος ειναι επαγγελματικος) αφου θελει να στα παρει χοντρα απο την επαγγελματικη σειρα gpu...

 

Και για να δεις τι καλος φιλος που ειμαι, μολις μου ερθει η Ti, θα μου πεις τι ακριβως θελεις να δοκιμασουμε και θα της πιουμε το αιμα ^_^

 

edit: Αρχισαν οι τιμες να πεφτουν σε "ανεκτά" επιπεδα...2080 Duke κατω απο 800 στο σκρουτζ

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GoMaR said:

Ποσο με διαολιζει που τα περισσοτερα reviews εχουν μονο παιχνιδια μεσα..
Χεστηκαμε για το gaming ρε παιδια..(καποιοι)

ουτε ειναι εικονα για το πως αποδιδουν στα renderings. 


Δλδ κανεις review ενα προιον, ε καντο σωστα το κερατο μου μεσα.
 

Πολύ σωστά. Αφού πλέον οι κάρτες μπορούν να αποδώσουν και σαν Workstation θα πρεπε να τρέξουν και προγράμματα για άτομα που ασχολούνται με cam-cad-sim-red-.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Και για να δεις τι καλος φιλος που ειμαι, μολις μου ερθει η Ti, θα μου πεις τι ακριβως θελεις να δοκιμασουμε και θα της πιουμε το αιμα ^_^

Μισό. Έκανες το έγκλημα; Ποια ti; Και δεν μου το είπες; Εμένα, τον Λαζαρούκο σου:p; Ναι, ταράχτηκα. Θέλω λεπτομέρειες....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.