Jump to content



"RTX 20x0 & 16x0" Turing architecture


Recommended Posts

Δεν δουλεύον για να κάνουν αγαθοεργίες...με το που θα έχουν τις ανάλογες επιδόσεις και αποκτήσουν momentum στην αγορά οι τιμές θ'ανέβουν όπως είχαν ανέβει και στο παρελθόν..

Link to comment
Share on other sites

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/gigabyte-aorus-rtx-2080-xtreme-8g-review/

Προσέξτε: η gigabyte κυκλοφορεί μια κάρτα με το special brand name της (aorus), η οποία, σε σύγκριση με την απλή και ταπεινή gaming oc, είναι περισσότερο θορυβώδης, πιο ζεστή (έφτασε τους 75 βαθμούς) και πιο ακριβή. Well done...

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Θερμόαιμη κάρτα για θερμόαιμους gamers :p 

Ειλικρινά, πώς το κατάφεραν αυτό; Όπως αναφέρεται και στην παρουσίαση, δεν υφίσταται περίπτωση λανθασμένων μετρήσεων, καθώς ο reviewer επικοινώνησε με τη gigabyte και του είπαν ότι τις ίδιες ενδείξεις έχουν κι εκείνοι (troll rtx mode on). Μάλλον η gaming oc είναι η κανονική aorus, γιατί δεν υπάρχει λογική εξήγηση για τέτοια πατάτα.

Link to comment
Share on other sites

H gaming OC έχει 1813 boost clock και η extreme 1890 - Αν έχουν δώσει και παραπάνω ρεύματα τότε εξηγείται και φυσικά παίζει ρόλο και η ψύξη - δεν είπαν ότι η extreme είναι πιο αργή - 

 

"In fairness, you do get some extra features with the Aorus Xtreme – it is still the faster card, even if the differences are marginal, while the RGB is pretty funky and I like the included GPU support bracket."

 

Υποθέτω συνδυασμός ρευμάτων - clocks - ψύκτρας είναι η διαφορά θερμοκρασίας. Επίσης θα ήθελα να δω τι τσιπάκι φοράει (αν παίζει binning ) κι αν κάνει καλύτερο overclock αφού πετάξεις τη stock ψύκτρα αλλά αυτά είανι πράγματα που κάνεις στην Ti.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, βγάλαμε μια κάρτα με τεχνολογίες που θα δείτε και θα ενσωματωθούν από τους devs κάπου, κάπως, κάποτε. Α, κοστίζει κιόλας, η εν λόγω κάρτα, 1.200-1500 έουρος.

Εμπρός, φανταστικοί μου μαλάκες καταναλωτές, αγοράστε. It just works....

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Εμπρός, φανταστικοί μου μαλάκες καταναλωτές, αγοράστε. It just works....

Στον εαυτό σου το λες καθόλου το παραπάνω ή μπα; ?

Όχι τίποτα άλλο , εσύ κάθε φορά λες ότι σε τρώει o kolos σου.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Στον εαυτό σου το λες καθόλου το παραπάνω ή μπα; ?

Όχι τίποτα άλλο , εσύ κάθε φορά λες ότι σε τρώει o kolos σου.

Εννοείται. Εγώ είμαι kolomalakas?......

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι δεν θα πάω για κάρτα τώρα. Θα περιμένω για 2180 ή 3080 or whatever the hell they call it. Μόνο αν μπορώ να κάνω deal με μία 2080 ή αν η 1080ti πέσει σε νορμάλ επίπεδα τιμών.

Link to comment
Share on other sites

Η 1080Ti δεν θα υπάρχει για πάντα (έχει σταματήσει η παραγωγή από τους AIBs) εκτός κι αν μιλάς για μεταχειρισμένη εκτός εγγύησης (αν σε νοιάζει) σε 1+ χρόνο. Δεν νομίζω να πέσει και πολύ γιατί η σειρά 2ΧΧΧ είναι στο θεό και οι επιδόσεις είναι αυτές που είναι. Ψάξε, βάλε alarms & notifications μήπως βρεθεί κάποιο deal αλλιώς ψάξε second hand ή περίμενε για deal σε 2070 ή 2080 αναλόγως των αναλύσεων που σ'ενδιαφέρουν. 

Link to comment
Share on other sites

Για μεταχειρισμένη μιλούσα, ναι, αλλά για να βάλω alarms πρέπει να έχω το κασέρι στο χέρι :p Δεν το έχω προς το παρόν. Προϋπόθεση ήταν να δώσω την 1070 και να πάω σε κάποια εκ των 1080ti ή 2080, και αυτό κοντά στα Χριστούγεννα που θα έχω και δώρο. Δύσκολο το κόβω για τώρα τώρα. Θα μπει κασέρι στην άκρη και θα γίνει κάποια αγορά λίγο αργότερα ή πολύυυ αργότερα :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.