Jump to content



"RTX 20x0 & 16x0" Turing architecture


Recommended Posts

Για 1070 που εχω σε 1080p να φανταστώ αν δεν αλλαξω μονιτορ δεν υπάρχει και λογος να αλλαξω gpu ε ?

 

Απλα αυτο που είπαν τα παιδια πιο πανω για να μην χασω λεφτα λεω να δωσω την 1070 και να παω σε 2070 και οχι 1080ti που μου λένε κάποιοι 

Έγινε επεξεργασία από NooDle
Link to comment
Share on other sites

@NooDle εξαρταται ποσο μπορεις να παρεις μια πολυ καλη μεταχειρο Ti, οι οποιες Ti στο 90% των περιπτωσεων εχουν ακομη 1.5/2 χρονια εγγυηση

 

Στα 600φευγα που βλεπω τις 2070 στην Ελλαδα τουλαχιστον, εγω προσωπικα δεν την επαιρνα.

 

:)

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

η παραπανω MSI, φαινεται αρκετα καλη καρτα και ακουει στο overclocking σε νουμερα.
η 2070 απο οτι βλεπω βρισκεται αναμεσα σε 1080 + 1080τι πιο κοντα προς δευτερη.

Βεβαια δε ξερω αν εχει σκοπο να βγαλει καμμια 2070τι με επιδοσεις κοντα στις 2080 και nvlink  και γειωσει τις 2070.

Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

η παραπανω MSI, φαινεται αρκετα καλη καρτα και ακουει στο overclocking σε νουμερα.
η 2070 απο οτι βλεπω βρισκεται αναμεσα σε 1080 + 1080τι πιο κοντα προς δευτερη.

Βεβαια δε ξερω αν εχει σκοπο να βγαλει καμμια 2070τι με επιδοσεις κοντα στις 2080 και nvlink  και γειωσει τις 2070.

Σιγουρακι για 2070Τi

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα λιγο να δω που μπουσταρει η καρτα. Εβαλα pubg ετσι για το ftw.

To boost ηταν με +50 στον πυρηνα απο 1850 εως 2050. Δεν ειναι μεγαλο το ευρος? Θυμαμαι στην 1080ti ηταν ψιλοσταθερα 2030 και επεφτε με τη θερμοκρασία. Εδω με σταθερη θερμοκρασια ειχε το fluctuation που περιγραφω.

Link to comment
Share on other sites

Α αυτοί έχουνε ξεφύγει...

 

ZOTAC GAMING GeForce RTX 2080 Ti AMP! Extreme Edition, 11264 MB GDDR6

https://www.caseking.de/en/detail/index/sArticle/50763

 

Μόνο 1649 Ευρώ....

 

Καλά το caseking δεν έχει και τις καλύτερες τιμές ήθελα να 'ξερα στραβοί είναι ή οι γερμανοί ψωνίζουν από σβέρκο...

Έγινε επεξεργασία από Jargon
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lazy Dog said:

...δηλαδη περιμενεις να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα απο το, ισως, πιο κακογραμμενο παιχνιδι;

Ενταξει ρε ανθρωπα μη δαγκωνεις...

Εβαλα BF1, οπως εβαζα και με την ti, 3440χ1440/120 με 120% render και ξαφνικα το clock σταθερο 2055! Βεβαια η καρτα δουλευει 40-60%. Αυτο ποτε δεν το καταλαβα...Και στην 1080ti τα ιδια περιπου ηταν.Δηλαδη τι πρεπει να κανεις? 4Κ ολα ultra για να νιωσει η καρτα?

Στο pubg παλι ηταν τερμα η καρτα αλλα το boost ηταν all over the place.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Ενταξει ρε ανθρωπα μη δαγκωνεις...

Εβαλα BF1, οπως εβαζα και με την ti, 3440χ1440/120 με 120% render και ξαφνικα το clock σταθερο 2055! Βεβαια η καρτα δουλευει 40-60%. Αυτο ποτε δεν το καταλαβα...Και στην 1080ti τα ιδια περιπου ηταν.Δηλαδη τι πρεπει να κανεις? 4Κ ολα ultra για να νιωσει η καρτα?

Στο pubg παλι ηταν τερμα η καρτα αλλα το boost ηταν all over the place.

Κλεισε το gsync.

To cpu τι κανει? Ποσο load εχει και σε ποσους πυρηνες?

Υπαρχει λογος που ρωταω. Ειναι ο απλος 2600 η ο 2600χ?

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Ο Χ ειναι, το load δεν ειναι πολυ μεγαλο. 60-70 νομιζω max παει. Το gsync σου βαζει cap στο gpu usage?

Ναι ριχνει usage για να δωσει τα fps που θελει αυτο. 

Τωρα στο bf μπορει να μην δεις ακριβως 99% κολλημενο αλλα σιγουρα θα εχει παραπανω. Τουλαχιστον σε μενα αυτο κανει.

Μπορει να ειναι και θεμα bios της καρτας.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fatalara said:

Ναι ριχνει usage για να δωσει τα fps που θελει αυτο. 

Τωρα στο bf μπορει να μην δεις ακριβως 99% κολλημενο αλλα σιγουρα θα εχει παραπανω. Τουλαχιστον σε μενα αυτο κανει.

Μπορει να ειναι και θεμα bios της καρτας.

Τα ιδια εκανε και η προηγουμενη καρτα παντως. Αρα δεν ειναι αυτο.

Μα ριχνει usage και οταν τα fps που εχω limit δεν μπορει να τα πιασει? Κατι δεν παει καλα στον ολο συλλογισμο.

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

@NooDle εξαρταται ποσο μπορεις να παρεις μια πολυ καλη μεταχειρο Ti, οι οποιες Ti στο 90% των περιπτωσεων εχουν ακομη 1.5/2 χρονια εγγυηση

 

Στα 600φευγα που βλεπω τις 2070 στην Ελλαδα τουλαχιστον, εγω προσωπικα δεν την επαιρνα.

 

:)

Απο έξω θα γίνει η αγορά με τιμολόγιο. 1080 ti έχω βρει την strix στα 670Ε

απλα σύντομα θα πάω σε 1440 27αρι 144hz οποτε πιστεύω σε battlefield V θα τα βρεί σκουρα η 1070 μου.

 

Μετα λες πας σε 20** σειρά που ειναι rebranded chip και χάνεσαι. αλλα βλέπω πως πολλοι έχουν πέσει σε τετοιο διλημμα ?

 

Έγινε επεξεργασία από NooDle
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@NooDle εγω παντως μεταξυ 2070 & 1080Ti(με εγγυηση) θα διαλεγα την κουρτινα 2 all day long :)

 

Αν μου ελεγες για 2080 τοτε αλλαζε το πραγμα

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

@NooDle εγω παντως μεταξυ 2070 & 1080Ti(με εγγυηση) θα διαλεγα την κουρτινα 2 all day long :)

 

Αν μου ελεγες για 2080 τοτε αλλαζε το πραγμα

 

Αν εχει τετοια διαφορά που να άξιζει τα 200Ε plus για την 2080 μπορώ να τα διαθέσω και πιστεύω μπορώ να έχω αξια μεταπώλησης μεγαλύτερη σε σχέση με την 1080ti

Link to comment
Share on other sites

@NooDle μια η αλλη ειναι, ισως σε 4K εχει προβαδισμα η 1080Ti λογω περισσοτερης vram

Βεβαια, οσο περναει ο καιρος κ "ωριμαζουν" οι drivers, πιστευω η 2080 θα αρχισει να αφηνει πισω την 1080Ti(κ παλι ομως οι διαφορες δεν θα ειναι μεγαλες)

 

Αν επαιρνα τωρα καινουργια(εκανα αναβαθμιση) ναι, θα κοιτουσα προς 2080 παντως

 

Το "πακετο" το εχουμε φαει εμεις με τις Ti. Απο τη μια δεν εχει νοημα η 2080 απο την αλλη ειναι ακριβη η 2080Ti

 

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Jargon said:

Α αυτοί έχουνε ξεφύγει...

 

ZOTAC GAMING GeForce RTX 2080 Ti AMP! Extreme Edition, 11264 MB GDDR6

https://www.caseking.de/en/detail/index/sArticle/50763

 

Μόνο 1649 Ευρώ....

 

Καλά το caseking δεν έχει και τις καλύτερες τιμές ήθελα να 'ξερα στραβοί είναι ή οι γερμανοί ψωνίζουν από σβέρκο...

Μιλαμε για Zotac φίλε μου. Η καλύτερη υλοποίηση σε κάρτες γραφικών τουλάχιστον για τα μεγάλα μοντέλα. Βέβαια όπως είπαν όλοι εδώ μέσα είναι πολλά τα χρηματα για 2080ti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.