Jump to content



"RTX 20x0 & 16x0" Turing architecture


Recommended Posts

Οπως εμειναν τωρα με τις 1080...δεν εχει αλλαξει τιποτα...εκτος απο τις τιμες προς τα πανω

 

Παντως σιγουρα θα πουλιεται μεταχειρο καλυτερα απο την τωρινη σειρα

 

Σκεψεις κανω, και γω δεν ξερω πως θα κινηθω τελικα

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lazy Dog said:

Οπως εμειναν τωρα με τις 1080...δεν εχει αλλαξει τιποτα...εκτος απο τις τιμες προς τα πανω

 

Παντως σιγουρα θα πουλιεται μεταχειρο καλυτερα απο την τωρινη σειρα

 

Σκεψεις κανω, και γω δεν ξερω πως θα κινηθω τελικα

 

Καλύτερα θα πουλιέται αλλά το καλύτερo είναι = [ (τα λεφτά που θα πιάσει η 2080 τότε) - ( τα λεφτά που θα δώσεις σήμερα για να την πάρεις) ]

 

Ας πούμε ότι πουλάς την 1080 σήμερα 450 Ευρώ και θες άλλα 350 για να πάρεις την 2080.....

 

Όταν την πουλήσεις θα πάρεις πάλι 450 ευρώ άρα θα έχεις χάσει 350...

 

Ακόμη κι αν συνεχίσεις αυτό το μοτίβο για 10 χρόνια στην ουσία δεν κερδίζεις κάτι γιατί μονίμως δίνεις 350αρια ανά π.χ. 2 χρόνια ενώ κάποιος άλλος μπορεί να δώσει 700 ανά 4 χρόνια.....

 

Αυτό που κερδίζεις είναι επιδόσεις ακόμη και σε 1440p και είναι ο μόνος λόγος να την αλλάξεις. Στην περίπτωση μου όμως για να κερδίσω επιδόσεις πρέπει να πάω στην 2080Ti αλλά το πρόβλημα είναι ότι αυτές οι επιδόσεις έχουν νόημα ΜΟΝΟ για 4Κ που δεν με ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή λόγω της κατάστασης με τα μονιτορς που κυκλοφορούν. 

Αυτό που κάνω λοιπόν είναι να βάζω χρήματα στην άκρη σε ασφαλές μέρος που δεν θα τα "φαω". Ένα τέτοιο μέρος είναι το Amazon Balance μέσω gift cards (δεν επιστρέφονται) ή το Balance του Paypal.....και ο λόγος που το κάνω αυτό είναι για να μην έχω να δαπανήσω μεγάλο ποσό μαζεμένο.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο εγραψα πάραπανω εξαρταται τι θελει ο καθενας

 

Αν πχ βρω καλη υλοποιηση 2080Ti στα 1100, μπορει κ να κανω την κινηση. Αν οχι τοτε μια 2080 κατω απο 800. Αν κ παλι δεν, τοτε θα μεινω με την 1080Ti κ θα παμε με τον @DEADLAZARUS σε κανα καλο κλαμπακι να τα πιουμε :lol:

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον γραφω και εδω. Εβαλα το κουτι και την υδροψυξη και πεταξα μεσα τον 2600Χ γιατι προβλεπω να μενω χωρις pc μεχρι τελος νοεμβρη που θα ερθει η cpu.

 

Η καρτα ειναι απιστευτα κρυα. Κατι 40 βαθμους ειδα στο BF1.

Βεβαια δεν ξερω εχω την εντυπωση οτι την μπουκωνει ασχημα ο 2600Χ.

Δεν νοειται στο bf1 στο ballroom blitz να πεφτει 90 fps με low graphics.

Καποια φορα εκανε και dip στα 75. Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι φταιει ο επεξεργαστης...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, icy20 said:

Λοιπον γραφω και εδω. Εβαλα το κουτι και την υδροψυξη και πεταξα μεσα τον 2600Χ γιατι προβλεπω να μενω χωρις pc μεχρι τελος νοεμβρη που θα ερθει η cpu.

 

Η καρτα ειναι απιστευτα κρυα. Κατι 40 βαθμους ειδα στο BF1.

Βεβαια δεν ξερω εχω την εντυπωση οτι την μπουκωνει ασχημα ο 2600Χ.

Δεν νοειται στο bf1 στο ballroom blitz να πεφτει 90 fps με low graphics.

Καποια φορα εκανε και dip στα 75. Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι φταιει ο επεξεργαστης...

 

Ε δες αν φταίει αυτό.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Γιαυτο εγραψα πάραπανω εξαρταται τι θελει ο καθενας

 

Αν πχ βρω καλη υλοποιηση 2080Ti στα 1100, μπορει κ να κανω την κινηση. Αν οχι τοτε μια 2080 κατω απο 800. Αν κ παλι δεν, τοτε θα μεινω με την 1080Ti κ θα παμε με τον @DEADLAZARUS σε κανα καλο κλαμπακι να τα πιουμε :lol:

Ορίστε, κύριοι. Ο Lazy κατάλαβε το σκεπτικό μου. Μέσα στο μυαλό μου είναι ο άνθρωπος. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

καλά καλά....εσάς τους δύο θα σας κράζω όταν δω στην υπογραφή σας 2080(ti)..."που θα δώσω τόσα λεφτά στην nvidia", "θα μείνω με την 1080ti", "δεν έχει νοημα γιαυτά που ζητάει", "είναι του σατανα το RTX", κτλ-κτλ....

Spoiler

και πεισατε εμένα τον μικρό - αθώο -και αφελή να τα σκασω για 1080ti....?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

καλά καλά....εσάς τους δύο θα σας κράζω όταν δω στην υπογραφή σας 2080(ti)..."που θα δώσω τόσα λεφτά στην nvidia", "θα μείνω με την 1080ti", "δεν έχει νοημα γιαυτά που ζητάει", "είναι του σατανα το RTX", κτλ-κτλ....

  Hide contents

και πεισατε εμένα τον μικρό - αθώο -και αφελή να τα σκασω για 1080ti....?

 

Για το κράξιμο θα έχεις απόλυτο δίκιο. Και γω τα έλεγα, αλλά ο πειρασμός είναι μεγάλος. 

Καθόλου αφελής... άσε εμάς που σκεπτόμαστε τέτοιες υπερβολές. Μια χαρά έκανες και πήρες την ti, σε καλή τιμή ήρθε, futureproof είσαι. Εμείς είμαστε για ξύλο. Μπορεί και να πάρω ένα καινούργιο δερμάτινο στον Jensen and be done with it.

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Λοιπον γραφω και εδω. Εβαλα το κουτι και την υδροψυξη και πεταξα μεσα τον 2600Χ γιατι προβλεπω να μενω χωρις pc μεχρι τελος νοεμβρη που θα ερθει η cpu.

 

Η καρτα ειναι απιστευτα κρυα. Κατι 40 βαθμους ειδα στο BF1.

Βεβαια δεν ξερω εχω την εντυπωση οτι την μπουκωνει ασχημα ο 2600Χ.

Δεν νοειται στο bf1 στο ballroom blitz να πεφτει 90 fps με low graphics.

Καποια φορα εκανε και dip στα 75. Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι φταιει ο επεξεργαστης...

Οι τελευταιοι drivers φταινε, υπαρχει πτωση 10-15 fps σε ολες τις καρτες και framedrops. 

Νομιζω το λεει στο harware unboxed.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fatalara said:

Οι τελευταιοι drivers φταινε, υπαρχει πτωση 10-15 fps σε ολες τις καρτες και framedrops. 

Νομιζω το λεει στο harware unboxed.


Οχι ρε..αστον να πιστευει οτι φταιει το σαπακι ο 2600 :hehe:

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.