Jump to content



Γιατι οι ΙΝΤΕL κανουν γρηγοροτερα dvd-rip απο τους AMD


sponsii

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από jax7480

αν κανεις το ιδιο πραγμα σε Α64, π.χ. rendering ενος 3d image και παραλληλα ξεκινησεις να αποσυμπιεσεις ενα αρχειο 1GB, ΚΛΑΦΤΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΕ.

Πές τα χρυσόστομε....όσο για τα παραπάνω συμφωνώ μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από jax7480

Να υποθεσω οτι εσυ το εχεις αγορασει μονος σου ετσι?

Εισαι φοιτητης δηλαδη και δουλευεις παραλληλα?

Ναι δουλεύω 9-5 και πηγαίνω για μάθημα 6-10 στο Deree και τα έχω αγοράσει όλα μόνος μου, με τη βοήθεια της πιστωτικής βέβαια την οποία πληρώνω μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004 [Σήμερα, στις 13:46]

Greekfragma άσε το κύρηγμα αλλιώς γίνε παπάς. Εδώ συζητάμε για την αύξηση των επιδόσεων που δίνει το ΗΤ.

---------Fragmas-------------------ΚΥΡΙΕ ΕΛΕΗΣΟΝ τω πνευματι του ---------------------

---------God-------------------ΑΜΗΝ και πότε -----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια....

Μην ξεφευγετε!!

Εδω κανουμε μια σοβαρη συζητηση για την αρχιτεκτονικη των 2 επεξεργαστων με επιχειρηματα...

Μην spammarete οτι σας κατεβει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, βασικά οι Ρ4 με ΗΤ είναι ήδη ετοιμοι dual-core επεξεργαστες που η intel κανει beta-testing σε εμας απλά μας το κρύβει....

Anyway, δε νομίζετε οτι πολύ ασχοληθήκαμε?

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε παιδια μην το ληξουμε ακομα!!! Ειναι καθυστερησεις, δεν εχει σφυριξει ακομα...

Τελικα δεν απαντησαμε "γιατι" ειναι γρηγοροτεροι οι Ιντελ στο encoding....

Θα μεινει με την απορια το παληκαρι!!

Υ.Γ. Θυμαμαι παλια στο pctech ενα παιδι, νεο στο φορουμ ειχε ανοιξει το κλασσικο "Παιδια τι να παρω ΧΡ/Ρ4??" Μετα απο 20 σελιδες φυσικα δεν ειχε βγει αποφαση αλλα το περιεργο ειναι οτι το παιδι με την ερωτηση δεν ειχε ξαναποσταρει ποτε περα απο το αρχικο ποστ... Τον βοηθησαμε στην αποφαση του κι αυτον!! :D Ρε μηπως να αλλαζω nick να ανοιγω τετοια thread να περναει η ωρα??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως περιμένω εναγωνίως τους μελλοντικούς dual core €xtreme €dition Pentium 4 ώστε να μπορώ να τρέχω 4 ( ολογράφως ΤΕΣΣΕΡΙΣ ) εφαρμογές ταυτόχρονα.

Να ρωτήσω κάτι και ολίγον off topic ίσως...

Με 2 οθόνες 2 κάρτες σε SLI και dual core Pentium 4 μπορείς να παίζεις ταυτόχρονα δύο παιχνίδια?

Ως γνωστός έχουμε δύο χέρια, δύο πόδια, δύο μάτια, δύο αυτιά και ο εγκέφαλος χωρίζεται σε δύο ημισφαίρια. ’ρα η φύση μας έχει προικίσει με τα απαραίτητα για dual gaming....

Υ.Γ. Σήμερα έκανα την εξής βλακεία. Encoding ταινίας όσο κοιμόμουν. Να πάρει! μπορούσα να το κάνω την ημέρα ταυτόχρονα με άλλα πράγματα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από yanni

Υ.Γ. Σήμερα έκανα την εξής βλακεία. Encoding ταινίας όσο κοιμόμουν. Να πάρει! μπορούσα να το κάνω την ημέρα ταυτόχρονα με άλλα πράγματα....

Δεν μπορουσες γιατι εχεις AMD...loooooooooooooooooool

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα οτι υπάρχει μεγάλη διαφορά, αυτό το 30-40% που είδα να γράφεται δεν μου βγήκε εμένα σε αρκετές δοκιμές,

παράδειγμα P4 3,0 με AMD 64 3200+ διαφορά λιγότερη απο 2 λεπτά σε ολόκληρη ταινία, εμένα τουλάχιστον δεν με προβληματίζει αυτού του μεγέθους η διαφορά και κάνω συχνά ταινίες.

Link to comment
Share on other sites

Εμ δεν δοκιμάζεις 2 κωδικοποιήσεις ταυτόχρoνα για αυτό δεν σου βγαίνει.

Αν πάλι δεν βγαίνει δοκίμασε 3 κωδικοποιήσεις ταυτόχρονα. Η βάλε κανένα game και παίζε ταυτόχρονα όσο κάνεις την κωδικοποίηση. Προτείνω Adventure ή strategy μιας και μπορεί να σε βαρέσει στο κεφάλι π.χ. 5-6 ώρες UT2004.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από yanni [Χθες, στις 16:35]

Να ρωτήσω κάτι και ολίγον off topic ίσως...

Με 2 οθόνες 2 κάρτες σε SLI και dual core Pentium 4 μπορείς να παίζεις ταυτόχρονα δύο παιχνίδια?

Ως γνωστός έχουμε δύο χέρια, δύο πόδια, δύο μάτια, δύο αυτιά και ο εγκέφαλος χωρίζεται σε δύο ημισφαίρια. ’ρα η φύση μας έχει προικίσει με τα απαραίτητα για dual gaming....

:worship: :worship: :clap: :clap: :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.