Jump to content



Video σχετικά με κατασκευές, τεχνικές και μεθόδους.


Recommended Posts

On 31/8/2017 at 6:37 ΜΜ, το μέλος georgeps έγραψε:

Μία ιδέα που μάρεσε προσωπικά , βεβαια τα quick release του βίντεο έιναι μεγαλύτερα από οτι θα θελα :p

 

 

Μου αρέσει αυτή η ιδέα.

Που θα βρω φις σαν αυτά που χρησιμοποιεί ο τύπος;

Link to comment
Share on other sites

πριν 56 λεπτά, το μέλος Γιώργος 1 έγραψε:

 

Μου αρέσει αυτή η ιδέα.

Που θα βρω φις σαν αυτά που χρησιμοποιεί ο τύπος;

Όπως λέει και στην περιγραφή, τα συγκεκριμένα βύσματα είναι τα Powercon True 1.

Τα βρίσκεις και σε διάφορα μέρη όπως ebay, ο ίδιος είχε βάλει link σε thomann.de.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

Όπως λέει και στην περιγραφή, τα συγκεκριμένα βύσματα είναι τα Powercon True 1.

Τα βρίσκεις και σε διάφορα μέρη όπως ebay, ο ίδιος είχε βάλει link σε thomann.de.

 

Ακριβά είναι, πάω κλασικά σε κινέζικα με το 1/10 του κόστους. ?

Βλέπω έχουν ποικιλία, παραγγέλνω δείγματα για να δω τι είναι.

Σε κανά μήνα θα σας ενημερώσω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Χάζευα, τι άλλο να κάνεις μερες που είναι και έπεσα επάνω σε ένα ανάλογο βίντεο με αυτό που είχε πρώτο ανεβάσει ο @georgeps  και ματα ανασκάλεψε ο @Γιώργος 1

 

πιστεύω πως είναι πιο πρακτικό συνάμα οικονομικό.

 

 

 


 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος Vardeos έγραψε:

Χάζευα, τι άλλο να κάνεις μερες που είναι και έπεσα επάνω σε ένα ανάλογο βίντεο με αυτό που είχε πρώτο ανεβάσει ο @georgeps  και ματα ανασκάλεψε ο @Γιώργος 1

 

πιστεύω πως είναι πιο πρακτικό συνάμα οικονομικό.

 

 

 


 

 

 

 

Έχω αγοράσει διάφορα φτηνά κινέζικα φις σύνδεσης, και έχω καταλήξει ότι τα πιο πρακτικά είναι κάτι αντίγραφα σαν τα φις του προηγούμενου βίντεο, τα οποία σε σχέση με αυτά που χρησιμοποιεί αυτός στο βίντεο που έβαλες έχουν τα εξής προτερήματα:

1) Ασφαλίζουν αυτόματα και ξεασφαλίζουν με ένα κουμπάκι. Δηλαδή και να τραβάς τα φις, δεν αποχωρίζονται αν δεν πατήσεις το κουμπάκι.

2) Είναι αδιάβροχη η σύνδεση.

 

Κάποια στιγμή θα παρουσιάσω όλα τα φις που έχω αγοράσει.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Seafalco έγραψε:

Πόσο να κόστισε άραγε ! ! !

Περαστικά μας ! ! !  :p

Τον παρακολουθώ καιρό. ότι κάνει είναι πραγματικό έργο τέχνης και ακριβείας. Ακόμα και ο τρόπος που δουλεύει είναι αξιοθαύμαστος.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 3/31/2020 at 10:30 PM, Vardeos said:

Χάζευα, τι άλλο να κάνεις μερες που είναι και έπεσα επάνω σε ένα ανάλογο βίντεο με αυτό που είχε πρώτο ανεβάσει ο @georgeps  και ματα ανασκάλεψε ο @Γιώργος 1

 

πιστεύω πως είναι πιο πρακτικό συνάμα οικονομικό.

 

 

 


 

 

 

 

παντως κατι παρομοια φις (αρσενικα-θυληκα) που επεσαν στα χερια μου τυχαια προσφατα, ειχαν αθλιας ποιοτητας πλαστικα μερη.

θα τα χαρακτηριζα επικινδυνα - καμια σχεση με τα ετοιμα που γνωριζουμε φυσικα.

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ενω ειμαι υπέρμαχος στα ΜΑΠ στην πραγματικότητα και in real life δε θα τα δειτε πουθενα ακομα και σημερα. Ακομα και οι youtubers επρεπε να φανε κραξιμο για να ξεκινησουν να χρησιμοποιούν. Αλλοι παλι θεωρούν οτι παντου πρεπει να φορας γαντια για παράδειγμα. Στα περισσοτερα μηχανηματα το εχω πει κ στο παρελθον δεν παρεχουν ασφαλεια αλλα κανουν μεγαλυτερο κακο.

Καλο ειναι λοιπον οταν βλεπουμε μια δουλεια, να μη την κρινουμε απο τα ΜΑΠ ή απο το χρωμα που διαλεξε ο εκάστοτε δημιουργος, αλλα απο τη δουλεια που έριξε κ τον τροπο σκέψης/αντιμετώπισης προβληματων  :)

 

Περισσοτερο χαιρομαι καποιον που κοβει το μυαλο του κ ξεπερνα σκοπελους με πενιχρά μεσα, παρα καποιον που ειναι ντυμένος ματατζης κ αντιγράφει το σχεδιο αλλου κ στο ανεβαζει στο youtube σε στυλ δοξαστε με...

  • Like 7
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος Lakisss έγραψε:

Σχεδόν μηδενικά μέτρα ασφαλείας. Δεν είδα πουθενά γαντια η μάσκα. 

 

Δεν υπήρχαν εκείνη την εποχή γάντια που να επέτρεπαν στην αφή να λειτουργεί υποτυπωδώς και με φαρδύ γάντι ήταν εύκολο να δαγκώσει σε τσοκ ή οπουδήποτε, άρα χειρότερο από σκέτο χέρι.

Άσε που ήταν ακριβά

Τα δε γυαλιά προστασίας ήταν σαν τα μυωπίας

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλό Πάσχα σε όλη τη παρέα!  :) 

@ΓιαγκΤ  Γιάγκο να ΄σαι καλά, εντυπωσιακό το video με πιο σημαντικό το πως συνδυάζουν παραδοσιακές τεχνικές με σύγχρονα μέσα

και φυσικά με την καθετοποίηση στην παραγωγή τους των σημαντικών τμημάτων του ηχείου !

Να σου πω όταν είδα το λεπτό νοβοπάν στην πίσω μεριά είπα "Τι έγινε τώρα ! ! !  "

Μετά είδα και την δεύτερη επιφάνεια και το γέμισμα με άμμο και ήρθα στα ίσα μου !   :)  

Χριστός  Ανέστη ! !   :D 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετατροπή τρυπανιού Lidl 18v σε 20v.

 

Δεν ξέρω αν από τα 18v στα 20v μακροπρόθεσμα θα κάνει ζημιά στο μοτέρ. 

Σαν πατέντα πάντως παίζει όπως δείχνει το Βίντεο.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.