Jump to content



Αποκόλληση μπουκάλας αμορτισέρ από Καρέκλα Γραφείου


Recommended Posts

Παιδιά που βρίσκετε ανταλλακτικά αμορτισέρ? Η δικιά μου έχει ένα αμορτισέρ που πάνω γράφει: kgs kgl din 4550 class 3. Αλλα δε μπορώ να το βρω πουθενά. Μπορώ κάπου να ψάξω για παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβγαλα άκρη. Το αναφέρω για όποιον έχει μελλοντικά την ίδια απορία. Έστειλα email με την παλιά μπουκάλα σε διάφορα μαγαζιά που βρήκα ότι πουλάνε μπουκάλες, και το homemarkt.gr μου απάντησε ότι η μπουκάλα μου είναι ίδια με αυτή: https://www.homemarkt.gr/el/epipla-esoterikou-chorou/karekles-grafeiou/analosima-kareklon-grafeiou/homemarkt-antallaktiko-amortiser-chromiou-kareklas-grafeiou-ypsilis-antochis-hm1143x_191796

Όντως μέτρησα το μήκος της μπουκάλας μου ανοιχτή και είναι 35cm, ενώ κελιστή είναι 26cm. Άρα προφανώς μετράμε το μήκος για να διαλέξουμε μπουκάλα. Φαντάζομαι ότι παίζει ρόλο και το πάχος, ελπίζω να ταιριάζει με τη δική μου καρέκλα, από το μαγαζί μου είπαν ότι ταιριάζει. 

Όταν την αλλάξω θα γράψω εντυπώσεις...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικά μια χαρά έκανε η μπουκάλα. Ζορίστηκα στην αρχή για να βγάλω τη μπουκάλα. Αλλα της έβγαλα την ασφάλεια οπότε βγήκε το έμβολο. Και έβαλα τη βάση στο χώμα και με 2 δυνατά χτυπήματα με το μεγάλο σφυρί ξεκόλλησε. Γράσαρα και την καρέκλα με γράσο σιλικόνης και πλέον δεν τρίζει καθόλου και είναι σαν καινούρια...

:)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.