Jump to content



Wamta #2, multiclass FUN CUP


Stelios F.

Recommended Posts

Απ'ότι βλέπω σας τρώει το κωλαράκι για τα ρετρό-άμαξα, θέλετε δηλαδή να κουρεύουμε γρασίδι σε όποιο track επισκεπτόμαστε.

 

Το poll θα κλείσει στις 5 Φεβρουαρίου, όσο πιο πολοί μαζευτούμε τόσο το καλύτερο καθώς θα έχουμε 3 classes που θέλουμε να έχουν ανταγωνισμό μεταξύ τους.

 

Όσο φτάνουμε προς τις 5, και φανεί πως θα μαζευτούμε οι 18 που χρειαζόμαστε, θα συμβούλευα τον κόσμο να αλλάξει το vote του σε αυτό που του αρέσει περισσότερο έτσι ώστε να έχουμε καθαρή εικόνα του τι θέλει ο περισσότερος κόσμος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω σας τρώει το κωλαράκι για τα ρετρό-άμαξα, θέλετε δηλαδή να κουρεύουμε γρασίδι σε όποιο track επισκεπτόμαστε.
 
Το poll θα κλείσει στις 5 Φεβρουαρίου, όσο πιο πολοί μαζευτούμε τόσο το καλύτερο καθώς θα έχουμε 3 classes που θέλουμε να έχουν ανταγωνισμό μεταξύ τους.
 
Όσο φτάνουμε προς τις 5, και φανεί πως θα μαζευτούμε οι 18 που χρειαζόμαστε, θα συμβούλευα τον κόσμο να αλλάξει το vote του σε αυτό που του αρέσει περισσότερο έτσι ώστε να έχουμε καθαρή εικόνα του τι θέλει ο περισσότερος κόσμος.


Η λογική μου λέει κατηγορία φτερού , αυτή θα δώσει τις πιο πολλές μάχες αλλά η καρδιά μου λέει ρετρό!!!

Μπορεί να κατευθυνθώ προς τη λογική εν τέλει...

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να δεσμευτώ για Κυριακές απόγευμα, εάν μπορούσα πάντως θα επέλεγα αποκλειστικά Retro με προτίμηση την 962 μιάς και τρέχω με αντίστοιχο αυτοκίνητο (Nissan GTP ZX-T multiclass με Audi GTO) στο iR. Πολύ καλή σαν ιδέα πάντως, το multiclass racing είναι πολύ ενδιαφέρον και αναδεικνύει έντονα το racecraft πέρα από την ταχύτητα αυτή καθεαυτή.

 

Μπορεί το AC να στήσει grid με ομάδες αυτοκινήτων (multiclass) και rolling start; Η συνήθης πρακτική irl λέει ότι ξεκινάει σαν πρώτο group το ταχύτερο αυτοκίνητο ανάλογα με τους χρόνους κατάταξης, ακόλουθει το επόμενο ταχύτερο group αυτοκίνητων κλπ με τους pole sitters κάθε group να αφήνουν ένα κενό 5-10 δευτερολέπτων ανάμεσα στα groups κατά τη διάρκεια του formation/rolling start lap. Υποθέτω ότι η επόμενη λύση θα ήταν να κάνετε εκκίνηση και να χρησιμοποιηθεί ο πρώτος γύρος σαν formation lap;

Έγινε επεξεργασία από geovas77
Link to comment
Share on other sites

@geovas77

Δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο το AC.

Στο προηγούμενο wamta , με 2 γκρουπ, φεύγαμε όλοι μαζί.

Τελικά δεν υπήρχε θέμα διότι ώσπου να φορτώσουν 2α τα abarth , τα 2-11 ήδη φρέναραν για την 1η στροφή!


Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Ψήφισε ένας "fastest alien on universe". Ποιος είναι αυτός?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ΧΑΧΑΧΑ μα ο rapidfast ποιός άλλος ,τς τς τς  ερωτήσεις που κάνεις ώρες ώρες.

Υπεύθυνος εγώ που ψήφισα ερήμην του.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα επειδη με εχει ψησει πολυ το multiclass και μαλλον θα εχω και χρονο θα δηλωσω και εγω... Πιστευω το πολυ 2 Κυριακες να μην μπορω αλλα μπορει να ειμαι και σε ολους τους αγωνες...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα όλοι σας να κάνετε λίγους γύρους με όλα τα υποψήφια αμάξια πριν ρίξετε την οριστική σας ψήφο .@akis_z80 ,@Stelios F. μπορείτε να βάλετε σε μια πίστα όλα τα υποψήφια αμάξια για δοκιμή?
Προσωπικά θα το ήθελα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα μπορέσω κ γω.Τώρα για τουτούνια περισσότερο με ψήνουν τα φτερού γιατί με τα όλντις δεν θα μπορέσουμε να σταυρώσουμε καθαρό γύρο.

 

Αν παρ ελπίδα έχουμε όλντις μάσσακρ, κλείνω από τώρας θέση με τη Μερσέντα 190.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, liakjim said:

Θα πρότεινα όλοι σας να κάνετε λίγους γύρους με όλα τα υποψήφια αμάξια πριν ρίξετε την οριστική σας ψήφο .@akis_z80 ,@Stelios F. μπορείτε να βάλετε σε μια πίστα όλα τα υποψήφια αμάξια για δοκιμή?
Προσωπικά θα το ήθελα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σωστός, ελπίζω ο Άκης να μπορέσει να φτιάξει τον server σήμερα @akis_z80.

 

2 hours ago, sosna said:

Αν παρ ελπίδα έχουμε όλντις μάσσακρ, κλείνω από τώρας θέση με τη Μερσέντα 190.

Πραγματικά θα προτιμούσα oldies μιας και είναι κάτι το διαφορετικό αλλά πιστεύω πως η ζυγαριά θα γείρει προς τα σύγχρονα.

Τα αυτοκίνητα θα τα συζητήσετε οι οδηγοί μεταξύ σας σε κάθε team.

 

1. Βλέπω ξεπεράσαμε τα 18. Φράφο μας.

2. Όσοι είναι σίγουροι οτι θα μπορέσουν να τρέξουν μόνο σε 2-3 races, μπορούν να γίνουν μια ομάδα 5 ατόμων ας πούμε και να τρέχουν εναλάξ, στα υπόψιν. (όπως στο 1ο Wamta)

3. Δοκιμάστε τα αυτοκίνητα και πάρτε τελική απόφαση ψήφου μέχρι την 5 Φεβρουαρίου.

4. Όταν αποφασιστεί το "discipline", μετά τις 5 του μήνα δηλαδή, θα γίνει doodle ώστε όλοι οι οδηγοί να δηλώσουν τι αυτοκίνητο προτιμούν, για να είναι πιο εύστοχη η σύνθεση των ομάδων.

5. Προτείνω την Τρίτη 7 Φεβρουαρίου το βράδυ κατά τις 9 να μπούμε στο Discord να συζητήσουμε LIVE κάποιες μικρολεπτομέρειες και να λύσουμε ότι απορίες υπάρχουν.

6. Θα πρέπει να ξανακοιτάξουμε τα CUT penalties με τον Άκη ανάλογα τα αυτοκίνητα. Αν τρέξουμε τα oldies λογικά θα επιτρέψουμε περισσότερα cuts. Ειδικά από τη στιγμή που τα cuts θα γίνονται detect αυτόματα από server side app.

 

p.s. Χρειαζόμαστε κιάλλο κόσμο :)

 

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.