Jump to content



Wamta #2, multiclass FUN CUP


Stelios F.

Recommended Posts

Ερώτηση: γίνονται οι 6 ομάδες. Από την στιγμή που η ομάδα εσωτερικά διαλέξουν αμάξι, δεν υπάρχει περίπτωση ένας πολύ γρήγορος να βρεθεί μόνος του σε ένα γκρουπ λιγότερο γρήγορων, μονοπωλοντας τις νίκες?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω συμμετοχή κι ας μήν έχω χρόνο για προπόνηση! Ευτυχώς που θα είμαι στο 4ο γρουπ δυναμικότητας και θα μου μάθει τα κόλπα ο Άκης που θα με διαλέξει στην ομάδα του! :hehe:

 

Το WAMTA 1 ήταν καταπληκτικό!  Μπράβο Στέλιο και Άκη! Παιδιά δηλώστε όλοι συμμετοχή! Ελπίζω να μαζευτούμε πάνω από 18!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, konnos said:

liakjim, μια κατηγορία θα επιλεγεί, δε θα είναι χωρισμένοι σε κατηγορίες, σωστά; Σαν το endurance που τρέχουμε βασικα, αν δεν κατάλαβα κάτι λάθος.

Κάθε ομάδα θα έχει έναν οδηγό σε κάθε κατηγορία!!

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, liakjim said:

Ερώτηση: γίνονται οι 6 ομάδες. Από την στιγμή που η ομάδα εσωτερικά διαλέξουν αμάξι, δεν υπάρχει περίπτωση ένας πολύ γρήγορος να βρεθεί μόνος του σε ένα γκρουπ λιγότερο γρήγορων, μονοπωλοντας τις νίκες?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναί, και οι 2 πιό αργοι να τερματίζουν μόνιμα τελευταίοι στα άλλα classes. Μία η άλλη νομίζω.

 

28 minutes ago, liakjim said:

Επίσης θα πρότεινα να κάνουμε σκιπ την Κυριακή της αποκριάς ( 26/2 ) .

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σωστό.

 

25 minutes ago, konnos said:

liakjim, μια κατηγορία θα επιλεγεί, δε θα είναι χωρισμένοι σε κατηγορίες, σωστά; Σαν το endurance που τρέχουμε βασικα, αν δεν κατάλαβα κάτι λάθος.

Θα τρέχουν ταυτόχρονα και τα 3 classes. 

Αν είμαστε 18, θα έχουμε για παράδειγμα 6χ 919LMP , 6x GTE , 6x GT4  ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ

Link to comment
Share on other sites

Φανταστείτε ένα grid 25+ αυτοκινήτων και 3 διαφορετικά classes. 

Σφαγή.

Δώστε αστεράκια rating στο post για να κάνει μπαμ μη ξεφύγει σε κάποιον.

 

Όποιος έχει απορίες κλπ ρωτάει.

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

Θα αλλάζουμε αυτοκίνητο για κάθε αγώνα ή ότι διαλέξουμε στην αρχή? :) 

 

Προσωπικά θα προτιμούσα το ίδιο για όλους τους αγώνες αλλά ότι πείτε φυσικά.

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Lylankor said:

Θα αλλάζουμε αυτοκίνητο για κάθε αγώνα ή ότι διαλέξουμε στην αρχή? :) 

Διαλέγεις αυτοκίνητο για όλο το CUP, δεν μπορείς να αλλάξεις ανάμεσα στους αγώνες.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα και εγώ, φαντάζομαι οι επιλογές αυτοκινήτων θα είναι διαφανής και θα μπορούν οι ομάδες να κάνουν κατανομή στα class που θα είναι πιο ανταγωνιστικός ο κάθε οδηγός. Βέβαια έτσι παίζει η 1η ομάδα που θα δηλώσει να επηρεάσει όλους τους υπόλοιπους.

 

Επίσης, να βγάλουμε ίσως από τη τελική βαθμολογία το χειρότερο αποτέλεσμα του κάθε οδηγού αφού σίγουρα κάποιοι θα χάσουν αγώνες? (μπορεί και εγώ γιατί κάπου Απρίλη θα τελειώνω το διακτορικό και παίζει και ταξίδι Ιαπωνία :p)

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθαρίζω απο τώρα,αν επιλεγεί το combo με τα σύγχρονα,εγώ την 919 δε την οδηγάω. Ανακατεύομαι και μόνο στη σκέψη [emoji38]


Για αυτό ακριβώς απέφυγα να ψηφίσω την συγκεκριμένη κατηγορία.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.