Jump to content



Assetto Corsa Physics + Tires + Temps.


Recommended Posts

Δηλαδή Δημήτρη κ στο ρΦ2 χαμήλωσες πιέσεις,έδωσες κάμπερ κ τα λάστιχα εξακολουθούσαν να μην ακούνε καθόλου παραμένοντας κρύα?

 

Εντύπωση μου κάνει γιατί θυμάμαι οτι δούλευε.Άσε που άμα πίεζες έδειχνε να κάνει διαφορά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η τελική στο αμαξάκι είναι 308,994χιλιόμετρα..ή για το εργοστάσιο 310.. Τα 313 είναι εξωφρενικά πολλά, λείπουν 29 άλογα για να τα πετύχει..

Ο συντελεστής οπισωθέλκουσας είναι 0,33.

Και οι τιμές είναι με αεροτομή στο μηδέν, μιας και αν έχει κλίση η αεροτομή η τελική είναι περιορισμένη..

Σε εσένα δεν φαίνεται, για εμένα είναι ένας αιώνας αστοχίας..

Επιπρόσθετα, αν μιλάμε για το ίδιο αυτοκίνητο, παράγει 36 κιλά πίεσης η πίσω αεροτομή στα 200χλμ.. δήλαδη κάπου 120 κιλά στα 300χλμ.

Δεν μπορώ να διανοηθώ πως προκύπτουν τα 200 κιλά διαφοράς..

Και δεν είναι δυνατόν να δεχτώ ότι με 200 κιλά κάθετης δύναμης είχες τελική πάνω απο 290..

Με την καμία.. σου λείπουν πάνω απο 90 άλογα..

Ολα τα επίσημα δεδομένα για το αεροδυναμικό πακέτο λένε οτι μειώνει την ανασήκωση στον εμπρός άξονα, δεν λέει οτι παράγουν περισσότερο βάρος.

"The aerodynamic package also includes a prominent splitter element, modified front wings with integrated air ducts to lower the pressure in the wheel house and reduce front axle lift"

Εδώ μας δείχνεις οτι μπροστά έχουμε πρόσθετο βάρος..

τέλος πάντων..

Για εμένα είναι απολύτως λάθος το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χα, το βρήκα..

Εχει δίκιο ο Κούνος μέσα στο άδικο του..

Εμπρός παράγει όντως down-force. 121,36 κιλα..

Πίσω παράγει όντως μεγάλη down-force  224,5 κιλά..

Στα 299.338

Οπου και τερματίζει η τελική του με αυτές τις αεροτομές..

Αυτα...

https://drive.google.com/file/d/0B81zEBE8GoIlcHYwMjBRXzQtckk/view?usp=sharing

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να δω τι αλλο "λαθος" θα βρεις....

Spoiler

hint κοίτα λιγότερα κιλά-περισσότερη τελική.

Μία ώρα πριν, το μέλος sosna έγραψε:

Δηλαδή Δημήτρη κ στο ρΦ2 χαμήλωσες πιέσεις,έδωσες κάμπερ κ τα λάστιχα εξακολουθούσαν να μην ακούνε καθόλου παραμένοντας κρύα?

 

Εντύπωση μου κάνει γιατί θυμάμαι οτι δούλευε.Άσε που άμα πίεζες έδειχνε να κάνει διαφορά.

Default εδω , default και εκει.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε κάποιος που ξέρει..

Τι επίπτωση έχει το γκρεηνινγκ στην απόδοση των ελαστικών?

Για παράδειγμα ας πούμε, στην φόρμουλα 1 εάν έχεις γκρέηνινγκ χάνεις απο 0,3 μέχρι και 5,5 δευτερόλεπτα στο γύρο..

Δεν μιλάμε για φραρμένα ελαστικά επειδή αρχίζει να τελειώνει το πέλμα..

Μιλάμε καθαρά για αποκόλληση της γόμας πάνω απο το ελαστικό και μείωση της επιφάνειας τριβής, όπως και μεγαλύτερη ταλάντωση των περιμετρικά βρισκόμενων

επιφανειών πέλματος που έχουν χάσει πλέον τη συννοχή τους.

Ας πούμε σε αυτά τα ελαστικά που φοράει η πόρσε, χάνουμε τακούνι..

Εχει αυτό επίπτωση? και αν ναι, ξέρουμε πόση?

Π.χ. 10% γκρέηνινκ θα χάσει 10% πρόσφυση? 30% θα χάσει 30% πρόσφυση?

Ρωτάω εγκυκλοπαιδικά για να φτιάξω το σετάπι μου :)

 

Link to comment
Share on other sites

Δες το 1ο ποστ του tricks θέματος.
Η ποσόστωση στον υπολογισμό του vk είναι μυστική από την kunos.
Μπορεί να εξαχθεί πάντως με πείραμα πιστεύω.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απαντώ εδώ γιατί στο άλλο θέμα βλέπω οτι έγινε ανακοίνωση να σταματήσουμε.

 

Προσωπικά μπήκα σαν ηλίθιος να προσπαθήσω να βοηθήσω όποιον μπορώ κ όσο μπορώ.Κάθησα πάλι σαν ηλίθιος κ έγραψα στο νήμα του αγώνα για το αμάξι κ την πίστα του αγώνα.Ανέφερα πως μου φάνηκε το αμάξι,τα είπαμε κ ζωντανά σχετικά με το τι θα μπορούσαμε να κάνουμε για να προσπαθήσουμε να φέρουμε τα λάστιχα σε θερμοκρασία κ γενικά τα πόοστς μου σχετιζόνταν με το θέμα ή τουλάχιστον αυτό πίστευα.

 

Το να διαβάζω ανακοινώσεις για 3οις που πρήζουν στρογγυλά μπαλάκια κ σχόλια ''αφού είσαι αργός τι μιλάς'' δεν πιστεύω οτι βοηθάνε πουθενά.

 

Εσύ έγραψες @Georgiadis Giorgos

 

Quote

 


Αρχίστε να παίζετε λίγο με το setup πχ. τι θα γίνει άμα τα πάω όλα στο "0" ? Δεν είναι δύσκολο να βρεις ένα setup που να σε βολεύει ακόμα και αν δεν ξέρεις! Το αυτοκίνητο είναι εύκολο και εμείς είμαστε εδώ για να βοηθήσουμε!

 

Κάποιοι θα πάρουν το πρωτάθλημα άκρος ανταγωνιστικά και καλά θα κάνουν! Αυτό όμως δεν ισχύει για όλους. Θα ανταλλάξουμε setup, θα ανταλλάξουμε γνώμες για το πως πρέπει να κάθεται το αυτοκίνητο αλλά σας παρακαλώ πολύ, αυτές οι συζητήσεις να μην γίνουν ούτε στο qualify, ούτε στο break πριν το race.
 

 

 

Μπορείς να μου εξηγήσεις με απλά ελληνικά που να μπορώ να τα καταλάβω ακόμη κ γω πως αυτά που έγραψα πρήζουνε μπάλες?

Αν κάποιος δεν μπόρεσε να έρθει για προπόνηση ώστε να ακούσει τα όσα ειπώθηκαν σχετικά με σετάπ κ τους ανάλογους προβληματισμούς περί του κόμπο- κ όχι για την τρύπα του όζοντος ή το ελληνικό χρέος κ τη διαπραγμάτευση- είναι τόσο κακό να τα βρει γραμμένα ώστε να βοηθηθεί?

 

Στην τελική τι θέλετε ακριβώς?Να λέμε ουάου Κούνος λα λα λα τι ωραία τι καλά?

 

Όπως αντίστοιχα ξοδέψατε χρόνο εσείς,έτσι κ γω κ όσοι πόσταραν ξόδεψαν το δικό τους -έστω κ κατά πολύ λιγότερο-

 

Εγώ δεν είδα ούτε από σένα ούτε από τον Ιάσονα ούτε από κάποιον άλλο οιαδήποτε πρόταση συμβουλή κατεύθυνση σχετική με το θέμα -τη φόρτιση των ελαστικών με το αμάξι κ την πίστα του κόμπο που τρέχετε στο νήμα του αγώνα-.Δλδ το νήμα του αγώνα είναι για φωτογραφιούλες.Πλάκα με κάνεις?

 

Quote

 


Η κατάσταση αυτή που επικρατεί την τελευταία εβδομάδα έχει κουράσει και έχει γεμίσει με άχρηστες πληροφορίες το θέμα.

Σεβαστείτε τουλάχιστον τον Ιάσονα που κάθισε και μάζεψε ένα σκασμό ποστ και τα έβαλε σε ειδικό θέμα για να καθαρίσει λίγο το εδώ θέμα.

 

Κάνετε σαν δεκαπεντάχρονα που η μόνη τους ενασχόληση είναι να μπαίνουν σε φορουμ μόνο και μόνο για να την "πουν" στον άλλο.

 

Ενώ η κουβέντα για το Tango ξεκίνησε πριν από κοντά ένα μήνα και η διάθεση είχε μόνο θετικό πρόσημο, καταφέρατε οι γνωστοί 3ης άνθρωποι να μας σπάσετε ... τη διάθεση και να μονοπωλήσετε το συγκεκριμένο thread με μία κουβέντα που πραγματικά ούτε κατέληξε ούτε θα καταλήξει πουθενά και πάνω απ όλα έχει ξεφύγει τελείως από την ουσία! (βλέπε τίτλο τοπικού)
 

 

 

Έχει κουράσει ποιόν -αυτόν που δεν απαντά ή αυτόν που ενοχλείται γιατί πρέπει να σκρολάρει τη ροδέλα του ποντικιού?-

 

Η κουβέντα πως να καταλήξει κάπου, όταν ούτε γράφουμε κώδικα ούτε μπορούμε να αλλάξουμε κάτι.Αυτό σημαίνει οτι θα χώσουμε το κεφάλι στην άμμο?Οτι θα πούμε έλα μωρέ είναι απολύτως λογικό αυτό που συμβαίνει.

 

Εσείς δεν είπατε οτι θέλετε κοινότητα?

 

Ε λοιπόν η κοινότητα κινείται δυναμικά κ όχι στατικά.Στην κοινότητα υπάρχουν συζητήσεις, διαφωνίες, προτάσεις κ πειραματισμοί κλπ.

 

Δεν υπάρχει κοπάδι με ποιμενάρχη με καθολική συμφωνία.

 

Σε μια κοινότητα δεν υπάρχει περιορισμός στο τι μπορούμε να κριτικάρουμε για πιξελάκια,ούτε βαρυγκωμάμε όταν χρειάζεται να ανοίξουμε νέα νήματα.

 

Αν δεν σας αρέσουν τα πόστια του Βήτα ή τα δικά μου ή του οποιουδήποτε  κάντε τον/τους μπλόκ κ μην τα διαβάζετε.Δεν είδα να πρόσβαλε κανένα.Αν πάλι θεωρείτε αυτά που γράφει ασυνάρτητα δείξτε του με αντεπιχειρήματα κ όχι με σχολιάκια αν κ που κάνει λάθος -αν πάλι δεν μπορείτε ή δεν σας αρέσει απλά προσπεράστε τα πόστια αυτά-.

 

Αυτή είναι η ουσία του διαλόγου κ όχι οι ad hominem επιθέσεις.

 

@liakjim όταν πρωτοβγήκε το ΤΤ είχαν αστάθεια με ατυχήματα αν θυμάμαι καλά κ για αυτό αναγκάστηκαν να του βάλουν μια μικρή αεροτομούλα πίσω άμεσα.

 

 

Έγινε επεξεργασία από sosna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sosna said:

Απαντώ εδώ γιατί στο άλλο θέμα βλέπω οτι έγινε ανακοίνωση να σταματήσουμε.

 

Προσωπικά μπήκα σαν ηλίθιος να προσπαθήσω να βοηθήσω όποιον μπορώ κ όσο μπορώ.Κάθησα πάλι σαν ηλίθιος κ έγραψα στο νήμα του αγώνα για το αμάξι κ την πίστα του αγώνα.Ανέφερα πως μου φάνηκε το αμάξι,τα είπαμε κ ζωντανά σχετικά με το τι θα μπορούσαμε να κάνουμε για να προσπαθήσουμε να φέρουμε τα λάστιχα σε θερμοκρασία κ γενικά τα πόοστς μου σχετιζόνταν με το θέμα ή τουλάχιστον αυτό πίστευα.

 

Το να διαβάζω ανακοινώσεις για 3οις που πρήζουν στρογγυλά μπαλάκια κ σχόλια ''αφού είσαι αργός τι μιλάς'' δεν πιστεύω οτι βοηθάνε πουθενά.

 

 

Επειδη δε μου αρεσει να δινονται λαθος εντυπωσεις και να παρεξηγουνται καταστασεις, θα απαντησω στο στυλ σου.
Ποιος σε ειπε ηλιθιο ; Ποιος δεν ενεκρινε την προσπαθεια σου ; Ποιος εσβησε το ποστ σου σχετικα με την αποψη σου για το αμαξι ; 
Ποιος ; Ποιος μωρο μου ποιος ;;;
 

 

5 minutes ago, sosna said:

 

Εσύ έγραψες @Georgiadis Giorgos

 

 

Μπορείς να μου εξηγήσεις με απλά ελληνικά που να μπορώ να τα καταλάβω ακόμη κ γω πως αυτά που έγραψα πρήζουνε μπάλες?

Αν κάποιος δεν μπόρεσε να έρθει για προπόνηση ώστε να ακούσει τα όσα ειπώθηκαν σχετικά με σετάπ κ τους ανάλογους προβληματισμούς περί του κόμπο- κ όχι για την τρύπα του όζοντος ή το ελληνικό χρέος κ τη διαπραγμάτευση- είναι τόσο κακό να τα βρει γραμμένα ώστε να βοηθηθεί?

 

Στην τελική τι θέλετε ακριβώς?Να λέμε ουάου Κούνος λα λα λα τι ωραία τι καλά?

Εισαι σοβαρος ; Ο μονος που θεοποιει την κουνος ειναι ενας εδω.Σωστα Δημητρη ; :p
Και επισης, δε καταλαβα..Ποιο ακριβως μηνυμα μεταφερθηκε στο αλλο θεμα που αφορουν το ΙΔΙΟ το αμαξι ;

 

 

5 minutes ago, sosna said:

 

Όπως αντίστοιχα ξοδέψατε χρόνο εσείς,έτσι κ γω κ όσοι πόσταραν ξόδεψαν το δικό τους -έστω κ κατά πολύ λιγότερο-

 

Εγώ δεν είδα ούτε από σένα ούτε από τον Ιάσονα ούτε από κάποιον άλλο οιαδήποτε πρόταση συμβουλή κατεύθυνση σχετική με το θέμα -τη φόρτιση των ελαστικών με το αμάξι κ την πίστα του κόμπο που τρέχετε στο νήμα του αγώνα-.Δλδ το νήμα του αγώνα είναι για φωτογραφιούλες.Πλάκα με κάνεις?

 

 

Έχει κουράσει ποιόν -αυτόν που δεν απαντά ή αυτόν που ενοχλείται γιατί πρέπει να σκρολάρει τη ροδέλα του ποντικιού?-

 

Η κουβέντα πως να καταλήξει κάπου, όταν ούτε γράφουμε κώδικα ούτε μπορούμε να αλλάξουμε κάτι.Αυτό σημαίνει οτι θα χώσουμε το κεφάλι στην άμμο?Οτι θα πούμε έλα μωρέ είναι απολύτως λογικό αυτό που συμβαίνει.

 

Εσείς δεν είπατε οτι θέλετε κοινότητα?

 

Ε λοιπόν η κοινότητα κινείται δυναμικά κ όχι στατικά.Στην κοινότητα υπάρχουν συζητήσεις, διαφωνίες, προτάσεις κ πειραματισμοί κλπ.

 

Δεν υπάρχει κοπάδι με ποιμενάρχη με καθολική συμφωνία.

 

Σε μια κοινότητα δεν υπάρχει περιορισμός στο τι μπορούμε να κριτικάρουμε για πιξελάκια,ούτε βαρυγκωμάμε όταν χρειάζεται να ανοίξουμε νέα νήματα.

 

Αν δεν σας αρέσουν τα πόστια του Βήτα ή τα δικά μου ή του οποιουδήποτε  κάντε τον/τους μπλόκ κ μην τα διαβάζετε.Δεν είδα να πρόσβαλε κανένα.Αν πάλι θεωρείτε αυτά που γράφει ασυνάρτητα δείξτε του με αντεπιχειρήματα κ όχι με σχολιάκια αν κ που κάνει λάθος -αν πάλι δεν μπορείτε ή δεν σας αρέσει απλά προσπεράστε τα πόστια αυτά-.

 

Αυτή είναι η ουσία του διαλόγου κ όχι οι ad hominem επιθέσεις.

 

@liakjim όταν πρωτοβγήκε το ΤΤ είχαν αστάθεια με ατυχήματα αν θυμάμαι καλά κ για αυτό αναγκάστηκαν να του βάλουν μια μικρή αεροτομούλα πίσω άμεσα.

 

 


Και επειδη μου εχεις σπασει τα νευρα και κανεις επιθεση χωρις λογο.
Θα σου απαντησω πως 5-6 σελιδες αφορουσαν (αληθεια τις διαβασες ; Δε νομιζω γιατι δεν ειχες εμφανιστει) την ΦΥΣΙΚΗ των ελαστικων..Πως θα επρεπε να ηταν, η ποιο το λαθος , ποιος εχει την εμπειρια, ποιος εχει τις πηγες , ποιος βαζει βιντεο για να αποδειξει ο ενας στον αλλον ποιος εχει δικιο και οχι ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ , ΟΥΤΕ την πιστα ΟΥΤΕ το πρωταθλημα..
Αφορα το ΙΔΙΟ το παιχνιδι και τα physics του.
Εχω αδικο ; η μηπως βοηθησε κανεναν οι 5-6 πρωτες σελιδες διαλογου 3 ατομων για το τι πιεσεις βαζουμε; 
Οχι.Δε το πιστευεις ; Για ρωτα τους.
Ποιος ειπε οτι δε μας αρεσουν ; Ποιος ειπε οτι μας προσβαλε ;  Ποιος ειπε οτι ειναι ασυναρτητα ;  ΚΑΝΕΝΑΣ.
Αυτο που λεμε ειναι οτι λεγονται σε λαθος θεμα και ποσο μαλλον οταν το εχω αναφερει 2-3 φορες.

Εγινε ειδικο θεμα, μεταφερθηκαν ολα τα θεματα εκει και ο "διαλογος" τους συνεχιστηκε στο θεμα του αγωνα.
Οχι φιλε μου Νασο..Δεν ειναι ετσι:)

Επισης, απο ποτε ειμαι υποχρεωμενος να βοηθησω με σεταπ ;; Απο ποτε;;;; Α και που εισαι..Για ρωτα μερικους οτι εχουμε κανει practice μαζι και τους εχω δωσει συμβουλες..
Μηπως πρεπει να απολογηθω και να στειλω δημοσια την συμβουλες μου ; Α ξεχασα,το εχω κανει και αυτο.Αλλα ειμαι υποχρεωμενος ; Οχι.
Επισης ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ το ποσο θερμοκρασια πρεπει να πιανει το ελαστικο με 1200 βαθμους αερα με 23,5μοιρες προσφυση και 12312423% grain;;;

H Απο ποτε ειναι βοηθεια και συμβουλες το ποσο λαθος το εχει κανει η κουνος η στο ρφ2 ειναι σωστο ;;;;

 

 

Ο σκοπος του θρεντ ειναι ενας.Τον ξερουμε ολοι.Τα ασχετα θα μεταφερονται στα αντιστοιχα θεματα.
Οποτε πρωτου βγαλεις τα συμπερασματα σου, διαβασε πρωτα τι εχει γινει και μετα κρινε :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το θυμάμαι αυτό με το ΤΤ.
Είχε λιφτ.
Όχι και μηδενισμό βάρους...

Εκτός αν πάλι πέφτω στην παγίδα του βήτα με τις υπερβολές του ( αν κ μετά από 2 ώρες ρφ2, κοιταγα αν είχε χαλάσει το φφβ στην γ27 στο ασεττο, αν και παρακοπαναει και το άλλο ).

Στα άλλα συμφωνώ.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Ναι το θυμάμαι αυτό με το ΤΤ.
Είχε λιφτ.
Όχι και μηδενισμό βάρους...

Εκτός αν πάλι πέφτω στην παγίδα του βήτα με τις υπερβολές του ( αν κ μετά από 2 ώρες ρφ2, κοιταγα αν είχε χαλάσει το φφβ στην γ27 στο ασεττο, αν και παρακοπαναει και το άλλο ).

Στα άλλα συμφωνώ.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Λιφτ και μαλιστα τοσο μεγαλο που δεν μπορουσες να αλλαξεις καν λωριδα ειχε στα 180.. στα 249;;

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Και επειδη μου εχεις σπασει τα νευρα και κανεις επιθεση χωρις λογο.
Θα σου απαντησω πως 5-6 σελιδες αφορουσαν (αληθεια τις διαβασες ; Δε νομιζω γιατι δεν ειχες εμφανιστει) την ΦΥΣΙΚΗ των ελαστικων..Πως θα επρεπε να ηταν, η ποιο το λαθος , ποιος εχει την εμπειρια, ποιος εχει τις πηγες , ποιος βαζει βιντεο για να αποδειξει ο ενας στον αλλον ποιος εχει δικιο και οχι ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ , ΟΥΤΕ την πιστα ΟΥΤΕ το πρωταθλημα..
Αφορα το ΙΔΙΟ το παιχνιδι και τα physics του.
Εχω αδικο ; η μηπως βοηθησε κανεναν οι 5-6 πρωτες σελιδες διαλογου 3 ατομων για το τι πιεσεις βαζουμε; 
Οχι.Δε το πιστευεις ; Για ρωτα τους.
Ποιος ειπε οτι δε μας αρεσουν ; Ποιος ειπε οτι μας προσβαλε ;  Ποιος ειπε οτι ειναι ασυναρτητα ;  ΚΑΝΕΝΑΣ.
Αυτο που λεμε ειναι οτι λεγονται σε λαθος θεμα και ποσο μαλλον οταν το εχω αναφερει 2-3 φορες.
Εγινε ειδικο θεμα, μεταφερθηκαν ολα τα θεματα εκει και ο "διαλογος" τους συνεχιστηκε στο θεμα του αγωνα.
Οχι φιλε μου Νασο..Δεν ειναι ετσι:)
Επισης, απο ποτε ειμαι υποχρεωμενος να βοηθησω με σεταπ ;; Απο ποτε;;;; Α και που εισαι..Για ρωτα μερικους οτι εχουμε κανει practice μαζι και τους εχω δωσει συμβουλες..
Μηπως πρεπει να απολογηθω και να στειλω δημοσια την συμβουλες μου ; Α ξεχασα,το εχω κανει και αυτο.Αλλα ειμαι υποχρεωμενος ; Οχι.
Επισης ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ το ποσο θερμοκρασια πρεπει να πιανει το ελαστικο με 1200 βαθμους αερα με 23,5μοιρες προσφυση και 12312423% grain;;;
H Απο ποτε ειναι βοηθεια και συμβουλες το ποσο λαθος το εχει κανει η κουνος η στο ρφ2 ειναι σωστο ;;;;
 
 
Ο σκοπος του θρεντ ειναι ενας.Τον ξερουμε ολοι.Τα ασχετα θα μεταφερονται στα αντιστοιχα θεματα.
Οποτε πρωτου βγαλεις τα συμπερασματα σου, διαβασε πρωτα τι εχει γινει και μετα κρινε [emoji4]
 
 

Κάνεις λάθος..
Τα ελαστικά του κόμπο είναι λάθος.
Δεν ταιριάζουν με τα δεδομένα της μισελεν και της πορσε.
Αυτό ήταν το θέμα.
Εγώ φυσικά και δεν θα ξαναγραψω..
Ήδη έχω αναφέρει με στοιχεία 6 αστοχιες του οχήματος.
Αδυνατώ να κανω σωστό σεταπ απλά επειδή τα δεδομένα του οχήματος είναι εκτός πραγματικοτητας.
Και αυτό φυσικά και μου δημιουργει πρόβλημα στον αγώνα

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Παναγιωτη..

Το οτι ειναι λαθος οφειλεται στο ΙΔΙΟ το παιχνιδι και οχι στο να δωσεις συμβουλες για σωστο σεταπ αφου και εσυ ο ιδιος αδυνατεις να φτιαξεις..

Αυτη ειναι η διαφορα.
 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GoMaR said:

 

 

Επειδη δε μου αρεσει να δινονται λαθος εντυπωσεις και να παρεξηγουνται καταστασεις, θα απαντησω στο στυλ σου.
Ποιος σε ειπε ηλιθιο ; Ποιος δεν ενεκρινε την προσπαθεια σου ; Ποιος εσβησε το ποστ σου σχετικα με την αποψη σου για το αμαξι ; 
Ποιος ; Ποιος μωρο μου ποιος ;;;
 

 

Εισαι σοβαρος ; Ο μονος που θεοποιει την κουνος ειναι ενας εδω.Σωστα Δημητρη ; :p
Και επισης, δε καταλαβα..Ποιο ακριβως μηνυμα μεταφερθηκε στο αλλο θεμα που αφορουν το ΙΔΙΟ το αμαξι ;

 

 


Και επειδη μου εχεις σπασει τα νευρα και κανεις επιθεση χωρις λογο.
Θα σου απαντησω πως 5-6 σελιδες αφορουσαν (αληθεια τις διαβασες ; Δε νομιζω γιατι δεν ειχες εμφανιστει) την ΦΥΣΙΚΗ των ελαστικων..Πως θα επρεπε να ηταν, η ποιο το λαθος , ποιος εχει την εμπειρια, ποιος εχει τις πηγες , ποιος βαζει βιντεο για να αποδειξει ο ενας στον αλλον ποιος εχει δικιο και οχι ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ , ΟΥΤΕ την πιστα ΟΥΤΕ το πρωταθλημα..
Αφορα το ΙΔΙΟ το παιχνιδι και τα physics του.
Εχω αδικο ; η μηπως βοηθησε κανεναν οι 5-6 πρωτες σελιδες διαλογου 3 ατομων για το τι πιεσεις βαζουμε; 
Οχι.Δε το πιστευεις ; Για ρωτα τους.
Ποιος ειπε οτι δε μας αρεσουν ; Ποιος ειπε οτι μας προσβαλε ;  Ποιος ειπε οτι ειναι ασυναρτητα ;  ΚΑΝΕΝΑΣ.
Αυτο που λεμε ειναι οτι λεγονται σε λαθος θεμα και ποσο μαλλον οταν το εχω αναφερει 2-3 φορες.

Εγινε ειδικο θεμα, μεταφερθηκαν ολα τα θεματα εκει και ο "διαλογος" τους συνεχιστηκε στο θεμα του αγωνα.
Οχι φιλε μου Νασο..Δεν ειναι ετσι:)

Επισης, απο ποτε ειμαι υποχρεωμενος να βοηθησω με σεταπ ;; Απο ποτε;;;; Α και που εισαι..Για ρωτα μερικους οτι εχουμε κανει practice μαζι και τους εχω δωσει συμβουλες..
Μηπως πρεπει να απολογηθω και να στειλω δημοσια την συμβουλες μου ; Α ξεχασα,το εχω κανει και αυτο.Αλλα ειμαι υποχρεωμενος ; Οχι.
Επισης ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ το ποσο θερμοκρασια πρεπει να πιανει το ελαστικο με 1200 βαθμους αερα με 23,5μοιρες προσφυση και 12312423% grain;;;

H Απο ποτε ειναι βοηθεια και συμβουλες το ποσο λαθος το εχει κανει η κουνος η στο ρφ2 ειναι σωστο ;;;;

 

 

Ο σκοπος του θρεντ ειναι ενας.Τον ξερουμε ολοι.Τα ασχετα θα μεταφερονται στα αντιστοιχα θεματα.
Οποτε πρωτου βγαλεις τα συμπερασματα σου, διαβασε πρωτα τι εχει γινει και μετα κρινε :)

 

 

ούτε σεντόνια ούτε πλαστικά κ σκουπίδια σε φόρα :hehe:

 

Έπρεπε να γράψω οτι δεν θίχτηκα,δεν το πήρα προσωπικά κ οτι θα φάω το βράδυ -το ξέχασα-

 

Έγραψα για το χ το μεταπήδησες στο ψ.Δεν πειράζει δεν έχει νόημα να συνεχίσω.

 

Κανείς δεν είπε για το αν πόσο πότε πως είσαι υποχρεωμένος για οτιδήποτε.

 

έγραψα που διαφωνώ κ το πήρες ως επίθεση -ας μάθουμε να κάνουμε διάλογο,η διαφωνία δεν είναι επίθεση-

 

για τα σβημένα πράγματι δεν τα είδα κ το καταλαβαίνω.

 

το πόστ του Γιώργου έπρεπε να έχει άλλο ύφος για μένα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.