Jump to content



TangoX2 Race#2 - Spa 14/5/17


Recommended Posts

Spa.png

 

Καλως ήρθατε στον 2ο αγώνα του πρωταθλήματος Tango-X :D

 

Συνθήκες αγώνα:

98% grip

15:00 ωρα

25C ambient temp

31C road temp.

 

O server έχει στηθεί στις παραπάνω συνθήκες και μέχρι να πέσουν τα μαστίγια απο τον πρώτο αγώνα,  κάντε κανα χιλιόμετρο στη πίστα του Βελγίου:)

 

Οι στροφές που θα εξεταστούν για τα cuts είναι οι εξης :

 


K5IN
K12OUT
K16OUT
K18ENTRY + OUT

 

link stracker : http://manager.rackservice.org:50424/sessionstat

Rank tables : https://docs.google.com/spreadsheets/d/10Y7k1D-0RQ3BgKU0IeWVVs6NJcPxwSXh7csTJ5ELG00/edit#gid=724695792

 

 

@Georgiadis Giorgos @GoMaR @Lazy Dog @BladeGT @bill123 @tasosmich @rapid_fast @Aris Teidis @geovas77 @uhu @Anthemius @aKosmas @PolomanGR @wolves @angeln1ck @Oxide Burnedbrain @thazio @JohnnyGTR @jumaru99 @4WNikos @khr1s @Lylankor @akis_z80 @panosdimp @liakjim @wargasm @Xalara5618 @ferrarimanos @Nikolas  @fatalara @djkostas @racer

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Προσθεσαμε την δυνατοτητα στο web sTracker να βλεπουμε live τους οδηγους στο map
http://manager.rackservice.org:50424/livemap
 

οπως επισης και τις γραμμες (καταγραφη διαδρομης).


Για παραδειγμα :
http://manager.rackservice.org:50424/lapdetails?lapid=28270#

Εδω βλεπουμε (300% zoom βεβαια :p )τον @jumaru99 να εχει ακολουθησει τις ιδιες γραμμες με τον @uhu απλα ειναι 2seconds πιο αργος :p

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να μπεις και μετά να είμαι εγω -2

Το wr είναι 2,34,214 και αν λάβουμε υπόψιν ότι στο προυγούμενο race το πιάσατε 3-4 άτομα και ο Κώστας το έριξε και άλλο μισό, τότε εχει πολύ μέλλον το κόμπο.

Απλά μας έχετε τρομάξει με την διαγράμμιση και δεν ξέρουμε που να ξακρίζουμε και που όχι.

 

Και ρωτάω τώρα, αυτοί που έχουν κάνει το 34,214 ξάκρυζαν ή όχι...

Ακόμα και στο legue που έτρεχαν fev και kev υπήρχε μια σχετική χαλαρότητα στην spa σε θέμα γραμμών...

Νομίζω πως πρέπει να αφήσουμε τις τρίχες και να οδηγήσουμε στα όρια που αφήνει η πίστα με τις ποινές που δίνει αυτόματα.

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, liakjim said:

Τις ίδιες που τις είδες?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ε κοιτα δεν εκανα και αναλυση με τον μεγενθυτικο φακο.
Πιο πολυ να πειραξω τον Σωτηρη ηθελα :p

 

@uhu

Οπως υπαρχουν καποιοι που δε πατανε εκτος και ειναι γρηγοροτεροι, ετσι να προσπαθησεις και εσυ :)
Πατησες εκτος ; Ας προσεχες :D

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, uhu said:

Και ρωτάω τώρα, αυτοί που έχουν κάνει το 34,214 ξάκρυζαν ή όχι...

Ακόμα και στο legue που έτρεχαν fev και kev υπήρχε μια σχετική χαλαρότητα στην spa σε θέμα γραμμών...

Νομίζω πως πρέπει να αφήσουμε τις τρίχες και να οδηγήσουμε στα όρια που αφήνει η πίστα με τις ποινές που δίνει αυτόματα.

Τα σημεία που έχουμε δώσει για τα cuts είναι πολύ ξεκάθαρα και κλασσικά! Αν είχαμε και το app θα έμπαιναν ακόμα 2-3 στροφές! :D 

 

Ο λόγος που αποφασίσαμε από τη πρώτη μέρα να μην βάλουμε το σύστημα της Kunos είναι πολύ απλά ότι

1. Θα είχε πολύ μεγαλύτερες επιπτώσεις στον αγώνα σας! (Το σύστημα της Kunos)

2. Θα βγαίνατε σε κάτι σημεία άκυρα και θα τρώγατε penalty! Και αν αποφασίζατε να σταματήσετε (στα 35km/h) και μετά να ξαναπατήσετε το γκάζι, τότε θα τρώγατε πάλι penalty γιατί είστε ακόμα στην ίδια περιοχή! 

 

Το σύστημα ποινών που δίνουμε εμείς είναι πολύ πιο "μαλακό" από αυτό της Kunos! Γιατί σε μας θα κάνεις 7-8 cuts για να φας τα 7 δευτερόλεπτα ενώ με το σύστημα ποινών της Kunos, μισό cut να κάνεις παίρνεις ποινή που μπορεί να κυμαίνεται από τρία έως δεκαπέντε δευτερόλεπτα στο γύρο σου! + Την επικινδυνότητα του να εκτελέσει τη ποινή του ο καθένας, όπου του σηκωθεί! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Georgiadis Giorgos said:

2. Θα βγαίνατε σε κάτι σημεία άκυρα και θα τρώγατε penalty! Και αν αποφασίζατε να σταματήσετε (στα 35km/h) και μετά να ξαναπατήσετε το γκάζι, τότε θα τρώγατε πάλι penalty γιατί είστε ακόμα στην ίδια περιοχή! 

Προσθεσε επισης και τα ακυρα σημεια εκτισης της ποινης.

Δε θελω να θυμηθω τον @Lylankor  στον πρωτο αγωνα του CLC να τρωει ποινη και να την εκτιει στην τελευταια στροφη σ τη μεση του δρομου :p

 

Link to comment
Share on other sites

Τα σημεία που έχουμε δώσει για τα cuts είναι πολύ ξεκάθαρα και κλασσικά! Αν είχαμε και το app θα έμπαιναν ακόμα 2-3 στροφές! [emoji3] 
 
Ο λόγος που αποφασίσαμε από τη πρώτη μέρα να μην βάλουμε το σύστημα της Kunos είναι πολύ απλά ότι
1. Θα είχε πολύ μεγαλύτερες επιπτώσεις στον αγώνα σας! (Το σύστημα της Kunos)
2. Θα βγαίνατε σε κάτι σημεία άκυρα και θα τρώγατε penalty! Και αν αποφασίζατε να σταματήσετε (στα 35km/h) και μετά να ξαναπατήσετε το γκάζι, τότε θα τρώγατε πάλι penalty γιατί είστε ακόμα στην ίδια περιοχή! 
 
Το σύστημα ποινών που δίνουμε εμείς είναι πολύ πιο "μαλακό" από αυτό της Kunos! Γιατί σε μας θα κάνεις 7-8 cuts για να φας τα 7 δευτερόλεπτα ενώ με το σύστημα ποινών της Kunos, μισό cut να κάνεις παίρνεις ποινή που μπορεί να κυμαίνεται από τρία έως δεκαπέντε δευτερόλεπτα στο γύρο σου! + Την επικινδυνότητα του να εκτελέσει τη ποινή του ο καθένας, όπου του σηκωθεί! 


Κι όμως, το σύστημα της kunos είναι το πιο αντικειμενικό γιατί ισχύει για όλους. Όταν κάνω προπόνηση, ακολουθώ γραμμές με βάση το σύστημα των πέναλτι που έχει το παιχνίδι.

Αντίθετα, το σύστημα το δικό σας είναι υποκειμενικό γιατί δεν υπολογίζεις και τα σημεία που βγήκα εκτός γραμμής επειδή έκανα λάθος και έχασα χρόνο τελικά αντί να κερδίσω. Σε πολλες τέτοιες περιπτώσεις, με το σύστημα του παιχνιδιού δε θα είχα πέναλτι, γιατί απλά δε θα πατούσα γκάζι και θα ξαναεμπαινα . Άσε που σας θαυμάζω για την υπομονή σας να μετράτε τα cuts!

Τέλος πάντων, δεν είχα σκοπό να απαντήσω, αφού αποδέχτηκα τους κανόνες από την αρχή, αλλά δε μπορώ να ακούω ότι το κάνατε για εμάς... Για εσάς το κάνατε που αποφασίσατε τους κανόνες. Δεν μας ρωτησατε για να απαντάτε για λογαριασμό μας [emoji3]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Κι όμως, το σύστημα της kunos είναι το πιο αντικειμενικό γιατί ισχύει για όλους. Όταν κάνω προπόνηση, ακολουθώ γραμμές με βάση το σύστημα των πέναλτι που έχει το παιχνίδι.

 

Αντίθετα, το σύστημα το δικό σας είναι υποκειμενικό γιατί δεν υπολογίζεις και τα σημεία που βγήκα εκτός γραμμής επειδή έκανα λάθος και έχασα χρόνο τελικά αντί να κερδίσω. Σε πολλες τέτοιες περιπτώσεις, με το σύστημα του παιχνιδιού δε θα είχα πέναλτι, γιατί απλά δε θα πατούσα γκάζι και θα ξαναεμπαινα . Άσε που σας θαυμάζω για την υπομονή σας να μετράτε τα cuts!

 

Τέλος πάντων, δεν είχα σκοπό να απαντήσω, αφού αποδέχτηκα τους κανόνες από την αρχή, αλλά δε μπορώ να ακούω ότι το κάνατε για εμάς... Για εσάς το κάνατε που αποφασίσατε τους κανόνες. Δεν μας ρωτησατε για να απαντάτε για λογαριασμό μας [emoji3]

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

 

Ο άνθρωπος πάντα θα είναι καλύτερος από το μηχάνημα ( τουλάχιστον στο εγγύς μέλλον ).

 

Για παράδειγμα είμαι σίγουρος ότι τα παιδιά βλέπουν και τον λόγο που βγήκες αλλά και αν κέρδισες.

Το μηχάνημα απλά θα σε χρεώσει.

 

 

ΥΓ ο τύπος πίσω από το minorating προσπαθεί να χρεώνει MR και στις εξόδους τις οποίες θα αξιολογεί μέσω νευρωνικων δικτύων.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το βλέπω πολύ τραβηγμένο να μην αφήνετε να τρέξουν qualify στον επόμενο αγώνα αυτοί που είχαν κάποιο cut στο qualify, ούτε η FIA τέτοιο μαστίγιο. Επίσης δεν το βλέπω στις αναφερόμενες ποινές στην προκύρηξη του cup, προφανώς προστέθηκε αργότερα;

 

Πρόταση κάνω εφόσον θέλετε να το τιμωρήσετε, αφήστε τα παιδιά να τρέξουν qualify και να παραταχθούν στο grid κανονικά στον επόμενο αγώνα και προσθέστε τους κάποια ποινή δευτερολέπτων στο τέλος του δεύτερου αγώνα τους, για παράδειγμα προσθέστε τους 5-10 δευτερόλεπτα στο τέλος του δεύτερου αγώνα της Imola όπως κάνετε και με τα cuts εντός του αγώνα.

 

Νομίζω παίρνωντας για παράδειγμα τον Πάνο και αυτός θα ξενερώσει ξεκινώντας στο Spa από το τέλος αλλά και όλοι αυτοί που θα πρέπει να προσπεράσει ο Πάνος με κίνδυνο ατυχήματος δεν θα το εκτιμήσουν ιδιαίτερα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα.

Παίζει και ενας γάμος μεσημέρι στις 3 με ???

Που ξέρεις μπορεί να κάνουμε πάλι οι χούλα ένα δυο. 

Στο δεύτερο αγώνα. :p

Θα πιο τα κιρ ρουαγιάλ μου και θα γυρίσω να σας διδάξω πάλι.:jester:

Με το reverse grid εξομαλύνονται λίγο οι διαφορές.

Αν έχεις πίσω και έναν Γεωργιάδη να τους κρατάει αλλά Irvine καθάρισες.:hehe:

 

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ειχε βγει ανακοινωση στα αντιστοιχα θεματα Γιωργο.
Ειχε πεσει προειδοποιηση οτι οι ποινες θα ειναι πολυ βαρβατες και την ημερα του αγωνα εγινε και η ανακοινωση (νωρις μεσημερι)
Επισης για αυτο και γινονται mention ολοι οι οδηγοι.Για να τα διαβαζουν(υποτιθεται)
To φωναζαμε και στο discord.
Στο qualify ειμαστε πολλοι αυστηροι γιατι μπορει να καθορισει την τελικη καταταξη..Για παραδειγμα (ανεξαρτητα απο το συμβαν της αποσυνδεσης μου) θα ξεκινουσα 3ος.Ο rapid με καθυστερησε αρκετα και ετσι ο lylankor ξεφυγε.
Δε λεω οτι θα τον εφτανα και θα τον περνουσα.Αλλα μπορει να με τραβαγε και να ηταν διαφορετικο το αποτελεσμα.Η μπορει να εβγαινα και τελευταιος.Δε ξερω.Αν εκοβα οπως ο rapid πχ, μπορει να ειχα παρει pole.
Εχουμε πει να ειμαστε τυπικοι και σωστοι οσο μπορουμε μεσα στα πλαισια των κανονισμων.
Για αυτο και μας εχουν στειλει τοσα reports.
Τωρα θα μου πεις πολυ σοβαρα το παιρνεις..Ναι.Ουτε εμενα μου αρεσει η ποινη για αυτο και δεν εκοψα.Οποτε, προσπαθω να ειμαι σωστος και δικιος με ολους.Μακαρι να μπορουσαμε να το παιρναμε ακομα πιο σοβαρα.Αλλα με τα ψεμματα και με χρονο κατι γινεται.

Τουλαχιστον ο ραπιντ και ο καθε ραπιντ, εσφαλε..εγω που δε πηρα ουτε ενα ποντο χωρις να φταιω ; :p

Περιμενα ολον αυτο τον καιρο, αυτη την ημερα και εφαγα μουτζα.χαχα.


@Anthemius εννοειται εξεταζεται για το αν εκοψες, για το αν σου εφυγε η γλυστρησες για το αν ησουν πλαι πλαι..
Λες απλα να βλεπαμε 2 ροδες εκτος και να το μετρουσαμε για cut?

Επισης, πραγματικα μεχρι και 2 λεπτα πριν τον αγωνα, καποιοι ρωτουσαν πραγματα τα οποια εχουν χιλιοειπωθει.Δε μπορουμε να πιανουμε τον καθε εναν απο σας και να ενημερωνουμε με τις ανακοινωσεις.

Ο σκοπος δεν ειναι να τσακωθουμε ουτε να χαλασουμε τη ζαχαρενια μας..Ειναι να περασουμε καλα.
Θυμαμαι χθες στη δουλεια πως παιρνω τηλεφωνο τον Γεωργιαδη και του λεω μλκ τσεκαρε αν εχω κοψει στο qual γιατι ειχα αγχος.Δε μου εκανε τη χαρη το μνι ομως :p


Παντως μετα απο καθε πρωταθλημα, μαζευονται τα αρνητικα και τα θετικα στοιχεια για το επομενο.
Δεν ειπαμε οτι ειναι το τελειο και μοναδικο, αλλα προσπαθουμε για το καλυτερο :)

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Anthemius said:

Αντίθετα, το σύστημα το δικό σας είναι υποκειμενικό γιατί δεν υπολογίζεις και τα σημεία που βγήκα εκτός γραμμής επειδή έκανα λάθος και έχασα χρόνο τελικά αντί να κερδίσω.

Τις στροφές τις ξέρεις και τα cuts έχουν χωριστεί με τις στροφές (στο excel) μπορείς και εσύ και όποιος άλλος θέλει να πάει να δει αν όντως έχει κάνει cut ή όχι! 

Cuts στα οποία δεν υπήρχε έλεγχος του αυτοκινήτου ή υπήρχε μάχη δεν έχουν μετρηθεί! Μετρήθηκαν μόνο τα καθαρά cut όπου ο κάθε οδηγός είχε πλήρη έλεγχο του αυτοκινήτου και θα μπορούσε να μην έχει κάνει cut.

 

 

28 minutes ago, geovas77 said:

Ρε παιδιά το βλέπω πολύ τραβηγμένο να μην αφήνετε να τρέξουν qualify στον επόμενο αγώνα αυτοί που είχαν κάποιο cut στο qualify, ούτε η FIA τέτοιο μαστίγιο. Επίσης δεν το βλέπω στις αναφερόμενες ποινές στην προκύρηξη του cup, προφανώς προστέθηκε αργότερα;

 

Η ανακοίνωση έγινε το πρωί της Κυριακής και έγιναν όλοι οι οδηγοί tag! Που σημαίνει πως δεν υπάρχει δικαιολογία του τύπου δεν είδα το post! Είναι σαν να μου λες δεν πήγα στο drivers briefing πριν τον αγώνα!

 

Όπως όλοι ξέρετε το ριπλέι έχει ανεβεί και μπορείτε να δείτε και μόνοι σας αν οι πρώτοι 10 οδηγοί έχουν κάνει cut στο ταχύτερο γύρο τους ή όχι!

 

Με πρόλαβε το @GoMaR φτου ρε γαμότι! 

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Για αυτο και μας εχουν στειλει τοσα reports.

shia-watching-movies-chewing-1.thumb.gif.6e657410490595cbbf431b4abf41c7df.gif

 

πριν 14 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Θυμαμαι χθες στη δουλεια πως παιρνω τηλεφωνο τον Γεωργιαδη και του λεω μλκ τσεκαρε αν εχω κοψει στο qual γιατι ειχα αγχος. Δε μου εκανε τη χαρη το μνι ομως

GIF-laughing-funny-LOL-haha-hehe-hilarious-fun-happy-fuck-yeah-laugh-eating-Guy-Fieri-GIF.gif.f3a793ea44c59971b191af915d12c144.gif

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.