Jump to content



TangoX2 Race#2 - Spa 14/5/17


Recommended Posts

23 minutes ago, aKosmas said:

Καταρχήν να ζητήσω συγνώμη απο όλους που εκνευρίστηκα και μίλησα στον 2ο γύρο του 2ου αγώνα στο discord....όταν εγκατέλειψα.

Δεν έχω εκνευριστει πιο πολύ σε αγωνα . Στον πρώτο αγωνα ξεκινώντας απο 14ος προτίμησα να χάσω μερικες θέσεις παρα να ρισκάρω απο την επιθετική οδήγηση ορισμένων...Δυστυχως όπως και στο liakjim ξεβιδώθηκε η τιμονιέρα σε ένα αναποδο τιμόνι στον πρωτο γύρο...και μετα απο αλλεπαληλα λάθη....αναγκάστηκα να σταματήσω και να την στερεωσω...οπότε εκει τελειωσε ο πρώτος αγώνας..

Στο δεύτερο αγώνα ξεκίνησα τελευταίος έχοντας μπροστά τον @4WNikos....και ενω στις πρωτες στροφές ξεκινήσαμε καλα αφήνοντας χωρο μεταξύ μας....στην συνέχεια του γύρου δεχθηκα 3 φορές χτυπημα απο πίσω....( αρχικα νομιζα ότι ησουν εσυ ολες τις φορές ...μετα sto replay ειδα ότι και ο ομόσταυλός σου  @Anthemius   μου έδωσε κανα δυο).....κάνεις και ένα dive bomb sto τελευταιο s....(λογω προηγούμενου περιστατικού στο silverstone...ήξερα τι με περίμενε και έκοψα πολύ να σε αφήσω)...αντε όλα αυτα να τα δεχτώ λάθη αλλα να ανεβαίνω στην eau rouge απο πίσω με 10+ χλμ και στην κορυφή που ισώνει να μην αφήνεις 1 ποντο χώρο και να καρφώνομαι στο τοιχο....αυτο δεν το καταλαβαινω...ιδίως αν έχεις το helicorsa, που αναγκαστηκα πρεπει ούτως ή αλλως να το έχουμε....ισως ειμαι υπερβολικός....ίσως επηρεάστηκα απο τον πρωτο αγώνα....αλλα και λίγο fair play δεν βλάπτει.....

Αν δεν είχα κάνει καθόλου προπόνηση δεν θα με πειραζε.....αλλα να καθομαι ώρες na να κατεβασω 1 sec και μετά στο αγώνα στον 1ο γύρο να εγκαταλείπω έτσι ...?τι ρεπορτ να κάνω και σε ποιόν ?

Καλημέρα. Στην έξοδο της eau rouze κράτησα την αγωνιστική γραμμή και επέλεξα να δυσκολέψω το προσπέρασμα σου. Στο κάτω κάτω αγωνιζόμαστε. Το απόγευμα έχω σκοπό να δω το replay και να δηλώσω το συμβάν. Αν έχω άδικο και ο τρόπος που υπερασπίστηκα την θέση μου είναι λάθος, θα το αναφέρουν οι αγωνοδίκες και θα φροντίσω να μην επαναληφθεί.

 

Για το dive bomb που αναφέρεις στο τελευταίο s, από την στιγμή που φρέναρες νωρίς, γιατί να μην το εκμεταλλευτώ; Αν δεν κάνω λάθος δεν είχαμε επαφή εκεί. Θα το δω στο replay παρόλα αυτά το απόγευμα γιατί δεν θυμάμαι καλά και μπορεί να έχω άδικο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

Οσο για το αυτοκίνητο θα το ονομάσω το μετέωρο βήμα της τετραδιεύθυνσης  καθώς για να πας γρήγορα μ αυτό το καρούλι θέλει να το παρατάς στο έλεος της αδράνειας μετά το τέλειο φρενάρισμα πριν τη στροφή.:p:D

Οσο και να προσπαθησα να σε αποφυγω δεν γινοταν με τιποτα... προσπαθησα να το παιξω λιγο Evgeni Plushenko αλλα δεν ειμαι καλος στο πατιναζ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος GoMaR έγραψε:

αν ημασταν 24 ατομα - 8 θα γινομασταν 16...

Δεν ειναι λογικη αυτη.

8 ατομα ειναι μεγαλος αριθμος απουσιων.

Καλά δεν θα φτάσει Ιούλιος...

Θα μπαίνεις  και θα νομίζεις πως μας απήγαγε ο MadDog.

 

28-days-later.jpg

28-days-later-hd-28-days-later-34992077-1280-720.jpg

29709109_1280x720.jpg

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να ζητήσω συγνώμη απο όλους που εκνευρίστηκα και μίλησα στον 2ο γύρο του 2ου αγώνα στο discord....όταν εγκατέλειψα.
Δεν έχω εκνευριστει πιο πολύ σε αγωνα . Στον πρώτο αγωνα ξεκινώντας απο 14ος προτίμησα να χάσω μερικες θέσεις παρα να ρισκάρω απο την επιθετική οδήγηση ορισμένων...Δυστυχως όπως και στο liakjim ξεβιδώθηκε η τιμονιέρα σε ένα αναποδο τιμόνι στον πρωτο γύρο...και μετα απο αλλεπαληλα λάθη....αναγκάστηκα να σταματήσω και να την στερεωσω...οπότε εκει τελειωσε ο πρώτος αγώνας..
Στο δεύτερο αγώνα ξεκίνησα τελευταίος έχοντας μπροστά τον @4WNikos....και ενω στις πρωτες στροφές ξεκινήσαμε καλα αφήνοντας χωρο μεταξύ μας....στην συνέχεια του γύρου δεχθηκα 3 φορές χτυπημα απο πίσω....( αρχικα νομιζα ότι ησουν εσυ ολες τις φορές ...μετα sto replay ειδα ότι και ο ομόσταυλός σου  @Anthemius   μου έδωσε κανα δυο).....κάνεις και ένα dive bomb sto τελευταιο s....(λογω προηγούμενου περιστατικού στο silverstone...ήξερα τι με περίμενε και έκοψα πολύ να σε αφήσω)...αντε όλα αυτα να τα δεχτώ λάθη αλλα να ανεβαίνω στην eau rouge απο πίσω με 10+ χλμ και στην κορυφή που ισώνει να μην αφήνεις 1 ποντο χώρο και να καρφώνομαι στο τοιχο....αυτο δεν το καταλαβαινω...ιδίως αν έχεις το helicorsa, που αναγκαστηκα πρεπει ούτως ή αλλως να το έχουμε....ισως ειμαι υπερβολικός....ίσως επηρεάστηκα απο τον πρωτο αγώνα....αλλα και λίγο fair play δεν βλάπτει.....
Αν δεν είχα κάνει καθόλου προπόνηση δεν θα με πειραζε.....αλλα να καθομαι ώρες na να κατεβασω 1 sec και μετά στο αγώνα στον 1ο γύρο να εγκαταλείπω έτσι ...?τι ρεπορτ να κάνω και σε ποιόν ?


Η αλήθεια είναι ότι έδωσα κάνα δυο φιλάκια σε κάποιον, ο οποίος μου έσπασε τα νεύρα με την οδήγησή του και που άλλαζε γραμμές και με έκλεινε (αντικανονικά) κάθε φορά που πήγαινα να τον προσπεράσω, αλλά δε θυμάμαι αν ήσουν εσύ αυτός [emoji3]

Κάποιες στιγμές βεβαια έκανα κι εγώ χοντράδες, οπότε ίσως με πέτυχες σε καμία τέτοια. Συγγνώμη αν όντως έτσι είναι, στην πραγματικότητα αφού έβλεπα πως δε μπορώ να οδηγήσω λόγω χαμηλού frame rate, έπρεπε μαλλον να εγκαταλείψω παρά να το ρισκάρω (όλα αυτά για τον 2ο αγώνα, γιατί στον 1ο δεν είχα θέματα).

Για τον 1ο αγώνα, χάρηκα που τερματισα 15ος μπροστά από τον rapid fast και που τον άκουσα εξαγριωμένο στο discord αμέσως μετά (ελπίζω όχι εξαιτίας μου πάντως)! [emoji16] Αυτό και μόνο σαν γεγονός ήταν αρκετό για να ευχαριστηθω τον χτεσινό αγωνα (προφανώς αναγνωρίζω την αξία του rapid, για αυτό και χάρηκα... Μην παρεξηγηθω. ευτυχώς που τελείωνε ο χρόνος! Saved by the bell!)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@aKosmas να κανεις ρεπορτ εννοειται!!  Οπως και ολοι!!!.Δεν ειναι απαραιτητο να εχει προηγηθει συγκρουση η ατυχημα.Και για αγωνιστικη συμπεριφορα επισης! @Anthemius στειλε περιστατικο.
Θα τα εξετασουμε οσα μας στειλετε και οσα δουν τα ματια μας κατα τον ελεγχo των cuts και αυτος που δωσει τα περισσοτερα under the table , κερδιζει :p

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ότι έχω να πώ είναι για τους 2 πρώτους γύρους του 2ου αγώνα, το υπόλοιπο ήταν λίγο Nature_Desert_Desert_Landscape_Cowboy_Ho

 

Και νομίζω το παρακάτω βίντεο τα λέει όλα. :crazypilot: Τα σπάει το reverse grid πάντως, νομίζω πρέπει να εφαρμοστεί και σε όλα τα GG.

 

Edit: παραλίγο να ξεχάσω! 1-2 η ομαδάρα πάλι :D :p @uhu

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος Anthemius έγραψε:

 


Η αλήθεια είναι ότι έδωσα κάνα δυο φιλάκια σε κάποιον, ο οποίος μου έσπασε τα νεύρα με την οδήγησή του και που άλλαζε γραμμές και με έκλεινε (αντικανονικά) κάθε φορά που πήγαινα να τον προσπεράσω, αλλά δε θυμάμαι αν ήσουν εσύ αυτός emoji3.png

Κάποιες στιγμές βεβαια έκανα κι εγώ χοντράδες, οπότε ίσως με πέτυχες σε καμία τέτοια. Συγγνώμη αν όντως έτσι είναι, στην πραγματικότητα αφού έβλεπα πως δε μπορώ να οδηγήσω λόγω χαμηλού frame rate, έπρεπε μαλλον να εγκαταλείψω παρά να το ρισκάρω (όλα αυτά για τον 2ο αγώνα, γιατί στον 1ο δεν είχα θέματα).

Για τον 1ο αγώνα, χάρηκα που τερματισα 15ος μπροστά από τον rapid fast και που τον άκουσα εξαγριωμένο στο discord αμέσως μετά (ελπίζω όχι εξαιτίας μου πάντως)! emoji16.png Αυτό και μόνο σαν γεγονός ήταν αρκετό για να ευχαριστηθω τον χτεσινό αγωνα (προφανώς αναγνωρίζω την αξία του rapid, για αυτό και χάρηκα... Μην παρεξηγηθω. ευτυχώς που τελείωνε ο χρόνος! Saved by the bell!)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

 

Οχι ρε...

γιατί να εξαγριωθώ μαζί σου...

Εμείς τρακάραμε νομίζω στον δεύτερο γύρο όταν σε πέρασα αλλά νομίζω ήταν καθαρά επαφή αγάπης, δεν είδα το ριπλέη να φανταστείς (οπότε μπορεί απλά να σε βομβάρδισα)....

Μετά απο ενα γύρο είχα ανεβεί κάπου ψηλά και με σβουρίξανε και φόρτωσα...

Στο τέλος δεν θα σε περνούσα.. Θα έμενα στην 16, για αυτό δεν βούτηξα μετά το μπας στοπ..

Νομίζω η 16 είναι η πιο προνομιακή θέση για τον δεύτερο αγώνα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος Lylankor έγραψε:

Εγώ ότι έχω να πώ είναι για τους 2 πρώτους γύρους του 2ου αγώνα, το υπόλοιπο ήταν λίγο Nature_Desert_Desert_Landscape_Cowboy_Ho

 

Και νομίζω το παρακάτω βίντεο τα λέει όλα. :crazypilot: Τα σπάει το reverse grid πάντως, νομίζω πρέπει να εφαρμοστεί και σε όλα τα GG.

 

Σαν να οδηγούσες κόντρα στην AI - Εγώ πάντως είδα και δύο "σπρωξιματάκια" εκεί μέσα...:rolleyes:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Aris Teidis said:

Σαν να οδηγούσες κόντρα στην AI - Εγώ πάντως είδα και δύο "σπρωξιματάκια" εκεί μέσα...:rolleyes:

Και τα 2 στον συνονόματο Κώστα :p Στο 1ο δεν έβλεπα καθόλου τον @Anthemius που είχε σταματήσει στη πίστα και περίμενα να επιταχύνει νωρίτερα, στο 2ο είδα χαραμάδα και μπήκα, φαίνεται σαν να χτυπάει τον @tasosmich εκεί ή κάτι περίεργο.

18 minutes ago, GoMaR said:

Εσυ μη χαιρεσαι και πολυ :hehe:

Θα το χάσουμε στα χαρτιά πάλι? :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν υπαρχει lap που να μην εχω "βρισει" τον Ιασονα :amen: Οφειλω να παραδεχτω οτι το συγκεκριμενο τουτουνι ειναι σχολειο κ δεν ειρωνευομαι

 

Ειναι απο τις λιγες φορες που αν κ σπαστηκα για το dnf δεν με ενοχλησε καθολου το οτι εκανα 150+ γυρους στη Spa

 

Ειναι το ζυγισμα του αυτοκινητου που αν κ δεν κανει για επιθετικη οδηγηση/κυνηγι(τουλαχιστον για μενα), το κανει ακρως απολαυστικο(κ αρκετα γρηγορο) οταν βρεις το στησιμο του κ καταφερεις να χαραξεις γραμμες

 

Ειναι απο τις λιγες φορες που δεν ηθελα(κ δεν ετρεξα με) TC

 

@GoMaR αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα συνεχισω να σου ριχνω "καντηλια" για την επιλογη :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν το παίρνεις αυτό το 3d printed porschάκι με τπτ.

Στην επόμενη θα σου :spell: τις ρόδες.

 

Ωραία προσπέραση by the way.

Οι Lazy, Jason, akis, brizovski και bill111... ήταν σαν να πέσανε στην αριστερή λωρίδα της Αθηνών-Λαμίας σε μποτιλιάρισμα.:hehe:

Μόνο ο pipergias κράτησε το βρακάκι του στην θέση του. 

 

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@4WNikos 

Quote

Καλημέρα. Στην έξοδο της eau rouze κράτησα την αγωνιστική γραμμή και επέλεξα να δυσκολέψω το προσπέρασμα σου

για αυτό λέω για fair play. Θα μπορούσες να δώσεις  λιγο χώρο....Δεν μαχόμασταν για την 1η θέση ούτε καν για βαθμό. Πόσο μαλλον, όταν στον προηγούμενο γύρο παρόλο που επανηλλήμενα με χτυπήσατε απο πίσω και εσυ και ο @Anthemius  με αποτέλεσμα να χάνω φόρα.... και να βουτήξεις στο τελευταίο S και να με περάσεις καθαρά .γιατι ήξερα πως με τη φόρα που μπήκες δεν υπήρχε περίπτωση να περάσουμε και οι δυο την στροφή αν δεν σε αφηνα όλη τη στροφή..οπως και εγινε αφού φρεναρες μεχρι το απενατντι kerb.....

για αυτό πηγαινα αργα @Anthemius έχανα την φορα μου....fair play δεν ειναι να χτυπας τον μπροστα να χανει το κώλο και μετα να τον περνας....... η κάθε φάση μεμωνομενη ίσως να μην ειναι άξια αναφοράς...αλλα οταν αυτά γινονται μαζεμένα και όταν εμφανως κόβω για να σε αφήσω χωρο(νικο) να μην τρακάρουμε και καταστρέψω και των δυονών τον αγώνα και στην αμέσως επόμενη φάση εσυ δεν πράττεις ανάλογα αλλα προτιμάς την συγκρουση ενω μπορεις πολύ ευκολα να την αποφύγεις αυτό με ενοχλει.

long story short ...το νόμιμο δεν ειναι απαραιτητα και ηθικό. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

βιντεο δημητρη δεν μπορω να βάλω απο screen capture γιατί λογω low specs δεν μου δινει τη δινατότητα το gerforce experience ...μονο αμα το γραφω με την καμερα του κινητου....δες τον πρωτο γύρω μου στο δευτερο αγωνα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να  πετυχει ενα πρωταθλημα χρειαζονται δυο πραγματα.

 


Κοσμο στις πιστες και σκοτωμος στο φορουμ "καθε Δευτερα"

Μη μας στερησετε τις δυο αυτες χαρες :p

 

Ποιος θα αναλαβει φωτογραφιες ;;;

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, liakjim said:

Video για σχολιασμό δεν βλέπω!

;)

 

 

@aKosmas @Anthemius Όπως το είδα εγώ στον αγώνα, κάντε την κριτική σας. Έχω και εγώ ευθύνη με επαφή στον AKosmas στα φρένα αλλά για την έξοδο στην Eau Rouge θα επιμείνω ότι είμαι στην αγωνιστική γραμμή.

 

To report για ότι επαφή βρήκα να έχω στον αγώνα το έχω στείλει στον @Georgiadis Giorgos

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.