Jump to content



TangoX2 Race#2 - Spa 14/5/17


Recommended Posts

πριν 4 λεπτά, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Εμείς που δεν θα τρέξουμε στα χρονομετρημένα, με τι σειρά θα ξεκινήσουμε (μεταξύ μας)?

Το βασικό ερώτημα είναι πώς θα καταφέρουν να σας βάλουν σε μια σειρά (την επιθυμητή) .

Μην ακούσω για rolling start.

Link to comment
Share on other sites

!!!Ανακοίνωση!!!

Σε μερικές ώρες ξεκινάει ο δεύτερος αγώνας το πρωταθλήματος οπότε ας κάνουμε μία γρήγορη ανακεφαλαίωση.      

 

Οι οδηγοί απαγορεύεται να κάνουν   Esc->back to pits  κατά τη διάρκεια του qualify, εκτός και αν βρίσκονται εντός του pit lane (έχουν περάσει δηλαδή τη γραμμή που ενεργοποιείται το speed limiter).

 

Οι πρώτοι 10 οδηγοί του qualify θα εξεταστούν για τυχόν παραβίαση των ορίων της πίστας στα σημεία που έχουμε δηλώσει! Σε περίπτωση που δεν είστε σίγουροι, είναι προτιμότερο να αφήσετε το γύρο (ή να τον βγάλετε άκυρο) παρά να ξεκινήσετε από το τέλος του grid στον επόμενο αγώνα.

 

Οι @rapid_fast @uhu @panosdimp @Aris Teidis απαγορεύεται να κάνουν χρόνο κατά τη διάρκεια του qualify! Αυτό σημαίνει πως θα πρέπει να μείνετε στα pits σε όλη τη διάρκεια του qualify και να μην ενοχλήσετε τους υπόλοιπους οδηγούς! Οι θέσεις που θα πάρετε στο τέλος του grid είναι τυχαίες!

 

Οι οδηγοί που έχουν λάβει ποινές ή warnings θα παρακαλούσα να είναι λίγο πιο προσεκτικοί! Σε περίπτωση που παρατηρηθούν συμβάντα παρόμοια με αυτά της Imola οι ποινές μπορεί και θα είναι πιο αυστηρές!! 

 

20:30 ξεκινάει το official practice, σας περιμένουμε όλους στο discord για τυχόν απορίες!

 

Georgiadis Giorgos @GoMaR @Lazy Dog @BladeGT @bill123 @tasosmich @rapid_fast @Aris Teidis @geovas77 @uhu @Anthemius @aKosmas @PolomanGR @wolves @angeln1ck @Oxide Burnedbrain @thazio @JohnnyGTR @jumaru99 @4WNikos @khr1s @Lylankor @akis_z80 @panosdimp @liakjim @wargasm @Xalara5618 @ferrarimanos @Nikolas  @fatalara @djkostas @racer

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Georgiadis Giorgos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

!!!Ανακοίνωση!!!

Σε μερικές ώρες ξεκινάει ο δεύτερος αγώνας το πρωταθλήματος οπότε ας κάνουμε μία γρήγορη ανακεφαλαίωση.      
 
Οι οδηγοί απαγορεύεται να κάνουν   Esc->back to pits  κατά τη διάρκεια του qualify, εκτός και αν βρίσκονται εντός του pit lane (έχουν περάσει δηλαδή τη γραμμή που ενεργοποιείται το speed limiter).
 
Οι πρώτοι 10 οδηγοί του qualify θα εξεταστούν για τυχόν παραβίαση των ορίων της πίστας στα σημεία που έχουμε δηλώσει! Σε περίπτωση που δεν είστε σίγουροι, είναι προτιμότερο να αφήσετε το γύρο (ή να τον βγάλετε άκυρο) παρά να ξεκινήσετε από το τέλος του grid στον επόμενο αγώνα.
 
Οι @rapid_fast @uhu @panosdimp @Aris Teidis απαγορεύεται να κάνουν χρόνο κατά τη διάρκεια του qualify! Αυτό σημαίνει πως θα πρέπει να μείνετε στα pits σε όλη τη διάρκεια του qualify και να μην ενοχλήσετε τους υπόλοιπους οδηγούς! Οι θέσεις που θα πάρετε στο τέλος του grid είναι τυχαίες!
 
Οι οδηγοί που έχουν λάβει ποινές ή warnings θα παρακαλούσα να είναι λίγο πιο προσεκτικοί! Σε περίπτωση που παρατηρηθούν συμβάντα παρόμοια με αυτά της Imola οι ποινές μπορεί και θα είναι πιο αυστηρές!! 
 
20:30 ξεκινάει το official practice, σας περιμένουμε όλους στο discord για τυχόν απορίες!
 
Georgiadis Giorgos @GoMaR @Lazy Dog @BladeGT @bill123 @tasosmich @rapid_fast @Aris Teidis @geovas77 @uhu @Anthemius @aKosmas @PolomanGR @wolves @angeln1ck @Oxide Burnedbrain @thazio @JohnnyGTR @jumaru99 @4WNikos @khr1s @Lylankor @akis_z80 @panosdimp @liakjim @wargasm @Xalara5618 @ferrarimanos @Nikolas  @fatalara @djkostas @racer
 
 
 

Άδικο είναι αυτό..
Εγω πρέπει να πάω στο τέλος.
Ο αμέσως επόμενος μπροστά μου.. ο αμέσως επόμενος μπροστά του κλπ κλπ..


Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites


Άδικο είναι αυτό..
Εγω πρέπει να πάω στο τέλος.
Ο αμέσως επόμενος μπροστά μου.. ο αμέσως επόμενος μπροστά του κλπ κλπ..


Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Είναι αδύνατο. Μόνος τρόπος να βγείτε μόνοι σας και να κάνετε συγκεκριμένο και συμφωνημένο χρόνο ή rolling start.
Το πρώτο είναι επικίνδυνο και δύσκολο το 2ο το ξεχνάμε.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Είναι αδύνατο. Μόνος τρόπος να βγείτε μόνοι σας και να κάνετε συγκεκριμένο και συμφωνημένο χρόνο ή rolling start.
Το πρώτο είναι επικίνδυνο και δύσκολο το 2ο το ξεχνάμε.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Α.... τεχνικά δεν γίνεται ε;;
Οκ...

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και είναι όντως στη τύχη ή έχει να κάνει με τη σειρά που μπήκαν ή το νούμερό τους στο grid. Γιατί δε συμφωνείτε να κάνει ο καθένας 1 γύρο μόνο με 30 sec διαφορά, να κάνει ο ένας 3min ο άλλος 3:30, 4:00 κλπ. edit: αλλά αράξτε σε κανάνα έυκολο σημείο να περιμένετε, πχ ακριβώς πριν τη γραμμή αριστερά αριστερά.

 

Ακόμα δε καταλαβαίνω γιατί δεν θέλετε να αλλάξετε την ώρα στο server, όχι τίποτα άλλο αλλά δε μπορώ να σβήσω και τελείως τα shadows και επειδή τα έχω low με την 7970, ίσα ίσα να τη παλεύει, κάνουν flicker μέσα στη πίστα μετά τις 16:00. Και πάμε και στοίχημα αν θέλετε για το πόσοι θα χάνουν τα φρένα μετά την ευθειά και σε άλλα 2-3 σημεία λόγω glare και σκιών που θα αλλάζουν. @liakjim έχεις κανένα mod να τις σβήσω? :p

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
Link to comment
Share on other sites

Μια ιδέα είναι να σας βάλουν ballast στο χρονομετρημενο με αυξανόμενη κλίμακα βάρους .
Έτσι όμως θα εμποδιζατε τη διαδικασία των υπολοίπων. Εκτός και αν χωρίζονταν η διαδικασία όπου πχ τα πρώτα 5 λεπτά βγαίναν μόνο οι τιμωρημένοι με φορτωμένοι 500 κιλά ballast κλιμακωτά και με το τοπ στα 5 ξεκινάνε οι υπόλοιποι. Υπάρχει τρόπος αλλά δεν ξέρω αν αξίζει ο κόπος.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πριν 5 λεπτά, το μέλος Lylankor έγραψε:

Και είναι όντως στη τύχη ή έχει να κάνει με τη σειρά που μπήκαν ή το νούμερό τους στο grid. Γιατί δε συμφωνείτε να κάνει ο καθένας 1 γύρο μόνο με 30 sec διαφορά, να κάνει ο ένας 3min ο άλλος 3:30, 4:00 κλπ. edit: αλλά αράξτε σε κανάνα έυκολο σημείο να περιμένετε, πχ ακριβώς πριν τη γραμμή αριστερά αριστερά.

 

Ακόμα δε καταλαβαίνω γιατί δεν θέλετε να αλλάξετε την ώρα στο server, όχι τίποτα άλλο αλλά δε μπορώ να σβήσω και τελείως τα shadows και επειδή τα έχω low με την 7970, ίσα ίσα να τη παλεύει, κάνουν flicker μέσα στη πίστα μετά τις 16:00. Και πάμε και στοίχημα αν θέλετε για το πόσοι θα χάνουν τα φρένα μετά την ευθειά και σε άλλα 2-3 σημεία λόγω glare και σκιών που θα αλλάζουν. @liakjim έχεις κανένα mod να τις σβήσω? :p

 

Δεν έχω πρόβλημα να αλλάξει η ώρα.

 

Νομίζω πάντως ότι αν βάλεις 0 στο shadows map bias (κάπως έτσι) στο graphics.ini , τις σβήνεις.

edit, τελικά μάλλον 1 και τελικά στο video.ini

http://steamcommunity.com/app/244210/discussions/0/598198356165726598/

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Georgiadis Giorgos said:

!!!Ανακοίνωση!!!

Σε μερικές ώρες ξεκινάει ο δεύτερος αγώνας το πρωταθλήματος οπότε ας κάνουμε μία γρήγορη ανακεφαλαίωση.      

 

Οι οδηγοί απαγορεύεται να κάνουν   Esc->back to pits  κατά τη διάρκεια του qualify, εκτός και αν βρίσκονται εντός του pit lane (έχουν περάσει δηλαδή τη γραμμή που ενεργοποιείται το speed limiter).

 

Οι πρώτοι 10 οδηγοί του qualify θα εξεταστούν για τυχόν παραβίαση των ορίων της πίστας στα σημεία που έχουμε δηλώσει! Σε περίπτωση που δεν είστε σίγουροι, είναι προτιμότερο να αφήσετε το γύρο (ή να τον βγάλετε άκυρο) παρά να ξεκινήσετε από το τέλος του grid στον επόμενο αγώνα.

 

Οι @rapid_fast @uhu @panosdimp @Aris Teidis απαγορεύεται να κάνουν χρόνο κατά τη διάρκεια του qualify! Αυτό σημαίνει πως θα πρέπει να μείνετε στα pits σε όλη τη διάρκεια του qualify και να μην ενοχλήσετε τους υπόλοιπους οδηγούς! Οι θέσεις που θα πάρετε στο τέλος του grid είναι τυχαίες!

 

Οι οδηγοί που έχουν λάβει ποινές ή warnings θα παρακαλούσα να είναι λίγο πιο προσεκτικοί! Σε περίπτωση που παρατηρηθούν συμβάντα παρόμοια με αυτά της Imola οι ποινές μπορεί και θα είναι πιο αυστηρές!! 

 

20:30 ξεκινάει το official practice, σας περιμένουμε όλους στο discord για τυχόν απορίες!

 

Georgiadis Giorgos @GoMaR @Lazy Dog @BladeGT @bill123 @tasosmich @rapid_fast @Aris Teidis @geovas77 @uhu @Anthemius @aKosmas @PolomanGR @wolves @angeln1ck @Oxide Burnedbrain @thazio @JohnnyGTR @jumaru99 @4WNikos @khr1s @Lylankor @akis_z80 @panosdimp @liakjim @wargasm @Xalara5618 @ferrarimanos @Nikolas  @fatalara @djkostas @racer

 

 

 

Γτ ξεκιναει 20:30 και οχι 20:40 που εχετε πει στο topic του cup? Εκτος και αν εχετε βαλει 40λεπτα practice και οχι 30....ξερετε με πιεζει ο χρονος οπως ειχα αναφερει

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bill123 said:

Γτ ξεκιναει 20:30 και οχι 20:40 που εχετε πει στο topic του cup? Εκτος και αν εχετε βαλει 40λεπτα practice και οχι 30....ξερετε με πιεζει ο χρονος οπως ειχα αναφερει

Όπως και την άλλη φορά θα είναι 10 λεπτά παραπάνω το practice.

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Georgiadis Giorgos συγγνωμη για το χτυπημα αλλά ειχα θεμα με το pc(τρελο lag)

 

Απο την αρχη ειχα σπασιματα και καθυστερησεις. Εχανα το αυτοκινητο σε ασχετες στιγμες

 

Το κερασακι ηρθε στον 2ο αγωνα οπου κ ξαφνικα μετα την πρωτη φουρκετα βρεθηκα στον απεναντι τοιχο απο το πουθενα :coax:

 

Ηθικον διδαγμα...να κλεινετε τον Chrome πριν ξεκινησετε αγωνα

 

Για την ιστορια, ειχε τραβηξει περι τα 12gb μνημης:ph34r:

 

υ.γ το γκαντεμιασα :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@liakjimΣορρυ για το κοψιμο στο qualify,απλος με το ζορι εβγαζα καθαρο γυρο και δεν ηθελα να το αφησω,σκεψου οτι τελικα ειχα δυο καθαρούς γύρους μονο,ο ενας αυτος που σε εκοψα.

 

Στον 1ο αγωνα για μενα,εκανα τραγικά πράματα,εχασα 2 φορες τον ελεγχο και απλα επεσα τερμα πισω.

 

Ο 2ος ομως ισως ηταν απο τους πιο απολαυστικούς που εχω τρέξει,συνέχεια μάχη με κάποιον και στον τερματισμό αυτο:

20170514232031_1.thumb.jpg.9406f50e3a6f5f3f109221f3a010fb2c.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Κάτι κουλό Συμβαίνει με το pc μου. Πριν ξεκινήσει ο 2ος αγώνας, κι ενώ ήμουν στην καρτέλα του σετάπ, μαύρισαν οι οθόνες για λίγα δευτερόλεπτα, ενώ παράλληλα άνοιξαν από μόνα τους κάποια άσχετα προγράμματα (Skype, notepad, και κανα 2 ακόμα). Ενώ τα έκλεισα, προφανώς κάποια processes θα έτρεχαν ακόμα, γιατί στον 2ο αγώνα από την αρχή μέχρι το τέλος είχα 45-55 Fps... δυστυχώς με επηρέασε πολύ και δε μπορούσα να οδηγήσω. Εξού και οι έξοδοι, με πρώτη και καλύτερη στον 1ο γύρο που από 1ος έπεσα τελευταίος... μάλλον για φορματ κι εγώ...


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

!!!Ανακοίνωση!!!              μία ανακοίνωση της προκοπής δε μπορείτε να βγάλετε...

 

10 minutes ago, akis_z80 said:

 

Μέχρι Τετάρτη βράδυ ( 23:59 :p ) να έχετε κάνει όλοι τα reports σας παρακαλώ! 

Ακόμα και αυτά για τα οποία δεν είστε σίγουροι! 

 

 

Δεύτερος αγώνας και μόλις 24 συμμετοχές...

Τι έγινε οι υπόλοιποι?

Τρύπα άνοιξε και σας κατάπιε?!

Ούτε ένα "Παιδιά λυπάμαι αλλά δε θα μπορέσω να έρθω!"

Αυτό το Σουρβαιβορ ακόμα δεν τέλειωσε?!

 

Georgiadis Giorgos @GoMaR @Lazy Dog @BladeGT @bill123 @tasosmich @rapid_fast @Aris Teidis @geovas77 @uhu @Anthemius @aKosmas @PolomanGR @wolves @angeln1ck @Oxide Burnedbrain @thazio @JohnnyGTR @jumaru99 @4WNikos @khr1s @Lylankor @akis_z80 @panosdimp @liakjim @wargasm @Xalara5618 @ferrarimanos @Nikolas  @fatalara @djkostas @racer

Έγινε επεξεργασία από Georgiadis Giorgos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.