Jump to content



TangoX2 Race#2 - Spa 14/5/17


Recommended Posts

πριν 2 ώρες, το μέλος rapid_fast έγραψε:

 

πριν 5 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Τέτοιο κλείσιμο τελευταίας στιγμής μου έκανε και ο@panosdimp. Το μόνο αποτέλεσμα που έχει είναι να αιφνιδιάσει τον αντίπαλο ο οποίος απλά θα κάνει κίνηση αποφυγής ατυχήματος
 

 


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Θανάση δεν προλαβαίνεις να σηκώσεις, εκεί απλά πας να αποφύγεις. Για μένα είναι αντικανονική κίνηση άμυνας.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

 

Αντε να πω και εγώ... και ποιός τον ακούει μετά...

Η συγκεκριμένη κίνηση για εμένα είναι βρώμικο παιγνίδι..

Αν ήμουν αγωνοδίκης, θα έριχνα καμπάνα.

(Π@στια ακόμα δεν σας έχω πει ποιός φταίει)

Αυτό που έκανε ο @panosdimp είναι ακριβώς αυτό που θα έκανα και εγώ για να σε κόψω..

Τη στιγμή που οι αγωνοδίκες δεν το καταδικάζουν, αλλά το επιβραβεύουν, αυτό θα έκανα.

(Είναι θέμα πόσο σωστοί είναι οι αγωνοδίκες..) 

και θα σου έλεγα.. πίσω είσαι, δεν με νοιάζει φταίς ξεκάθαρα...

Και όποτε παίζουμε όλοι μαζί ανεπίσημο αγώνα, ξέρεις καλά @panosdimp και εσύ  @liakjim οτι αυτά είναι βούτυρο στο ψωμί μου...

Οπως πρέπει να έχεις αντιληφθεί μέχρι τώρα, πως στο πρόσφατο παρελθόν δεν έχω δημιουργήσει ιδιαίτερα θεματάκια...

Πάντως για εμένα, η κίνηση του @panosdimp ήταν φανερή, καθότι αν δείς δεν ξάκρισε δεξιά, παρέμεινε στο κέντρο για να σε κρατήσει κομμένο..

Ηταν προγραμματισμένη πρίν τη στροφή 100% η μανούβρα του

 

Να πω κι εγώ τη δική μου αλήθεια ?

Η κίνηση έτσι που έγινε δείχνει όντως εσκεμένη μόνο που επειδή τα 919 ήταν ιδιαίτερα αυτοκίνητα ήταν αποτέλεσμα περισσότερο κακής εκτίμησης από την πλευρά μου γιατί αντέδρασα σαν να οδηγούσα άλλο αυτοκίνητο βγαίνοντας από τη στροφή δεν πρόλαβα να σκεφτώ πως ο Δημήτρης είχε άλλη διαχείριση κινητήρα και θα με κατάπινε αφού εγώ ήθελα να κάνω σε εκείνο το σημείο οικονομία, όταν το συνειδητοποίησα έγιναν όλα πολύ γρήγορα και γι αυτό και το κόψιμο φαίνεται πολύ βρώμικο, δεν ξέρω αν θεωρείται η όχι λάθος αλλά σε διαβεβαιώ φίλτατε teammate @rapid_fastπως δεν είχα από πριν σκεφτεί τι θα κάνω γιατί δεν ήξερα πως θα διαχειριστεί τον κινητήρα του ο Δημήτρης σ εκείνο το σημείο. 

Αν λάβεις υπ όψιν σου και το multiclass τότε καταλαβαίνεις πόσο δύσκολο ήταν. Ο Δημήτρης που οδηγούσε 919 θα καταλάβει τι εννοώ νομίζω. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

Να πω κι εγώ τη δική μου αλήθεια ?

Η κίνηση έτσι που έγινε δείχνει όντως εσκεμένη μόνο που επειδή τα 919 ήταν ιδιαίτερα αυτοκίνητα ήταν αποτέλεσμα περισσότερο κακής εκτίμησης από την πλευρά μου γιατί αντέδρασα σαν να οδηγούσα άλλο αυτοκίνητο βγαίνοντας από τη στροφή δεν πρόλαβα να σκεφτώ πως ο Δημήτρης είχε άλλη διαχείριση κινητήρα και θα με κατάπινε αφού εγώ ήθελα να κάνω σε εκείνο το σημείο οικονομία, όταν το συνειδητοποίησα έγιναν όλα πολύ γρήγορα και γι αυτό και το κόψιμο φαίνεται πολύ βρώμικο, δεν ξέρω αν θεωρείται η όχι λάθος αλλά σε διαβεβαιώ φίλτατε teammate @rapid_fastπως δεν είχα από πριν σκεφτεί τι θα κάνω γιατί δεν ήξερα πως θα διαχειριστεί τον κινητήρα του ο Δημήτρης σ εκείνο το σημείο. 

Αν λάβεις υπ όψιν σου και το multiclass τότε καταλαβαίνεις πόσο δύσκολο ήταν. Ο Δημήτρης που οδηγούσε 919 θα καταλάβει τι εννοώ νομίζω. 

Αντε τώρα να είμαι εγώ αγωνοδίκης και να με πείσεις χωρίς τηλεμετρία..

Δεν μπορείς!!!

Το ότι δεν το έκανες σκόπιμα το ξέρω, γιατί το είχαμε κουβεντιάσει...

απλά ήθελα να δώσω έναν ρεαλιστικό τόνο σε όλο το θέμα..

Κανένας δεν μπορεί να ξέρει τι σκέφτεσαι και γιατί ενεργείς όπως το κάνεις, ναι?

Και ο καθένας, απο έξω, κοιτάζοντας κάποια πράγματα βγάζει κάποια συμπεράσματα...

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος angeln1ck έγραψε:

Παρτε και τα καθιερωμενα βιντεο απο τον αγωνα μου [emoji3] :  

 

 

 

Στο έχω πει πως είσαι οδηγάρα?

 

πριν 34 λεπτά, το μέλος wolves έγραψε:

boo-sleepy.gif.545eac3e59ab1ce3d8144d03f0b995ae.gif

Μλκ δεν ξέρεις τί θες. :p

Δεν λέμε τπτ, λες τάφος.

Λέμε, γκρινιάζεις. Ουφ:erm:

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Anthemius said:

 

Πατριωτάκι πλέον μένω στη Θεσσαλονίκη, αλλά τα πρώτα 18 χρόνια της ζωής μου μεγάλωσα και έζησα στη Δράμα. Είμαι και θα είμαι πάντα Δραμινός!

 

Με αφορμή την "επεισοδιακή" γνωριμία μας, θα ήθελα να εκφράσω μια προσωπική άποψη από την εμπειρία μου στους αγώνες και την παρέα που κάνουμε τα τελευταία χρόνια στο thelab. Κατά καιρούς, πολλοί εδώ μέσα έχουμε μαλώσει, έχουμε βριστεί, έχουμε παρεξηγηθεί, κλπ κλπ, εξαιτίας διαφωνιών σε διάφορα αγωνιστικά συμβάντα. Παράλληλα, έχουμε περάσει καταπληκτικά, έχουμε (εγώ τουλάχιστον) κάψει το φαγητό επειδή οδηγούσαμε ή μιλούσαμε στο discord και ξεχάσαμε να κλείσουμε το μάτι της κουζίνας σε 20 λεπτά όπως μας είπε η γυναίκα μας, κάποιοι έχουμε γνωριστεί και από κοντά, έχουμε αναμετρηθεί σε πίστες kart, έχουμε πιει καφέδες, κλπ. Αυτό που κατάλαβα, είναι πως όλοι μας έχουμε ένα κοινό που μας ενώνει: Την ευχαρίστηση που μας προσφέρει η εμπειρία να οδηγούμε το αγαπημένο μας sim, με πραγματικούς ανθρώπους και όχι με το κομπιούτερ, και τη δυνατότητα να ξεφεύγουμε για λίγο από την ζοφερή πραγματικότητα.

Στα πλαίσια αυτής της κοινότητας, λίγο πολύ έχουμε μάθει ο καθένας το οδηγικό στυλ του άλλου, τα χούγια του καθενός, τα κουσούρια, τις πλάκες που κάνει, το στυλ γραφής, ακόμα και τις απόψεις που έχει σε συγκεκριμένα συμβάντα! Ένα γοητευτικό κομμάτι αυτής της διαδικασίας, είναι ο σχολιασμός των αμφισβητούμενων φάσεων/συμβάντων μετά από κάθε αγώνα! Είτε είμαστε εμπλεκόμενοι, είτε όχι, τα νούμερα τηλεθέασης εκτοξεύονται σε βαθμό που αναρωτιέμαι αν επαρκεί το bandwidth του thelab.gr! :D. Δυστυχώς όμως, είναι πολύ εύκολο και πολύ συχνό, να ξεκινάμε τη συζήτηση με ωραία διάθεση και στην πορεία να εκνευριστούμε και να έχουμε παρατράγουδα! Εκεί επεμβαίνουν πυροσβεστικά οι ψυχραιμότεροι και ηρεμούν τα πνεύματα! 

Είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό, όταν νιώθεις πως σε τρώει το δίκιο, να ακούς ειρωνικές απόψεις, ή και πειράγματα διασκεδαστικά... Το έχω νιώσει κάποιες φορές και καταλαβαίνω πως ήταν λάθος η στιγμή να αστειευτώ λέγοντας πως όποιος διαφωνεί να αποσυρθεί από το cup... Την σπόντα την πέταξα σε μορφή troll, όχι για σένα, αλλά μπας και ψαρώσει κανένας από τα aliens... Λάθος μου!

Όσο για τα συμβάντα, προσωπικά πιστεύω πως δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να εκνευριζόμαστε από αυτά που ακούμε. Σχεδόν πάντα, κάποιοι θα έχουν μια άποψη και κάποιοι άλλοι διαφορετική. Στο τέλος, άλλοι είναι αυτοί που θα κρίνουν (οι διοργανωτές), ανεξάρτητα από αυτά που λέγονται εδώ. 

 

Κάποια πράγματα, δεν πρέπει να τα παίρνουμε και πολύ σοβαρά κατάκαρδα! Ναι, το CUP το παίρνουμε στα σοβαρά, γιατί πρέπει να σεβόμαστε τον κόπο και την προσπάθεια των συναγωνιστών μας (και τη δική μασ), αλλά το να χαλιόμαστε για αγωνιστικά συμβάντα που δεν έγιναν με πρόθεση να χαλάσουν τον αγώνα του άλλου, ή επειδή κάποιος έχει διαφορετική άποψη με τη δική μας, πραγματικά δεν αξίζει... 

 

Φιλικά, Θέμης

καλά ρε αχαίρευτε εσύ δεν είπες οτι στα θέματα αγων.δεοντολ. δεν θές συζήτηση γιατί είσαι οκ κ δεν παίρνεις άλλο βελτίωση -παρότι είσαι συχνά πυκνά πρωταγωνιστής-.

 

Τώρα άλλα λες?

 

υγ:για να δούμε θα τσιμπήσει?εγώ το παίζω 1 ημίχρονο/τελικό

Έγινε επεξεργασία από sosna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος liakjim έγραψε:

 

Στο έχω πει πως είσαι οδηγάρα?

Οδηγαρα δεν ειμαι σιγουρα! και αυτο φαινεται απο τους χρονους μου και απο τις θεσεις που παιρνω καθε φορα. :D 

απλα πιστευω πως εχω αισθηση του χωρου, δινοντας μου την δυνατοτητα να μπορω να πιεζω, και καλο ελεγχο του αυτοκινητου

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα μακάρι οι γρηγορότεροι εσού να είχαν τουλάχιστον την ίδια χωρική αντιληψιμότητα με εσένα.:):amen:

 

εμένα να δεις πόσο μου πήρε για να μπορέσω να χω μια σχετική άνεση κ παρόλαυτα όλο κ κάποια μακακία θα κάνω.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Μλκ δεν ξέρεις τί θες. :p

Δεν λέμε τπτ, λες τάφος.

Λέμε, γκρινιάζεις. Ουφ:erm:

Μα αυτα που λετε ειναι βαρετα.

μπουρου-μπουρου, μπουρου-μπουρου, τον εκλεισε, δεν τον εκλεισε, τι εκανε ο χαμιλτον, τι δεν εκανε ο φετελ..... συγνωμη, φιλικα, δε το θελα. :wall:

Ουτε ενα μπινελικι ναουμ.... Ελληνικο cup ειναι αυτο; ή ελβετικο?

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

Μέχρι σημερα βράδυ είναι η προθεσμία για τα reports!!!
 

Πω πω.. διαφορά που έκανε το τρακαρισμένο μπροστά στην Κ5 έ??

Απο μηδεν στα 5 cuts...

Άσχετο θα μου πεις, αλλά ενδιαφέρον...

Εχω μια ιδέα / πρόταση / επιθυμία...

Απο τα ριπόρτ, κάποιοι θα φάνε ποινή, κάποιοι προειδοποίηση..

Δεν γνωρίζουμε όλοι τα ριπόρτ / για ποιό λόγο κάποιος έφαγε ποινή / ή προειδοποίηση / η ήταν αγωνιστικό ατύχημα..

Μήπως θα ήταν καλό, στην επόμενη διοργάνωση, να μας βάζετε τις φάσεις και να μας λέτε τις αποφάσεις και το σκεπτικό σας?

Το λέω σαν εκπαίδευση, σαν υλικό εκμάθησης..

(και φυσικά επειδή θέλει πάρα πολύ χρόνο, και κάθε απόφαση θα έχει και διαμάχες 50 σελίδων:amen:)

Έγινε επεξεργασία από rapid_fast
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ασε τις δικαιολογιες..

και εγω τρακαρισμενος ημουν μπροστα πισω στο 2o race και δεν εκανα ουτε ενα cut :p

Ασχετος εισαι!!! (να μπινελικια Κωστα :hehe: )

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ιάσονα στην k18 αν είναι αυτή πριν το εσάκι του bus stop όποτε με έβγαζε άφηνα το γκάζι για να μην κλέψω δεν ξέρω αν παίζει αυτό κάποιο ρόλο στα cuts η υπολογίζονται ούτως η άλλως .

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

ασε τις δικαιολογιες..

και εγω τρακαρισμενος ημουν μπροστα πισω στο 2o race και δεν εκανα ουτε ενα cut :p

Ασχετος εισαι!!! (να μπινελικια Κωστα :hehe: )

 

 

Εγώ είμαι άσχετος ρε?

αφού εσύ ήσουν μπρός πίσω χαλασμένος, είχες ισορροπία..

εγώ ήμουν μόνο μπροστά, το πίσω ήταν βιδωμένο κάτω και το εμπρός στο αέρα.. δεν άκουγε τιμόνι...:wub:

 

Link to comment
Share on other sites

Ιάσονα στην k18 αν είναι αυτή πριν το εσάκι του bus stop όποτε με έβγαζε άφηνα το γκάζι για να μην κλέψω δεν ξέρω αν παίζει αυτό κάποιο ρόλο στα cuts η υπολογίζονται ούτως η άλλως .
 


Μην ανησυχείς κάτω από 7 έχεις, οπότε free.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος rapid_fast έγραψε:

Δεν γνωρίζουμε όλοι τα ριπόρτ / για ποιό λόγο κάποιος έφαγε ποινή / ή προειδοποίηση / η ήταν αγωνιστικό ατύχημα..

Μήπως θα ήταν καλό, στην επόμενη διοργάνωση, να μας βάζετε τις φάσεις και να μας λέτε τις αποφάσεις και το σκεπτικό σας?

LIKE.jpg.facd75aabe093578312b53c32012c6c6.jpg.06b3576b838411cae825cf70cc7651e2.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.