Jump to content



TangoX2 Race#2 - Spa 14/5/17


Recommended Posts

πριν 36 λεπτά, το μέλος Lylankor έγραψε:

Εγώ δεν θα σχολιάσω τα περιστατικά αλλά θα πώ 2 πραγματάκια μόνο.

 

Ανάλογα με τους κανονισμούς που ισχύουν σε κάθε οργάνωση (F1 πχ), επιτρέπεται ο μπροστά να διαλέξει ότι γραμμή θέλει αν δεν υπάρχει "σημαντική επικάλυψη". Δηλαδή ακόμα και να υπάρχει μια κάποια επικάλυψη (προφυλακτήρες πχ) ο μπροστά στις ευθείες κάνει ότι θέλει αρκεί να κάνει μόνο μια κίνηση. Μπορεί δηλαδή να μπλοκάρει νόμιμα τον επιτιθέμενο αν ο 2ος φέρει τον εαυτό του στη δύσκολη θέση του να μη μπορεί να ξαναβγεί από την άλλη είτε επείδη ήθελε slipstream μέχρι τελευταία στιγμή, είτε σε φάσεις όπως αυτή. Ο επιτιθέμενος φταίει που έδωσε στον άλλο το δικαίωμα να τον μπλοκάρει, και εκεί πρέπει να πατήσει και φρένο για να μη πέσει πάνω του.

 

Επίσης σε εξόδους στροφών πολλοί κανονισμοί είναι έτσι ώστε επιτρέπουν στον οδηγό από την εσωτερική να μην αφήσει καθόλου χώρο σε αυτόν από έξω εκτός αν είναι μπροστά του. Δηλαδή μισό προφυλακτήρα πίσω να είσαι ο άλλος μπορεί να χρησιμοποιήσει όλη τη πίστα στην έξοδο και να σε βγάλει έξω (F1 το βλέπουμε συνέχεια, προχθές ο Hamilton κλαιγόταν για λίγο γιατί του το έκανε ο Fetel στην Κ1 ενώ ήταν αυτός ελάχιστα μπροστά).

 

Τέλος ακούω για divebombs όλη την ώρα. Divebomb, από τη στιγμή που ο επιτιθέμενος στη κορυφή περίπου της στροφής έχει φτάσει στο μισό αμάξι του αμυνόμενου, και από εκεί και πέρα δεν κάνει overshoot και δεν φεύγει στην εξωτερική πριν καταφέρει να στρίψει, δεν υφίσταται για εμένα. Αλλιώς οι αμυνόμενοι δε θα άλλαζαν ποτέ γραμμή αν δεν υπήρχε επικάλυψη πριν τη στροφή, αλλά το κάνουν, συνέχεια.

Στην φόρμουλα αλλάζουνε γραμμή τις περισσότερες φορές για να κόψουν το σλιπστριμινγκ..

Και επειδή τα μονοθέσια ακούν καλά στις απότομες αλλαγές βλέπουμε τέτοια ακραία κινούμενα σχέδια...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση να κάνω έτσι απο περιέργεια ...και τελειωνει αυτο για μενα....να μην ζαλίζουμε και αυτους που δεν τους  αφορά το θέμα.

@4WNikos , ειλικρινά , την στιγμή πριν την επαφή στην eau rouge, με ειδες στον καθρεφτη και helicorsa ότι ήμουν δεξιά σου και πήγαινα να σε περάσω εκει? 

Δηλαδή είχες επιγνωση της θέσης μου και επέλεξες να κρατησεις αυτή τη γραμμή ή δεν κατάλαβες που ήμουν και πως χτύπησα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, aKosmas said:

μια ερωτηση να κάνω έτσι απο περιέργεια ...και τελειωνει αυτο για μενα....να μην ζαλίζουμε και αυτους που δεν τους  αφορά το θέμα.

@4WNikos , ειλικρινά , την στιγμή πριν την επαφή στην eau rouge, με ειδες στον καθρεφτη και helicorsa ότι ήμουν δεξιά σου και πήγαινα να σε περάσω εκει? 

Δηλαδή είχες επιγνωση της θέσης μου και επέλεξες να κρατησεις αυτή τη γραμμή ή δεν κατάλαβες που ήμουν και πως χτύπησα;

Αν δεις το video που postara, φαίνεται ότι κοιτάω από πολύ νωρίς τους καθρέπτες μου. Ήξερα ότι είσαι εκεί και όπως είπα και σε προηγούμενο post μου, κράτησα τη γραμμή μου αμυνόμενος. Θεωρώ ότι ήταν επιλογή μου να σε δυσκολέψω και ότι δεν είναι παράνομο. Αν αποφανθούν κάτι άλλο τα παιδιά, θα το σεβαστώ και δεν θα επαναλάβω κάτι τέτοιο(όχι συνειδητά, γιατί κατά λάθος μπορεί και να γίνει). Μέχρι τότε όμως τα λίγα που γνωρίζω από αγωνιστική οδήγηση με κάναν να αποφασίσω ότι αυτή ήταν η καλύτερη επιλογή. Σε καμία περίπτωση δεν είχα πρόθεση να σε κάνω να έχεις έξοδο και να τελειώσει ο αγώνας σου(αυτό είναι κάτι για το οποίο λυπάμαι και δεν έχω φροντίσει να αναφέρω νωρίτερα). Πίστευα ότι θα αλλάξεις πορεία ή θα φρενάρεις. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να τραβήξει φωτογραφία από το πλάι ώστε να φανεί που ακριβώς ήταν ο Κοσμάς όταν ο Νίκος έκανε ελαφρώς δεξιά?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, liakjim said:

Μπορεί κάποιος να τραβήξει φωτογραφία από το πλάι ώστε να φανεί που ακριβώς ήταν ο Κοσμάς όταν ο Νίκος έκανε ελαφρώς δεξιά?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

20170516200535_1.jpg

20170516200539_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Μπορεί κάποιος να τραβήξει φωτογραφία από το πλάι ώστε να φανεί που ακριβώς ήταν ο Κοσμάς όταν ο Νίκος έκανε ελαφρώς δεξιά?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν δεις τον καθρεφτη του Νικου απο το βιντεο ειναι κανονικα πισω του.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Κοσμά δεν χωρουσες να περάσεις δεξιά από τον Νίκο έκανε, δεν έκανε κίνηση! Εκτός και αν έβγαζες τις 2 σου ροδες και τον "ωθουσες" προς τα αριστερά!!! Γιατί έκανε κίνηση πριν φτάσεις να βάλεις την μούρη σου δεξιά από τον κώλο του...και τον χτύπησες και από πάνω!

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος aKosmas έγραψε:

@rapid_fast. δεν μου απάντησες για το video που σε αφορά? φταίω και εκει εγω?

 και εδω φταιω εγω ??? δηλαδη εσυ κρατησες την γραμμη σου , και εγω όχι? εγω βλεπω να χανεις να μουτρα και να κλεινεις τη δική μου γραμμη. Αυτό φαινεται και απο την κατευθυνση που έχουν ολοι οι υπόλοιποι......:amen:μαλλον πρεπει να παω σε κανα παπα να με διαβάσει 

Ασε τους άλλους τι κάνουν... Δεν μας απασχολούν..

Κοιτα εμάς.. Εσύ πατάς πάνω στο γλωσσίδι, ναι? Εγώ είμαι μέσα 1+ όχημα δεξιά σου...

Στο φρενάρισμα, με βλέπεις καθαρά οτι έχω περάσει στο 70-80% του οχήματος.. Και έχεις οπτική επαφή απόλυτα.. Μόνο εσύ έτσι?

Πρόσεξε τώρα. Ενώ είσαι αριστερά και βλέπεις αυτοκίνητα δεξιά σου φεύγεις πάνω απο τη γραμμή την αριστερή της πίστας και κλείνεις

προς το άπεξ. Ακολουθείς τον πόλομαν στην γραμμή του..

Εγώ αντίστοιχα, αντι να συνεχίσω στην γραμμή μου, ανοίγω αριστερά.

Εγώ άνοιξα τη γραμμή μου ένα ολόκληρο αυτοκίνητο..

Γιατί το κάνω? γιατί δεξιά μου έχω κάποιον, τον οποίο σέβομαι και ανοίγω την πόρτα να μην τον χτυπήσω, ή αν θές να μη με χτυπήσει ή αν θές μου έφαγε την εσωτερική επειδή είναι μάγκας..

Πάω τώρα στους άλλους που είπες να δούμε..

Οι άλλοι είναι 2, εμείς σε αυτή τη στροφή μπαίνουμε 3.

Αρα θέλουμε περισσότερο χώρο, άρα οι γραμμές μας πρέπει να είναι όπως τον προηγούμενων + ακόμα μία προς τα αριστερά.

Στα αριστερά είσαι εσύ.. 

Εσύ αντί να μείνεις πάνω στην γραμμή, έρχεσαι δεξιά..

Πρόσεξε αν θες εδώ.. Αν δεν χτυπούσες πάνω μου, θα έπεφτες πάνω στον ηλία.

Πέρα από εμένα που με βλέπεις πρακτικά, έχεις ακόμα έναν δίπλα σου, και με την γραμμή που επέλεξες να πάρεις, θα έπεφτες πάνω του.

Εγώ, θα πήγαινα καρφί αριστερά αν δεν ακουμπούσαμε, για να πάρω άνετα την εσωτερική στην επόμενη απο τον ούχου και να μην περάσει..

Αν ήμουν στη θέση σου, θα πήγαινα στη γραμμή που ακολούθησες αμέσως μετά την επαφή μας, και ήσουν δίπλα δίπλα με τον ηλία.

Νομίζω, όπως είπα και πριν, ότι αυτή είναι η γραμμή που θα έπρεπε να ακολουθήσεις σε αυτή τη στροφή.

Τη στροφή σε αυτή τη συγκεκριμένη φάση όπως πηγαίνουν τα αυτοκίνητα την έχεις χάσει τελείως.. Στην κυριολεξία όποιος έρχεται απο πίσω θα σε περάσει

και δεν μπορείς να κάνεις και τίποτα..

Θα είχε ενδιαφέρον πάντως να μας πούνε και οι αγωνοδίκες την άποψη τους.

Αυτά που λέω δεν είναι σωστά έτσι, είναι απλά η άποψη μου.

Και ξαναλέω, δεν θεωρώ οτι φταίς. Δεν έκανες κάποια παράλογη κίνηση.

Πολλές φορές όμως πάνω στην ένταση του αγώνα, δεν έχεις την καθαρή αντίληψη της κατάστασης, παρασύρεσαι απο τις γραμμές των άλλων, έχεις άγχος, και δεν κάνεις πάντα τις ασφαλέστερες επιλογές.

Και ξαναλέω, δεν θεωρώ οτι φταίς. Απλά όταν αποκτήσεις εμπειρία απο σειρά αγώνων, αυτά θα τα αποφεύγεις κατά 99,99%

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 4WNikos said:

 

20170516200535_1.jpg

20170516200539_1.jpg

όπως το βλεπω και εδω....δεν νομιζω να προλάβαινα να κόψω. Αν εκοβα και πηγαινα αριστερα θα σε χτυπούσα απο πίσω.....αν εκοβα και πήγιανα δεξια...παλι στον τοίχο θα έπεφτα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος aKosmas έγραψε:

πουθενά δεν ισχυρίστηκα ότι έκανε ο @4WNICK divebomb σε εμένα και ότι πρέπει να τιμωρηθεί....Το ειπα πιο πάνω το λέω και τώρα...ότι ηταν καθαρό, παρολα αυτά συνεχίζετε ασκοπα πολύ να το αναφέρεται χωρις να υπάρχει λόγος , λες και αντιδικουμε..... το ανέφερα σε εισαγωγικα ως "divebomb" ...ως ενδειξη fair play απο μερος μου που παρολο που γιναν όσα γιναν πιο πριν , του αφησα απλετο χωρο και δεν προσπαθησα να αμυνθώ για αυτο και μόνο το λογο...

@Anthemius εγω σίγουρα δεν ειμαι γρήγορος.......αλλα ότι και να μου πεις..... με τα screenshot , τα slow motion klp που ειδα και έβαλα και εδω εξακολουθω να πιστευω ότι με έκλεισε...αν πρεπει να παραιτηθω να το κάνω 

 

Πατριωτάκι πλέον μένω στη Θεσσαλονίκη, αλλά τα πρώτα 18 χρόνια της ζωής μου μεγάλωσα και έζησα στη Δράμα. Είμαι και θα είμαι πάντα Δραμινός!

 

Με αφορμή την "επεισοδιακή" γνωριμία μας, θα ήθελα να εκφράσω μια προσωπική άποψη από την εμπειρία μου στους αγώνες και την παρέα που κάνουμε τα τελευταία χρόνια στο thelab. Κατά καιρούς, πολλοί εδώ μέσα έχουμε μαλώσει, έχουμε βριστεί, έχουμε παρεξηγηθεί, κλπ κλπ, εξαιτίας διαφωνιών σε διάφορα αγωνιστικά συμβάντα. Παράλληλα, έχουμε περάσει καταπληκτικά, έχουμε (εγώ τουλάχιστον) κάψει το φαγητό επειδή οδηγούσαμε ή μιλούσαμε στο discord και ξεχάσαμε να κλείσουμε το μάτι της κουζίνας σε 20 λεπτά όπως μας είπε η γυναίκα μας, κάποιοι έχουμε γνωριστεί και από κοντά, έχουμε αναμετρηθεί σε πίστες kart, έχουμε πιει καφέδες, κλπ. Αυτό που κατάλαβα, είναι πως όλοι μας έχουμε ένα κοινό που μας ενώνει: Την ευχαρίστηση που μας προσφέρει η εμπειρία να οδηγούμε το αγαπημένο μας sim, με πραγματικούς ανθρώπους και όχι με το κομπιούτερ, και τη δυνατότητα να ξεφεύγουμε για λίγο από την ζοφερή πραγματικότητα.

Στα πλαίσια αυτής της κοινότητας, λίγο πολύ έχουμε μάθει ο καθένας το οδηγικό στυλ του άλλου, τα χούγια του καθενός, τα κουσούρια, τις πλάκες που κάνει, το στυλ γραφής, ακόμα και τις απόψεις που έχει σε συγκεκριμένα συμβάντα! Ένα γοητευτικό κομμάτι αυτής της διαδικασίας, είναι ο σχολιασμός των αμφισβητούμενων φάσεων/συμβάντων μετά από κάθε αγώνα! Είτε είμαστε εμπλεκόμενοι, είτε όχι, τα νούμερα τηλεθέασης εκτοξεύονται σε βαθμό που αναρωτιέμαι αν επαρκεί το bandwidth του thelab.gr! :D. Δυστυχώς όμως, είναι πολύ εύκολο και πολύ συχνό, να ξεκινάμε τη συζήτηση με ωραία διάθεση και στην πορεία να εκνευριστούμε και να έχουμε παρατράγουδα! Εκεί επεμβαίνουν πυροσβεστικά οι ψυχραιμότεροι και ηρεμούν τα πνεύματα! 

Είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό, όταν νιώθεις πως σε τρώει το δίκιο, να ακούς ειρωνικές απόψεις, ή και πειράγματα διασκεδαστικά... Το έχω νιώσει κάποιες φορές και καταλαβαίνω πως ήταν λάθος η στιγμή να αστειευτώ λέγοντας πως όποιος διαφωνεί να αποσυρθεί από το cup... Την σπόντα την πέταξα σε μορφή troll, όχι για σένα, αλλά μπας και ψαρώσει κανένας από τα aliens... Λάθος μου!

Όσο για τα συμβάντα, προσωπικά πιστεύω πως δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να εκνευριζόμαστε από αυτά που ακούμε. Σχεδόν πάντα, κάποιοι θα έχουν μια άποψη και κάποιοι άλλοι διαφορετική. Στο τέλος, άλλοι είναι αυτοί που θα κρίνουν (οι διοργανωτές), ανεξάρτητα από αυτά που λέγονται εδώ. 

 

Κάποια πράγματα, δεν πρέπει να τα παίρνουμε και πολύ σοβαρά κατάκαρδα! Ναι, το CUP το παίρνουμε στα σοβαρά, γιατί πρέπει να σεβόμαστε τον κόπο και την προσπάθεια των συναγωνιστών μας (και τη δική μασ), αλλά το να χαλιόμαστε για αγωνιστικά συμβάντα που δεν έγιναν με πρόθεση να χαλάσουν τον αγώνα του άλλου, ή επειδή κάποιος έχει διαφορετική άποψη με τη δική μας, πραγματικά δεν αξίζει... 

 

Φιλικά, Θέμης

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GoMaR said:

3-4 σελιδες λετε λετε λετε και τελος οι αγωνιδικες μπορει να αποφασισουν ban σε ολους :D

:p

 

Θα κάνουμε δικό μας πρωτάθλημα. Destruction Derby #1. Δε θα μπορείτε να λάβετε μέρος. Θα είστε επίτιμα ban. :p <3 :D 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος aKosmas έγραψε:

όπως το βλεπω και εδω....δεν νομιζω να προλάβαινα να κόψω. Αν εκοβα και πηγαινα αριστερα θα σε χτυπούσα απο πίσω.....αν εκοβα και πήγιανα δεξια...παλι στον τοίχο θα έπεφτα

Κοσμά.. επειδή είχες φόρα, δεν σημαίνει οτι μπορείς δικαιωματικά να την εξαργυρώσεις με προσπέραση..

Ερχόμενος απο πίσω, πατάς έξω απο την άσπρη γραμμή. 335 λάστιχο, άρα 34 εκατοστά..

Μετά, ο τροχός σου είναι μέσα απο την άσπρη γραμμή. Δηλαδή κινήθηκες 34+34=68 εκατοστά αριστερά..

Και σε εκείνο το σημείο τρακάρατε..

Ο χώρος που έχεις δεξιά πρίν κινηθεί ο εμπρός σου, δεν επαρκεί για να περάσεις..

Κινήθηκε δεν κινήθηκε δεξιά, χώρος δεν υπάρχει..

Είναι πραγματικά μια πολύ κακή εκτίμηση αυτό το προσπέρασμα..

Θα έπρεπε να πάς αριστερά ώρα πρίν (βέβαια αν το έκανες θα είχες κάνει τετακε.)

Αυτό το προσπέρασμα όπως το έχεις ονειρευτεί, δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί Κοσμά..

Δεν υπάρχει ο χώρος..

Οτι και να λένε οι κάμερες, μέσα έξω δεξιά αριστερά..

Βάλε κάτω χαρτί μολύβι χάρακα.. Δεν χωρούσες..

 

Link to comment
Share on other sites

@anthemius , καμία παρεξηση Θέμη.....εχεις δικιο σε όλα . Στο θέμα της παράιτησης....ειπα να συνεχίσω την trollia...B)

@GoMaR αν μου επιτρέπεις να κανω ενα μαυρο αστείο....λιγο κρυο.....

αν έχω ποινή στην eau rouge στειλτην στον Virtual ταφο μου......δεν επιβίωσα της συγκρουσης....:(

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3-4 σελιδες λετε λετε λετε και τελος οι αγωνιδικες μπορει να αποφασισουν ban σε ολους [emoji3]
:p
 


Προτείνω να τα κρίνετε όλα αγωνιστικά συμβάντα χωρίς τιμωρία για κανέναν! Αυτό θα ήταν το καλύτερο τρολλάρισμα!

[emoji12]


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος rapid_fast έγραψε:

Αντε να πω και εγώ... και ποιός τον ακούει μετά...

Η συγκεκριμένη κίνηση για εμένα είναι βρώμικο παιγνίδι..

Αν ήμουν αγωνοδίκης, θα έριχνα καμπάνα.

(Π@στια ακόμα δεν σας έχω πει ποιός φταίει)

Αυτό που έκανε ο @panosdimp είναι ακριβώς αυτό που θα έκανα και εγώ για να σε κόψω..

Τη στιγμή που οι αγωνοδίκες δεν το καταδικάζουν, αλλά το επιβραβεύουν, αυτό θα έκανα.

(Είναι θέμα πόσο σωστοί είναι οι αγωνοδίκες..) 

και θα σου έλεγα.. πίσω είσαι, δεν με νοιάζει φταίς ξεκάθαρα...

Και όποτε παίζουμε όλοι μαζί ανεπίσημο αγώνα, ξέρεις καλά @panosdimp και εσύ  @liakjim οτι αυτά είναι βούτυρο στο ψωμί μου...

Οπως πρέπει να έχεις αντιληφθεί μέχρι τώρα, πως στο πρόσφατο παρελθόν δεν έχω δημιουργήσει ιδιαίτερα θεματάκια...

Πάντως για εμένα, η κίνηση του @panosdimp ήταν φανερή, καθότι αν δείς δεν ξάκρισε δεξιά, παρέμεινε στο κέντρο για να σε κρατήσει κομμένο..

Ηταν προγραμματισμένη πρίν τη στροφή 100% η μανούβρα του..

 

Λοιπόν εδώ αυτοκοουτάρομαι...

Ζητώ συγγνώμη για το ασαφές των δηλώσεων μου.

Ετσι όπως είναι γραμμένες, δημιουργείται η εντύπωση οτι το γράφω για του αγωνοδίκες του Tango μιας και το βίντεο είναι απο ασεττο κόρσα...

Ήθελα λοιπόν να διακινήσω οτι εννοώ τους αγωνοδίκες σε μηχανοκίνητα σπορ διαφόρων κατηγοριών, αλλά κυρίως αυτά της φόρμουλα 1

που επιτρέπουν αυτές τις κινήσεις επιβραβεύοντας με αυτόν τον τρόπο αυτούς που τις κάνουν.

Ενα παράδειγμα αντιαθλητικής συμπεριφοράς είναι στην Ισπανία, όταν ο χάμιλτον δοκίμασε να περάσει πεντακάθαρα τον ρόζμπεργκ, αλλά ο ρόσμπεργκ των έκλεισε

στέλνοντας τον στο γρασίδι, και παρά οτι τα μονοθέσια ήταν δίπλα δίπλα..

Ομοίως το προχτεσινό απαράδεκτο συμβάν που έκανε ο φονιάς φέτελ πάνω στον χάμιλτον κατά την έξοδο του απο τα πίτ.

Και επειδή αυτό αναφέρθηκε κάπου ως κίνηση, έχω να πώ οτι έπρεπε να πάρουν την άδεια του φέτελ και να μην ξανααγωνιστεί.

Επαναλαμβάνω.

Ζητώ συγγνώμη από τους αγωνοδίκες του τάνγκο.

Ουδεμία σχέση έχουν με το σχόλιο μου. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, rapid_fast said:

Αυτό το προσπέρασμα όπως το έχεις ονειρευτεί, δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί Κοσμά..

Εκτός αν είχαμε το ίδιο όνειρο :p

@aKosmas στο βίντεο παρακάτω ο Άκης πρέπει να με είδε αρκετά νωρίς, ο Kώστας ίσως όταν έφτασα δίπλα του. Το θέμα είναι οτι έβγαλα ρόδες έξω μέχρι να πάρω επικάλυψη και ακόμα και τότε δεν υπολόγιζα οτι θα μου ανοίξουν χώρο, απλά θα πήγαινα από έξω όσο χρειαζόταν...porsche-911-safari-is-the-offroad-sports

 

https://www.youtube.com/watch?v=l8Xku7TO5CA&t=30s

 

Στη φάση σας εγώ θα έμενα δεξιά έξω από τη πίστα, χωρούσες με 2 ρόδες έξω και θα είχες και αρκετά εκατοστά από το τοίχο (το 'αρκετά' είναι σχετικό για τον καθένα βέβαια) Εσύ αντίθετα έρχεσαι και προς τα μέσα από το κερμπ, ο Νίκος το δεξιά που κάνει και να μην το έκανε νομίζω πάνω του θα έπεφτες.

 

30 minutes ago, GoMaR said:

Βγηκε αποφαση!!

999 cuts στον Lylankor :hehe:

Εντομεταξύ στο παραπάνω σκόπευα να έρθω πολύ πιο κοντά σου στην εσωτερική γιατί είχες αφήσει χώρο για 2 ρόδες εντός και είχα την άνεση από ταχύτητα (που πηγαίναμε όλοι αργά) και θέση στη πίστα, απλά το ίσιωσα νωρίτερα για ασφάλεια :rolleyes: Καταλαβαίνω γιατί θέλεις να μετρήσεις αυτή την εντυπωσιακή φαντασμαγορική εκπληκτική κίνηση για 999 cuts όμως. :p:p:p Εκείνη την ώρα θυμάμαι σαν να τα βλέπω σε slow-motion σε σχέση με το πως φαίνονται στο βίντεο, στο VR έχεις και άλλη αίσθηση και γενικά προλαβαίνεις στον ίδιο χρόνο να κάνεις περισσότερες διορθώσεις και αλλαγές σε τέτοιες καταστάσεις νομίζω.

 

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.